Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2015., 23:07   #41
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako zelis okusiti komadic cuke, mogu ti to priustiti, i njemu ce biti drago
pfff, pa da bar napišeš nešto vrijedno čitanja, nit je smiješno, nit pametno... bljuzgarije...

Evo nešto za tebe (ostali otvarajte na vlastitu odgovornost):
https://www.google.hr/search?q=yulin...IVBrgUCh2maQL8
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 23:52   #42
Ok, mogu razumjeti one koji se suosjećaju sa životinjama kojima je jedini životna svrha da se pretvore u ljudsku hranu, ali ti ljudi nisu svjesni da razmišljaju krivo i na svoju štetu. Čovjek se razvio kao svejed, te osim biljaka je poželjno da jede i meso životinja. Ovisno o svojim potrebama barem jednom tjedno, a poželjno 2-3 puta tjedno. Ja jedem meso svaki drugi dan, i radije biram crveno nego bijelo meso zbog željeza i bolje krvne slike. Ono što bih i ja promjenio u životu tih na smrt osuđenih životinja su bolji uvjeti u farmama, njihovu zdraviju prehranu jer osim što bi im život bio podnošljiviji i samo meso bi bilo kvalitetnije. Ali, meso u svakom slučaju treba jesti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 00:06   #43
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Ali, meso u svakom slučaju treba jesti.
Ovo je toliko kulturološki ukorijenjeno, da ja razumijem da imaš takvo mišljenje, ali ono je potpuno pogrešno!
Meso NIJE potrebno čovjeku da bi živio i bio zdrav.
Ono je samo dio kulture, kao što su psi u Kini.
Što ne znači da je to ispravno.

Kako bi svi ti ljudi doživjeli te puste godine (vegetarijanci imaju produžen životni vijek s manje bolesti) da je istina da čovjek TREBA jesti meso?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 00:33   #44
Dakle, nadam se da imamo bar mali breakthrough...

Meso se NE TREBA jesti.

Vi se ODLUČUJETE na to, jer ste tako odlučili izabrati, što zbog kulture (tako svi rade), što zbog okusa (bez kojeg se ne može - možeš mislit ), što zbog nečeg trećeg (nije me briga, ja sam alfa... itd.)

E sad dolazimo opet do one moralne strane i koliko smo svjesni i informirani na što sve naši svakodnevni izbori imaju utjecaj, kao i koliko je tko spreman preuzeti odgovornost za vlastite postupke, što uvelike ocrtava nečiji karakter.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 15:34   #45
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Jedan od razloga, zašto se čini da vegani ne poštuju one koji jedu meso, je upravo i ovo što pokušavate dati kao argument.

Pravo na izbor i poštivanje nečije odluke u izboru jela?

Ali gdje je onda životinjama pravo na izbor kad je u pitanju njihov život?
Ne možete se pozivati na nečije pravo da radi nešto, ako to uključuje nečije stradavanje!
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
Naravno da ćemo se ponekad postaviti kao da smo odabrali pametnije, jer to zaista i jesmo!
a životinje imaju svijest o svojem postojanju, razmišljanu o životu, izuzmimo čovjeka, po čemu čovjek ima manje pravo na meso od recimo lava, vuka?
Pretsani prat ruke jer bakterije imaju pravo na život ili kaj god već rade
Quote:
E sad dolazimo opet do one moralne strane i koliko smo svjesni i informirani na što sve naši svakodnevni izbori imaju utjecaj, kao i koliko je tko spreman preuzeti odgovornost za vlastite postupke, što uvelike ocrtava nečiji karakter.
Prestani koristiti računalo jer energija potrošena na struju smananjuje poalrnim medvjedima životni prostor ili voziti auto.
A dolazimo do toga da je tvoj karakter prihvatio ne jesti meso i optuživati druge da nemaju odgvornsoti kada sama svakodnevno koristiš blagodati moderne civilizacije koje itetako utječu na naš ekosustav. Predlažem ti da sljedeći put kad će se držat svojih moralnih odluka da odbiješ hitnu pomoć (hitna kola zagađuju zrak i pridonose globalnom zatopljenju), da odeš u nekakvu zabit i to pješice da ne uagađuješ zrak, da ne nosiš uopće odjeću jer postoji mogućnost da ju je nekakv mali kinez napravio- koji za razliku od životinja treba imati svoja prava i pretsneš koristit sve elektroničke uređaje jer njihova proizvovodnja zagađuje okoliš i krši ljudska prava, te da živiš na bobicama.



