Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2012., 18:43   #1021
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
Koliko su vama trajala pogoršanja? i kada ste se počeli osjećati bolje, od lijekova ili ? zasada sve ide samo gore, znam da jednom mora proći ali nikako da krene..
Ovisi o previše stvari... za početak - o tebi samoj, načinu na koji tablete djeluju na tebe, tvom razmišljanju, ponašanju, itd....
A o poboljšanju ti nemam pojma, meni sve gore i lošije već skoro tri godine, koliko god pozitivna bila, itd.... a neurologicu više-manje zabole...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 09:46   #1022
Bea, Teta - ni meni nije baš najbolje. bilo mi se popravilo stanje, ali se opet pogoršalo i sad već mjesec dana opet ne znam šta da radim. već sam mislila da odem kod još kojeg doktora i zatražim drugo mišljenje, ali ne znam kome otići... al kad čitam po internetu o tim lijekovima koje uzimamo i o tuđim iskustvima, čini mi se da je toliko mogućnosti što se tiče prilagođavanja terapije, a moja neurologica samo ponavlja - smiješ 6 mestinona i digni decortine na 20, na 30 itd. što mi vrijedi 6 mestinona ako mi ni nakon prvog nije ništa bolje?! negdje sam pročitala da se organizam može naviknuti na mestinone pa treba mijenjati način uzimanja. isto i s tim decortinima, zašto ih pijem ako mi ne pomažu, tj. ako bi mi bolje pomogli da ih uzimam na neki drugačiji način... ne znam više šta da napravim. vrijeme prolazi, dijete mi raste, sve je veći i teži i traži više moje energije, a ja se samo praznim ko baterija
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 22:46   #1023
Baš mi je žao, mogu misliti kako ti je teško sa djetetom a bez snage.. proći će, mora jednom, tako ja razmišljam. možda bi stvarno trebala zatražiti drugo mišljenje, pa ako ti kaže i isto barem ćeš znati da si nešto pokušala, biti ćeš mirnija. kakve su ti smetnje sada? meni jedan dan loše drugi kao malkice bolje, čak i u danu se mijenja, i tako već dulje vrijeme, uglavnom puno puno gore nego ikada do sada. trudim se pratiti da skužim shemu ali ne vidim nikakav red. ponekada kada odradim preko mjere meni bolje a kada odmaram cijeli dan ne mogu se s mjesta maknuti. na koliko si sada decortina i dali piješ na drugi ili svaki dan? postoji li uopće još koji lijek osim decortina i mestinona za nas, osim dodataka?
Bea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 23:22   #1024
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
Baš mi je žao, mogu misliti kako ti je teško sa djetetom a bez snage.. proći će, mora jednom, tako ja razmišljam. možda bi stvarno trebala zatražiti drugo mišljenje, pa ako ti kaže i isto barem ćeš znati da si nešto pokušala, biti ćeš mirnija. kakve su ti smetnje sada? meni jedan dan loše drugi kao malkice bolje, čak i u danu se mijenja, i tako već dulje vrijeme, uglavnom puno puno gore nego ikada do sada. trudim se pratiti da skužim shemu ali ne vidim nikakav red. ponekada kada odradim preko mjere meni bolje a kada odmaram cijeli dan ne mogu se s mjesta maknuti. na koliko si sada decortina i dali piješ na drugi ili svaki dan? postoji li uopće još koji lijek osim decortina i mestinona za nas, osim dodataka?
upravo tako kako si i sama opisala, istim tim riječima bih i ja svoje simptome opisala. bez ikakvog reda i poretka, nema sheme nikakve da bih mogla išta predvidjeti. jako nestabilno i nepredvidivo. slabost putuje po tijelu od ruku, nogu, prstiju do nazalnog govora i smetnji na usnama, varira od dana do dana i tijekom jednog dana, ali nema veze s jutrom ili večeri, nekad mi je navečer bolje nego ujutro, a niti s umaranjem jer nekad zaspem po danu uz dijete i po 2h i onda se probudim u groznom stanju da jedva ustanem. tako da sam već luda od svega, ništa ne mogu planirati ni pretpostaviti.
trenutno pijem 4 mestinona, a decortin sam bila spustila na 5 mg svaki dan pa mi se pogoršalo pa sam digla na 10mg, al poboljšanje je minimalno i vjerojatno bih trebala dići još barem na 20mg, al ne želim, pokušavam ovako to izdržat jer onda dok opet spustim na 10 ili 5, proći će vremena i vremena. pijem istu dozu svaki dan, a negdje sam pročitala da je kao bolja ta cirkularna terapija, svaki drugi dan ili npr. 20/15 ili tako nešto, al mi moja dr.rekla na svaki dan.
