Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2017., 17:27   #81
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Još jedan lažni "citat" na koji je zalijepljeno Teslino ime. To on nikad nije izjavio.
Tesla je bio skeptik prema mnogim sličnim tvrdnjama. Vjerojatno i ateist.
Tebi je sve laž osim teorije evolucije.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 17:56   #82
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tebi je sve laž osim teorije evolucije.
ali je zato ravna zemlja pod kupolom, nepostojanje svemira, tvoj perpetuum mobile istina...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 23:42   #83
Sinkronicitet je jedno od meni najčudesnijih i najdivnijih iskustava. Prije par godina sam ga prvi puta uočila, tj stalno mi se događalo, i to toliko da sam već pomislila da imam neke nadnaravne moći Tad sam se upoznala sa samim pojmom sinkroniciteta i što ga više proučavam češće se događa, a događa se svakodnevno i podsjeća me da smo mi ljudi puno više od samo ovog prolaznog tijela. Život je čudesan
Flya way is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 20:00   #84
Neznam dali je ovo sinkronicitet ili samo slucajnost ali zgoda je po mom mišljenju zanimljiva pa cu prepricat.Dopisivao sam se sa curom dok je ona putovala busom i u jednom trenutku ona mi kaze kako je bus naglo zakocio i ona je udarila nosom u sjedalo pred njom i nos joj je sav otekao od udarca.5 minuta kasnije ja naglo pocinjem kihat nos mi se zacepljuje a do tog trenutka nisam uopce kihao mjesecima,i ja pomislio kako zanimljivo bas u skoro istom trenutku kad je ona ozlijedila nos moj nos se razbolio. Jel moguće da mi nos pokazuje neku empatiju prema njenom nosu pa zeli na neki nacin prozivjet njenu neugodu samo na drukciji nacin? Kanije mi roditelji kažu kako je van sve prepuno peluda da je to razlog zasto sam poceo kihat i naravno mislim da su u pravu cisto sumnjam da ima neki "nadnaravni razlog" al opet pelud je bio vani prisutan vec danima nije se tek taj dan pojavio i nisam kihao do trenutka kad je ona ozlijedila nos tako da tko zna mozda ima nekakve cudne konekcije
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 22:36   #85
...

Njujork 2001. datum 9.11.

Sirija poslednjih godina "WW3 na male goliće" - A rodjendan Asada je kad? - 9.11.


...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 22:45   #86
Onda dodaj jos jednog upletenog u ratove koji ima isto rodjendan na taj dan, pavla II!

https://en.wikipedia.org/wiki/September_11
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 11:34   #87
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Onda dodaj jos jednog upletenog u ratove koji ima isto rodjendan na taj dan, pavla II!

https://en.wikipedia.org/wiki/September_11
Da i to je interesantno btw rodjen u Hrvatskoj


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 11:37   #88
Nego...
Ranije pre nekih godinu dana je bio prisutan sinhronizitet pojma "MOST"

Naime:

1) Tada su se bas na MOSTU jel bese kod Dalja, sreli Kolinda i Vucic...
2) Potom smo nesto pre ili bese posle imali njihov susret u MOSTARU, a tamo pre neki dan je opet boravio Vucic.
3) U Hrvatskoj pak imamo stranku MOST
4) Predmet spora Hrvatske i BiH je pak Peljeski MOST....ima tu jos par interesantnih pogranicnih mostova izmedju HRV i BiH, te SRB i BiH


Dakle iz nekog razloga smo nekim nemustim jezikom sinhroniziteta navodjeni na pojam MOST...


BTW
Kolinda je rodjena u GROBNIKU...u blizini RIJEKE

Ona je jedan deo studija provela u LOS ALAMOSU...mestu odakle potice jel bese cuveni Menhetn projekat pravljenja A-BOMBE...

Historic Manhattan Project Sites at Los Alamos
https://www.youtube.com/watch?v=axkQ4UjTc8M


A pazi sad...
Kod koga je boravila Kolinda u LOS ALAMOSU:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kolind...rovi%C4%87
Quote:
U trećem razredu gimnazije saznala je za mogućnost školske razmjene sa SAD-om. Stoga se počela pripremati kako bi, u slučaju razmjene, četvrti razred srednje škole završila tamo - izvadila si je vizu, kupila zrakoplovnu kartu i riješila ostale formalnosti.[8] Kao sedamnaestogodišnjakinja otputovala je u gradić Los Alamos, gdje je u mjesnoj srednjoj školi završila četvrti razred. Godinu dana bila smještena kod obitelji visokoobrazovanih Amerikanaca, kemičarke i nuklearnog fizičara koji su imali kćer njezine dobi.

