Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2015., 16:53   #281
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da si posve pogrešno pristupila svojim dilemama/pitanju.


Ako malo bolje pogledaš vidjeti ćeš da je taj prvi post na koji se pozivaš kopiran s linka na dnu, a on je bućkuriš svega. Vaga ne upravlja kostima niti kralježnicom već znak jarca odnosno Saturn. Evo tema s kostima:

Kosti i bolesti kostiju

Tu imaš dosta toga napisanog i u vezi kralježnice, a u tvojoj karti je prisutan što se veli školski primjer bolesti kostiju - Saturn u 6. polju, a pogledaj samo njegove aspekte.

Hvala ti Fish... Priznajem, Mea Culpa, površno "Merkurovski" sam iščitavala topic, jer 'ko bi stig'o pročitat' sve što je napisano...!? Zato me i zbunio malo taj podatak, jer znam da je zapravo Saturn taj kostolomac... Alaj mi se fino na*ro na Desc-u... Joj, ljudi, u ovakvim aspektima, grozno ga je imat' tu gdje je meni....
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:54   #282
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da si posve pogrešno pristupila svojim dilemama/pitanju.


Ako malo bolje pogledaš vidjeti ćeš da je taj prvi post na koji se pozivaš kopiran s linka na dnu, a on je bućkuriš svega. Vaga ne upravlja kostima niti kralježnicom već znak jarca odnosno Saturn. Evo tema s kostima:

Kosti i bolesti kostiju

Tu imaš dosta toga napisanog i u vezi kralježnice, a u tvojoj karti je prisutan što se veli školski primjer bolesti kostiju - Saturn u 6. polju, a pogledaj samo njegove aspekte.
Jedna moja rođakinja je dupli Jarac sa Saturnom na ASC-u i nema tog tvrdog tkiva koje nju ne muči.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:37   #283
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Meni je Neptun u 3. u Jarcu u kvadratu s Marsom u 6. u Ovnu i bio sam dva puta na operaciji oka. Da ne spominjem kako teško prekidam s ovisnostima i koliko me često boli glava (vjerojatno pojačano i Plutonom u 1.).
Jesi li tada imao neki tranzit na Sunce/Mjesec?
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 09:22   #284
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Sinusi su u simbolici vodenjaka, pa je upala sinusa opisana vezom Mars (upala) - sinusa (Uran/vodenjak).

Je.. I mene je to "strefilo"... Dijagnoza: hipersekretorni, vazomotorni rinosinuitis potpomognut "bitnom" devijacijom septuma. Otorinac mi je rekel, da bi mi savjetoval septoplastiku da nije pročital moju anamnezu, međutim, obzirom da je, rekel mi je: "gospođo, dajte se malo odmorite"... Imajući u vidu, da devijaciju septuma ima 97% čovječanstva, ja bormeš odlučila da nema šanse da si dam glavu razbijat' zbog toga. Radije bum išla sunčat' pozadinu par puta godišnje na Mali Lošinj... Što reć'... 6. kuća u Vodenjaku, a Mars ju "pikira iz 1.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 22:17   #285
Draga Fish,
baš si me fino po*akala...
Na prvu, htjela sam se s tobom odma' verbalno zakačit'. Valjda zato kaj mi je danas tranzitni Mars u trigonu na natalnu Veneru. Na drugu sam pomislila da šutke prijeđem preko špotanja, no onda mi je palo napamet da bu Merkur retrogradan tek od subote pa sam odlučila ipak dodat' još par "pametnih", jerbo mi je tranzitni Jupiter na ASC-u danas tak' dobre volje da bi fakat bila šteta ne iskoristit' tranzite Mjeseca, Venere i Saturna kroz 3. kuću Škorpiona pa te ne upitat', zašto me, bejbi, ne voliš? Jel' to zbog mojeg Saturna u Ribama? Ili zbog mojeg Plutona na ASC-u? Ili zbog mojeg Jupitera na MC-u? Šmrc...
Dakle, ovako... Rekoh da sam friška na forumu... Koliko god da sam gladna znanja, nema šanse da uz sve obveze iščitavam sve topice post by post. Realno, za sve pročitat', treba jako puno vremena i teško da će itko od nas "friških" to ikada uspjeti. Zato mi se potkradu možda čak i velike greške u svezi glede pravila postanja, no to ne znači da ih činim zlonamjerno. Zato i postojite vi moderatori, da ih brišete, korigirate i kaj ja znam kaj još s njima možete napravit'...
Što se pak tiče mojeg posta kojeg si linkala kao primjer, napisan je na topicu Astrologija i zdravlje, a u njemu navedene "dijagnoze", spomenute su istina, kao osobno iskustvo i školski primjer poklapanja astroloških aspekata iz moje osobne natalne karte, jerbo sam se povela za jednim tvojim postom, u kojem si navela slijedeće:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

