Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 16:28   #241
Quote:
Italian stallion kaže: Pogledaj post
S oproštenjem: generaliziraš a i nemaš pojma o čemu govoriš.

Kažeš "svi"...

Po tvojim riječima parazit je onaj koji je 1991 kao 18godišnjak ostao bez nogu,ruku, vida, možda potpuno paraliziran...
pa gdje je taj mogao nakupiti stvarni radni staž?

Ne moramo govoriti o 18godišnjaku iz 1991, neka je bio 30godišnjak koji je teško stradao u Oluji a imao je dotadašnjih 8 godina " stvarnog radnog staža".

Obojica mogu u mirovinu po posebnim propisima a nejasno je kojim pravom i jednom od njih spočitavaš nepostojanje stvarnog radnog staža i ujedno ih nazivaš parazitima.

btw, branitelji koji NISU stradali (ili jesu ali nemaju oštećenje organizma ili je to oštećenje manje od 20% prema procjeni komisije) imaju pravo na mirovinu po posebnim propisima ali tek kad navrše minimalan broj godina starosti - ne govorim konkretan broj jer to je, kao što znaš, podložno promjenama.

Nadalje, branitelj sa statusom HRVI ali kojem HZMO komisija je procijenila da ta invalidnost ne utječe više od 20% na njegovu radnu sposobnost) mogao je u mirovinu kad je navršio 65 godina starosti jednako kao i da nije bio branitelj.

Naravno, uz određene privilegije: ako mu s tih 65 godina starosti izračunata mirovina iznosi primjerice 2300kn taj može odabrati želi li u tu mirovinu ili u "minimalnu braniteljsku" koja je trenutno cca 2500kn.

E sad, je li to nekakav" privilegij po posebnim Propisima ili Zakonima" ili je to lagano podebljana socijala neću ti ja reći već zaključi sam.

ps: prema sadašnjim izračunima 30-40 postotni HRVI koji nisu išli u mirovinu ranije već su se zaposlili ili su imali "sreću" pa se nakon rata vratili na svoje staro radno mjesto i pošteno radili za minimalac ili malo više - danas idu u gore spomenutu "minimalnu braniteljsku" po tim posebnim propisima i zakonima.

Vidiš li i jednog parazita u ovim gore nabrojanim primjerima?
I to tako nastane kad se vidi jedna riječ i stekne dojam o postu a nije roman u nastavcima pa ga je teško pročitat ali sa razumijevanjem u kontekstu prethodne rasprave.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:30   #242
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da pokušamo biti pošteni i realni shvatili bi da je taj hrvatski branitelj, gledajuci sate provedene na tom frontu gdje je morao biti spreman 24 h na dan, 7 dana u tjednu....a, ne 8 h, 5 dana...zapravo za godinu dana zaradio 4g, 2 mj i 8 dana "staža"
Nijh svih 500+ tisuća???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:41   #243
A kontekst je u ovim tvrdnjama iz posta sa ove teme.

Quote:
Branitelji nikome ne uzimaju novac jer novi zakon ne predviđa povećanje poreza.
To znači da je država toliko blesava pa je imala 500 milj kuna a nije znala šta s njima i onda je došao domoljbni HDZ i sjetili su se kako imaju branitelje pa eto njima da ne miljuni ne smetaju Mariću