Ne razumiješ pojam morala, pojam morala je autonoman, pojam pravila je heteronoman, nema tog pravila koje govori o životinskom pravu na život, da životinje imaju prava bili bi ljudi. A moral se razlikuje od osobe do osobe
Moja ljudska prava (koje doduše nema životinja) su pravo na život i pravo na izbor, moje pravo na izbor je jest meso, peč ga na roštilju, dinstat i radit umake.
Ti jedeš biljke, po čemu ta biljka nema pravo daljnjeg vegetiranja i rasta? Razlika između mene i tebe je u tome kaj sam ja proširio djelokrug jedenja na pojedine životinjske vrste.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje crazy_borna : 31.08.2015. at 16:02.
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 17:45   #46
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Dakle, nadam se da imamo bar mali breakthrough...

Meso se NE TREBA jesti.

Vi se ODLUČUJETE na to, jer ste tako odlučili izabrati, što zbog kulture (tako svi rade), što zbog okusa (bez kojeg se ne može - možeš mislit ), što zbog nečeg trećeg (nije me briga, ja sam alfa... itd.)

E sad dolazimo opet do one moralne strane i koliko smo svjesni i informirani na što sve naši svakodnevni izbori imaju utjecaj, kao i koliko je tko spreman preuzeti odgovornost za vlastite postupke, što uvelike ocrtava nečiji karakter.
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 18:07   #47
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Ovo isto često čujem, kao respect, ali ja to ne bi mogao, a nikad nisu ni probali.

Ako se pravilno radi, veganstvo je toliko jednostavno, pa to su ugljikohidrati - najukusnija hrana na svijetu, iza svakog obroka se osjećate fantastično, puni energije, a navika i mozak su fascinantni, što duže nešto radite, to više učvršćujete tu naviku, vrlo brzo će vam meso ispariti iz misli.

Jer meso je nepotrebno čovjeku, samo je pitanje koliko ste povezali konce da samo zbog uživanja u određenom okusu, negdje netko cijeli život pati da biste vi imali taj jedan jadni obrok.
Ako to ne shvaćate, ili vas jednostavno nije briga, dug je put pred vama.
i jedini makronutrijent bez kojeg ljudsko tijelo može normalno funkcionirati.
btw. zar nije tema "nutritivni aspekt" a ne prosipanje kvazimoralnih proljeva?

ae, još duži put je pred tobom pošto si zaglavila u kružnom toku
dropping is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 20:30   #48
Question

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
a životinje imaju svijest o svojem postojanju, razmišljanu o životu, izuzmimo čovjeka, po čemu čovjek ima manje pravo na meso od recimo lava, vuka?
Pretsani prat ruke jer bakterije imaju pravo na život ili kaj god već rade
Covjek ima manje pravo na meso jer covjek bez mesa MOZE!
Lav i vuk su iskljucivo mesojedi, i kao takvima im je meso potrebno za opstanak, covjeku je NEPOTREBNO!


Zivotinje ako i nemaju svijest kao covjek, imaju odredjenu inteligenciju i znaju sto im se dogadja, razlikuju jako dobro kad ih pomazis ili udaris, dakle osjecaju i boli ih!

Vezano uz bakterije, imam se pravo braniti, ako bilo koja zivotinja izravno ugrozi nas zivot, imamo je pravo ukloniti.

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Prestani koristiti računalo jer energija potrošena na struju smananjuje poalrnim medvjedima životni prostor ili voziti auto.
A dolazimo do toga da je tvoj karakter prihvatio ne jesti meso i optuživati druge da nemaju odgvornsoti kada sama svakodnevno koristiš blagodati moderne civilizacije koje itetako utječu na naš ekosustav. Predlažem ti da sljedeći put kad će se držat svojih moralnih odluka da odbiješ hitnu pomoć (hitna kola zagađuju zrak i pridonose globalnom zatopljenju), da odeš u nekakvu zabit i to pješice da ne uagađuješ zrak, da ne nosiš uopće odjeću jer postoji mogućnost da ju je nekakv mali kinez napravio- koji za razliku od životinja treba imati svoja prava i pretsneš koristit sve elektroničke uređaje jer njihova proizvovodnja zagađuje okoliš i krši ljudska prava, te da živiš na bobicama.