a od drugih lijekova imaš imunosupresive, al ja ih nikad nisam uzimala i nadam se da ni neću jer znaju drugi na ovom forumu koje su to muke, sje*e ti imunitet skroz pa onda imaš 100 drugih problema.
odlučila sam zasad pričekati s drugim mišljenjem neurologa i pokušati s nekim psihoterapeutom jer u mojem slučaju najviše na mg djeluje psihičko stanje (i nakon toga hormoni). i sad mi se ovo zadnje pogoršalo jer mi je tata završio u bolnici i jedva živ ostao, strašno sam se brinula i naplakala, odmah sam za par dana osjetila da je mg naglo lošije. a ima i neka teorija da većina autoimunih bolesti potječe od psihičkog stanja, nekim stresom da su izazvane što ne možemo kanalizirat kako bi trebali pa usmjerimo sami na sebe. pokušat ću po toj logici uz pomoć nekog stručnjaka jer mi se čini da bi mi to moglo pomoći. takva sam, rasplačem se za svaku sitnicu i odmah drugi dan osjetim mijasteniju jače nego prije pa razmišljam ako mi netko pomogne naučiti kako da se nosim s tim emocijama silnim, možda upali... jbš lijekove, samo se trujem, a ne pomažu previše.
šta da ti kažem, razumijem kako ti je, drži se i ne gubi nadu, pokušaj ostat pozitivna jer to ti odmoći neće, a negativa ti ništa dobro neće donijeti.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 18:50   #1025
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
Bea, Teta - ni meni nije baš najbolje. bilo mi se popravilo stanje, ali se opet pogoršalo i sad već mjesec dana opet ne znam šta da radim. već sam mislila da odem kod još kojeg doktora i zatražim drugo mišljenje, ali ne znam kome otići... al kad čitam po internetu o tim lijekovima koje uzimamo i o tuđim iskustvima, čini mi se da je toliko mogućnosti što se tiče prilagođavanja terapije, a moja neurologica samo ponavlja - smiješ 6 mestinona i digni decortine na 20, na 30 itd. što mi vrijedi 6 mestinona ako mi ni nakon prvog nije ništa bolje?! negdje sam pročitala da se organizam može naviknuti na mestinone pa treba mijenjati način uzimanja. isto i s tim decortinima, zašto ih pijem ako mi ne pomažu, tj. ako bi mi bolje pomogli da ih uzimam na neki drugačiji način... ne znam više šta da napravim. vrijeme prolazi, dijete mi raste, sve je veći i teži i traži više moje energije, a ja se samo praznim ko baterija
Jesi možda pitala za odlazak na plazmaferezu? Ili pričaj o infuziji gamaglobulina, davnih godina kada sam to primala, popravilo mi stanje... sad moja neurologica kad god pitam za to, kao da u potpunosti ignorira moje pitanje i zanimanje. pa ću radije šutjeti kako mi mišljenje o njoj sve gore i odvranije...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 19:40   #1026
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Jesi možda pitala za odlazak na plazmaferezu? Ili pričaj o infuziji gamaglobulina, davnih godina kada sam to primala, popravilo mi stanje... sad moja neurologica kad god pitam za to, kao da u potpunosti ignorira moje pitanje i zanimanje. pa ću radije šutjeti kako mi mišljenje o njoj sve gore i odvranije...
za tu infuziju nisam ni znala ni čula dosad, a za plazmaferezu ona ne želi ni čut, ne znam kakvo mi stanje mora biti po njezinom mišljenju da bi se to odobrilo. a tablete mi stvarno ne pomažu, ima par dana u mjesecu kad mi je relativno dobro i tada mi se čini da bih mogla i bez tableta, a kad mi je loše, ne vrijedi ništa. probala sam pit mestinone na svaka 4 sata, probala sam i po 2 odjednom popit pa makar crkla od toga, ali ništa, stanje isto, kao da pijem andole ne znam više, a kome drugom otići kad su svi čudni...
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:02   #1027
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
za tu infuziju nisam ni znala ni čula dosad, a za plazmaferezu ona ne želi ni čut, ne znam kakvo mi stanje mora biti po njezinom mišljenju da bi se to odobrilo. a tablete mi stvarno ne pomažu, ima par dana u mjesecu kad mi je relativno dobro i tada mi se čini da bih mogla i bez tableta, a kad mi je loše, ne vrijedi ništa. probala sam pit mestinone na svaka 4 sata, probala sam i po 2 odjednom popit pa makar crkla od toga, ali ništa, stanje isto, kao da pijem andole ne znam više, a kome drugom otići kad su svi čudni...
Evo malo za čitanje, od meni apsolutno najdraže, i najpametnije neurologice, ima i o gamaglobulinima tu - http://www.miastenija-domgh.hr/index...=82&Itemid=197
o gamaglobulinima malo - http://en.wikipedia.org/wiki/Gamma_globulin