Quote:
Taj potez stimulira ekonomiju budući da se povećava trgovina i kupovna moć građana, a koristi i političarima jer se mogu omastiti zbog povećanog dohotka od poreza u proračun.
Za Nobele iako ostaje pitanje kako se toga nitko ranije nije sjetio pa na tragu te iznimne misli ja predlažem da svaki zaposleni ima 15000 kuna plaće a nezaposleni i umirovljenici 10000 kuna primanja i rast BDP-a ide u neslućene visine. Političarima ne više od 5000 kuna jer će se oni inako omastit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:47   #244
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I to tako nastane kad se vidi jedna riječ i stekne dojam o postu a nije roman u nastavcima pa ga je teško pročitat ali sa razumijevanjem u kontekstu prethodne rasprave.
A čujte baš - "paraziti"?! Ipak pretjeran i nezgodan izraz. No dobro, to su ipak HRVI, može se po njima.
Pretpostavljam da Vam se to ipak ne bi omaklo tako nešto prilijepiti civilnim invalidima. A i tu može biti svega. Od onih koji su se pijani autom zabili u drvo, do onih koji su dinamitom lovili ribu...
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 20:28   #245
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
A čujte baš - "paraziti"?! Ipak pretjeran i nezgodan izraz. No dobro, to su ipak HRVI, može se po njima.
Pretpostavljam da Vam se to ipak ne bi omaklo tako nešto prilijepiti civilnim invalidima. A i tu može biti svega. Od onih koji su se pijani autom zabili u drvo, do onih koji su dinamitom lovili ribu...
A gdje su u ovoj mojoj rećenici spomenuti branitelji??
Quote:
[Svi oni koji ostvaruju mirovine a iza toga ne postoji stvarni radni staž i to dobivaju po posebnim Propisima ili Zakonima su, znam da zvuči malo grubo, paraziti.
Ti kažeš kako je pretjeran izraz a ja sam naglasio kako to zvuči grubo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 07.07.2017. at 20:57.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 21:37   #246
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nijh svih 500+ tisuća???
naravno da ne, od tih 500+ tisuca minimalno je 300+ onih koji su "ratni put" proveli daleko od prvih crta i, poštenije bi bilo da se politicarima (ako vec nekome nije jasno), postavi pitanje na temelju cega su izjednaceni oni koji su ratovali u zagrebu sa onima koji su bili na prvim linijama, nego da se sve branitelje trpa u isti koš.
također, teško da je itko ostao bez ruke ili noge a, da nije bio na prvim linijama, budimo realni
tanita is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:15   #247
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...la/981412.aspx

No comment.
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:49   #248
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ja kao majstor u svojoj struci često poslodavcu donesem preko 30 k kn čistog profita DNEVNO.
Jasno, jasno, pravi si as!

Reci, kad si izmišljao ove brojke, zašto si izmislio baš 30 k kn "čistog profita"?
Zašto ne 20, ili 40?

Quote:
Što radim neću reći jer bi se pojeli kako to netko može samo sa srednjom, kao i za ovu mizernu siću koju bi trebali dobiti branitelji.
Zašto bi se netko pojeo?
Živiš li ti u nekom svijetu i okolini mržnje, gdje se ljudi "jedu" samo zato što su drugi ljudi dobrostojeći?

Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Ovakve laži su za ostavku bez ikakve dileme.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:16   #249
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
.............


Ovakve laži su za ostavku bez ikakve dileme.


-Stipe
Misliš smjenu
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 23:19   #250
Da, čak više u tom pravcu.
I u okvirima nekog oblika pravnog gonjenja.

Lagati o takvim stvarima, i na takve karte igrati, to je čak i za HDZ novo dno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 01:30   #251
Nemojte tako evo ja baš jučer dobio poziv od Medveda da dođem na sistematski pregled.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 05:43   #252
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Krajnje gnusna izjava koja u isti koš sa prevarantima svrstava ratne invalide i ostale časne branitelje, da se tebe i slične pita ne bi dobili ni mrvicu kruha, ali vas se ne pita.

A spike o ekonomiji koje si naučila iz 24 sata mi se više ne da ni opovrgavati.

Svi ti tvoji koje tako zdušno braniš pokazali su svoje pravo lice u savskoj i kladionicama i kafićima oko nje.
A koliko su moralni i pošteni vidi se iz primjera klemma, koji krade državu koja mu je sve dala.
Da nema te države on bi bio običan umirovljeni pandur, kao i mnogi drugi.

O ekonomiji nemoj, molim te.
Time što si napisao da nije problem povećanje prava (materijalno) jer nisu povećali poreze pokazao si sve.

EDIT: sad vidim da si napisao da i svom gazdi kao majstor donosiš cijelih 30 kn profita dnevno.
Priceless.
Dragi moj, a kaj misliš, zašto te je gazda zaposlio?
Iz altruizma ili zbog PROFITA?
I dalje, ako misliš da je to tako jednostavno, zašto ne radiš sam za sebe? Profit ide tebi u žep, ne?

Btw, slab si mi ti majstor.
Profit od 30 kn dnevno po majstoru je, grubo rečeno, goli kurac.
S obzirom da gazda mora o tebi brinutu, platiti ti zaštitnu odjeću, edukaciju, zaštitu na radu, osigurati ti transport/prijevoz do posla, brinuti se da si zaposlen, tj da imaš što raditi, kupiti ti alat... odgovara kazneno i prekršajno za svako tvoje kršenje zakona u sklopu radnog vremena...