...osim toga meni osobno jako zanimljivo astrološki čuti/pisati o nečemu što "nigdje ne piše" već je osobno iskustvo i mišljenje.
I sad... Ne mogu da se ne zapitam, koja od nas dvije i što nije razumjela?


P.S. Ovaj post trebao je otići u topic Planete u kućama - opisi, a kao odgovor na tvoj post. Ne znam zašto ga je bacilo ovamo.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2016., 00:21   #286
@ Bolesna


1) Post ti je ovdje zato jer si ga sama ovdje napisala, nitko ti ga nije premještao.

2) Retrogradni Merkur je startao danas tako da ništa od tvog iskorištavanja tranzita.

3) Žao mi je što si moj upis tamo shvatila na ovaj način, tj. posve pogrešno zato i skrenuh pažnju na tvoj Neptun u 3. polju.

4) Dalje nemoj na isti način jer si off topic.

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 23:14   #287
Policisticni jajnici i poremeceninpolni hormoni naravno...
A venera u Ovni i bas opterecena ,osakacena aspektima.jedino sa Me ima sekstil...hm..
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 23:48   #288
da li bi se iz natala reklo da mi je zdravstveno najugroženije: srce (nekako mi bode oči kvadrat marsa vladara asc. u lavu u 6. sa uranom u 8. - pa mi vuče na infarkt - griješim ili sam na dobrom tragu objašnjenja? ), probavni sustav s obzirom na saturna u djevici u 6. (jedan zahvat je već obavljen pa ne znam da li sam s tim gotova ili ima toga još (npr.žuć, debelo crijevo i sl,..)) ili sam pak psihosomatski rizična (merkur-mjesec relacija)?
http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif

u kontekstu (uzroka/načina) smrti - uvijek se položaj urana u 8. spominje kao nešto iznenadno, možda bizarno,...pa onda ovog vladara 8. u 7. povezujem sa nekakvom opasnošću na javnom mjestu (ubojstva) ili od strane partnera

eto, voljela bih da mi netko preciznije posloži kockice da vidim koliko sam skrenula s puta
hvala

Zadnje uređivanje leonidas27 : 10.07.2016. at 00:04.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 01:32   #289
Mislim da trebas pogledati i Sunce koje predstavlja zivotnu vitalnost i zdravlje. Sto se tice psihosomatike, ja "bolujem" od toga. Procitala sam (cini mi se da je Liz Green na par mjesta o tome govorila) da recimo Neptun u 1. kuci (ja ga imam tu) daje psihosomatske poremecaje, takodjer odsutnost zemlje u karti (i to imam) jer osoba nema tu energiju zemlje koja nam omogucava da osjecamo tijelo kao nesto prirodno...kad nema zemlje onda postoji ta "odspojenost" od tijela.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 12:31   #290
jel zna netko koji su pokazatelji u natalnoj karti za Parkinsonovu bolest?
poznati sa tom dijagnozom:
papa Ivan Pavao II
Muhammad Ali
Jonny Cash
Robin Williams
Michael J Fox
...
pa ako je netko gledao njihove karte, koje su poveznice po tom pitanju?
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:42   #291
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
jel zna netko koji su pokazatelji u natalnoj karti za Parkinsonovu bolest?
poznati sa tom dijagnozom:
papa Ivan Pavao II
Muhammad Ali
Jonny Cash
Robin Williams
Michael J Fox
...
pa ako je netko gledao njihove karte, koje su poveznice po tom pitanju?
Osnovni znakovi bolesti su usporenost kretnji (bradikinezija),(SA) ukočenost (rigiditet)(SA),drhtanje (tremor u mirovanju(SA/UR)) i gubitak mehanizama koji kontroliraju (SA)održavanje uspravna položaja (MA) i štite od padova (SA) pri promjeni položaja .
Karakteristični su i motorički blokovi, tzv. "freezing" fenomen (fenomen zaleđivanja).(SA) Riječ je o privremenoj (MO) nesposobnosti (SA) izvršenja nekoga aktivnog pokreta.(MA)
Rjeđe su izražene smetnje psihičkih funkcija (depresivnost, poremećaj spavanja, napetost, zaboravljivost (SA/NE))
Polusagnut položaj tijela (SA)- koji postoji i tijekom hoda, tipičan je kod bolesnika oboljelih od Parkinsonove bolesti.Hod otežano(SA) počinje, smanjene je brzine, odvija se sitnim koracima (saturn umanjuje), bolesnik ne diže noge od podloge nego ih vuče po podlozi, otežano(SA) mijenja smjer i okreće se(UR), a pri pokušaju sjedanja pada u stolac(SA).