A što reći o mijasteniji i neurolozima, osim da nitko ništa ni ne zna, a glume najveću pamet svi od reda...?
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.

Zadnje uređivanje Teta2U : 16.07.2012. at 20:22.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 21:13   #1028
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Evo malo za čitanje, od meni apsolutno najdraže, i najpametnije neurologice, ima i o gamaglobulinima tu - http://www.miastenija-domgh.hr/index...=82&Itemid=197
o gamaglobulinima malo - http://en.wikipedia.org/wiki/Gamma_globulin


A što reći o mijasteniji i neurolozima, osim da nitko ništa ni ne zna, a glume najveću pamet svi od reda...?
hvala ti. ovaj prvi članak od dr.š. sam i sama pronašla prije i pročitala nekoliko puta jer je zbilja koristan.
dobro kažeš, nitko ništa ne zna, a svi se prave pametni. ako postaviš konkretno pitanje, uvijek nekako izbjegnu konkretan odgovor jer ga ustvari ni ne znaju. jao nama...
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:06   #1029
evo da se javim, primila sam prošli tjedan terapiju imonoglobulinima jer mi je stanje sve gore i gore. od terapije imunoglobulinima i povećanja decortina se još i pogoršalo, toliko da ne mogu sama ustati sa stolice ni iz kreveta a kada sjedam samo se pustim jer drugačije ne mogu. hodanje stepenicama je pravi horor, bez pomoći ne ide, i traje..ruke ne mogu podignuti ni do lica, prsti ne slušaju, vrat zateže, da ne nabrajam dalje.. kažu da poboljšanje nakon ove terapije nastupa sporije, nakon tjedan ili više vremena. čini mi se samo da mi se gutanje i govor te dvoslike malo popravilo, iako još uvijek nakon što duže pričam sve ide kroz nos.. decortin sam dogurala do 40/30. nuspojava nemam nasreću nikakvih još ali znam da neće to još tako dugo. čula sam da je pogoršanje navodno normalno nakon uvođenja kortikosteroida jer da djeluju nekako suprotno mestinonu pa dok se ne smanji udio antitijela.
Bea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 23:20   #1030
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
evo da se javim, primila sam prošli tjedan terapiju imonoglobulinima jer mi je stanje sve gore i gore. od terapije imunoglobulinima i povećanja decortina se još i pogoršalo, toliko da ne mogu sama ustati sa stolice ni iz kreveta a kada sjedam samo se pustim jer drugačije ne mogu. hodanje stepenicama je pravi horor, bez pomoći ne ide, i traje..ruke ne mogu podignuti ni do lica, prsti ne slušaju, vrat zateže, da ne nabrajam dalje.. kažu da poboljšanje nakon ove terapije nastupa sporije, nakon tjedan ili više vremena. čini mi se samo da mi se gutanje i govor te dvoslike malo popravilo, iako još uvijek nakon što duže pričam sve ide kroz nos.. decortin sam dogurala do 40/30. nuspojava nemam nasreću nikakvih još ali znam da neće to još tako dugo. čula sam da je pogoršanje navodno normalno nakon uvođenja kortikosteroida jer da djeluju nekako suprotno mestinonu pa dok se ne smanji udio antitijela.
Jel, pogoršalo ti se od imunoglobulina? Meni se uvijek popravljalo stanje od primanja njih na infuziju A moja neurologica i dalje ni riječi o tome kada ko idiot pitam i zahtijevam infuziju imunoglobulina, ili konkretan odgovor zašto ne

