Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 08:31   #7761
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
kakve veze imaju s budućnošću nadzv . komponente?
Ama bas nikakve, samo nam treba "afijon", hebes ZMIN.
vozilo2 is offline  
Old 22.11.2017., 09:13   #7762
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Eto i Kolindica otpisala Griprene ; Priželjkujem onoga tko će dati najbolji paket za Hrvatsku. Naravno, prvo je pitanje cijena, jer Hrvatska si ne može priuštiti nekakve basnoslovne iznose, ali u pitanju su i strateški odosi

Šta kaže Uncle Sam tako će biti i - tako bi džabe vam specifikacije, offseti, cijena održavanja... ovo sa natječajem je ionako od početka prozirna predstava.
Ovim o cijeni je otpisala i F-18 b70. A strateški se u pravom smislu možemo povezati samo sa Amerikom. Tako da je ovo jedna njena uobičajena izjava bez smisla.

Sa Izraelom se nemamo što strateški povezivati, još manje sa Švedskom ili Grčkom. Ako je itko od njih u ovom natječaju američki igrač, ajde onda nekako... Izrael je utjecajna zemlja, ali malo tržište, u neprestanom je sukobu sa nekoliko stotina milijuna Arapa sa kojima bi također bilo dobro trgovati.
Sinji strijač is offline  
Old 22.11.2017., 09:16   #7763
Quote:
pinco kaže: Pogledaj post
Jel to naš problem, ponuda ima svoju težinu u kojoj to triba bit uključeno, jel očito u zahtjevu za ponudu postoji neki popis šta sve avion mora imat.

Ako SAAB prodaje Gripen nekome izvan NATO-a. sigurno mu neće stavit Link 16, a nama će ga stavit i naplatit, ili će to neko treći za naše pare svejedno.
Sve je naš problem, ako kupujemo rabljeno bez ikakvih garancija proizvođača.
Tako da bi nam ga stvarno mogli "staviti" ako ne pazimo i ne osiguramo se ugovorom.

A Izrael i Lockheed Martin btw. nisu baš u idiličnim odnosima, jer Izrael je pokušavao prodavati svoje nelicencirane radare za F-16.

Osim toga, gdje su nam test piloti za rabljene stojeve? Tko će to potpisati i preuzeti odgovornost?
Chamelot is offline  
Old 22.11.2017., 09:47   #7764
Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
Sve je naš problem, ako kupujemo rabljeno bez ikakvih garancija proizvođača.
Garancije su jedan od zahtjeva cjelokupnog tendera.

Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
Tako da bi nam ga stvarno mogli "staviti" ako ne pazimo i ne osiguramo se ugovorom.
Safety ugovora je u stavkama.

Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
A Izrael i Lockheed Martin btw. nisu baš u idiličnim odnosima, jer Izrael je pokušavao prodavati svoje nelicencirane radare za F-16.
Licencirani radari.


Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
Osim toga, gdje su nam test piloti za rabljene stojeve? Tko će to potpisati i preuzeti odgovornost?
Isti oni koji su prezimali odgovornost za predaju i preuzimanje C-10 https://www.taringa.net/comunidades/...-Block-60.html
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 22.11.2017., 10:07   #7765
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
A ja ti odgovaram o specijalnim odgovorima.

I pričuvne radarske postaje S-600 i PRV-11. Kozjak, Zemunik, Zagreb.
Oprosti mi ali s kime se Ti sprdaš kolega? Iz kontrolnog tornja Ti se čini da sam se ja malo previše nagutao toksičnih i kancerogenih isparavanja na stajanci ili hangaru od / na / iz / okolo ''afijona'', pa je to utjecalo na moje kognitivne sposobnosti? Kome postaš te reklame? Meni? Ja sam pitao za KONKRETNU stvar i kolega 9aplus mi je konkretno odgovorio:

Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nisu dovoljno precizne, da bi se tvrdilo da postoji rupa.
To sam i Tabaku tada napisao...

Ono što je prije montaže simulirano, kasnije je verificirano
mjerenjem. Sve skupa nije za Forum.

Ali ako budem u prilici, jednom vam to izmjerim u Viškom kanalu
Mjerim priručnim sredstvima (kalibriranimI) pa zalijepim,
to mogu....
Meni je OVO gore od kolege 9aplus više značilo nego te Tvoje reklame, jer ja imam još više i još preciznije podatke od ovih iz reklama!!!

