Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 01:29   #501
Pozdrav!
Čitam ovdje da pošiljke iz Kine obično putuju mjesec dana, u mom slučaju to bi bilo super, al nisam ja te sreće.
26.11.2017. sam naručio maleni bluetooth prijenosni zvučnik, šatro odličnih karakteristika , po cijeni 35$ + 6$ poštarine, sveukupno 41$ putem "Wish" web shop stranice. Sve platio jednokratnom visa e-kesh karticom i sve pet .
Sve bilo super po trackingu, uplata, obrada, priprema, slanje, pa putovalo i putovalo...mjesec dana do Amsterdama, tamo se zadržalo 2 dana i stiglo u ZG 28.12.2017.
Isti dan dobijem neki čudni dopis od Hrvatske Pošte-ured carinjenja kojim me obavještavaju da je zaprimljena nepoznata pošiljka, bez navedene cijene, te da im pošaljem nekim od navedenih načina dokument, ili on-line presliku sa mogućnošću indentifikacije proizvoda i navedenom cijenom proizvoda.
Istog dana putem maila sa naznačenim PCP brojem u naslovu i u priloženim datotekama im šaljem tražene on-line preslike stranice sa jasno vidljivim opisom proizvoda, cijenom i zaključnom transakcijom u PDF formatu kako su i tražili, te još dodatno im pošaljem printscreen svega.
Dobijem odma onaj automatski odgovor i naredna 3-4 zakačiše blagdani, nova godina i neradni dani. I ništa super, rekoh sebi, sve ok niš ne javljaju.
Kad 4.1.2018. prije 7 dana dobijem odgovor u kojem mi vele da nemogu otvoriti i izčitati poslane priloge, te da im pošaljem ponovo.
Reko, eto ti ga na, opet komplikacije. Vjerovatno sam i ja zaribao prilažući im datoteke nekim glupim načinom "umetanje putem diska" pa ih nisu mogli iščitati. Brzo im odgovor složim, sve finjaka i ponovno priložim u odgovoru na mail normalnim prilaganjem datoteka, ona mala spajalica u mailu. I pošaljem sve ponovo tog istog dana 4.1. ove godine.
Od tada više nikakvog odgovora, znači prošlo je 7 dana. Shvatio sam to u neku ruku, ajd ok, uspjeli su otvoriti priložene datoteke i sve pet. Al sad me kopa to, zašto se niš ne događa na trackingu pošiljke. I dalje piše da je pošiljka na carini radi ne navedene cijene, i taj je podatak još od zaprimanja pošiljke od 28.12-tog prošle godine.
Što je najgore zadnjih 2 dana ih zovem na njihove info brojeve da priupitam jel sve ok, ali uzalud sve tri linije su unutar radnog vremena zauzete, a poslje 15h zvoni do besvjesti, svi doma lade jaja. Zvao sam i na bar 10 drugih brojeva u pokušaju da me prespoje ili daju kakav info di je zapelo, ali štanga.
Čak sam im i mail s upitom poslao, ali ne dobivam nikakav odgovor.
Razumijem da su zadržali pošiljku radi ne navedene cijene iako ne podlježe carini nego samo opale PDV. Samo mi nije jasno šta ja sad bih trebao prevalit 300 kilometara do zagreba radi svog zvučnika s obzirom da se ništa ne miče s mrtve točke? Jeli se Vama takvo šta događalo? Mislim radi pošiljke od 600 grama, vrijednosti 296 kuna ja trebam da odem u zagreb i potrošim još 300 kuna na cestarinu i 400 na benzin da vidim šta se događa, pa da me taj zvučnik na kraju košta 1200 kuna ili šta mi je za činiti?
Kako ga znaju zakomplicirati bože sačuvaj .
Recite mi koju pametnu
SensiCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:53   #502
Dragi svi! Molim vas za savjet! Muž i ja bi naručili ove fotelje iz Kine. http://grshop.com/media/catalog/prod...on-chair-9.jpgPronašli smo sellera na alibaba, i oni su nam izračunali da je tih šest fotelja s prijevozom do Rijeke 919USD što je ok cijena. Ali me brine carina i svi troškovi dalje kad roba jednom dođe u Rijeku! Molim vas za savjete i iskustva vezana za ovakve stvari...
__________________
lose your dreams and you will lose your mind
pebbles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 14:24   #503
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Dragi svi! Molim vas za savjet! Muž i ja bi naručili ove fotelje iz Kine. http://grshop.com/media/catalog/prod...on-chair-9.jpgPronašli smo sellera na alibaba, i oni su nam izračunali da je tih šest fotelja s prijevozom do Rijeke 919USD što je ok cijena. Ali me brine carina i svi troškovi dalje kad roba jednom dođe u Rijeku! Molim vas za savjete i iskustva vezana za ovakve stvari...
Na prethodnim stranicama imaš dosta toga objašnjeno....
__________________
Sholimov
sholimov75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 20:49   #504
Pozdrav !
Kolika je carina na auto dijelove iz Kine ?
MaHu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:44   #505
https://taric.carina.hr/index.do

