Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 12:29   #221
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ajde sad nemoj podmetati vjerske stvari. Znam ljude koji nisu vjernici a imaju problem s abortusom. Čak nisu htjeli ni amnio unatoč indikacijama za down. Jer ne žele abortus.
zamisli

savjest ima veze samo s katolicima?
Skini mi se. Em si oftopik, em osobno kao bezuvjetni ateist nemam nikakvih dilema oko toga da je abortus - loš. To mi ne daje nikakvo moralno pravo da sudim ženama koje se na njega iz bilo kojeg razloga odlučuju.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:31   #222
Nismo nikad ni bili na abortusu, vi ste ga uveli kako biste opravdali neopravdljiv "prigovor savjesti" liječnika koji radi u sustavu zdravsvetnog osiguranja, a smatra da je u redu odbiti pacijentima pružiti ono na što ga zakon obvezuje

Jer je abortus daleko najbolji straw-man nakon Hitlera.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:34   #223
Pa nisam ga ja uvela u raspravu. Tema ima tijek. Ako želite ponovo na prvi post, no problem. Ali tema je em izdvojena em ima svoj naslov.


Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Skini mi se. Em si oftopik, em osobno kao bezuvjetni ateist nemam nikakvih dilema oko toga da je abortus - loš. To mi ne daje nikakvo moralno pravo da sudim ženama koje se na njega iz bilo kojeg razloga odlučuju.
Skini se ti meni s podmetanjem. Tko ovdje sudi ženama koje se na njega odlučuju? Gdje si to pročitala?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:38   #224
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Tko ovdje sudi ženama koje se na njega odlučuju? Gdje si to pročitala?
Kao što rekoh, ni osnove se neće priznavati, ali će se i dalje jahati po temi
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:39   #225
O d v r a t n o. Uvijek ista shema. Od istih ljudi.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:42   #226
Da, od tebe
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:47   #227
Nisam čitala raspravu, netovno prekomplicirano mi je, ali znam što se Kemičici dogodilo i sad me samo zanima, budući da tema ima podosta postova, zar postoji netko tko brani postupak ovog "liječnika"? Tu, na ŽK, znači ženska osoba koja ima funkcionalni reproduktivni sustav i koja ima pameti barem taman toliko da upali komp i ugugla forum. Znam da se razilazimo oko svega ikad i seremo po svemu ikad, ali neslaganje oko ovoga zbilja nisam očekivala.

Naivna sam, optimistična i blesava, znam, ali fakat - zar itko opravdava ili ima ikakav izgovor za postupak tog kretena?

Kemiku je uskraćena zdravstvena usluga na koju ima pravo.
Uskraćena je zbog veoma mutnog prigovora savjesti. A mutan je zato što ga ni zakonodavac nije detaljno uredio jer jednostavno je nemoguće crno na bijelo napisati da osobno, moralno, vjersko ili drugo uvjerenje potire znanost i pravo na adekvatnu i modernu zdravstvenu uslugu.

I tu treba stati svaka priča o tome kako i zašto on ima pravo ili smije ili može, a trebala bi krenuti priča o tome kako takve tumore otkloniti s tikiva javnog zdravstva i poslat doma da u svoja četiri zida prakticiraju koji god vudu žele.

Pa jebote...
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:51   #228
Naravno da nitko nije branio taj postupak. Tema je krenula dalje i razvila se oko prigovora savjesti još sinoć.
Inače da je samo do kemičinog posta moglo je sve završiti na misterijama.
No očito se neki ne mogu raspravljati bez mi ateisti i liberali (od nekih "liberalnih" stavova samoprozvanih liberala čovjeku se koža naježi) vi vjernici i nešto spike.
Ovo i ima i nema veze s tim. Ako se ne može sagledati problem iz svih kuteva možda bolje da se ne raspravlja.

Zadnje uređivanje Gilda. : 04.05.2014. at 13:05.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 12:54   #229
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Nisam čitala raspravu, netovno prekomplicirano mi je, ali znam što se Kemičici dogodilo i sad me samo zanima, budući da tema ima podosta postova, zar postoji netko tko brani postupak ovog "liječnika"?
Imaš barem jednu osobu koja brani liječnika "koji ima svoje mišljenje a ne radi samo za novac, novac, novac" i imaš hrpu drugih koji žele do neprepoznatljivosti razrijediti problem, relativizirajući ga s uvođenjem [kvot]ubijanjem zdravih 11-tjednih fetusa[/kvot].

Kao i uvijek na forumu, postojat će oni koji se baš moraju neslagati.

E, da, imaš i klonku koja je, ako i uvijek, najlijevija i najsocijalističnija od svih nas, i koja se protivi ideji da se čak i liječnicima koji su u potpuno privatnoj praksi, neovisni od države na svaki način, dopusti bilo kakav prigovor savjesti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:22   #230
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Pa gle, bude li kontracepcija uskraćena, cvjetat će abortusi po privatnim klinikama u kojima ti isti ginekolozi uspješno odlože svoju savjest u neku ladicu da im ne prigovara.
E, ovo si dobro primjetila.