Još malo sinhroniziteta u vezi Kolinde...
Kolindi ce za koji dan i JUBILARNI 50. rodjiš...

Rodjena je 29 APRILA, datuma podrumskog vencanja Hitlera i Eve...
Ali...setimo se da su i Princ Wiliam i Kety mu zena se VENCALI NA ISTI DATUM KAD I HITLER I EVA...29. Aprila...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2018., 11:56   #89
Kad smo vec kod A-BOMBE !!!

Juce jel bese smo imali vest o kao dogovoru TRUMPA (hint religiozni sinhorniztet sa 7 TRUMPETS) i Kim Dzonga o kao zaustavljanju NUKLEARNIH PROBA u Severnoj Koreji...

E sad... u vezi NUKLEARNOG ORUZJA i ove price o S.Koreji jos par sinhroniziteta:


1)
Kako su se zvale dve A-BOMBE bacene na Hirosimu i Nagasaki?


- FAT MAN
- LITTLE BOY


Procitajte jos jednom nazive ovih dvaju istorijskih bombi...prvi i jedini put bacenih na ljude...

NA STA VAS ILI BOLJE RECENO NA KOGA...VAS SINHRONIZITETNO PODSECAJU TA DVA NAZIVA ?!

Pa upravo na KIM DZONGA !!!

Cak stavise jedna od te dve bombe je i bila ofarbana u crno kako se uglavnom i oblaci doticni DEBELI COVEK sa LICEM DECAKA...


I jos nesto !!!


2)
Cuveno prvo Trinity testiranje A-BOMBE se desilo 16.07.1945., a ove godine 19.07.2018. bice tacno:


https://www.timeanddate.com/date/dur...9&m2=7&y2=2018

Quote:
From and including: Monday, 16 July 1945
To, but not including Thursday, 19 July 2018

Result: 26,666 days

It is 26,666 days from the start date to the end date, but not including the end date

Or 73 years, 3 days excluding the end date




.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 21:11   #90
E da, nekidan zaboravih pomenuti okultno bombardovanje Sirije...

14. Aprila 2018.

Dakle fakticki na godisnjicu potonuca tj potapanja Titanika (tj Olimpika)

RMS Titanic
https://sh.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic

Quote:
Titanik je udario o ledeni breg u nedelju, u 23:40 (brodsko vreme), 14. aprila 1912. godine. Potonuo je dva sata i četrdeset minuta kasnije, 15. aprila u 02:20.


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 11:41   #91


Smiješni su mi ti "sinhroniciteti" vezani za šira društveno-politička zbivanja tj za cijelu kuglu zemaljsku - mogli bismo ih pronaći mali miljun, što je zabavno otprilike kao da tražimo zelenu travu na livadi ....
I jednako toliko korisno.

Btw, osim dokaza da smo usklađeni sa Cjelinom i tome sl - postoji li još kakav smisao u sinhronicitetima? (to mi nikad nije bilo baš sasvim jasno ... )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 13:08   #92
Sinkroniciteti su ponekad zanimljivi a i iznenadjujući ali mislim da je s njima kao sa Nostradamusovim "proroctvima" -svaki stih (u ovom slućaju ralićiti datumi razlićitih dogadjanja na svijetu) może svatko tumaćiti i "pripasivati" na svoj naćin, da ispadne "uvjerljivo".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 14:50   #93
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sinkroniciteti su ponekad zanimljivi a i iznenadjujući ali mislim da je s njima kao sa Nostradamusovim "proroctvima" -svaki stih (u ovom slućaju ralićiti datumi razlićitih dogadjanja na svijetu) może svatko tumaćiti i "pripasivati" na svoj naćin, da ispadne "uvjerljivo".
Da, ali što s time.... ?

Pronađena je neka sličnost, ovo je kao ono - i što sad?



(Mislim.... SO WHAT?!)
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 17:39   #94
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Da, ali što s time.... ?

Pronađena je neka sličnost, ovo je kao ono - i što sad?



(Mislim.... SO WHAT?!)
Ako benny dozvoli odgovorio bi..

vecina ljudi nije svesna koko je povezana sa svojim bliznjima na jedan poseban nacin kamoli da je svesna kako je povezana sa citavim svetom...

zanimljivo bi bilo kad bi ljudi bili svesniji koliko su im misli zapravo mocne i koliko je sve povezano medjusobno energetski.. no izmanipulirani nesvesni ljudi idu dosta sigurnim putem da postanu roj u nekoj kao tehnosferi a to je jel uplitanje u prirodni sinhronicitet tj napor vladara da nas jos vise odvoje od majke prirode sto nece valjat po nas naravno..