tu se gleda kolika je carina
__________________
Live long and prosper !
HAL_9000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 09:19   #506
Htio bih naručiti neke metalne dijelove od kojih 700kg iz Kine pa me zanima koje su mi mogućnosti?
Kako bi mogao povoljnije proći, sto se tiče prijevoza?
Hvala unaprijed!
Xen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:01   #507
skompaj se s nekim tko na tjednoj ili mjesečnoj bazi fura kontejner iz kine i plati mu. ima ljudi jako puno koji doslovce nemaju izbora nego kontejner, a pola im je prazno. za simboličnu cijenu ili jako fer cijenu ustupit će ti mjesto. valjda. ja bi da imam kontejner lol.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:33   #508
Tako nekako sam si i razmišljao.. gdje se mogu vidjeti trenutne cijene transporta po kontenjerima?
Xen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:48   #509
Pozdrav ljudi,

imao bih par pitanja vezano za kontejnerski prijevoz iz Kine pa ukoliko postoji neka dobra duša da mi pomogne, bio bih zahvalan.

1)Koja je neka okvirna cijena transporta kontejnera (40HQ) iz Kine do Rijeke? Vjerujem da postoji dosta varijabli no neka okvirna procjena bi bila super
2)Želim naručiti 500 komada određenog proizvoda što po nekoj procjeni zauzima pola kontejnera. E sad, dali neki špediter može ugovoriti samo pola kontejnera? Ukoliko da, koliko se na to čeka (ne znam što će tvornica u međuvremenu raditi sa proizvodom...)

Puno hvala na pomoći!
mihoter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 14:21   #510
Quote:
mihoter kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

imao bih par pitanja vezano za kontejnerski prijevoz iz Kine pa ukoliko postoji neka dobra duša da mi pomogne, bio bih zahvalan.

1)Koja je neka okvirna cijena transporta kontejnera (40HQ) iz Kine do Rijeke? Vjerujem da postoji dosta varijabli no neka okvirna procjena bi bila super
2)Želim naručiti 500 komada određenog proizvoda što po nekoj procjeni zauzima pola kontejnera. E sad, dali neki špediter može ugovoriti samo pola kontejnera? Ukoliko da, koliko se na to čeka (ne znam što će tvornica u međuvremenu raditi sa proizvodom...)

Puno hvala na pomoći!
najbolju informaciju ćeš dobiti direktno od špeditera,kontaktiraj lagermax, a možda i neku drugu špediciju. Sve ostalo ti je nepouzdano i nije temelj za kalkulaciju pozz
MartinZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 08:41   #511
Quote:
mihoter kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

imao bih par pitanja vezano za kontejnerski prijevoz iz Kine pa ukoliko postoji neka dobra duša da mi pomogne, bio bih zahvalan.

1)Koja je neka okvirna cijena transporta kontejnera (40HQ) iz Kine do Rijeke? Vjerujem da postoji dosta varijabli no neka okvirna procjena bi bila super
2)Želim naručiti 500 komada određenog proizvoda što po nekoj procjeni zauzima pola kontejnera. E sad, dali neki špediter može ugovoriti samo pola kontejnera? Ukoliko da, koliko se na to čeka (ne znam što će tvornica u međuvremenu raditi sa proizvodom...)

