Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2013., 23:03   #181
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Kako kome. Meni to uopće ne jamči kvalitetu.

Nego, pardon kaj ulećem, ja nemam gorućih pitanja po tom pitanju, jer me to čeka tek za tri godine, ali sad mi je prošlo kroz glavu da pogledam cijene privatnih osnovnih, i ljudi moji, to je (meni) nevjerojatno.

Mislim, to su sumanute cifre. Oke, it's only money after all i sve to, ali ako ti je školarina 31 tisuću kuna puta friking osam godina...ono, tko ovdje ima taj novac? Samo za školu. Oke, netko ima, ali koliko ljudi ekčuli može samo za školarinu tijekom osam godina osigurati 248 000 kuna?

Jel ja živim u paralelnoj državi, ne kužim. Oke, meni je jasno da tamo većinom idu djeca potkoženih osoba, ali mi smo stvarno mala država...stvarno imamo dovoljno potkoženih osoba za sve te škole?
Bože tebe naivne... pa te škole se ne upisuju u prvom razredu, nego u svibnju sedmog razreda kad ti prijeti 4-5 zaključenih jedinica.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 23:24   #182
Bože mene stvarno.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 21:56   #183
Ne dao Bog da i kod nas dođe dan kad ce bogata djeca dobiti bolje obrazovanje. Ja bih zabranio bilo kakvu privatizaciju obazovanja.
Pablo44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 22:45   #184
Vi stvarno ne mislite da nije u redu da bogata djeca dobiju bolje obrazovanje?

Quote:
Pablo44 kaže: Pogledaj post
Ne dao Bog da i kod nas dođe dan kad ce bogata djeca dobiti bolje obrazovanje. Ja bih zabranio bilo kakvu privatizaciju obazovanja.
Apsolutno se slažem.
Hushpuppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 07:32   #185
Quote:
Hushpuppy kaže: Pogledaj post
Vi stvarno ne mislite da nije u redu da bogata djeca dobiju bolje obrazovanje?



Apsolutno se slažem.
Kod nas privatna skola (ne katolicka) je zadnji spas za bogate ljeniguze kojima prijeti par jednica, zakljucno. Nitko ne zeli placati djecje obrazovanje, svi zele proci jeftinije, zato svi zele u javnu skolu.


Summer, ja sam isla u katolicku skolu. Jednom sam na brzinu zbrisala prije molitve da testiram hoce li me netko zbog toga kazniti, i nitko nije.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:03   #186
tema je privatna osnovna skola, pa se, molim vas zadrzite na osnovnom obrazovanju. o vjerskim skolama mozete nastaviti ovjde
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 25.06.2013. at 22:21.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:27   #187
Suprug i ja cesto razgovaramo o ovoj temi iako micek ima tek godinu dana
Suprug je stava: obrazovanje je sve i tu mu moramo pruziti maksimum i stalno me tlaci sa tom privatnom osnovnom
Nakon malo istrazivanja zakljucila sam da to jos nije dorezlo u hrvatskoj, a i u kvartu imamo dvije odlicne skole i zaista ne vidim potrebu da ga izdvajam od djece iz kvarta, vozim u tko zna koji dio grada a manje vise to sve moze dobiti u skoli 3 minute od doma (mala skola, profesori z aju svako djete po imenu, izvanredni odnosi, uglavnom svi hvale)
Da se zaista dobije neko ekstra znanje, da, dala bih i pare i vrijeme jer mi to vrijedi toliko
Ovako cemo se snalaziti sa tecajevima i radionicama u sferi njegovog interesa

U katolicko ista ce ici samo preko mene mrtve
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:46   #188
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da se zaista dobije neko ekstra znanje, da, dala bih i pare i vrijeme jer mi to vrijedi toliko
To vrijeme i - pogotovo - taj novac, možete upotrijebiti puno pametnije upravo u svrhu djetetova znanja: od dodatnih aktivnosti do putovanja.

Mislim da je upisivanje djeteta u privatnu osnovnu školu popriličan fail iz nekoliko razloga. Nije znanje sve što će djetetu u životu trebati.
Quote:
U katolicko ista ce ici samo preko mene mrtve
Can be arranged...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 22:56   #189
Slazem se s tobom

Nekak mi je dost vazno da ga ne izdvajam od djece iz kvarta, da ima frendove iz razreda sa kojima poslije skole ide na nogomet, da ne bude cudak koji ide u neku drugu skolu...
Pokusat cu mu omoguciti normalno prosjecno djetinjstvo kakvo imaju svi klinci s kvarta
Ak bude bas nekaj posebno za nekaj navudren, to cemo na druge nacine poticati
A ak ne bu navudren za skolu, nece mu pomoc deset privatnih skola
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:55   #190
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Slazem se s tobom

Nekak mi je dost vazno da ga ne izdvajam od djece iz kvarta, da ima frendove iz razreda sa kojima poslije skole ide na nogomet, da ne bude cudak koji ide u neku drugu skolu...
Pokusat cu mu omoguciti normalno prosjecno djetinjstvo kakvo imaju svi klinci s kvarta
Ak bude bas nekaj posebno za nekaj navudren, to cemo na druge nacine poticati
A ak ne bu navudren za skolu, nece mu pomoc deset privatnih skola
Tu se doista slažem i to akonto osobnog iskustva.