Trudim se sto manje kineskog skarta imat u zivotu, upravo i iz razloga zlorabljivanja.

A tvoja logika oko zagadjivanja jest, ne smijes upozoravati na veliki problem ako protom radis puno manje zlo? Kao palis kompjuter?

A to sto masovna proizvodnja mesa snosi krivnju za vise od pola emisije stetnih plinova, cemo gurnutu pod tepih, jer to nema smisla spominjati ako palim zarulju svaki dan?
Molim te, izvuci od nekud tocne brojke za jedno i drugo, pa da vidimo tko je veca stetocina, i ko koga ima pravo prozivati?

I btw- obozavam sve moguce bobice!

Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ne razumiješ pojam morala, pojam morala je autonoman, pojam pravila je heteronoman, nema tog pravila koje govori o životinskom pravu na život, da životinje imaju prava bili bi ljudi. A moral se razlikuje od osobe do osobe
Moja ljudska prava (koje doduše nema životinja) su pravo na život i pravo na izbor, moje pravo na izbor je jest meso, peč ga na roštilju, dinstat i radit umake.
Ti jedeš biljke, po čemu ta biljka nema pravo daljnjeg vegetiranja i rasta? Razlika između mene i tebe je u tome kaj sam ja proširio djelokrug jedenja na pojedine životinjske vrste.
Ne, moral i etika bi trebali biti objektivni po pitanju svih, samo ljudi nisu na istom razinama shvacanja zivota i zato nastaje svo nerazumijevanje ovog svijeta.

Tvoje pravo na jedenje mesa (koje ti nije potrebno) ne bi smijelo biti vece od zivotinjinog prava na zivot, u kojem ona pati samo da bi ti imao sta baciti na rostilj....
Ti zaista ne razumijes tu sebicnost?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 20:31   #49
Quote:
dropping kaže: Pogledaj post
i jedini makronutrijent bez kojeg ljudsko tijelo može normalno funkcionirati.
btw. zar nije tema "nutritivni aspekt" a ne prosipanje kvazimoralnih proljeva?

ae, još duži put je pred tobom pošto si zaglavila u kružnom toku
Bez voca, povrca i vlakana cijeli zivot?
Sretno! :klap:
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 20:34   #50
Odvojih zadnje postove u novu jedinstvenu temu. Stare odvojene teme su zaključane.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 20:40   #51
Danas mi je sestra postala vegetarijanac i zivot mi se odmah nabolje promijenio. Sad ima vise mesa za mene! Volim vegetarijance

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 20:49   #52
Pozdrav seki!

(ako uopce postoji i nisi je izmislio samo da bi ispricao tu glupastu posalicu! )

Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 22:22   #53
Smile I used to rule the world Seas would rise when I gave the word Now in the morning I sleep alone Sweep

Quote:
Hannibal Lecte2 kaže: Pogledaj post
Danas mi je sestra postala vegetarijanac i zivot mi se odmah nabolje promijenio. Sad ima vise mesa za mene! Volim vegetarijance

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 03:00   #54
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
I biljke imaju osjećaje. Čak i voda ima osjećaje!!
Kaj ćemo s tim?
GoreeMarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 03:17   #55
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Pozdrav seki!

(ako uopce postoji i nisi je izmislio samo da bi ispricao tu glupastu posalicu! )

Sta ti imas da pozdravljas moju sestru?! Pozdravi mene ako si faca ako mislis da si jaci

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 04:31   #56
evo jedna koja vas opisuje

chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 17:18   #57


Preko 20 000 jestivih biljaka, da, jedemo kocke leda svaki dan...


Ja sam misljenja da ne biste dolazili tu da vas bar malo ne pecne, tamo negdje u dnu srceka...
Pa neka i trolate, meni je drago vidjeti da makar promisljate o ovoj temi.


Ja sam zensko Hannibale (je li to bilo toliko tesko za shvatiti? ), pa se radujem novoj virtualnoj prijateljici...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 20:06   #58
Aha onda izvnini
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 21:38   #59
Meso da, ali u umjerenim količinama i raznoliko.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 22:10   #60
When somebody argues with me that being vegan is healthy and I am a graduated biologist....

[img]http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aoj35xA_460sv.mp4[\img]
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.