Puno hvala na pomoći!
Pozdrav,

1.Cijene kontejnerskog prijevoza se mijenjaju mjesecno no neka okvirna cijena trenutno za 05/2018 = 2000 USD za 40'HC

2.Pa uvijek mozes uzeti 20' kontejner ako ti je previše za 40' a imas opciju i zbirnog prijevoza po paleti iz Kine
weissbier is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 17:35   #512
Quote:
odelzhausen kaže: Pogledaj post
par pitanja za profesionalce

Imam obrt, bavim se graviranjem
Zanima me da li netko zna da li mogu naravno za svoje potrebe iz Kine uvesti cnc wood router?
Našao sam si dotični stroj i par puta sam se čuo sa vlasnicom firme, ona je spominjala da mi najvjerojatnije može rješiti i transport, e da u koje luke dolaze brodovi iz kine
Ja sam mislio za transport obratiti se firmi schenker.
Gospođa mi je rekla da je način plačanja 50% unaprijed i kad stroj bude na brodu ostatak, da li su oni pouzdani?
Stroj dođe 8 000$ velik je cca 3000x1700x1600 mm i cca 1500kg, pa me zanima koliko bi me cca dosao prijevoz i kolika je carina?
Sad je krajnje vrijeme da nešto rješim pa molim znalce za pomoć ili da me kažete kome se obratiti
Kako je prošao uvoz stroja? I ja baš sebi gledam CNC router, ali isto nemam nikakvog iskustva sa uvozom iz Kine. Jel se isplatilo? Kolika je bila ukupna cifra?
pcimci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 17:17   #513
Quote:
pebbles kaže: Pogledaj post
Dragi svi! Molim vas za savjet! Muž i ja bi naručili ove fotelje iz Kine. http://grshop.com/media/catalog/prod...on-chair-9.jpgPronašli smo sellera na alibaba, i oni su nam izračunali da je tih šest fotelja s prijevozom do Rijeke 919USD što je ok cijena. Ali me brine carina i svi troškovi dalje kad roba jednom dođe u Rijeku! Molim vas za savjete i iskustva vezana za ovakve stvari...
pronađeš proizvod na alibabi, kažeš dobavljaču da ti da cijenu na FOB paritetu. npr. ako imaš FOB shanghai tako uneseš na web: https://ship.hubbig.com/login/ i tamo ti izađu svi troškovi koje trebaš platiti a za provjeru carine provjeriš na https://taric.carina.hr/index.do gdje vidiš koliki postotak je na tvoj proizvod pa taj postotak računaš sa iznosom PDV-a a iznos PDV-a znaš ako znaš koliko ti košta proizvod
tiha992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 17:21   #514
Quote:
Xen kaže: Pogledaj post
Htio bih naručiti neke metalne dijelove od kojih 700kg iz Kine pa me zanima koje su mi mogućnosti?
Kako bi mogao povoljnije proći, sto se tiče prijevoza?
Hvala unaprijed!
provjeri ovdje cijene https://ship.hubbig.com/login/, samo prije toga vidi da sa dobavljačem dogovoriš da ti prodaje robu na FOB paritetu. kada dobiješ od dobavljača commercial invoice i packing list onda znaš iz koje luke ide, koliko je tu kubika i koliko je roba teška i nakon toga provjeriš tu cijene i naručiš prijevoz online https://ship.hubbig.com/login/
tiha992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 17:31   #515
Quote:
katkat kaže: Pogledaj post
Kako bi dobila ponudu od kineske tvornice za tisak 1000 knjiga, 450 kg, dimenzije 25.1.x 20.1.x3.3. cm trebam in navesti FOB Kina ili FOB Hrvatska.
Molim Vas za pomoć:

- je li uvijek isplatljivije navesi FOB Rijeka-onda trebam naći samo špeditersku kuću i organizirati transport do Zg. je li tako?
-ako im kažem FOB Kina, moram naći luku najbližu Hrvatskoj koja ide do Rijeke? Gdje da se za to raspitam?
- kako naći nekoga tko želi podijeliti kontenjer iz Kine za Hrvatsku ? Onda bi trebala tvornici poslati samo koji točno FOB u Kini, je li tako?
- želi li netko podijeliti kontenjer iz Kine?

