Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 01:49   #1
Kako život shvatiti kao za*ebanciju?

Naslov sve govori.. Kako? Kako ga shvaćati manje ozbiljno? I tako je činjenica da nitko od nas neće izaći živ i neoštećen, onda zašto ga doživljavati toliko ozbiljno?

25 mi je godina, radila sam pomalo deprimirajući posao zadnjih godinu dana (zdravstvo) i totalno sam se izgubila u bolestima i beznađu. Do tada nisam razmišljala koliko život može biti užasan i težak, stvari i sudbine koje sam vidjela sam proživjela s dubokom empatijom.. i tako mi je sada ostao strah za svoje bližnje. Vidim koliko se stvari mogu okrenuti naglavačke u jednom trenu.

Pomalo se borim i trudim opustiti u zadnje vrijeme, bez da gledam na svaki mamin korak, da slučajno ne izvrne nogu/pogazi ju auto/nešto deseto, kao što sam opsesivno posmatrala zadnjih nekoliko mjeseci dok nisam konačno osvjestila takvo ponašanje.
Moja budućnost, planiram ju, ali umjesto da nove nedaće i izazove pred sobom gledam baš kao što sam ih prije gledala - kao izazove i uzbuđenje, sada ih gledam kao probleme i osjećam strah i nesigurnost.

Ne želim da mi kažete da je to tako kada prestaneš biti dijete i odrasteš, nadam se da nećete. Post je pomalo patetičan, ali stvarno se pitam kako, kako ponovo gledati život onim pozitivnim i dječjim očima, punim uzbuđenja i tko ga je*e stavom, a ne strepnjom za svakom rječju i postupkom. Želim vjerovati da se to može jer će mi sve to u suprotnom sjesti na zdravlje, već je počelo.

Znači, kako da se vratim na prijašnje stanje? Bez toliko analize za svaki postupak, bez gorčine i sa uzbuđenjem? Kako gledati život opušteno kao igru i zaje*anciju, kada stvarno to i je.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:09   #2
U prvom paragrafu citirala si mudrost jednog velikog filozofa, inače nam poznatog kao Zekoslava Mrkvu.
U toj filozofiji nalazi ti se i odgovor.
Život je prekratak da bi ga doživljavala ozbiljno. Naši voljeni će umrijeti, umrijeti ćemo i mi, možda i prije njih. Kako god okreneš, ishod je isti. Nitko ne kaže da neće biti teških trenutaka samih po sebi, no doživljavanje života preozbiljno nije još nikome život učinilo lakšim, već baš suprotno.
Općenito ljudi koji se prave jako ozbiljni i sve uzimaju za jako ozbiljno pate nerijetko i od određenog deficita inteligencije - upravo razlog zašto je Zekoslav tako mudar
Konvencije su nam naredile da je sve 'ozbiljno', te pritom stvaraju mediokritete koji se savršeno uklope u tu nametnutu viziju nakaradnog svijeta.
Doživljavanje života kao vica je upravo znak zrelosti.
Život će doći kraju, no na tebi je kako ćeš provesti taj kratki put.
Ako ne možeš gledati ljude kako se pate i umiru, jednostavno se ne bavi time. Prije svega trebaš biti odgovorna za svoju sreću, a ne tuđu nesreću. Ljudi će patiti i umirati bila ti ozbiljna ili ne.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:10   #3
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Znači, kako da se vratim na prijašnje stanje? Bez toliko analize za svaki postupak, bez gorčine i sa uzbuđenjem? Kako gledati život opušteno kao igru i zaje*anciju, kada stvarno to i je.
Pazi recept ti je da živiš dan po dan, trenutak po trenutak, izazov po izazov. Pritom slušaš sebe a drugima ne daješ previše na važnosti. Ljudi se rađaju, žive, oboljevaju i umiru, nema ništa prirodnije od toga. Ako i izgubiš bližnjeg nastoj to racionalizirati na pozitivan način. Ako netko boluje, nastoj pomoći koliko si u stanju ali ne protiv sebe i pod svaku cijenu.
Šo se manje budeš nervirala, manje planirala, bivala veći optimist i lakše prihvaćala život će biti pozitivniji i lakši za živjeti.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:56   #4
Život nije zajebancija. Da ti je to bilo jasno od početka, sad te ne bi toliko mučile ove stvari. Ovi koji ti govore suprotno, govore ti samo da se nastaviš samozavaravat. Prihvati život onakvim kakav jest i nađi način da se s tim zdravo nosiš. U suprotnom će te opet jednom skinut sa visina i bit će ti potencijalno još i gore. Ne možeš protiv stvarnosti, možeš samo korak uz korak s njom. Prije je ljudski život sam po sebi bio dovoljno težak i nije im to trebalo posebno crtat. Današnji ljudi žive u balončiću neodgovornosti. Balončić ti je sad probušen, ne stvaraj ga ponovno.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:08   #5
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Život nije zajebancija. Da ti je to bilo jasno od početka, sad te ne bi toliko mučile ove stvari. Ovi koji ti govore suprotno, govore ti samo da se nastaviš samozavaravat. Prihvati život onakvim kakav jest i nađi način da se s tim zdravo nosiš. U suprotnom će te opet jednom skinut sa visina i bit će ti potencijalno još i gore. Ne možeš protiv stvarnosti, možeš samo korak uz korak s njom. Prije je ljudski život sam po sebi bio dovoljno težak i nije im to trebalo posebno crtat. Današnji ljudi žive u balončiću neodgovornosti. Balončić ti je sad probušen, ne stvaraj ga ponovno.
Al ga nalupetaš.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:13   #6
Život ne treba shvatiti niti previse ozibljno niti kao zajebanicju, nego nešto između.Idući u krajnosti se zapravo samo stvara jedan mehanizam odbrane, oni koji ga shvataju u poptunosti kao zajebanciju zapravo bježe od problema, oni koji ga shvataju preozibljno u vidu svakodnenvih događaja žele dati veću vrijednost životu nego što ima.