Poprilično si beskoristan.

Da bih uopće razmišljao da nekog zaposlim ćista dobit po zaposlenom bi morala biti njegova plaća.

Vidiš kako nemaš pojma o ekonomiji?

Zadnje uređivanje Smotani2 : 08.07.2017. at 06:12.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 07:27   #253
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Svi ti tvoji koje tako zdušno braniš pokazali su svoje pravo lice u savskoj i kladionicama i kafićima oko nje.
A koliko su moralni i pošteni vidi se iz primjera klemma, koji krade državu koja mu je sve dala.
Da nema te države on bi bio običan umirovljeni pandur, kao i mnogi drugi.

O ekonomiji nemoj, molim te.
Time što si napisao da nije problem povećanje prava (materijalno) jer nisu povećali poreze pokazao si sve.

EDIT: sad vidim da si napisao da i svom gazdi kao majstor donosiš cijelih 30 kn profita dnevno.
Priceless.
Dragi moj, a kaj misliš, zašto te je gazda zaposlio?
Iz altruizma ili zbog PROFITA?
I dalje, ako misliš da je to tako jednostavno, zašto ne radiš sam za sebe? Profit ide tebi u žep, ne?



Btw, slab si mi ti majstor.
Profit od 30 kn dnevno po majstoru je, grubo rečeno, goli kurac.
S obzirom da gazda mora o tebi brinutu, platiti ti zaštitnu odjeću, edukaciju, zaštitu na radu, osigurati ti transport/prijevoz do posla, brinuti se da si zaposlen, tj da imaš što raditi, kupiti ti alat... odgovara kazneno i prekršajno za svako tvoje kršenje zakona u sklopu radnog vremena...

Poprilično si beskoristan.

Da bih uopće razmišljao da nekog zaposlim ćista dobit po zaposlenom bi morala biti njegova plaća.

Vidiš kako nemaš pojma o ekonomiji?
Što je više ovo?

Baba tračara postovi, ili rugala se sova sjenici?

Kao da su tvoji u prosjeku bolji, mlađe generacije su još gore, vise po kafićima, kockaju, piju, puše, lažu, kradu i još se drogiraju.

Kako sudite tako će vam biti suđeno.

A tvoje omalovažavanje mene tako jako doživljavam da mi se ne da ni ispravljati tvoje laži, sam si pokazao kakva si "moralna vertikala".
Kako rekoh, rugala se sova sjenici.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 07:48   #254
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Jasno, jasno, pravi si as!

Reci, kad si izmišljao ove brojke, zašto si izmislio baš 30 k kn "čistog profita"?
Zašto ne 20, ili 40?
Dobro, malo sam se preračunao, teško je probiti 30k, ali rijetko je manje od 20.


Quote:
Zašto bi se netko pojeo?
Živiš li ti u nekom svijetu i okolini mržnje, gdje se ljudi "jedu" samo zato što su drugi ljudi dobrostojeći?
Da, ali ja ni nisam dobrostojeći.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 11:10   #255
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Dobro, malo sam se preračunao, teško je probiti 30k, ali rijetko je manje od 20.
Alatničar: "Što su to porezi i kako to funkcionira?"
Također Alatničar: "Ja namaknem 20 000 kuna čistog profita dnevno"

Seems legit

Što točno misliš da ćeš postići izmišljotinama na forumu?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:03   #256
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Alatničar: "Što su to porezi i kako to funkcionira?"
Također Alatničar: "Ja namaknem 20 000 kuna čistog profita dnevno"

Seems legit

Što točno misliš da ćeš postići izmišljotinama na forumu?


-Stipe
Quote:
Champ kaže:
Cijena kompletne TS, zajedno s priključnim SN kabelom iznosi od miljun kuna na više, ali 1.640 kn/kW je cijena zakupljene snage za potrošača iz HEP-ove TS.

Druga bi stvar bila ako bi potrošač išao graditi vlastitu kompletnu TS, njega bi ista takva TS koštala daleko više nego što košta HEP. On bi morao platiti apsolutno sve, i angažirati privatnu firmu (ili nekoliko njih) koja će mu odraditi sve potrebne poslove.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=25599979&postcount=9
Primjer iz mog opisa posla, ovo se sa par ljudi proizvede u 2 tjedna, troškovi proizvodnje su mizernu na spram profita.
A u firmama gdje se to proizvodi kod nas si sretan ako imaš plaću 5k kn.