zapravo.. medijima se svet vec podosta usinhronizovao .. kazu da na citavom svetu jedva ima razlike kad se sleti na aerodromu.. svugde iste prodavnice isti proizvodi...

gubi se autenticni izvorni osecaj podrucja .. ne bi ni to bio problem da se gradovi ne grade poput stampanih ploca...

ima jedna zanimljiva emisija o Zagrebu kako je gradjen npr.. https://www.youtube.com/watch?v=LA5M2LdwmXk ima oma i drugi deo ...

a evo i jedan bas o sinkronicitetu .. https://www.youtube.com/watch?v=cBIWFuuBpb8
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 19:11   #95
Mislim da sam gledala tu emisiju kod Mišaka, kao što sam pročitala mnogo toga o sinhronicitetu (ponajprije kod Junga.... ) ali mu nigdje nisam našla nikakvu "upotrebnu vrijednost", da se tako izrazim ....
(molim ovo ne shvatiti doslovno)

U par slučajeva se pokazalo da su sinhroniciteti prethodili nekom važnom događaju, razrješenju nečega ili tome slično, pa bi ih se zbog toga moglo shvaćati kao "najavu" nečega, no kako znamo, oni većini ljudi koji ih primjećuju ništa ne najavljuju .....

Ne mogu se oteti dojmu da sinhroniciteti služe samo za zabavu onima koji vjeruju da je sve međusobno povezano na jedan magičan, neobjašnjivi način
Ili onima koji vjeruju da postoji Bog kojega zabavlja "dokazivati" svoje postojanje na taj smiješan i pomalo djetinjast način.
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 19:21   #96
Sinhronicitet/i su itekako dokazani i to da smo medjusobno povezani i to ne samo mi vec i sve ostalo sto nas okruzuje (proveri pojam morficke rezonance ili mentalitet roja..tajanstveni svet biljaka...).. ako si tolko citala mogla si vec procitati i neka istrazivanja.. ne samo filozofiranja

Da je to Bog koji dokazuje svoju postojanost ne bi rekao nego bi pre rekao kako to ukazuje na samog Boga ustvari...

Nase misli, nasi osecaji.. dokazano nisu samo u nama vec putuju veoma daleko a ljudi su toga sve manje svesni..a moglo bi nam svima mnogo pomoci u zivotima.. zato bi bilo dobro sinkronicitet uzeti za ozbiljno a ne ono sve je to filozofiranje samo...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 03:38   #97
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Sinhronicitet/i su itekako dokazani i to da smo medjusobno povezani i to ne samo mi vec i sve ostalo sto nas okruzuje (proveri pojam morficke rezonance ili mentalitet roja..tajanstveni svet biljaka...).. ako si tolko citala mogla si vec procitati i neka istrazivanja.. ne samo filozofiranja
Ja sam postavila pitanje o SMISLU sinhroniciteta, a ne jesu li "dokazani" ili ne.
Dokazi su zanimljivi samo onima koji u njih žele vjerovati, odnosno čini se da uopće nisu toliko zanimljivi koliko smo mislili; vjerovali smo npr da imamo neprikosnovene "dokaze" da je Zemlja okrugla, ali čini se da to nije tako ....
Dokazi su dakle relativni, i u potpunosti ovise o razumu i (dobroj) volji onih kojima se predočavaju.

Quote:
Da je to Bog koji dokazuje svoju postojanost ne bi rekao nego bi pre rekao kako to ukazuje na samog Boga ustvari...
Nije govno nego se pas posra
(sorry )

Quote:
Nase misli, nasi osecaji.. dokazano nisu samo u nama vec putuju veoma daleko a ljudi su toga sve manje svesni..a moglo bi nam svima mnogo pomoci u zivotima.. zato bi bilo dobro sinkronicitet uzeti za ozbiljno a ne ono sve je to filozofiranje samo...
Kako ti sinhronicitet pomaže u životu i na koji način ga "uzimaš za ozbiljno"?
(Poduzimaš li neke korake kada ti se desi, izvodiš li iz toga pouzdane zaključke, itd?)
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 12:32   #98
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ja sam
Jesi i odgovoreno ti je ali posto tako narcisoidno razmisljas naravno da nihc neces razumes..

Srecno

Pozdrav...

edit..

pazi na svoje misli...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 15:21   #99
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Jesi i odgovoreno ti je ali posto tako narcisoidno razmisljas naravno da nihc neces razumes..