Kljućna riječ je sreća a pre svega sadašnjost.Jer sadašnjost je ono što jeste, i što se dešava.Prošlost i budućnost su samo imaginarini prozivodi nasih umova.Sve je sadašnjost.
A što se tiče shvaćanja života , to je uslovljeno kao i sve našom ličnošću i događajima koji se dešavaju kroz život.To je dio karaktera.
Ti si očigledno u situaciji da si radila takav posao i imala određene probleme da si osjetila onu tešku stranu života.

Ali ne možeš ici u krajnosti naglo, tipa shvati sad sve kao zezanciju, ne sikiraj se ni za šta, ne planiraj, živi od dns do sutra i sl.To će je samozavravanje.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:15   #7
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Al ga nalupetaš.
Vidim, ovo će bit naš generalni obrazac ako nastavim pisat na psihologiji.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:24   #8
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Vidim, ovo će bit naš generalni obrazac ako nastavim pisat na psihologiji.
Imaš studenta koji padne na ispitu ili učenika koji u školi ne dobije 5 i počini samoubojstvo od očaja. Imaš ljudi koji ostanu bez ruku, nogu, pameti, posla, kuće i cerekaju se i boli ih ona stvar za sve.

Doživljaj života je u oku promatrača i zavisi koliko ti ego pati zbog (ne)ispunjenih iluzija. Nekome sa kliničkom depresijom (znači pravim poremećajem na koji ne može utjecati) sve je crno i besmisleno.
Nekome malo poprčkaš po kemiji i ne može se prestati smijati koliko je sretan i sve mu je smiješno: https://www.youtube.com/watch?v=nZlTRGMPJJo

A ti tu neke kurčeve draaaaamee... "život je težak"... "neodgovorrrnost"... "stvarnost je teška".. prrrrd prrrrrd ...
Tebi je težak... vidim da želiš da bude i drugima

Zadnje uređivanje old-soul80 : 22.09.2017. at 14:38.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:29   #9
Život mu je stalno težak....
https://www.youtube.com/watch?v=_C1MAJEpOwM
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:59   #10
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Imaš studenta koji padne na ispitu ili učenika koji u školi ne dobije 5 i počini samoubojstvo od očaja. Imaš ljudi koji ostanu bez ruku, nogu, pameti, posla, kuće i cerekaju se i boli ih ona stvar za sve.

