Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 00:56   #1
Salijevanje strave u Prnjavoru

Vece!
Ne znam koliko vjerujete u crnu magiju, skidanje uroka, salijevanje strave i slicno, ali mi treba pomoc..
Da li neko zna nekoga ko salijeva strave u okolini Prnjavora, BiH? Znam da sam mozda na pogresnom forumu, ali ljudi vazno je, zaista trebam pomoc i obracam se svima koje znam i ne znam, eto ako je neko cuo ili bio tamo..
hvala
Nina Eliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 12:03   #2
Salijevanje strave vrsi se uz pomoc magijskih rituala, to je magijski ritual i nije dobro zabranjeno je i Krscanstvu i u Islamu. Tebi treba ucac rukje uciti Kuran i jedino molitvom Bogu ti se moze pomoci. Sve sto podrazumjeva pomoc iz duhovnog svijeta koja ne dolazi od Boga moze ti samo jos veci problem napraviti.

Dobro se pazi tih hodža što stavljaju zapise, oni to najcesce rade uz dosluh dzina tako sto Kuran ukaljaju, uvale ga u nesto prljavo, balegu, krv, i onda naprave zapis.

Pozdrav.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 13:13   #3
Salijevanje strave...'!
Što to dovraga znači?
Može li itko objasniti?
Hengalla Gall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 15:25   #4
Koje salijevanje strave,Kuran ili Bibliju u sake(zavisi sta si) i moli se.Nista strave,magije,zapisi,i sl. to je paganski obicaj,samo molitva ili ucenje nekog strucnog nad tobom.Nadam si da si nasao spas.
Ozge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 23:43   #5
Quote:
Hengalla Gall kaže: Pogledaj post
Salijevanje strave...'!
Što to dovraga znači?
Može li itko objasniti?
To je bila i moja reakcija
Ja sam ovo našla http://radioglasdrine.com/rgd-sehara...an-po-covjeka/ Gospon "Stravar" ili baba "Stravarka" baci na tebe crvenu krpu, rastopi olovo u žlici i nešto baja uokolo.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:02   #6
Znam da je infantilno, ali svaki puta umrem kada procitam naslov
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 16:46   #7
Pa baš

To mi je ravno onom da ti netko kaže kako će ti skinut urok tak da te mlatne u glavu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:16   #8
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Znam da je infantilno, ali svaki puta umrem kada procitam naslov
A ja se sjetim svojih riječi davno napisanih.

Sam ritual je naoko jednostavan, mada se mnogima čini i opasan. Stravarka ili stravar nekoliko komada olova tope u kašiki dok se ne pretvori u tečno stanje. Onda ga naglim potezima sipaju u posudu za hladnom vodom. To se ponavlja tri puta – nad glavom, grudima i kolenima “uplašenog”, kome su ovi delovi tela u trenutku sipanja olova prekriveni crvenom tkaninom. Ukoliko je olovo bačeno u vodu sjajno, osoba je zdrava.

Bajalice koje stravari izgovaraju prožete su delovima iz Biblije kod hrišćana, odnosno Kurana kod muslimana. Šta se baje, teško je dokučiti, mada se ponekad mogu razumeti i sledeće rečenice: “Beži stravo iz glave”, “Hajde uroci niz potoci”, “Salij da ga nije”.

Na kraju olovo se još jednom topi i baca, a oblici dobijeni u dodiru sa vodom, predstavljaju “zle oči”, sve uroke i dušmane. Nad posudom se nožem prekrsti, jer se tako “presecaju sve zle oči”.


https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...7&postcount=25

Imam jednu neobičnu ideju. A da čovjak pokuša odagnati zle sile po sistemu : klin se klinom izbija! Neka često puta dnevno ponavlja u sebI ili na glas ako ge nitko ne čujei: Odlazi Sotono u 3 pi. mat. Sotono idi u kur.... Jeb.... ću ti Sotono mater ako ne otiđeš od mene. ITD
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:39   #9
Kao klinci smo lijevali svoje olovo za pecanje... Maznemo negdje cijevi od vodokotlica, rastalimo u dzezvi na vatrici i tocimo u kalupe napravljene od spojene 4 cetvrtaste skolske krede...

Kad nam dosadi, izlijemo rastaljeno olovo u vodu, ispadnu ludi oblici, vjerujem da mogu biti impresivni nekoj zatucanoj babi...

Obzirom da svakim danom sve vise napredujem, danas lijejvam u aluminijski kalup, a olovo nabavljam kod vulkanizera ... Zgodno je gledati kako celicna pera od utega plutaju po talini...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.