I ja sam zgranuta da nekome uopće padne na pamet pacijentici uskratiti kontracepciju iz vjerskih uvjerenja. Pogotovo kad se pilule ne koriste uvijek samo u svrhu kontracepcije.

Što je bilo s onim slučajem žene u ljekarni koja je odbila prodati kontracepcijske pilule?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:23   #231
Meni je koncept prigovora savjesti ne baš jasan. Do kud to može ići? "Vi ste debeli, biti debeo kosi se s mojim moralnim načelima, neću Vam poslušati pluća."

Pogotovo odabir specijalizacije za koju znaš da ti veliki dio posla uzima ono što i ne bi baš radio.
To mi dođe kao da Tupelo otvori veterinarsku kliniku za bube i odbije liječit pauke i skakavce i sve vrste letećih buba jer po njezinom mišljenju bi svi pauci i skakavci i sve vrste letećih buba trebale bit mrtve.
__________________
Sluts just heal quicker.
Grubi ti trolovi bili.
Tejsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:23   #232
Liječnika koji ne želi dat recept za kontracepciju uz obrazloženje da je katolik katapultirat po kratkom postupku u najbližu župu nek bude svećenik.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 15:19   #233
Quote:
Quicksand kaže: Pogledaj post
Ali nije To što je zametak spojen na nečije tijelo ne znači da je dio tvog tijela. Hoćeš reći da jednog dana kad rodiš dijete, ono je bilo dio tvog tijela pa je prema tome tvoje vlasništvo?? Baš super.

Isto tako kad se hoćeš ubiti tako da se baciš sa zgrade, prema tvojoj logici nitko ne bi trebao reagirati jer je to tvoje tijelo i tvoj izbor. Ali što ako pri tom padu ubiješ neko drugo živo biće? Ako se već moraš ubiti, napravi to tako da nikoga drugog ne povedeš sa sobom.
Majko mila.

Ajd, nemojte ovo pretvoriti u to što je abortus, zadržimo se na prizivu savjesti.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:20   #234
Dajte odabortirajte ove postove o abortusu na drugu temu.

Mene stvarno zanima prigovor savjesti u vezi s kontracepcijom. Koje sve vjerske zajednice se protive kontracepciji? Pretpostavljam sve koje se protive i seksu prije braka Ima li još tko osim vjerskih zajednica, bilo koja grupa, koja se protivi seksu prije braka? Možemo li govoriti o tome da prigovor savjesti kad je kontracepcija u pitanju ima itko osim vjernika?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:25   #235
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Dajte odabortirajte ove postove o abortusu na drugu temu.

Mene stvarno zanima prigovor savjesti u vezi s kontracepcijom. Koje sve vjerske zajednice se protive kontracepciji? Pretpostavljam sve koje se protive i seksu prije braka Ima li još tko osim vjerskih zajednica, bilo koja grupa, koja se protivi seksu prije braka? Možemo li govoriti o tome da prigovor savjesti kad je kontracepcija u pitanju ima itko osim vjernika?
mislim da to nema veze sa seksom prije braka, već kao sprečavanje života
zato i priznaju samo brojanje plodnih i neplodnih dana, čak je i prekinuti odnos grešan, jer jebiga, sprečavaš nastanak života
možda griješim, ali ne vidim ni jedan drugi logični razlog, da je samo seks prije braka u pitanju, onda ne bi imali niš protiv kontracepcije u braku
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:27   #236
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
mislim da to nema veze sa seksom prije braka, već kao sprečavanje života
zato i priznaju samo brojanje plodnih i neplodnih dana, čak je i prekinuti odnos grešan, jer jebiga, sprečavaš nastanak života
možda griješim, ali ne vidim ni jedan drugi logični razlog, da je samo seks prije braka u pitanju, onda ne bi imali niš protiv kontracepcije u braku
mislim da KC protv kontrac.pilula ima svašta jer one mogu dokusuriti oplođenu jajnu stanicu ako ipak dođe do ovulacije i oplodnje.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:37   #237
Odvojila sam postove o abortusu u drugu temu pa vas molim da se ovdje zadržite na kontracepciji.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:41   #238
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
mislim da KC protv kontrac.pilula ima svašta jer one mogu dokusuriti oplođenu jajnu stanicu ako ipak dođe do ovulacije i oplodnje.
zašto su onda protiv kondoma, ako je u pitanju problem s već oplođenom jajnom stanicom , a ne sa svakim oblikom kontracepcije koji se petlja u božji posao
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:45   #239
Možemo samo o kontracepciji ili na temi možemo pričati i općenito o institutu zvanom prigovor savjesti?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:48   #240
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Možemo samo o kontracepciji ili na temi možemo pričati i općenito o institutu zvanom prigovor savjesti?
Imate zasebnu temu za abortus pa nemojte o tome, a na općoj razini možete.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.