Doživljaj života je u oku promatrača i zavisi koliko ti ego pati zbog (ne)ispunjenih iluzija. Nekome sa kliničkom depresijom (znači pravim poremećajem na koji ne može utjecati) sve je crno i besmisleno.
Nekome malo poprčkaš po kemiji i ne može se prestati smijati koliko je sretan i sve mu je smiješno: https://www.youtube.com/watch?v=nZlTRGMPJJo

A ti tu neke kurčeve draaaaamee... "život je težak"... "neodgovorrrnost"... "stvarnost je teška".. prrrrd prrrrrd ...
Tebi je težak... vidim da želiš da bude i drugima
Ali mi ne pričamo o učeniku koji se ubio jer nije dobio 5. Pričamo o osobi koja se suočila sa bolestima i smrću i sada se želi vratiti u svoj balončić u kojemu je sve divno i krasno. Da sve ponovno bude zajebancija, jer zašto prihvatiti stvarnost onakvom kakva jest? Ljudi će nastaviti patiti i umirati koliko god mi sebi farbali oči. Stvarnost možeš ili prihvatiti ili se neuspješno boriti protiv nje. Možeš se sa njom nositi zdravo ili se ubiti zbog ocjene koju nisi očekivao nakon što se pokaže da tvoja očekivanja, vidi čuda, nisu jednaka stvarnosti.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:05   #11
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Život nije zajebancija. Da ti je to bilo jasno od početka, sad te ne bi toliko mučile ove stvari. Ovi koji ti govore suprotno, govore ti samo da se nastaviš samozavaravat. Prihvati život onakvim kakav jest i nađi način da se s tim zdravo nosiš. U suprotnom će te opet jednom skinut sa visina i bit će ti potencijalno još i gore. Ne možeš protiv stvarnosti, možeš samo korak uz korak s njom. Prije je ljudski život sam po sebi bio dovoljno težak i nije im to trebalo posebno crtat. Današnji ljudi žive u balončiću neodgovornosti. Balončić ti je sad probušen, ne stvaraj ga ponovno.
Krivo. Složio bi se s određenim da većinom lupetaš u svojim postovima.

Život je jedna poprilično uvrnuta zajebancija. No, i mene malo muči ovaj dio s opuštanjem..
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:12   #12
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Krivo. Složio bi se s određenim da većinom lupetaš u svojim postovima.

Život je jedna poprilično uvrnuta zajebancija. No, i mene malo muči ovaj dio s opuštanjem..
Takvo što može reć samo netko tko o životu kurca ne zna.

Jel postoji stvarnost? Postoji. Oće ti se obit o glavu ako kao kreten guraš kontra te stvarnosti? Oće. Zašto to onda radit?

To je suština mog posta. Možeš se ti ne slagat, ali nisam siguran koliko je to smisleno.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:18   #13
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Takvo što može reć samo netko tko o životu kurca ne zna.

Jel postoji stvarnost? Postoji. Oće ti se obit o glavu ako kao kreten guraš kontra te stvarnosti? Oće. Zašto to onda radit?

To je suština mog posta. Možeš se ti ne slagat, ali nisam siguran koliko je to smisleno.
Da, i mislio sam, klasično korištenje ad hominema, u nedostatku argumentacije.

Naime, autorica samo postavlja pitanje kako nešto očito, pretvoriti u zajebanciju, kada se ono može pretvoriti, kako ne zapasti u potpunu letargiju, a tvoji odgovori, u kojima samo konstatiraš nešto očito, još više su deprimirajući u tvom neshvaćanju ove teme.

S tim svojim balončićima vučeš mi na modernog kvazipsihogurua.