Starije osobe najviše oboljevaju (SA)...i bolest je hronična i progredira starenjem (SA)...a okidači mogu biti emotivne prirode(MO),genetike u malom broju (MO),infekcije (PL,MA) ljekovi(NE),nepoznat uzrok (NE)...

Parkinsonova bolest je posljedica progresivnog(UR) oštećenja(SA) i gubitka (odumiranja) (SA) nervnih (UR/ME) stanica (SO) u dijelu crne jezgre (SA) (pars compacta substantiae nigre ) ) u mozgu.Upravo je ova crna jezgra odgovorna za kontrolu motoričkih pokreta i uspravnog stava (MA).

Sve ove karakteristike bolesti i njeni simptomi uveliko opisuju malefičnost saturna a zatim i urana koje se direktno odražavaju na motorni sistem(MA,ovan) mozga (MO/ME/UR/ovan) .Ovo se naravno mora povezati sa fiziologijom i zdravljem (6/12) te ugroženom serijom 1/7 (fizicko tijelo,glava,zdravlje ,uspravan položaj(1.kuća) i mentalno upravljanje i kontrola fizičkim tijelom te njegovim ograničenjima ( 7. kuća )...) također pogledati kuće 3/9/11 (nervi,ruke,noge,hod,kontrola pokreta) ...

Moram dodati da četiri primjera parkisonaca koje si navela,od navedenih pet ,su imala kvadrat saturna sa mjesecom ... Posrijedi je vjerovatno neka mutacija (aflikovan mjesec) neurona u crnom jezgru (SA) odgovornih za kontrolu motornog sistema (MA) koji započinju apoptozu ili programiranu ćelijsku smrt (saturn).
Zatim mora se obratiti i pažnja na zajedničke karakteristike svih ovih natalnih karti koje su povezane sa znakom bika.To naravno ima logike jer je bik anareta ovnu...to je najfiksniji znak nepokretne trome pasivne prirode....i koči fizičku aktivnost.
Takodje se vidi u svim ovim natalima vidi lav (SO-ćelija,voljne radnje,vitalnost) ili vodolija (UR/ME -neuroni) u prvoj kuci (glava) ili šestoj kući (zdravlje) te njihova povezanost ili je ovan (glava,mozak,motorika tijela) u šestoj kući (bolesti) ili drugoj (pasivnost).
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 00:07   #292
hvala @senad90 na opširnom odgovoru
ne znam sat rođenja od tate ali mu se veći dio tog dana mjesec vrzma oko saturna (na 1.stupnju ovna) pa je moguće da su u konjunkciji
zbog nepoznatog sata nažalost nemam uvid u stanje polja
u biku su: uran na 10.stupnju, sunce na 16., merkur na 22
saturn ima samo "plave" aspekte tj. sekstil sa jupiterom i veliki trigon sa plutonom i marsom