Kao klinac sam se preselio iz grada u grad u pol drugog razreda OŠ. U kvartovskoj školi nije bilo mjesta pa sam upisan u prvu najbližu školu i slijedećih 6 godina proživio kao pripadnik drugog "plemena", plemena koje me, jednako tako, nikad do kraja nije usvojilo jer, iako sam iz iste škole, pripadnik sam drugog, "neprijateljskog" kvarta.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:43   #191
Privatna Osnovna skola u Splitu

Da li netko ima informaciju, postoji li privatna osnovna škola u Splitu. Jedna (Libar) je zalijepljena na Fejsu ali ništa više podataka, nema web stranice, jako čudno. Da li uopće postoji.
Hadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:43   #192
Mislim da ti oni više ne rade, jer nemaju prostor u Splitu pa su neko vrijeme privremeno bili u Solinu, kao dok grad nešto ne riješi, ali mislim da od toga nije bilo ništa pa nisu više ni upisivali djecu. Onaj broj mobitela koji je na netu je mislim još aktualan pa probaj.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 17:31   #193
Meni su nedavno u Općoj privatnoj gimnaziji u Zg-u ponudili plaću (za punu satnicu) od 4000kn (a imam 5 godina staža u prosvjeti i 3 državna natjecanja). U državnoj sam imala 5500kn... lijepo sam im rekla da ne podcjenjuju visokoobrazovanu osobu i da je ispod 5000 kn plaće izrazito loš pokušaj humora. Sramota!
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:14   #194
Pozdrav,

ima li tko bilo kakve informacije o ovoj školi?

__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:18   #195
Quote:
Cit_Shakti kaže: Pogledaj post
Čitam malo vaše ranije komentare, vidim da se nitko nije još osvrnuo na ovu školu, pa ću ja.

Dakle, sve 'predrasude' o privatnim osnovnim školama sasvim su primjenjive na ovu. Djeci se popušta, djeca imaju problema sa radnim navikama, disciplinom i poštivanjem autoriteta učitelja i profesora.
To ne dolazi toliko do izražaja u nižim, ali u višim razredima postaje kronično.

Profesori se na neki način ucjenjuju, potplaćeni su u odnosu na kolege u državnim školama, honorarni djelatnici su diskriminirani.

Takva atmosfera je jednostavno u diskrepanciji sa načelima škole i načelima Marije Montessori. Reklo bi se, Montessori metoda na hrvatski način
Konkretno..zanima me je li ovo istina?
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 21:22   #196
Kćer nam se na jesen upisuje u prvi razred i dvoumimo se između Waldorfske škole u Dugavama ili Montessori na Trešnjevci? Ima li pozitivnih iskustava sa školama na engl?
Calendula79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 23:56   #197
Quote:
Calendula79 kaže: Pogledaj post
Kćer nam se na jesen upisuje u prvi razred i dvoumimo se između Waldorfske škole u Dugavama ili Montessori na Trešnjevci?
za waldorfsku je morate dati u mali skolu koja pocinje ovih dana

u montessori je izgleda tesko upasti
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 14:40   #198
Waldorfska skola u Zagrebu

Dragi svi, zanimaju me novija iskustva roditelja sa djecom u Waldorfskoj skoli u Zagrebu. Meni se, osobno, jako svidja pedagoski pristup, ali kao ateiste, zabrinjava nas njihov spiritualni pristup. Mogu li djeca ateista ici u tu skolu bez vjerske indoktrinacija, ili ipak ne?
AZAZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 15:03   #199
Quote:
AZAZ kaže: Pogledaj post
Dragi svi, zanimaju me novija iskustva roditelja sa djecom u Waldorfskoj skoli u Zagrebu. Meni se, osobno, jako svidja pedagoski pristup, ali kao ateiste, zabrinjava nas njihov spiritualni pristup. Mogu li djeca ateista ici u tu skolu bez vjerske indoktrinacija, ili ipak ne?
Naravno da ne. Te duhovne spike su temelj te škole, učenja i odgoja.
Još ćeš na kraju završiti u novinama da su te zlostavljali i da dijete nije ništa naučilo.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 16:28   #200
Pa imaš i Montesori školu, mislim da kod njih nema te duhovne dimenzije...

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.