Za sve ostale kolege, vražji Gripen-E, nije bitna duljina i raspon krila, nego ovo:


Zašto?

Da se osigura :

1. nešto veća nosivost (ne u vražjoj masi, što većina Vas gleda, nego u nosačima/pilonima, pogledajte i usporedite one slike F-16C i JAS-39C gdje jedan i drugi nose ISTI ubojiti teret, Gripen-E ima jedan nosač/pilon više)
2. veća količina interno nošenog goriva (manji nulti otpor, a samim time brže, dulje i lakše krstarenje, veći borbeni RADIJUS djelovanja povećan po različitim izvorima na 1100 - 1300 kilometara).

Hint: Koga bi Vi ''zbombardirali'' u radijusu 1100 - 1300 km od Zadra/Zagreba?

Dobro je rekao kolega cola1973, ako je nama cilj i dovoljno 100 sati naleta godišnje (samo moramo se dogovoriti između samih sebe PO ĆEMU, pilotu/avionu?) onda je najbolje (i najjeftinije) rješenje američki pustinjski F-16A/B Block 15 podignut na ADF ili MLU standard. Izraelski F-16ACE također, možda čak i bolja opcija od američkih.

Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
A Izrael i Lockheed Martin btw. nisu baš u idiličnim odnosima, jer Izrael je pokušavao prodavati svoje nelicencirane radare za F-16.
Što po Bogu ima L-M veze sa radarima u izraelskim F-16?!? Izrael u svojim F-16 koristi radare AN/APG-68 proizvođaća N-G (nekad ranije Westinghouse).
VFA-125 is offline  
Old 22.11.2017., 10:20   #7766
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Kome postaš te reklame? Meni?
Koje reklame. To što ti ne znaš i ne poznaješ raspored i pozicije sredstava i pozicija ZMIN-a.



Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Meni je OVO gore od kolege 9aplus više značilo nego te Tvoje reklame, jer ja imam još više i još preciznije podatke od ovih iz reklama!!!
Službena objava HRZ i PZO-a je za tebe reklama. Je si li ikada bio na nekoj radarskoj postaji u RH. Da jesi znao bi da pišeš google gluposti.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 22.11.2017., 10:42   #7767
kod mene se prozori gadno tresu , izgleda da se dečki vozaju ...
__________________
malo nas je, al smo ...
mpetro is offline  
Old 22.11.2017., 10:55   #7768
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Koje reklame. To što ti ne znaš i ne poznaješ raspored i pozicije sredstava i pozicija ZMIN-a.





Službena objava HRZ i PZO-a je za tebe reklama. Je si li ikada bio na nekoj radarskoj postaji u RH. Da jesi znao bi da pišeš google gluposti.
Kad će neka ekskluzivna fotka sa Google images?
Izraelci kak kopaju krumpir ili tak nekaj povezano s nabavkom aviona...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.11.2017., 11:00   #7769
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Kad će neka ekskluzivna fotka sa Google images?
Izraelci kak kopaju krumpir ili tak nekaj povezano s nabavkom aviona...
Mozda kad nam ti objasnis kako je cijena F16 duplo manja od one u koju si ti uvjeravao sve ljude zadnjih mjeseci?
HoD is offline  
Old 22.11.2017., 11:04   #7770
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Kad će neka ekskluzivna fotka sa Google images?
Izraelci kak kopaju krumpir ili tak nekaj povezano s nabavkom aviona...

Onog dana kada Velo C. Raptor bude šetao gol trgom Bana Josipa Jelačića.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=555
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 22.11.2017., 11:14   #7771
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Koje reklame. To što ti ne znaš i ne poznaješ raspored i pozicije sredstava i pozicija ZMIN-a.

Službena objava HRZ i PZO-a je za tebe reklama. Je si li ikada bio na nekoj radarskoj postaji u RH. Da jesi znao bi da pišeš google gluposti.
Ne znam / ne poznajem pozicije i raspored sredstava / objekata sustava ZMIN? Od kuda si izvukao taj zaključak? Pretpostavku?

Dobro nije reklama, nego letak, pamflet, brošura, ... za ono što ja imam o tome.

Radarska postaja? A kaj je to? Ono morti sa velikim rešetkama ili nogometnim loptama? Ono kaj su mi tata i stric govorili da sjeva i zrači? Tak nekaj?