Hvala,
Katarina
FOB rijeka ne postoji kod uvoza robe i nemoj dijeliti kontejner s nekim ako ne znaš sve o tome jer će ti vjerojatno dođi neočekivani troškovi..
dakle, nakon što nađeš dobavljača reci mu da kupuješ robu na FOB paritetu i onda ti on daje commerical invoice i packing list. tu ti on daje info u koju luku će dovesti robu, npr. FOB Shanghai a na packing listi imaš info kako je to spakirao, npr. 3,58 cbm i 678 kg.. s tim informacijama odeš na https://ship.hubbig.com/login/ i upišeš ove parametre i dobiješ cijenu. nakon toga možeš preko te stranice i naručiti prijevoz i carinjenje i dostavu i osiguranje robe, sve po želji..
tiha992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 17:41   #516
Quote:
The Like Man kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Eto, imam jedno pitanje pa molio bih na nesebicnoj pompci forumasa.

Imam uvoz iz Kine, Guangzhou, roba je 3tone, 20 kubika cca 4500usd.
Naime moj proizvodjac robe, koji mi je prodao ima svojeg
covjeka koji mi za transport zbirnim konteinerom trazi samo 160 usd.

No medjutim, za istu stvar u HR traze cca 1100 usd.

Prije dvije godine sam uvozio robu iz Guangzhou Kina drugaciju vrstu robe koja je bila cca 6 kubika i cca 800 kg cca 3000 usd.
Na to sam platio oko 400 usd, no roba je isla preko luke Hamburg, uopce neznam iz kojeg razloga i kad je stigla u luku hamburg tamo sam platio troskove luke i pretovara, sta god, cca 1800 Eura. Sto je bilo katastrofa za mene i za prodaju iste robe.

E sad ovaj iz prve price od 3 tone robe mi govori da nejde nista preko Hamburga i da ide direktno u Rijeku, pa jer to ta cjena
il kad dojde u Rijeku placa se jos nasto?

Hvala na odgovoru ko zna.

prvo provjeri na kojem paritetu kupuješ robu, preporučujem ti FOB Guangzhou. to češ vidjeti na packing listi i commercial invoice od kineza. ova priča Hamburg i to.. vjerojatno si naručio robu na CIF paritetu i to će ti se opet dogoditi ako pustiš kineza da ti organizira prijevoz..
...na ovo 'prodao ima svojeg covjeka koji mi za transport zbirnim konteinerom trazi samo 160 usd.' što ti je kinez rekao, pitaj ga koji je to paritet!! onda mu reci da ti pošalje račun za proizvod na FOB paritetu. nakon što to dobiješ onda provjeri koliko te prijevoz, carinjenje, dostava i osiguranje košta na: https://ship.hubbig.com/login/
tiha992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2018., 17:45   #517
Quote:
Xen kaže: Pogledaj post
Htio bih naručiti neke metalne dijelove od kojih 700kg iz Kine pa me zanima koje su mi mogućnosti?
Kako bi mogao povoljnije proći, sto se tiče prijevoza?
Hvala unaprijed!

najpovoljnije je pomorski zbirni prijevoz( LCL).. tu provjeri: https://ship.hubbig.com/login/
tiha992 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 15:06   #518
Zbirni pomorski iz Kine je cca 100 EUR po cbm ili toni do Zagreba..zavisi koja jedinica je veca..za konkretno mozete na privete...

Kinezi ce vam ponuditi uzasno niske cijene ako kod njih uzmete i prijevoz ali onda ocekujte paprene racune kada ta roba dodje u Europu...imate ovdje par losih iskustava iz prve ruke
weissbier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2018., 17:52   #519
Oprostite ako je offtopic.

Jel ide mozda netko na Canton Fair u desetom mjesecu. Na prvi tjedan?

Neda mi se samom ici.


LP
Lipsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 21:47   #520
Molim vas za savjet jer sam upao u zamku sa prijevozom iz Kine za Rijeku. Naime naručio sam preko Alibaba portala nadstrešnicu za auto. Dogovor je bio CIF Rijeka i cijena 60$ za paket od 500 kg.
Sad je paket došao u Kopar i špediter traži 550eur za trošak dopreme u Rijeku, a onda bi u Rijeci trebao platit carinu porez i špediter a prije konačnog preuzimanja robe.
Moj prodavač sa Alibabe ne pristaje na refundiranje nikakvih troškova pa ne znam što napraviti jer je sad trošak uvoza došao skoro kao cijela nadstrešnica.
__________________
-----)(-----
Čovjek je sretan onoliko koliko je sposoban usrećiti druge.
51R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.