A ovo o pogoršanju zbog kortikosteroida ovisi o samome organizmu osobe koja ih uzima, i kako će se nositi sa njima, tako da nekima bude kao i da ne uzimaju ništa novo, nekima popravlja dovoljno brzo, a nekima pogorša stanje, no obično je riječ o kratkotrajnom pogoršanju, cca tjedan do mjesec dana...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 11:31   #1031
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
evo da se javim, primila sam prošli tjedan terapiju imonoglobulinima jer mi je stanje sve gore i gore. od terapije imunoglobulinima i povećanja decortina se još i pogoršalo, toliko da ne mogu sama ustati sa stolice ni iz kreveta a kada sjedam samo se pustim jer drugačije ne mogu. hodanje stepenicama je pravi horor, bez pomoći ne ide, i traje..ruke ne mogu podignuti ni do lica, prsti ne slušaju, vrat zateže, da ne nabrajam dalje.. kažu da poboljšanje nakon ove terapije nastupa sporije, nakon tjedan ili više vremena. čini mi se samo da mi se gutanje i govor te dvoslike malo popravilo, iako još uvijek nakon što duže pričam sve ide kroz nos.. decortin sam dogurala do 40/30. nuspojava nemam nasreću nikakvih još ali znam da neće to još tako dugo. čula sam da je pogoršanje navodno normalno nakon uvođenja kortikosteroida jer da djeluju nekako suprotno mestinonu pa dok se ne smanji udio antitijela.
žao mi je što se tako mučiš i nadam se da će ti što prije biti bolje, a vjerujem da hoće, samo nemoj klonuti duhom i odustati od borbe. ljeto i vrućine su same po sebi teške, čak i zdravim ljudima, tako da je nama sto puta gore. moja mijastenija isto luduje, simptomi su čas u rukama, čas u govoru, čas u nogama pa opet gore u vratu, ne mogu baš ništa predvidjet. što se tiče kortikosteroida, kao što Teta kaže, sve ovisi o tvom organizmu kako reagira na njih. ja spadam u one koji kao da i ne uzimaju ništa novo - što se tiče poboljšanja MG, al ih osjetim po nuspojavama. zato sam sad na 5mg dnevno i ukidam ih uskoro jer nisam primjetila pozitivan učinak.
uglavnom, nemam ti reći ništa pametno, osim drži se i ne predaj se!

Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Jel, pogoršalo ti se od imunoglobulina? Meni se uvijek popravljalo stanje od primanja njih na infuziju A moja neurologica i dalje ni riječi o tome kada ko idiot pitam i zahtijevam infuziju imunoglobulina, ili konkretan odgovor zašto ne

