Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2005., 16:25   #21
Puno ti hvala na odgovorima. meni se uopće ne ide u Kinu i bilo bi super da to obavim sve iz svoje fotelje. Ako sam dobro shvatila, prijevoz organiziraju oni? Ne znam za ove oznake T/T, L/C, ali saznat ću nije bed. Mislila sam da moram tamo zato što sam tako čula, a i Kinez s kojim kontaktiram mejlovima veli da dođemo tamo. Btw misli da sam muško, a ja se pravim mutava jer nemam pojma, možda ne vole raditi sa ženama ( makar mi se čini da sam s tim mišljenjem ja zatucanija nego kaj oni uopće mogu biti, ako kužite kaj mislim)
enga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 22:20   #22
Nadam se da ne mislis da uvozis one kineske dzipove sto su na crash testu osvojili 0(nula) bodova!!!
Prvi auto u istoriji kome je to "uspjelo"
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 23:44   #23
Dakle da nastavim sa objašnjenjima Enga, kako bi ti neke stvari bile jasnije.

1. Kinezi apsolutno nemaju ništa protiv poslovanja sa ženama, naprotiv. U najvećem broju slučajeva žene su te s kojima kontaktiram ili dolazim osobno u kontakt. A najlakši način da dođeš osobno u kontakt s njima su sajmovi po Europi. Preporučam Frankfurt. To je ipak bliže od Kine a uglavnom svi oni najčešće dolaze tamo jer je najveći i najposjećeniji u Europi. Moraš se informirati kada tvrtka s kojom želiš poslovati (ili već posluješ) izlaže na sajmu pa ti lijepo na pivo, kobasice i poslovni čvenk. Tamo ćeš se uvjeriti u ono što sam ti gore naveo, a to je da na većini izložbenih štandova rade žene. Najčešće imaju i nama bliska imena poput Sara, Wendy, Joanna, samo kaj su prezimena karakteristično njihova.
No opet velim, nije ni to nužno, možeš kompletan posao zavrtiti da se ne makneš iz grada u kojem živiš.
Kompletan kalendar možeš naći na internetu. Upiši u Google Frankfurter Messe pa će ti izbaciti sva događanja.

2. Transport organiziraš ti, ti ga i plaćaš. Kad je roba koju si naručila spremna za isporuku traže te adresu ispostave špeditera koji će robu popratiti do Hrvatske. Kod nas su velike špediterske kuće Intereuropa, Schenker itd. Oni imaju urede u svakom kutku svijeta i oni ti sve organiziraju.

3. T/T i L/C su načini plaćanja. L/C znači Letter of credit i to je zapravo garancija banke. Ona ti osigurava najčešće da ne moraš plaćati robu avansno nego za plaćanje garantira banka. L/C povećava tvoje troškove jer je garancija banke skupa usluga i ja je ne koristim nikada. T/T je onakav način plaćanja kao što sam ti prije objasnio.

Mogao bi početi i naplaćivati ovo ha, ha, ha.
Ako imaš još pitanja, samo reci.
Pozdrav!
Markowski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 10:13   #24
Imaš pravo da bi to trebao naplaćivati, sada je o uvozu iz Kine educiran cijeli forum, a možda i šire. ( A Hrvatska ima toliki deficit platne bilance) To ti je volonterski rad
U svakom slučaju hvala ti puno, mi često uvozimo iz Europe i često radimo sa Intereuropom tako da će mi to biti OK.
enga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 11:17   #25
Ima li tko iskustvo sa uvozom iz Indije?
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:01   #26
Enga šta bi uvozio iz Kine, puno toga uvozim iz cijelog svijta. Mogao bi ti dati neki savjet.
green30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 12:25   #27
evo malo da refresham topić. postoji hrpa siteova sa ponudom robe iz kine. moj omiljeni je http://www.made-in-china.com/ sa ogromnom ponudom proizvoda.
by the way, da li netko zna gdje se u zagrebu može učiti kineski, raspitivao sam se po školama i filozofskom faksu, al nema ništa
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2006., 14:47   #28
jaffar,ajde napisi jos koju stranicu...

I dajte,ako ima netko ko uvozi iz kine,jeli mi mozete reci,bi li ja mogao nesto preko vas naruciti iz kine.Radi se o kompu,pa me zanima koliko bi trebao platiti vama za prijevoz i sve to ostalo?
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:05   #29
Znam ja jednu ženu koja je 5 god. živjela u Kini i sada se bavi posredništvom tj. pomaže firmama oko pronalaženja partnera, uvoza i svih papirologija ...

tel. broj dobiš preko pm ...
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:32   #30
pa salji,al samo ako moze pomoc o stvarima koje bi isle same,znaci jedan komad,a ne da ih uzmen 1000.
Jel ja mogu sredit s firmon da mi to naruci priko sebe,pa da kad in dodje ja uzmen od njih,a njima dan proviziju,po mogucnosti malu??
__________________
Everything is how you make it...
money=buy=fun=joy=sex
And everything leads to sex...
no_frx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 15:54   #31
uvoz iz kine