Google gluposti? Eh da.
VFA-125 is offline  
Old 22.11.2017., 11:43   #7772
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Mozda kad nam ti objasnis kako je cijena F16 duplo manja od one u koju si ti uvjeravao sve ljude zadnjih mjeseci?
Nemam pojma o cemu pricas, ali primam linkove i bilo kakav dokaz koji imas svojoj tvrdnji u prilog.
Nadam se da ces nas pocastiti i linkovima na tu "duplo manju cijenu" koja je poznata svima jer je javno obznanjena od strane povjerenstva i ministra.
Tik-tak, tik-tak.....
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.11.2017., 11:45   #7773
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nemam pojma o cemu pricas, ali primam linkove i bilo kakav dokaz koji imas svojoj tvrdnji u prilog.
Nadam se da ces nas pocastiti i linkovima na tu "duplo manju cijenu" koja je poznata svima jer je javno obznanjena od strane povjerenstva i ministra.
Tik-tak, tik-tak.....
Nekoliko si tu puta pricao o cijeni novog F16 od 150 milijuna dolara. Linkove trazim samo u slucaju oklade.
HoD is offline  
Old 22.11.2017., 11:47   #7774
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Onog dana kada Velo C. Raptor bude šetao gol trgom Bana Josipa Jelačića.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=555
Vidim da bi i castelo mogao s njim prosetati..imaju jos 4 godine fore
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.11.2017., 11:50   #7775
Quote:
Babajagac kaže: Pogledaj post
Kako su sredstva problem, što je bitnije? Dobra pila u garaži ili broj sati u zraku?

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
Pa ja bih rekao ovako, ako očekuješ rat i novci za letenje nisu problem, onda je bitnije vrijeme u zraku, pa da je i slabija pila. Ako pak nisi i novci za letenje fale, onda nek je pila u garaži, pa će se letjeti koliko bude love, pa ako se stanje pogoršava, pa bude više love za letenje, bit će i više letenja.
Naravno, najidealnije bi bilo i jedno i drugo.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Old 22.11.2017., 11:53   #7776
Quote:
Chamelot kaže: Pogledaj post
Osim toga, gdje su nam test piloti za rabljene stojeve? Tko će to potpisati i preuzeti odgovornost?
Kao što je i naveo kolega an_02, to će jamčiti i preuzeti tvrtka IAI Lahav Division.

Kao i u ovom primjeru:


Ovoga su ''skucali'' sami izraelski probni/testni piloti tvrtke IAI Lahav Division prije potpisa primopredajne dokumentacije na prvom probnom letu u Kolumbiji. Taj je nadoknađen i zamjenjen o izraelskom trošku.

Nakon primopredaje u 5 godina srušilo se još 5 njih, svake godine po jedan. Ti na žalost nikada i nikako nisu nadoknađeni. Najčešći uzrok nesreća - tehnički problemi sa motorima tipa J79.

Ekvador je svoje zamjenio 2012. godine južnoafričkim Denel (prije Atlas) Cheetah-C.
VFA-125 is offline  
Old 22.11.2017., 11:58   #7777
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Onog dana kada Velo C. Raptor bude šetao gol trgom Bana Josipa Jelačića.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=555
Ja sam mislio da je Stradun bio u pitanju. Game of Thrones stil.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 22.11.2017., 12:06   #7778
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da je Stradun bio u pitanju. Game of Thrones stil.
Ko što znamo naš veliki zagovornik gašenja EBA Velo C. Raptor ili prije nekoliko godina s nickom: Velociraptor.

Je kao stabovnik Dubrovnika i avioradara jasno kazao:

A castelo72 mu odgovorio:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=557
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Old 22.11.2017., 12:11   #7779
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Nekoliko si tu puta pricao o cijeni novog F16 od 150 milijuna dolara. Linkove trazim samo u slucaju oklade.
Da, i kaj ti je tu nejasno?
Bahrain je platio f16v 147 mil$ komad.
Irak je svoje podkapacitirane platio 128 mil$ komad.
Pakistan je block 52 dobio za 90 milja.
Kaj ti mislis da bu tebi dali F16v za 90?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 22.11.2017., 12:18   #7780
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da, i kaj ti je tu nejasno?
Bahrain je platio f16v 147 mil$ komad.
Irak je svoje podkapacitirane platio 128 mil$ komad.
Pakistan je block 52 dobio za 90 milja.
Kaj ti mislis da bu tebi dali F16v za 90?
Bahrain, Irak i Pakistan.

Dobro da nisi naveo cijenu koju bi trazili da prodaju Iranu ili Sjevernoj Koreji.
TauraDendarii is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.