Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li i biste li glasali za MOST?
Glasao sam i opet ću glasati za MOST 101 42.26%
Glasao sam za MOST i požalio sam to 28 11.72%
Nisam glasao za MOST, ali sada ću 36 15.06%
Nisam i neću glasati za MOST 74 30.96%
Glasovatelji: 239. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 13:18   #21
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Opravdanja, opravdanja, sve što je ostalo od tako revolucionarne stranke koja je obećavala djela a ne riječi...i naravno da je za sve SDP kriv, sad su odjednom iznikle lustracija otvaranjem arhiva koji su već otvoreni i navodno muljanje sa dnevnicama u Milanovićevu uredu na koje se odmah javio dežurni megafon Grmoja sa konstatacijom kako su oni pošteni i otvoreni (sad ga slušam na četvrtom), sve za spas rejtinga a to što će se za par mjeseci sve zaboraviti kao i da nije bilo koga briga, stvoriti će se neka nova aferica. Vidjeti ćemo kako će držati tempo još slijedeće tri i nešto godina, treba nešto i napraviti.
Mislim da je netko spominjal 80000 dosjea o HDZ-ovcima koji još nisu otvoreni.
sury or'o is offline  
Old 06.02.2017., 13:22   #22
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
80000 dosjea o HDZ-ovcima koji još nisu otvoreni.
ako ih nisu pozatvarali za kriminal u zadnjih 25 godina, neka ih barem ganjaju za ono od prije 1989.
Bolji od tebe is offline  
Old 06.02.2017., 13:33   #23
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Mislim da je netko spominjal 80000 dosjea o HDZ-ovcima koji još nisu otvoreni.
Lustracija je glupost, lamatanje jezikom po zraku i prodavanje floskula idiotima koji kupuju nešto za što ne postoji ni najmanja volja da se izgura do kraja, mada ću i reći da koliko se god ne slagao sa Hasanbegovićem mislim da je on dovoljno spaljen da je izvede kad bi mogao. Početkom devedesetih kao zeleno zeleni policajac gledao sam šefove velikom većinom bivše uzorne članove SK kako se hvale članskim iskaznicama HDZa, tko će to lustrirati?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 06.02.2017., 13:51   #24
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ajde sad se malo vratimo u prošlost (jebi ga ta prošlost...) na sjednicu Sabora na kojoj je potvrđena Oreškovićeva vlada.
Tko je na toj sjednici inzistiral na prošlosti i temama 20 stoljeća? Pa Stazić i ona HNS-ovka iz Kraljevice su zvučali ko da su na zasijedanju AVNOJA u Jajcu, a ne u Saboru 2016. godine.
Vidiš da ta prošlost drži Hrvatsku u čvrstom stisku.
Taj dan lijeva strana nije došla u Sabor slušati i raspravljati nego su došli sa zadatkom da onemoguće bilo kakvu raspravu.

Ja se nadam da bi otvaranje arhiva SKJ možda moglo spriječiti da jednog dana opet imamo takvu sjednicu Sabora. Pa bi i reforme mogle doći na red. To jest nebi se moglo reči da nam netko opstruira rad na reformama sa raspravama o WW2 i SFRJ.
To čeprkanje po ranama je radio HDZ, to je radio SDP, i evo, to sad radi i most.
A što se reformi tiče da bi nakon toga mogle doći na red, rekoh, ja se sjećam nekakvog hodograma kojim su mostaši mahali...
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 13:52   #25
Pa onda bi se bas ti prvi trebao zaloziti za lustraciju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 06.02.2017., 13:59   #26
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Zakaj staješ na Mostu i HDZ-u? Zakaj ne spomenuti i ostale? Evo u Koprivnici ti se šansa za zaposlenje u gradskoj firmi drastično povećava ako si član SDP-a.
Zakaj bježiš od toga?
I to nije politička funkcija nego radno mjesto. Ono ugovor o radu i tako to.
Živa istina.
Pa razgovarali smo na nacionalnom nivuo, ali možemo to spustiti i na lokalni. Vjerujem ti da je tako. Jednako kao što u nekim mjestima moraš biti HDZ-ovac. Jednako kao što u Metkoviću moraš biti Most-ovac.

I otkada to što nešto podrazumijeva ugovor o radu - nije politička funkcija?
Grmoja je radno mjesto zamjenika predsjednika uprave u državnoj firmi - prozvao političkom funkcijom.

Poanta - igrači se mijenjaju, igra ostaje ista.
A ti glasao upravo za ove koje si glasao baš iz razloga što oni "nisu ko ovi do sada" i što će "kad oni dođu do vlasti biti drugačije".

Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da bi otvaranje arhiva SKJ možda moglo spriječiti da jednog dana opet imamo takvu sjednicu Sabora. Pa bi i reforme mogle doći na red.
Otvaranje arhiva ne bi ništa spriječilo i to samo jedna od izlika zašto se odjednom po tome zajašilo, no ja imam jedno pitanje za vas pobornike otvaranje arhiva - koju državu na ovom svijetu vi znate da ima otvorene sve arhive, prije proteka vremenskog roka i da svaka šuša može kopati po njima?
Ijednu?
Molim konkretan odgovor.

Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
A ovo za rezanje broja općina i gradova je istina. Ali sjeti se kolko se napadalo onu koku iz prošle vlade kaj je bila ministrica uprave. Koliko se napadalo Most zbog najave tog rezanja. Istina bog nisu na kraju ni oni napravili nikaj od toga, ali očito je da Hrvati ne žele preustroj.
Upravo zato ih se i "napadalo".
To je ono što smo svi mi tvrdili od prvog dana, kad su fanovi tu slavodobitno najavljivali "kako će sada Most..", a mi smo vam govorili da Most neće ništa.
I nije.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 06.02.2017., 14:00   #27
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročital neki tekst, neznam kaj je to bilo, uglavnom od A.G.Matoša gdje je Hrvate opisal upravo ovak kak si ti opisal te cure koje su se javile za posao.
To je znači bilo pred nekih 100 godina.
Avaj, nema nam spasa.

A ovo za rezanje broja općina i gradova je istina. Ali sjeti se kolko se napadalo onu koku iz prošle vlade kaj je bila ministrica uprave. Koliko se napadalo Most zbog najave tog rezanja. Istina bog nisu na kraju ni oni napravili nikaj od toga, ali očito je da Hrvati ne žele preustroj.
Pa da se nekoj selendri od 2000 stanovnika oduzme status grada to bi izazvalo revoluciju.
Ljudi su nahuškani na nekakvi jebeni lokalpatriotizam.
Sjećam se jedne rasprave u Saboru kad je baš ta ministrica tumačila razloge i namjeru za smanjenje lokalne samouprave, a replicirala joj Rimčeva sa takvim floskuletinama da je to bilo tužno za slušati.
I kaj je Most mogel napraviti? Srušiti vladu, na novim izborima ići sa SDP-om i onda slušati floskuletine druge strane?

Ne valja kak god okreneš. I onda ispadne Božo lažo.
Kaj bi ti napravil na njegovom mjestu?
Ja neznam kaj bi ja napravil u toj situaciji. Osim maknuti se iz politike i otići u Njemačku.
Božo lažo je mahao "hodogramima", "reformama", "uvjetima" i na kraju otišao s onima koji na iste nisu nikad pristali. Što ti to govori?

Što ti govori što nikad nismo čuli od Laže tko su ljudi koje je SDP/Milanović navodno vrbovao, niti tko je vrbovao, i to u noći nakon što je SDP pristao na sve uvjete? Što ti o karakteru čovjeka govori da je pokušao zaposliti kuma u H. vodama? Što ti govori da je bio nesposoban za vojsku zbog vida iako naočale ne nosi stalno? Što ti govori da je za kredit za kuću prijavio 2 ljudi koji nikad na toj adresi nisu stanovali? Što ti govori o tome da se prije izbora 2015-e sastao s Karamarkom, zanijekao sastanak, da bi nakon što su objavljene fotke priznao da je sastanka bilo?
Čovjek od riječi i poštenja?!?

Što bih ja napravio na njegovom mjestu? Nove izbore.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 14:23   #28
zanimljiv izbor Mosta http://hr.n1info.com/a173817/Vijesti...ka-Splita.html opet nije prošlo bez otpora http://www.vecernji.hr/hrvatska/prob...splitu-1144962
, ali ostaje pitanje kakvom to stučnošću ili iskustvom raspolaže dotični da ga se gura na takve pozicije.
Shangri-La is offline  
Old 06.02.2017., 14:48   #29
Quote:
Shangri-La kaže: Pogledaj post
...opet nije prošlo bez otpora http://www.vecernji.hr/hrvatska/prob...splitu-1144962
, ali ostaje pitanje kakvom to stučnošću ili iskustvom raspolaže dotični da ga se gura na takve pozicije.
Članstvo se osulo, nezadovoljstvo je raslo i ja sam zaključio da ima dovoljno vremena do lokalnih izbora kako bih pronašao opciju s kojon ću izaći, a Most to nije – kaže Omrčen koji se Mostu priključio pred rujanske izbore.