Bok svima, meni bi trebala informacija o uvozu voća i povrća i prehrambenih proizvoda iz Kine, ako netko zna s kime bih mogla kontaktirati.
U Hrvatskoj gospodarskoj komori nisu bas zeljni dijeljenja informacija
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2006., 22:57   #32
Quote:
tincha kaže:
Bok svima, meni bi trebala informacija o uvozu voća i povrća i prehrambenih proizvoda iz Kine, ako netko zna s kime bih mogla kontaktirati.
U Hrvatskoj gospodarskoj komori nisu bas zeljni dijeljenja informacija
Probaj u kineskoj ambasadi. Oni bi trebali biti zainteresirani - valjda.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 10:41   #33
Hajd' vi IZVOZITE nešto u Kinu!
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 13:00   #34
Quote:
enga kaže:
Ima li netko iskustva kako se uvozi iz Kine tj. kako poslovati s Kinezima?
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:17   #35
Uvoz iz Kine

Može li mi netko u kratkim koracima objasniti kako da uvezem neke robu iz Kine.

Gledao sam na starnici Made in China i odabrao neki proizvod, kako dalje??
zvukov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:35   #36
Uvoz iz Kine

Ovako...

Nakon sto si naso dobavljaca..pošalješ mu upit za određenu robu na paritetu FOB (neka kineska luka) npr... FOB Shanghai... i vrstu kontejnera 20' ili 40'

Nakon sto dobijes to...racunaj još na cijenu prijevoza od Kine do Rijeke

+ carina + PDV
GarmaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 07:08   #37
Ja sam dosta radila sa Kinezima i netko je već opisao postupke plaćanja itd...jedino što mogu dodati da je važno voditi računa o svakom detalju, da ne bi dobio nešto stoto, treba sve definirati šta ide u tu cijenu.
I također što se rokova isporuke tiče, vole kasniti, pogotovo imaš tamo negdje početkom godine njihovu novu godinu kada ne rade skor mjesec dana, pa ako ti je roba potrebna tada i tada tobro utvrdi kada ćeš je dobiti da se ne bi zafrknuo,, planiraj putovanje kontejnera plus gore još 2 tjedna na ono što navedu forwarding agenti.
također prilikom operativne izvedbe narudžbe zna se otegnuti dok ne definirate kolko kontejnera i s čim popuniti i itd. zato vodi računa da je u njih drugo vrijeme, pa zato slanje mailova nikad ne odlaži, inače iz mog iskustav kada uđu u štos sa tobom ažurni su u udgovaranju.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:24   #38
Bože! dođe mi da vrištim. Koja crna Kina. Kakav uvoz iz Kine. Pa jer ih nema dosta. Prodaju smeće, pa im svako malo, po svijetu povlaće škart prozvode. Ali naravno sirotinji u Hrvatskoj to uopće ne smeta. Nikada, baš nikada, ne kupujem kineske proizvode. Radije platim nešto više nego da kupujem to smeće. Nikada u životu nisam ušla u njihove trgovine a bogami i neću. Dajte ljudi prodajte proizvode naših firmi, da rade naši ljudi, a ne da se na svakom čošku sudarim s nečim malim debelim (kinez). Znam da je skuplje, ali uvoz smeća nije rješenje.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 13:06   #39
Da, bolje je kupovat smece hrvatskih tajkna i lopova...
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 09:32   #40
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Bože! dođe mi da vrištim. Koja crna Kina. Kakav uvoz iz Kine. Pa jer ih nema dosta. Prodaju smeće, pa im svako malo, po svijetu povlaće škart prozvode. Ali naravno sirotinji u Hrvatskoj to uopće ne smeta. Nikada, baš nikada, ne kupujem kineske proizvode. Radije platim nešto više nego da kupujem to smeće. Nikada u životu nisam ušla u njihove trgovine a bogami i neću. Dajte ljudi prodajte proizvode naših firmi, da rade naši ljudi, a ne da se na svakom čošku sudarim s nečim malim debelim (kinez). Znam da je skuplje, ali uvoz smeća nije rješenje.
Pretpostavljam da cura iz uvodnog posta ne kupuje šnalice za kosu i gluposti koje možeš naći u chinese shopu. Kinezi su ti uznapredovali u proizvodnji koječega i pola stvari koje kupuješ iz Italije i drugih zemalja je proizvedeno u Kini jer sve firme koje znaju za sebe i žele opstati, a proizvode stvari namjenjene široj potrošnji premještaju proizvodnju u Kini ili negdje drugje, u Kinu najviše jer je jeftina radna snaga.

Bilo kako bilo, očito zna da će prodat to, nuditi ljudima sa prosječnom plaćom skupe stvari, je ćorav posao.

Meni je stvarno to neko kvazi domoljublje, u poslu nema domoljublja.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.