A ovo o pogoršanju zbog kortikosteroida ovisi o samome organizmu osobe koja ih uzima, i kako će se nositi sa njima, tako da nekima bude kao i da ne uzimaju ništa novo, nekima popravlja dovoljno brzo, a nekima pogorša stanje, no obično je riječ o kratkotrajnom pogoršanju, cca tjedan do mjesec dana...
draga moja, ja sam isto pomalo razočarana našom dr. čini mi se da je ona dobra liječnica kad je meni dobro, a kad mi se pogorša, ne zna što bi samnom.... ja joj govorim da mi decortini ne pomažu, pitam je neke stvari da mi objasni, a ona priča i priča, a na kraju ništo novo ne doznam. sad si terapiju određujem sama i uzimam neke prirodne dodatke, a nakon ljeta ću krenuti dalje s pregledima i kod drugih doktora.
a to ti je naše zdravstvo, nema se novca za ništa, a doktorima nije stalo. bijesni su što imaju male plaće, za pacijente ih nije briga. čast izuzecima, al takvih je jako malo.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:52   #1032
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Jel, pogoršalo ti se od imunoglobulina? Meni se uvijek popravljalo stanje od primanja njih na infuziju A moja neurologica i dalje ni riječi o tome kada ko idiot pitam i zahtijevam infuziju imunoglobulina, ili konkretan odgovor zašto ne
Mislim da se nije pogoršalo od njih nego u to vrijeme usporedo sa primanjem meni je bilo sve gore. Nakon koliko vremena se tebi popravilo stanje kada si ih primala, odmah ili kasnije? Ja svoju nisam ni pitala, već mi je sama to predložila jer nisam bila dovoljno loša za plazmferezu.

Sada mi uglavnom slabost varira tokom dana, ujutro je najgore, popodne najbolje i onda navečer opet na gore
Bea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:55   #1033
Eleonor@: koje prirodne dodatke uzimaš? Ja bi pokušala ali ne znam za šta da se odlučim, ima toliko toga u ponudi i onda što više tražim to sam više zbunjena. Nitko ne zna preporučiti.. a ja se samo bojim da ne napravim više štete nego koristi pogotovo sada kada mi je loše.
Bea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 15:03   #1034
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
Mislim da se nije pogoršalo od njih nego u to vrijeme usporedo sa primanjem meni je bilo sve gore. Nakon koliko vremena se tebi popravilo stanje kada si ih primala, odmah ili kasnije? Ja svoju nisam ni pitala, već mi je sama to predložila jer nisam bila dovoljno loša za plazmferezu.

Sada mi uglavnom slabost varira tokom dana, ujutro je najgore, popodne najbolje i onda navečer opet na gore
Davno sam ih primala, a uvijek u jako lošem stanju. Pa osjetiti ikakvo poboljšanje je variralo, od skoro odmah, ali u nekim sitnicama, do otprilike tek u sredini primanja infuzija.
Uglavnom, primala sam te ledene bočice tjedan dana (moraju biti tek izvađene iz fižidera, da bi imale pravi efekt, objasnili su mi zašto no zaboravila sam), svaki dan, pa onda pauza da se vene oporave (od te hladnoće su se znale začepiti) i po potrebi opet. Samo jednom sam primala dva puta, da bih doista osjetila poboljšanje. No, uglavnom uvijek sam poboljšanje osjetila, makar i neko minijaturno, skoro odmah.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 22:19   #1035
Quote:
Bea... kaže: Pogledaj post
Eleonor@: koje prirodne dodatke uzimaš? Ja bi pokušala ali ne znam za šta da se odlučim, ima toliko toga u ponudi i onda što više tražim to sam više zbunjena. Nitko ne zna preporučiti.. a ja se samo bojim da ne napravim više štete nego koristi pogotovo sada kada mi je loše.
pijem 2 čajne mješavine, to mi je spravio jedan naš lokalni travar, jedan na bazi breze, za čišćenje organizma od toksina, usput od njega stalno moram piškit što mi je dobro zbog decortina i drugi na bazi korijena odoljena ili tzv.macine trave, koji ima uglavnom smirujući učinak, smiruje živce i nervozu, što mi je isto dobro jer uglavnom pi*dim od ove boleštine, a posebno kad me pere pms. dakle, ima tu i drugih trava i biljčica, al ove su glavne. i uz to pijem kolostrum u kapsulama, mnogi u to ne vjeruju, ali ja sam ga pila i prije nekoliko godina i pomogao mi je, npr. nisam mogla hodati na petama uopće, a nakon 2 tjedna kolostruma sam mogla bez problema, a i općenito mi je bilo bolje. čak sam i neurologicu pitala i rekla je da može pomoći, osim ako se radi o nasljednoj mijasteniji, a moja nije nasljedna. nedavno sam istraživala malo detaljnije o tome i našla podatak da kolostrum sadrži IMUNOGLOBULINE! prije 2 dana sam počela s tim pa ću vam javiti jel pomaže. ako te zanima detaljnije, poslat ću ti na pp link web shopa preko kojeg sam naručila jer u ljekarnama od tog jednog proizvođača nisam našla, a kažu da je baš taj najbolji.
mnogi su skeptični oko te alternativne medicine, ali jbg, znam i mnoge primjere ljudi s drugim bolestima kojima je pomoglo, a osim toga, ovi dosadašnji lijekovi mi baš i ne pomažu previše pa rekoh - idem probat, nemam šta izgubiti, škodit mi ne mogu sigurno.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."

