Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2003., 18:11   #61
Sanny otvara obrt!!! ja svoj imam i zato se javljam da mu pomognem...ako mogu nekako.
__________________
Ploviti se mora!
morski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2003., 11:24   #62
Sorry
A bio bi red i da se postavljac topica javi...
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2003., 10:03   #63
Quote:
banderas kaže:
Sorry
A bio bi red i da se postavljac topica javi...
Slažem se bar da nam kaže trebe li mu pomoć ili ne
__________________
Ploviti se mora!
morski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 19:33   #64
Otvaranje obrta

Pozdrav svima.

Zna li netko postoji li stranica na kojoj se može naći spisak svega što je potrebno za pokretanje obrta. Od dokumenata koji su potrebni do mjesta gdje ih se dobiva, i postupak pokretanja posla.

Hvala!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 20:06   #65
Za početak predlažem da odeš na web stranicu HGK i malo pročeprkaš. Mislim da imaju nešto o tome kako osnovati poduzeće, a koliko mi je poznato imaju tu i o proceduri i dokumentaciji potrebnoj pri otvaranju obrta.
__________________
Iskoristi dan...
gogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 22:50   #66
možda ti se i ne isplati otvarati obrt. možeš i u svojoj gospodarskoj komori sve provjeriti.
iznenaditi ćeš se kakvi su uvjeti za obrt.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 10:48   #67
Ah, slično je i sa poduzećima. Nepregledna šuma propisa. Strašno je koliko smo birokratizirano društvo. I to znaju već i vrapci na grani. Ali svaka inicijativa za ulazak u poduzetničke vode je hvale vrijedna. Naravno da su tu bitne tri stvari: rad, rad i rad. I razumno raspolaganje sredstvima. Itd. Da ne drobim sad...
__________________
Iskoristi dan...
gogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 12:20   #68
Quote:
gogy kaže:
Ah, slično je i sa poduzećima. Nepregledna šuma propisa. Strašno je koliko smo birokratizirano društvo. I to znaju već i vrapci na grani. Ali svaka inicijativa za ulazak u poduzetničke vode je hvale vrijedna. Naravno da su tu bitne tri stvari: rad, rad i rad. I razumno raspolaganje sredstvima. Itd. Da ne drobim sad...
Ma i nije baš toliko komplicirano.
Nađeš si dobrog odvjetnika koji se bavi uglavnom otvaranjem firmi, obrta i konzultacijom istih, platiš mu nekih 2, 3K čuna i samo se pojaviš 4 ili 5 puta potpisati dokumente koje on sam pripremi. Nema trčanja po kojekakvim zavodima, kucanja na bezbrojne kancelarije, nema stresa... Za 10 dana imaš firmu spremnu za poslovanje.

Dobijanje obrtnice je još jednostavnije!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 19:41   #69
Cool

Evo ti dva korisna linka...
http://www.poslovniforum.hr/obrt1.asp
http://www.poslovniforum.hr/info/doo.asp

Prvo sam mislo otvoriti obrt, ali kužim da imam priliku i za d.o.o. samo moram još 15-ak puta pročitati sve ono da skužim (iako mi je sve izglednije unajmiti neku consulting frimu)
Pakleni, pomogao bi ako znas jel od potrebnih 20 000 temeljnog kapitala mora biti neki dio u kešu?
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:59   #70
obrtnicu da bi dobio moraš imati majstorski ispit ili sada oko15 god. staža, imaš to? naravno ili tak nekoga zaposliti
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 23:17   #71
Quote:
Ibiza kaže:
Pakleni, pomogao bi ako znas jel od potrebnih 20 000 temeljnog kapitala mora biti neki dio u kešu?
Stvarno ne znam... Sorry

Ja sam dao u kešu cijeli iznos. Znam samo to da kad u tih 20 000 uvaljuješ neku imovinu, kompliciraš cijelu stvar jer ti moraju dolazit neke komisije i procjenjivat stvari, ali kao što sam rekao, s tim nemam iskustva.

Unajmit odvjetnika je zaista pametna stvar.
Znam da to malo poskupljuje proces, ali ruku na srce, ja potpuno sam nikada ne bih uspio pohvatati sve konce i odraditi svu papirologiju bez profesionalne pomoći.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 23:22   #72
Quote:
fakin kaže:
obrtnicu da bi dobio moraš imati majstorski ispit ili sada oko15 god. staža, imaš to? naravno ili tak nekoga zaposliti
Ovo vrijedi samo za vezane obrte, za slobodne ne treba nista.

No, jeste ga zakomplicirali do daske Advokat za otvaranje obrta ? Dakle, za otvaranje obrta treba otici u Gradski ured za gospodarstvo ( u ZG to je u Ilici 43 dvoriste lijevo). Tamo se dobije papir na kojem pise koje sve papire treba skupiti, dobiju se uplatnice i za par dana je sve gotovo. Papiri se mogu skupiti u 1 dan, 2-3 dana im treba za obradu, jos 1 dan se izgubi na poreznoj upravi, mirovinskom i HZZO-u i mozete poceti raditi Procedura je pojednostavljena do krajnosti.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 07:20   #73
a koji su to slobodni obrti??
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 11:10   #74
Quote:
fakin kaže:
a koji su to slobodni obrti??
Svi oni za koje ne treba majstorski ispit
Imam negdje knjigu s popisom slobodnih i vezanih obrta, koliko se sjecam, postoje i mjesoviti.
No, jedan od najcescih slobodnih su "agencije za marketing" i sl., masa obrta sluzbeno posluje kao marketinske agencije.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 22:19   #75
stvar je u tome da se država dobro ogradila glede vezanih i nevezanih obrta.
umjesto da omoguči što lakše otvaranje obrta ona ga komplicira, još se buni zbog sivog rada.
mislim da je izbor nevezanih obrta jako sužen i ne omogučava neki pošten posao.
baš me zanima popis slobodnih obrta.
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 23:06   #76
može li školarac otvoriti obrt/firmu?

kao u naslovu... radi se o 18 godišnjaku.
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 23:25   #77
Mislim da bilo koja punoljetna osoba moze otvoriti obrt/firmu!
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 00:13   #78
ma znam, ali bitno je ono što nije uobičajeno: školarac je u školi, dakle, ne radi, dakle, kako bi se njemu računali doprinosi, bi li se morao prijaviti na puno radno vrijeme pošto nije (?) osiguran po drugoj osnovi... itd.

on je u besplatnoj školi, a bavi se biznisom?

kakav je njegov status ?

ono da je punoljetan i to mi je jasno... da ne ide u školu je isto jasno (prijavi se s OŠ na biro) ali što ako je redoviti školarac, a ima firmu?
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 13:13   #79
može imat firmu bez zaposlenika

o tome smo metiljali....
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 23:41   #80
hm...

ne sjećam se zaključka!

ne mora imati nikoga zaposlenog, ako je barem jedan od direktora osiguran po nekoj drugoj osnovi! a on nije, jer ne radi nigdje!

?

stvarno ne znam (sad bih zavapio Gospode Vojky... ovaj Bože, ali nisam baš pretjerano religiozan )
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.