nema ih ni za kino dvoranu, a osipavaju se
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 06.02.2017., 15:07   #30
Tom Omrčenu ne valja ni Pametno, ni Most. Taj je lovac na funkciju i bolje da ode iz Mosta.
U biti, takvi likovi nisu dobri za nijednu stranku.
sury or'o is offline  
Old 06.02.2017., 15:32   #31
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Opravdanja, opravdanja, sve što je ostalo od tako revolucionarne stranke koja je obećavala djela a ne riječi...i naravno da je za sve SDP kriv, sad su odjednom iznikle lustracija otvaranjem arhiva koji su već otvoreni i navodno muljanje sa dnevnicama u Milanovićevu uredu na koje se odmah javio dežurni megafon Grmoja sa konstatacijom kako su oni pošteni i otvoreni (sad ga slušam na četvrtom), sve za spas rejtinga a to što će se za par mjeseci sve zaboraviti kao i da nije bilo koga briga, stvoriti će se neka nova aferica. Vidjeti ćemo kako će držati tempo još slijedeće tri i nešto godina, treba nešto i napraviti.

Muljanje sa dnevnicama nije navodno nego činjenica. Državna revizija je to utvrdila i slučaj proslijedila DORH-u koji sad utvrđuje tko je maznuo lovicu.
Znači, to je činjenica.
A opravdavanje je kada SDP, nakon otkrivanja afere pokušava uplesti u igru Oreškovićevu vladu pitajući se zbog čega nisu reagirali kada je revizija to otkrila.
Naravno da takvu vrstu opravdavanja mogu popušiti samo ne baš previše inteligentni.

A oko rejtinga....čudna je logika kada se više brine za rejting onih koji ukazuju na afere nego na rejting onih koji su akteri tih afera.
I čudna je što toliko potencirate otvaranje arhiva ako je, po vama, to već otvoreno i ako su svi ti udbaši i komunisti napustili SDP i otišli u druge stranke. Zbog čega zabrinutost?
I normalno je da se cijeli mandat vodi računa o rejtingu. Ako radiš dobro građani će to nagraditi a ako radiš loše građani kazne. SDP to najbolje zna.
manipulator x is offline  
Old 06.02.2017., 16:07   #32
Quote:
manipulator x kaže: Pogledaj post
Muljanje sa dnevnicama nije navodno nego činjenica. Državna revizija je to utvrdila i slučaj proslijedila DORH-u koji sad utvrđuje tko je maznuo lovicu.
Znači, to je činjenica.
A opravdavanje je kada SDP, nakon otkrivanja afere pokušava uplesti u igru Oreškovićevu vladu pitajući se zbog čega nisu reagirali kada je revizija to otkrila.
Naravno da takvu vrstu opravdavanja mogu popušiti samo ne baš previše inteligentni.[
Na krivoj temi pišeš

Quote:
A oko rejtinga....čudna je logika kada se više brine za rejting onih koji ukazuju na afere nego na rejting onih koji su akteri tih afera.
I čudna je što toliko potencirate otvaranje arhiva ako je, po vama, to već otvoreno i ako su svi ti udbaši i komunisti napustili SDP i otišli u druge stranke. Zbog čega zabrinutost?
1. nisu napustili SDP
1. nisu otišli u "druge stranke" nego ih je 100.000 otišlo u HDZ

I zabole nas za otvaranje arhiva, no besposlen božo i jariće krsti



Quote:
manipulator x kaže: Pogledaj post
I normalno je da se cijeli mandat vodi računa o rejtingu. Ako radiš dobro građani će to nagraditi a ako radiš loše građani kazne. SDP to najbolje zna.
Podsjeti me, koliko ono most ima trenutno po anketama
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 16:36   #33
Quote:
MOSTobran kaže: Pogledaj post
Na krivoj temi pišeš



1. nisu napustili SDP
1. nisu otišli u "druge stranke" nego ih je 100.000 otišlo u HDZ

I zabole nas za otvaranje arhiva, no besposlen božo i jariće krsti





Podsjeti me, koliko ono most ima trenutno po anketama
Jooj, ankete, ankete.
Pa jel netko više uopće vjeruje anketama?

Ankete u hrvatskoj politici (a očito i u svjetskoj) su postale ko Vakulina vremenska prognoza.
Valjda ti je jasno da se ankete i "rezultati" anketa naručuju.

Ja bi ankete o popularnosti političara zabranil kao jedan od žeščih oblika trovanja "mozaka".
sury or'o is offline  
Old 06.02.2017., 17:06   #34
Quote:
Shangri-La kaže: Pogledaj post
ostaje pitanje kakvom to stučnošću ili iskustvom raspolaže dotični da ga se gura na takve pozicije.
Dotični je podržavatelj Mosta i iz Splita je.