Zadnje uređivanje Eleonor@ : 04.08.2012. at 23:24.
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 23:34   #1036
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
... škodit mi ne mogu sigurno.
Zbog čega si sigurna?

Imaš jednu zajebanu boleštinu koja je poprilično neistražena. Nekad kad očekuješ naopako prođe sve u redu a nekad kad bi sve trebalo glatko - ide naopako. Sam bog zna zašto. Dovoljno je zahebano izbalansirat tu ogromnu jednađbu i bez uvođenja dodatnih 'faktora'.

...samo malo naglas razmišljam.

S obzirom na ovu zadnju stranu , ako sad krenem razmišljat nebi mi bilo kraja.
Odoh slušat Duffi i Gagu.
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 19:14   #1037
Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
Zbog čega si sigurna?

Imaš jednu zajebanu boleštinu koja je poprilično neistražena. Nekad kad očekuješ naopako prođe sve u redu a nekad kad bi sve trebalo glatko - ide naopako. Sam bog zna zašto. Dovoljno je zahebano izbalansirat tu ogromnu jednađbu i bez uvođenja dodatnih 'faktora'.

...samo malo naglas razmišljam.

S obzirom na ovu zadnju stranu , ako sad krenem razmišljat nebi mi bilo kraja.
Odoh slušat Duffi i Gagu.
a gle, ako ćemo tako doslovno, ništa u životu nije sigurno. stoga, ajde, ispravljam se pa ću reći - vjerojatno mi neće škodit. jer imala sam onu jednu krizu nakon poroda kad nisam mogla gotovo ništa sa sobom. gore od toga može jedino biti da mi budu ugrožene i životne funkcije. a teško mi je povjerovat da neki biljni ili sl. preparat djeluje tako snažno i naglo da me toliko ugrozi. slažem se da nam je boleština neistražena i jako nepredvidiva, ali svoju mijasteniju već otprilike poznajem, imala sam priliku upoznati je donekle ovih 10 godina.
na kraju, samo da ne bude zabune - nisam nijedan prozivod reklamirala niti ikome išta preporučila. Bea me pitala što uzimam i podijelila sam s njom svoje osobno iskustvo.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 21:08   #1038
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
a gle, ako ćemo tako doslovno, ništa u životu nije sigurno. stoga, ajde, ispravljam se pa ću reći - vjerojatno mi neće škodit. jer imala sam onu jednu krizu nakon poroda kad nisam mogla gotovo ništa sa sobom. gore od toga može jedino biti da mi budu ugrožene i životne funkcije. a teško mi je povjerovat da neki biljni ili sl. preparat djeluje tako snažno i naglo da me toliko ugrozi. slažem se da nam je boleština neistražena i jako nepredvidiva, ali svoju mijasteniju već otprilike poznajem, imala sam priliku upoznati je donekle ovih 10 godina.
na kraju, samo da ne bude zabune - nisam nijedan prozivod reklamirala niti ikome išta preporučila. Bea me pitala što uzimam i podijelila sam s njom svoje osobno iskustvo.
Ele, imaš pm
I, po meni osobno, sasvim je u redu navesti vlastita iskustva sa alternativnim stvarima, svi valjda ipak znaju da će svatko od nas reagirati na svoj način.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 10:32   #1039
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Ele, imaš pm
I, po meni osobno, sasvim je u redu navesti vlastita iskustva sa alternativnim stvarima, svi valjda ipak znaju da će svatko od nas reagirati na svoj način.
upravo to, ja kažem svoje iskustvo, a svatko odlučuje za sebe, koga imalo zanima mijastenija, znat će da je jako individualno bolest i da ne reagiramo svi na isti način. i Decortini nekom pomognu, nekom ne, nekom smetaju vrućine, nekom ne, tako i sve drugo.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:26   #1040
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
a gle, ako ćemo tako doslovno, ništa u životu nije sigurno. stoga, ajde, ispravljam se pa ću reći - vjerojatno mi neće škodit. jer imala sam onu jednu krizu nakon poroda kad nisam mogla gotovo ništa sa sobom. gore od toga može jedino biti da mi budu ugrožene i životne funkcije. a teško mi je povjerovat da neki biljni ili sl. preparat djeluje tako snažno i naglo da me toliko ugrozi. slažem se da nam je boleština neistražena i jako nepredvidiva, ali svoju mijasteniju već otprilike poznajem, imala sam priliku upoznati je donekle ovih 10 godina.
na kraju, samo da ne bude zabune - nisam nijedan prozivod reklamirala niti ikome išta preporučila. Bea me pitala što uzimam i podijelila sam s njom svoje osobno iskustvo.
Eleonora , ton ovog tvog posta mi zvuči kao da te se napalo pa se pravdaš..
a zaista ne vidim čemu... nisam reagirao jer/niti mi je zasmetala "sigurnost" a još manje što pišeš svoje iskustvo s nečim.

