Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 20:17   #1
Helicobacter pylori & Bamija

Molio bih sve koji su koristili bamiju (okra; Hibiscus esculentus) za liječenje Helicobacter pylori da napišu svoja iskustva.

Koristi se čaj ujutro i tinktura 3x na dan(prije ručka, popodne i prije spavanja).

Uz sve to ide dijeta koje se treba pridržavati.

Molio bih sve one koji imaju dobrih iskustava da napišu svoja iskustva, bilo njihova, bilo onih koje poznaju, a koji su koristili ovu metodu liječenja.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:28   #2
I mene zanima! Jesi li ti možda probao dosad, već je prošlo vremena.. ili netko drugi bar da se javi pliz
Teško se snaći u šumi informacija po netu i odlučiti otkud i od koga krenuti..
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 18:20   #3
Quote:
melita kaže: Pogledaj post
I mene zanima! Jesi li ti možda probao dosad, već je prošlo vremena.. ili netko drugi bar da se javi pliz
Teško se snaći u šumi informacija po netu i odlučiti otkud i od koga krenuti..
Dijagnosticirana mi je H.Pylori u prosincu 2016-te i sve sam pretražio što sam mogao pa sam tako naišao i na bamiju.
Nije mi pomoglo, ukratko.

Nisam želio piti antibiotike, već se liječim prirodnim lijekovima.
Jedan liječnik koji zna i ayurvedu(indijska medicina) mi je dao neke savjete pa ti mogu napisati:
Pijem lugol (otopina joda 5% i kalij jodida 10%). To je jako anti bakterijsko sredstvo. Pije se prvi tjedan 1/2 kapi u čaši vode (kapne se jedna kap u čašu, a onda pola vode prolije). Kasnije se pije, nakon prvog tjedna, po jedna kap. Pije se 1 sat prije obroka 3 puta na dan.
Lugol je bolji od antibiotika i prodire dublje u sluznicu.
Treba ga piti 3-4 mjeseca, pa i duže dok simptomi ne prođu.
Prije početke pijenja lugola treba piti selen(200 mikrograma kapsule;ja sam u Njemačkoj i tamo sam ih pronašao) 2 tjedna koji jača štitnjaču jer jod djeluje na nju. Selen se stalno pije po jedna kapsula na dan dok traje terapija.
Treba piti i vitamin D3, 1000jedinica, obično su takve tablete, po jednu na dan.
Magnezij je isto bitan. Možese uzeti magnezij klorid i stavi se šaka praška u vodu i stopala se namaču oko 30 minuta. Tako se najbolje apsorbira u organizam. Ako se jede dosta zelenog povrća, možda je to i dosta.
Dakle: lugol, selen, D3 i magnezij.
Taj doktor kaže da je to pomoglo svima onima kojima ništa drugo nije pomoglo.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:35   #4
Za Helicobacter i Candidu su dobri ulje od Origana (naravno hladno presano) i kurkuma.

Za to dvoje je dobro (tko może) da uzme npr ulje od Origana sa neśto vode i żlićicom meda u usta, te u njima izvjesno vrijeme mijeśa da se ulju promijeśa sa medom, te proguta. Odmah iza toga popije se ćaśu obićne vode.

Nikako jedno ili drugo uzimati s premalo niti previśe vode!
Premalo -"spaliś" si żeludac
previśe -previśe razvodniś.

Med se uzima zato, jer te bakterije i virusi (kao i rak) hrane se slatkim i kada pojedu ulje koje je pomijeśano s medom, ulje ih ubija.

Samo ulje teśko da će ići papati, jer nema u sebi śećera/glukoze, kojeg traże i trebaju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:47   #5
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Za Helicobacter i Candidu su dobri ulje od Origana (naravno hladno presano) i kurkuma.

Za to dvoje je dobro (tko może) da uzme npr ulje od Origana sa neśto vode i żlićicom meda u usta, te u njima izvjesno vrijeme mijeśa da se ulju promijeśa sa medom, te proguta. Odmah iza toga popije se ćaśu obićne vode.

Nikako jedno ili drugo uzimati s premalo niti previśe vode!
Premalo -"spaliś" si żeludac
previśe -previśe razvodniś.

Med se uzima zato, jer te bakterije i virusi (kao i rak) hrane se slatkim i kada pojedu ulje koje je pomijeśano s medom, ulje ih ubija.

Samo ulje teśko da će ići papati, jer nema u sebi śećera/glukoze, kojeg traże i trebaju.
Koliko ulja od origana ide u žličicu meda?
Koliko kapi?
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:42   #6
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Koliko ulja od origana ide u žličicu meda?
Koliko kapi?
https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post65494341
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 19:14   #7
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Molio bih sve koji su koristili bamiju (okra; Hibiscus esculentus) za liječenje Helicobacter pylori da napišu svoja iskustva.

Koristi se čaj ujutro i tinktura 3x na dan(prije ručka, popodne i prije spavanja).

Uz sve to ide dijeta koje se treba pridržavati.

Molio bih sve one koji imaju dobrih iskustava da napišu svoja iskustva, bilo njihova, bilo onih koje poznaju, a koji su koristili ovu metodu liječenja.
Ja je sad koristim, skoro četiri tjedna. Platila sam kao suho zlato ali već nakon tjedan dana sam se preporodila! Skupo je, ali kad te muči užasno, kao što je mene, vrijedi svake lipe!
Yucca32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:00   #8
Nemam osobnog iskustva ali za Helico je dobra mastika smola.
Bamiju probao netko moj, ništa naročito pomoglo nije.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.