Hoćeš ego boost? Čini se da ti je potrebno; jesi, jesi, u pravu si, skroz si i samo si - ti u pravu
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:29   #14
ma koja stvarnost
stvarnost je da za 10 godina ni ti sam nećeš znati da si danas razbijao glavu nekim problemom, da za 100 godina nitko neće znati da si ti uopće znao za taj problem a za 200 će o tebi ostati tek ime. na nadgrobnom spomeniku u većini slučajeva.
slažem se sa starim. pitanje je samo kako održavati razinu opuštenosti. vjerujem da se može znati kako stvari stoje a ipak ne šiziti zbog toga.

leptiriću ja mislim da si ti sad, u odmicanju od tog deprimirajućeg posla (kao opuštanju od stresa), malo anksiozna i da pažnju trebaš usmjeriti na opuštanje i tijela i živaca i da ćeš vrlo brzo postići ravnotežu.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:32   #15
Quote:
leptiric3 kaže: Pogledaj post
Naslov sve govori.. Kako? Kako ga shvaćati manje ozbiljno? I tako je činjenica da nitko od nas neće izaći živ i neoštećen, onda zašto ga doživljavati toliko ozbiljno?

25 mi je godina, radila sam pomalo deprimirajući posao zadnjih godinu dana (zdravstvo) i totalno sam se izgubila u bolestima i beznađu. Do tada nisam razmišljala koliko život može biti užasan i težak, stvari i sudbine koje sam vidjela sam proživjela s dubokom empatijom.. i tako mi je sada ostao strah za svoje bližnje. Vidim koliko se stvari mogu okrenuti naglavačke u jednom trenu.

Pomalo se borim i trudim opustiti u zadnje vrijeme, bez da gledam na svaki mamin korak, da slučajno ne izvrne nogu/pogazi ju auto/nešto deseto, kao što sam opsesivno posmatrala zadnjih nekoliko mjeseci dok nisam konačno osvjestila takvo ponašanje.
Moja budućnost, planiram ju, ali umjesto da nove nedaće i izazove pred sobom gledam baš kao što sam ih prije gledala - kao izazove i uzbuđenje, sada ih gledam kao probleme i osjećam strah i nesigurnost.

Ne želim da mi kažete da je to tako kada prestaneš biti dijete i odrasteš, nadam se da nećete. Post je pomalo patetičan, ali stvarno se pitam kako, kako ponovo gledati život onim pozitivnim i dječjim očima, punim uzbuđenja i tko ga je*e stavom, a ne strepnjom za svakom rječju i postupkom. Želim vjerovati da se to može jer će mi sve to u suprotnom sjesti na zdravlje, već je počelo.

Znači, kako da se vratim na prijašnje stanje? Bez toliko analize za svaki postupak, bez gorčine i sa uzbuđenjem? Kako gledati život opušteno kao igru i zaje*anciju, kada stvarno to i je.
Kraj će doći. Vjerovatno neće biti lijep.

Ne gubi vrijeme na ružne stvari, jer tako uništavaš i one dobre trenutke.

I napravi nešto za opuštanje(npr.kresni se samnom itd...)
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:43   #16
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post

Naime, autorica samo postavlja pitanje kako nešto očito, pretvoriti u zajebanciju, kada se ono može pretvoriti, kako ne zapasti u potpunu letargiju, a tvoji odgovori, u kojima samo konstatiraš nešto očito, još više su deprimirajući u tvom neshvaćanju ove teme.
Jel ti misliš da je to što su ljudi bolesni i umiru zajebancija? Jednostavno je pitanje, očekujem jednostavan odgovor.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 15:48   #17
U osjecaj bezbrižnosti i vjere da je sve u redu neces se, vjerujem, vise vratiti.
Period djecjeg ushita je iza tebe i tako i treba biti.
Strah blokira pa sad bas nije dobro da brines jer ces izgubiti zdravu vezu i paznju sa samom sobom.
Kad nevolja dodje nosimo se s njom i za to vecina od nas ima kapacitete
I radost i patnja i hiljade nijansi osjecanja i stanja dio su zivota
Prihvacaj i vidjet ces da ti se snaga i volja vracaju.
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:31   #18
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Takvo što može reć samo netko tko o životu kurca ne zna.

Jel postoji stvarnost? Postoji. Oće ti se obit o glavu ako kao kreten guraš kontra te stvarnosti? Oće. Zašto to onda radit?