još ću malo gledati kartu i pokušati povezati konce
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 21:44   #293
Gdje spadaju transfuzije?
Je li to 8. kuća, kao pitanje života i smrti?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 00:37   #294
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Gdje spadaju transfuzije?
Je li to 8. kuća, kao pitanje života i smrti?
neptun....transfuzija krvi je u istoj simbolici kao i svi ostali neptunovi pokušaji da zamaskira ili kamuflira neki nedostatak pa tako i nedostatak nečega u organizmu...zato simboliše i vještačke zubne proteze....vještačke udove,sočiva,metode podmlađivanja,ugrađivanja raznih plastika u tijelo i svih onih stvari kojih u stvarnosti nema ili su izgubljene (u ovom slučaju krv) ili nedostaju....pa neptun tu stupa sa svojim prividnim rješenjem kojim će da zamskira tu realnost....Ne smije se zaboraviti da transfuzija krvi jeste samo privremeno ''rješenje'' jer ukoliko se ne riješi uzrok gubitka krvi pacijent će se ubrzo vratiti u prvobitno stanje ( To je recimo slučaj pacijenata s karcinomom koji kod terminalnih stadija razvijaju tešku anemiju.Transfuzija krvi može jedan kraći period tu anemiju zamaskirati i pacijent ce da se osjeca bolje...ali to je samo prividna slika onog što je u stvarnosti vrlo loš ishod.)
Ukoliko se transfuzijom spasio život, kao što se to i događa u nekim situacijama, onda je i tada neptun ispunio svoju ulogu spasitelja...i to u vidu plemenitog čina ljudi koji su darivali svoju krv koja je nekome nekad spasila život
Također,transfuzija nekada jeste i metod liječenja kod nekih bolesti kao što je hemofilija kod koje su česte transfuzije od pomoći.Kao i svaki lijek on ima i svoje negativne strane...Do prije otkrića krvnih i Rh grupa te negativne osobine su zapravo završavale fatalno davanjem krvi pogrešnoj krvnoj grupi.Tu smo mogli vidjeti i malefičnost tog istog neptuna

Zadnje uređivanje Snen : 30.01.2017. at 01:42.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:11   #295
Ali onda je simbolika neovisna o stvarnim slučajevima iz prakse?

Jer ne vidim Neptun ni u jednoj od 2 takve situacije.
Ali zajednički je Jupiter, koji ako se dobro sjećam, i predstavlja krv.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:07   #296
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
neptun....transfuzija krvi je u istoj simbolici kao i svi ostali neptunovi pokušaji da zamaskira ili kamuflira neki nedostatak pa tako i nedostatak nečega u organizmu...zato simboliše i vještačke zubne proteze....vještačke udove,sočiva,metode podmlađivanja,ugrađivanja raznih plastika u tijelo i svih onih stvari kojih u stvarnosti nema ili su izgubljene (u ovom slučaju krv) ili nedostaju....pa neptun tu stupa sa svojim prividnim rješenjem kojim će da zamskira tu realnost....Ne smije se zaboraviti da transfuzija krvi jeste samo privremeno ''rješenje'' jer ukoliko se ne riješi uzrok gubitka krvi pacijent će se ubrzo vratiti u prvobitno stanje ( To je recimo slučaj pacijenata s karcinomom koji kod terminalnih stadija razvijaju tešku anemiju.Transfuzija krvi može jedan kraći period tu anemiju zamaskirati i pacijent ce da se osjeca bolje...ali to je samo prividna slika onog što je u stvarnosti vrlo loš ishod.)
Ukoliko se transfuzijom spasio život, kao što se to i događa u nekim situacijama, onda je i tada neptun ispunio svoju ulogu spasitelja...i to u vidu plemenitog čina ljudi koji su darivali svoju krv koja je nekome nekad spasila život
Također,transfuzija nekada jeste i metod liječenja kod nekih bolesti kao što je hemofilija kod koje su česte transfuzije od pomoći.Kao i svaki lijek on ima i svoje negativne strane...Do prije otkrića krvnih i Rh grupa te negativne osobine su zapravo završavale fatalno davanjem krvi pogrešnoj krvnoj grupi.Tu smo mogli vidjeti i malefičnost tog istog neptuna
Mislim da si potpuno pogriješio u izboru riječi kod opisa ove astrološke simbolike transfuzije.

Transfuzija nema nikakve veze s zamaskiravanjem i kamufliranjem, to su riječi koje ne odgovaraju ovom pojmu. Transfuzija ja proces transfera (prijenosa) krvi nekoj osobi. Dakle, radi se prije svega o pojmu prijenosa (transfera).