Dakle ,šta se tiče alternative ja zaista nemam ništa protiv da sad tebi pomaže žvakanje korjenja korova iz vlastitog vrta. U tom slučaju bi naiskrenije bio sretan zbog tebe jer ...da sad to žvakala s malo zemlje bez da opereš , u tom ima manje otrova/kemije nego u dekortinu , celceptu , imuranu i sličnom.

Ali , s obzirom na tvoje kuckanje ovde nisi mi ostavila dojam da ti 'alternativa' pomaže što me vodi do sljedečeg.

Pomalo mi je besmislena priča o naglosti i snazi djelovanja alternative jer se ovde ne radi o čaju kojeg si jutros prvi put popila.

Ono što u biti želim reči je ...
Ima toliko ljekova / kemije koja je nekompatibilna jedna s drugom.
Ima hrpa boleščina koje su nekompatibilne s određenim ljekovima.
Ima hrpa normalnih zdravih ljudi koji su nekompatibilni s određenim ljekovima.

A ima i bome običnih glupih stvari ( poput uboda čele , kikirikija i sl.) za koje ne treba puno vremena da se na jedan ružan način pokažu kao jednostavno nekompatibilne s određenim ljudima.

Al stavimo zadnje nastranu.
Ljekovito bilje se koristi jer djeluje na nešto zar ne? Pa ne piješ to bezveze jer ti je došlo piti tamo neke bučkuriše.
Uglavnom, pošto to djeluje zašto bi bilo npr. čudno da na nekog ne djeluje kako se očekuje ...da dijeluje negativno? ...jer kao što rekoh postoji toliko nekompatibiljnih stvari. tj. nekompatibilnih

Zadnje , ne svakome je da sam za sebe odluči što kako.
Znam da je nekad teško odrediti stavove o alternativi jer kad ti ide nizbrdo čovjek bi probao svašta.

Ja sam npr. polokao bar 25 litara specijalne vodetine koju je dotakao Torabi pa ..kako je ušla tako je i izašla

btw, što se tiče kortikosteroida , to je poprilično močan otrov tako da ne vidim razloga zašto nekom nebi djelovao na MG osim preslabe doze uvjetovane nuspojavama ili čak strahom od količine
A s obzirom da nisu baš preporučljive nagle korekcije prema gore bez suradnje s neurologom jer rezultiraju s pogoršanjima , sasvim mi je jasno zašto netko na to gleda kao da od toga nikakve koristi.


Odoh ja zavrtit Dianu Krall i Rianu.











u cd plejeru
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.