Poznaje li ijedan forumaš iz Splita ijednoga drugog mostovca iz Splita?
Lord Byron is offline  
Old 06.02.2017., 17:18   #35
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Pa onda bi se bas ti prvi trebao zaloziti za lustraciju.
Lustracija je u Hrvatskoj k'o Jeti - svi pričaju o njoj, a nitko ne zna kako zapravo izgleda.

Postoji li, forumska ili bilo čija, egzaktna i konkretna definicija lustracije? Dakle, ne literarno"suočavanje s prošlošću", nego konkretno "ljudima koji su *** treba se dogoditi ***" - i to uz pravnu analizu koja jamči da takvo što ne bi palu na nekom europskom sudu?
Lord Byron is offline  
Old 06.02.2017., 17:22   #36
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Jooj, ankete, ankete.
Pa jel netko više uopće vjeruje anketama?

Ankete u hrvatskoj politici (a očito i u svjetskoj) su postale ko Vakulina vremenska prognoza.
Valjda ti je jasno da se ankete i "rezultati" anketa naručuju.

Ja bi ankete o popularnosti političara zabranil kao jedan od žeščih oblika trovanja "mozaka".
Quote:
manipulator x kaže: Pogledaj post
Ako radiš dobro građani će to nagraditi a ako radiš loše građani kazne.
Dobrooo, koliko je onda ono, podsjeti me, most dobio manje glasova na izborima 2016 u odnosu na 2015?
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 17:24   #37
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lustracija je u Hrvatskoj k'o Jeti - svi pričaju o njoj, a nitko ne zna kako zapravo izgleda.

Postoji li, forumska ili bilo čija, egzaktna i konkretna definicija lustracije? Dakle, ne literarno"suočavanje s prošlošću", nego konkretno "ljudima koji su *** treba se dogoditi ***" - i to uz pravnu analizu koja jamči da takvo što ne bi palu na nekom europskom sudu?
ma jebena glupost i gubljenje vremena, iz toliko razloga da je bzvz. uopće gubiti vrijeme na to.
No, ako se netko loži na to - neka ga!
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 17:30   #38
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Nemam komentara jer taj dio događanja nisam pratil. Ozbiljno.
Mislim da Hrvati nisu narod sklon masovnim prosvjedima.

Zašto odlaze obrazovani: "Prokockali smo šansu od Hrvatske učiniti pristojnu zemlju"


Hrvati bi se trebali ugledati na Rumunje. Davno sam na temi pisao nakon što sam skužio kakva i i čija kuhinja most, da dok neće biti 100.000 hrvata na trgu svaki dan, dotad nam neće biti bolje.
__________________
MOSTobran zločinačke organizacije
"Rekao sam Petrovu da je upljuvak HDZ-a, a on je odgovorio da nikad ne bi s njima." - Stipe Petrina
MOSTobran is offline  
Old 06.02.2017., 17:33   #39
...

Most poziva na lustraciju arhiva SKH (koji je i sad otvoren, ali on to ne mora znati).

Evo, pozivam ga neka svojim primjerom povede državu u sveopću lustraciju.

Neka na primjer javno objavi sve zapisnike sa sjednica njegove strančice (da, strančice, ima manje od 400 članova), sa sjednica predsjedništva i Nacionalnog vijeća Mosta.

Mogu to napraviti sad, lakše im je, nemaju iza sebe puno materijala.
komutator is online now  
Old 06.02.2017., 17:38   #40
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lustracija je u Hrvatskoj k'o Jeti - svi pričaju o njoj, a nitko ne zna kako zapravo izgleda.

Postoji li, forumska ili bilo čija, egzaktna i konkretna definicija lustracije? Dakle, ne literarno"suočavanje s prošlošću", nego konkretno "ljudima koji su *** treba se dogoditi ***" - i to uz pravnu analizu koja jamči da takvo što ne bi palu na nekom europskom sudu?
Jednostavnim riječi, to je proces koji bi trebao spriječiti visokopozicionirane dužniske iz totalitarnih režima, a posebno ljudi iz obavještajnih krugova da budu na javnim funkcijama.

Obzirom da cijeli HDZ iz početka 90-ih spada u tu definiciju (naravno, kada je sistem bio jednopartijski), a državu nisu stvorili neki novi neokaljani ljudi nego upravo i ljudi iz vrhe te iste KPJ, koji su se onda okružili sa ljudima iz obavještajne zajednice i dali im posao u državnim službama, pričati danas o lustraciji je naprosto smiješno, jer možeš zapravo na prste jedne ruke možda nabrojati koga bi to lustrirao.

No, klasični HDZ-ova i MOST-ovac misli da bi lustracija valjda trebala obuhvatiti sve ljudE koji nisu iz tih stranaka pa da onda oni ostanu jedina partija u državI, to je njihov smisao lustracije
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.