Već smo ovdje pisali o simbolici vodenjaka kao simbola vodonoše koje prikazan simbol onoga koji tekućinu "izlijeva", te o tome da su svi vodovi, dalekovodi i provodnici simbolički vezani uz znak vodenjaka isto kao i pojam cirkulacije. Vodenjak je znak vezan uz transfer (prijenos), a ukoliko se radi o prijenosu tekućina onda je tu u uvijek prisutna veza vodenjaka/Urana (transfer) i riba/Neptuna (tekućine).

Krv ima svoju simboliku naravno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:07   #297
Ovo gore se sve slažem,samo jos da dodam ponešto što je meni bilo interesantno u vezi transfuzije:



Na stranici wikipedije je ispod ove slike pisalo : Štrcaljka iz drugog svjetskog rata korištena za izravnu transfuziju krvi




Pogledajte ovaj trostruki nastavak...mene opet asocira na neptun, također darivatelj je anoniman (neptun).Krv se daje iskljucivo intravenozno (vena ,venera,egzaltira u ribama) transfuzija se obavlja u bolnicama (ribe) i to je medicinski postupak.Krv je skladištena u plastičnim (neptun) kesama Najčešće neželjene reakcije su vrućica i alergijske reakcije (neptun) preosjetljivost (neptun)...Jehovini svjedoci kao sekta (neptun) imaju veliki problem s ovim postupkom u medicini



Ovaj simbol transfuzije također ima trostruki nastavak koji podsjeća na ''trozubac '' čiji se srednji nastavk povezuje s rukom koja pak povezuje neptunov opozit tj merkur (ruka,ljekari). Također neptun prirodno egzaltira u vodoliji (cirkulacija,transmisija).

Zadnje uređivanje Snen : 03.02.2017. at 20:18.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:49   #298
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
ADHD je poremećaj hiperaktivnosti i deficita pažnje tj. poremećaj pozornosti s hiperaktivnošću (engl. Attention Deficit and Hyperactivity Disorder). To je vrlo karakteristično stanje s vrlo visokim stupnjem motoričke aktivnosti kao manifestacija vrlo visoke aktivnosti uma. (wiki)

Dakle u astrološkom smislu dva aspekta su ključna:

1) odnos Merkur (pažnja) - Uran (poremećaj)
2) odnos Mars (aktivnost) - Jupiter (hiper)



Često postoji (dovoljan je) aspekt "hiper aktivnosti uma" (veza Merkur/Jupiter/Uran) za ADHD.


Za točno dva tjedna idem na ERF vezano za ADD/ADHD Ehh.. prije mjesec i pol dana osjećala sam se toliko loše. Toliko nepovezano. Kao da ne znam što sa svojom glavom i mojim načinom razmišljanja. Baš me umara sve to. I tako sam nazvala tamo i naručila se Pa da vidim. Ima još toliko drugih situacija i stvari koje su me navele na to, ali da sad ne pišem sagu.. No ja sam uvjerena da neki vrak nije kak treba

Ima li moja karta potencijala za AD(H)D Kad sam već pitala javit ću i rezultate neovisno o tome osvrnuo se tko na pitanje ili ne ALI ipak hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:45   #299
Evo, znam da su dva posta zaredom moožda malo too much i može djelovati egoistično , no ovo je interaktivni pdf, a ako nekome ovdje može pomoći da neki RL primjer usporedi s onime što je vidljivo u karti, meni je jako drago

Došlo je do pomicanja termina pa zato ovoliko kasnije javljam, no ADHD je potvrđen I sretna sam. Jako! Jer mi je to potvrda da ne umišljam. I sada znam u kojem smjeru ići i što činiti kako bih se bolje nosila s tom raznesenošću u prostoru


Eto

Zadnje uređivanje Depeche E. : 29.06.2017. at 18:01.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 05:25   #300
cao

koj aspekt ukazuje na moj problem s stitnoj zlezdi imam hipoireoza u mojoj naalnoj 15 04 1993 vo 14 i 40 veles makedonija molim vas za odgovor


http://i64.tinypic.com/358b6mh.png
yana147 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.