To je suština mog posta. Možeš se ti ne slagat, ali nisam siguran koliko je to smisleno.
Kakve veze "BOLI ME KURAC" stav ima veze s 'guranjem kontra stvarnosti'? Koja je tvoja točno tvrdnja?
Stav BOLI ME KURAC je upravo vezan s time da se prepustiš struji, a ne da ideš kontra nje.
No, možda ti preferiraš u stvari borbu s vjetrenjačama i teškim životom, no to želiš prikazati 'lakšim putem'. Ili?

Quote:
Jel ti misliš da je to što su ljudi bolesni i umiru zajebancija? Jednostavno je pitanje, očekujem jednostavan odgovor.
Da ti ja eto odgovorim. Kakve veze bolesti i umiranja imaju s time da naš leptiric3 ne bi mogao biti sretan, opušten i u svom balonu?
Da li ti cendraš i patiš kada umre svaki čovjek na svijetu ili mu dijagnosticiraju tešku bolest?
Kakve veze uopće ima ozbiljnost nečijeg osobnog zdravstvenog stanja u Kentuckyu s nekim tamo anonimusom u Zanzibaru koji bi po tebi trebao biti svjestan ozbiljnosti zdravstvenog stanja čovjeka u Kentuckyu, te samim time, ne biti bezbrižan i sretan?
Da li ti uopće znaš što želiš reći ili ne znaš?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:46   #19
Kako ga shvatit? Jednostavno. Pogledaj događaje.

Neki ljudi doslovno umru dok se šetaju ulicom i gledaju svoja posla, padne im sa krova nešto na glavu, gotovo, mrtav u sekundi. Udari ih auto, gotovo. Sve što su radili nestane odmah. Ako to nije zajebancija onda ne znam šta jest.

Meni su dva prijatelja poginuli u prometnoj nesreći prije par godina koju ni krivi ni dužni nisu skrivili a ovi koji su skrivili rekli su da su mlatarali rukom na vozačevom mjestu jer ih je komarac grizao, bilo je ljeto, pa su izgubili kontrolu i zabili se, tad sam shvatio da je život komedija i zajebancija, i da je ovo sve dosta smiješno pa se ni ne brinem više oko svega niti stresiram, neka ide sve svojim tokom a ja kontroliram ono kod sebe šta mogu. Nema smisla razbijat glavu. Doslovno crna komedija.

No za to shvatit treba malo godina iskustva i takvih događaja da se vide na svoje oči i osjete, onda nestane sav stres i nerviranje, shvatiš da je život jednostavno, šala. Baš kao i ovaj svijet i sve u svemiru, slučajno postoji. To je definicija zajebancije.
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:55   #20
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Kakve veze "BOLI ME KURAC" stav ima veze s 'guranjem kontra stvarnosti'? Koja je tvoja točno tvrdnja?
Stav BOLI ME KURAC je upravo vezan s time da se prepustiš struji, a ne da ideš kontra nje.
Takve da nju očigledno ne boli kurac nego samo želi zaboravit na stvari koje je doživjela pa da ne mora mislit o njima i da se može pravit da ne postoje dok ju grom ne pogodi ponovno.
Quote:
No, možda ti preferiraš u stvari borbu s vjetrenjačama i teškim životom, no to želiš prikazati 'lakšim putem'. Ili?
Za nekog tko ne voli crno-bijelo ovo je jako crno-bijelo.

Quote:
Da ti ja eto odgovorim. Kakve veze bolesti i umiranja imaju s time da naš leptiric3 ne bi mogao biti sretan, opušten i u svom balonu?
Da li ti cendraš i patiš kada umre svaki čovjek na svijetu ili mu dijagnosticiraju tešku bolest?
Kakve veze uopće ima ozbiljnost nečijeg osobnog zdravstvenog stanja u Kentuckyu s nekim tamo anonimusom u Zanzibaru koji bi po tebi trebao biti svjestan ozbiljnosti zdravstvenog stanja čovjeka u Kentuckyu, te samim time, ne biti bezbrižan i sretan?
Da li ti uopće znaš što želiš reći ili ne znaš?
Zato trebaš prihvatit stvarnost ljudskog umiranja umjesto da prekomjerno cendraš nad njom jednom kada se sa istom suočiš. Skrivanje od te stvarnosti ju neće napraviti snažnijom i izdržljivijom, upravo suprotno.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:10.