Tako da sam sa 30k još bio skroman, ovisno od posla do posla koliko je IZRABLJIVANJE na radnicima.
Ali nećemo više u oftopic.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:04   #257
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Tako da sam sa 30k još bio skroman
Lajkam tu izrazitu skromnost, pravi si Alija Sirotanović


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:32   #258
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Primjer iz mog opisa posla, ovo se sa par ljudi proizvede u 2 tjedna, troškovi proizvodnje su mizernu na spram profita.
A u firmama gdje se to proizvodi kod nas si sretan ako imaš plaću 5k kn.

Tako da sam sa 30k još bio skroman, ovisno od posla do posla koliko je IZRABLJIVANJE na radnicima.
Ali nećemo više u oftopic.
Prvo, lupetas gluposti jos vece nego provala s lovom iz novcarskih institucija i provalom da za nove obaveze ne treba nikome uzeti ili podici porez...

Drugo,ako nista drugo,brkas dobit i profit...

Trece,kao energeticar mogu se samo nasmijati na ovaj upis...

Trosak proizvodnje nije samo placa radnika + materijal...

Planiranje,razvoj,konstrukcija,atesti,dozvole...tu je lova...

Zivot me x puta naucio jedno...ovakvi poput tebe,koji uvijek "sve znaju" i na kojima gazda mlati gadnu po njihovim tvrdnjama u pravilu znaju jako malo ili gotovo nista...ni rupu ferzenkati...

Kad si toliki strucnjak kaj ne odes na x puta vecu placu?

KVALITETNIH radnika METALSKE struke nedostaje da je to nenormalno...

Mudraca koji znaju sve imas na bacanje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 12:32   #259
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
...
Sve tvoje kompetencije, znanja i sposobnosti odlično si sažeo u ovom postu;:

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Prvo, da ja sam teoretičar zavjera, Iluminati, Masoni, izrabljivanje masa i to.
Tako da posprdno ne širite temu na ta područja.
Radi se o slijedećem, da imam vlast štampati novac i netko ga od mene želi posuditi za nešto, ja mu ga oštampam i dužan mi ga je vratiti uz kamatu, tako i iduća osoba i tako u nedogled.

Pitanje je slijedeće, kako će mi ti ljudi ikad vratiti dug budući da jedini ja tiskam novac?
Dakle ni ne oznojim se, stisnem gumb ili nekome kažem da ga stisne i strojevi isprintaju novac a ja čovjeka zadužim za pola njegovog života, jer njegov rad vrijedi koliko ja direktno ili indirektno odredim
.

A ja živim ko' baja, voze me vozači i radim šta hoću i kad hoću, dok 99% populacije drhti u strahu od gospodarskih kretanja kojima isto ja upravljam, i strahuju hoće li mi biti u stanju vratiti dug u opće.
kako ozbiljno shvatiti nekog tko ovo napiše?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 13:13   #260
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Prvo, lupetas gluposti jos vece nego provala s lovom iz novcarskih institucija i provalom da za nove obaveze ne treba nikome uzeti ili podici porez...

Drugo,ako nista drugo,brkas dobit i profit...

Trece,kao energeticar mogu se samo nasmijati na ovaj upis...

Trosak proizvodnje nije samo placa radnika + materijal...

Planiranje,razvoj,konstrukcija,atesti,dozvole...tu je lova...

Zivot me x puta naucio jedno...ovakvi poput tebe,koji uvijek "sve znaju" i na kojima gazda mlati gadnu po njihovim tvrdnjama u pravilu znaju jako malo ili gotovo nista...ni rupu ferzenkati...

Kad si toliki strucnjak kaj ne odes na x puta vecu placu?

KVALITETNIH radnika METALSKE struke nedostaje da je to nenormalno...

Mudraca koji znaju sve imas na bacanje...

Kakvo planiranje i ateisti?
Ne moraju svaki put iznova otvarati firmu.

"Planiraju"
Budući da malo razmišljanja oko posla ubrzano troši masne stanice akumulirane ŽDERANJEM JASTOGA, stavi tu crno na bijelo koliko košta kilogram njihovog potrošenog sala.

Ako si negdje nekakav nadređeni uvlakač nekom direktorčiću, onda si dobio pogrešan dojam da svi sa SSS puše te priče.

A za moje zaposlenje se ti ne brini.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.