Srecno

Pozdrav...

edit..

pazi na svoje misli...
Radije razmišljam makar "narcisoidno" nego da uopće ne razmišljam

Pozzz i tebi


(Poštapalice "Odgovoreno ti je..." "Rečeno ti je...." i sl, slab su pokušaj "narcisoidnog" razmišljanja)
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 17:18   #100
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Radije razmišljam makar "narcisoidno" nego da uopće ne razmišljam

Pozzz i tebi


(Poštapalice "Odgovoreno ti je..." "Rečeno ti je...." i sl, slab su pokušaj "narcisoidnog" razmišljanja)
No ajde pokusacu jos jednom da ne ispadne bzv...

Vidim da se bas ne kontamo pa moram detaljnije...

Sihronicitet nije u znakovima vec je konstantan i svugde oko nas..

pre svega kao bica imamo sinhronicitet na duhovnom pa tek onda na materijalnom nivou.. inace se nista ne bi kontali pa ni sreli jel nikako...


Tako da je sinhronicitet dobro razumeti ili kako pitas gde ga primeniti.. u mislima..

ne kazem da je dovoljno zamisljati ne znam sta i onda ti se ostvari i te price, ne, vec bas to kako je sve povezano..

znaci sveukupan spektar uticaja (roditelji, mediji, poznanici...) treba uzeti u obzir sve aspekte koji bi mogli uticati naravno pre one jaceg uticaja kao npr. licni naravno.. rodbina , prijatelji...


...

ne znam jesi li proverila pojam morficke rezonance..

evo jedan experiment npr.

uzeli u engleskoj napravili 10 novih hemijskih jedinjenja

poslali u japan uzorke na analizu..

nakon sto su englezi dobili rezultate analize svih jedinjenja.. od jednog jedinjenja su proizveli jos neku vecu kolicinu

onda su javili u japan da ponove analize i pogodi sta..

bas ono jedinjenje od kojeg je bilo vise proizvedeno pojacalo je cvrstocu strukture .. sto znaci da su cak i sintetike na svetu medjusobno u nekoj povezanosti..


imas poznati experiment sa majmunima i mozgalicom za hranu.. mesecima su pokusavali pa kad je jedan majmun na jednom ostrvu skontao odma su i majmuni na drugim ostrvima skontali kako treba resiti mozgalicu...



evo jos jedan primer.. iz experimenta sa poligrafom na biljkama..

jednoj zeni koja je volela svoje cvece su par biljaka koje su joj bile omiljene stavili na poligraf

cvece ostalo kuci na poligrafima a zenu su odveli na put avionom uz pratnju te zapisivali u minutu kad joj se raspolozenje menjalo..

mozes pogoditi svo vreme njeno cvece kod kuce je nju osecalo..

kad se zena uzbudila u toku putovanja cvece je takodje pokazalo znake uzbudjenosti i to u sekundu tacnom preciznoscu..

https://www.scribd.com/document/1399...-zivot-biljaka

u knjizi ima jos mnogo zanimljivih experimenata koji ukazuju na povezanost coveka i prirode...


ili npr experiment gde se u washingtonu mislim skupilo oko 10 000 ljudi te su svojim mirnim mislima uspeli na tri dana dok je experiment trajao smanjiti stopu kriminala i nasilja za preo 30 posto...

https://www.youtube.com/watch?v=4i5WzmRHyDs



a ovo sto sad PFC otkriva su sinhroniciteti na koje furaju vladari...



svi drugacije gledamo na to kako stvari stoje ali da smo medjusobno povezani vec dobrih par godina nije ni naucna tajna a neki to nisu nikad ni zaboravili...



Ti verovatno mislis na sinhronicitet tipa pomislis na nekog i onda se sutra sretnete i kao sta stim sta Ti to vredi u zivotu.. slazem se da nemas nista od toga tek tako ... niti znam kako sta tad primeniti.. to treba vec ici na licni osecaj...

to je jedna enormno komplikovana matematika i tu naravno da je tesko predvideti stvari.. niti se mora..ali

na osnovnom nivou ako smo smireni , nismo u strahu od mogucih problema ne crtamo sto bi rekli djavola na zid unapred i nismo mnogo u drustvu takvih koji bi to radili za nas... mnogo su manje sanse da ce nas spopasti nelagoda tog tipa...

Svemir tezi iz reda u nered kako vidim puca na sve manje pukotine i time stvara sve vise mogucih ishoda..

ne treba se stime preterano zamarati ali cistim razumevanjem toga da je sve povezano mozemo samima sebi bolje prilagoditi zivot...


no opet neki se trude da nas usinhronizuju u neljude u tu tehnosferu...

tu su opet oni videi sto sam vec postao o tome kako se gradovi grade kao stampane ploce.. ima mnogo provaljenih sema i za druge gradove kako su gradjeni.. ne slucajno..

nadam se da je mozda malo jasnije koja bi bila "primena" sinhroniciteta u zivotu...

slobodno pitaj ako imas jos kakvo pitanje ...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.