Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2012., 23:28   #2081
Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
u kom smislu će upotrebljivost biti bitno manja?
imaš neki link s primjerom?
Pa movement je optimiziran za 35mm IC, na APS-Cu ti fali movementa. Ono, APS-C krop faktor, jel.

Doduše, uz malo razmišljanja, zaključujem da su TS objektivi sranje - nema pomaka stražnjeg standarda, što znači da je iskoristivost bitno manja. Izgleda da mi ipak ne gine nabavka velikoformatnog fotića, šteta kaj mi je pobjegao Wollensak Raptar 90mm ultraširac...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:32   #2082
Aha, tnx
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 09:56   #2083
napokon imam tijelo fotiča koji pruža sve ono kaj sam očekivao od njega ,počeo sam ozbiljno razmišljati o objektivima, elkarrde ala si ti to lijepo nadrobil kaj se tiče objektifa koje bi trebali, ovim tempom kako izdaju objektife drebao bi se reinkarnirati u dva sljedeča života ako ne i više puta za ovaj tvoj popis , ja bi za ovoga životaili čak za ovaj božić ono kaj se stalno ponavljam a ti si naveo kao DA 16-60/2.8-4 WR , volio bi u isto vrijeme i DA 24/2.8 WR i bio bi jako sretan i zadovoljan , o ostalim maštarijama sa popisa je lijepo maštati ali pokušavam biti realan
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:05   #2084
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
napokon imam tijelo fotiča koji pruža sve ono kaj sam očekivao od njega ,počeo sam ozbiljno razmišljati o objektivima, elkarrde ala si ti to lijepo nadrobil kaj se tiče objektifa koje bi trebali, ovim tempom kako izdaju objektife drebao bi se reinkarnirati u dva sljedeča života ako ne i više puta za ovaj tvoj popis , ja bi za ovoga životaili čak za ovaj božić ono kaj se stalno ponavljam a ti si naveo kao DA 16-60/2.8-4 WR , volio bi u isto vrijeme i DA 24/2.8 WR i bio bi jako sretan i zadovoljan , o ostalim maštarijama sa popisa je lijepo maštati ali pokušavam biti realan
Realno, sve kaj meni treba su samo prajmovi u fokalama od 24mm-e, 35mm-e i 50~55mm-e.
Dakle, imam izbor: DA14/2.8, DA15/4 za prvu fokalu, FA*24/2 za drugu i FA31/1.8 Limited, FA35/2, DA35/2.8 Macro Limited i DA35/2.4 za treću. Niti jedan nije zadihtan, i samo je FA31/1.8 brži od f/2.
Ono kaj bi mi bilo savršeno su DA*16/2, DA*24/1.8 i DA*35/1.4 - što nećemo viditi tak skoro.
Što me vodi na prelazak na neki drugi sustav koji to nudi - npr. MicroFourThirds i SLRmagic 12/1.4, Voigtländer 17.5/0.95 i Voigtländer 25/0.95. Sve non-WR manualci, al kompenziraju blendama. AF punuda isto nema WR, al je skoro potpuno postojeća - M.Zuiko 12/2 i PanaLeica DG.Summilux 25/1.4. Fali 35mm-e, no nešto se šuška o M.Zuiko 17/1.8.

Dakle, realno je očekivati te fokale, to kaj ih ne nude je problem.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 18:37   #2085
ja ipak mislim da bu pentax najprvo napravil ovaj zum kaj spominjem a sve ostalo je nada u dalekoj budučnosti, kaj se tiće predviđanja za fototijelo fakat sam pogodil (bolje mjerenje svijetla i bolji fokus), nadam se da bum i sa ovim predviđanjem pogodil u sridu
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:01   #2086
Nikon je počeo pritiskati odozgora, s D600 za $2100, očekujem "jeftinog" FF Canona 6D na $1999, i imamo novi rat cijenama i jeftinije fotiće. Me like!
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:33   #2087
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Nikon je počeo pritiskati odozgora, s D600 za $2100, očekujem "jeftinog" FF Canona 6D na $1999, i imamo novi rat cijenama i jeftinije fotiće. Me like!
imaš neke informacije za koje imaš naputak da ih još ne smiješ plasirati u javnosti jer ovo je tema o pentaxu, pentaxov uradak u obliku K-5ll bude bil malo više od pola cijene ovoga nikona kaj baš i nije nifti-fifti, pentax se sad ukopal sa 4 tijela od 16mp sa istim senzorom i nema naznake za više-bolje-manje novaca , možda u doglednoj budućnosti ali onda konkurencija bude opet otišla dalje tak da ispada (činjenično stanje) da pentax samo usavršava tehnologiju koju konkurencija više ne koristi
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:52   #2088
Quote:
mljac1 kaže: Pogledaj post
Vidim da ste utihnuli pa da ubacim još koju provokaciju (bacite pogled s čim Stanko fotka)

mićon kojeg je nabavio prije par godina kad su ga pogodile cijene filmova u 120 formatu (fm2 ak se ne varam, usprkos trakici)

Quote:
The Fish kaže: Pogledaj post
Je, neki "fotografi" nikak nemogu skužit da je bitnije ono iza aparata, ma što pisalo na njemu. I mogu to maskirat smajlićima do mile volje, ali sami govore najviše o sebi.

a neki neznaju čitati i razumjevati a nemaju niti jaja za ispričati se. Mislim da nitko ovdje prisutan na forumu nije više tupio da oprema nije bitna za fotografiju.

Quote:
Acheron kaže: Pogledaj post
kak je bilo lijepo dok đure nije bilo
back, and blacker then ever
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:19   #2089
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
imaš neke informacije za koje imaš naputak da ih još ne smiješ plasirati u javnosti jer ovo je tema o pentaxu, pentaxov uradak u obliku K-5ll bude bil malo više od pola cijene ovoga nikona kaj baš i nije nifti-fifti, pentax se sad ukopal sa 4 tijela od 16mp sa istim senzorom i nema naznake za više-bolje-manje novaca , možda u doglednoj budućnosti ali onda konkurencija bude opet otišla dalje tak da ispada (činjenično stanje) da pentax samo usavršava tehnologiju koju konkurencija više ne koristi
Nemam nikakvih informacija, na žalost.

No, činjenica je da je K-5II samo inkrement, i da mu fali novi procesor kakvog ima npr. K-01, fali mi focus peaking, video fičri i slično. Tak da se nadam da dolazi K-4, K-3 ili kakgod se zvao, s 24mpx APS-C senzorom, novim PRIME procesorom i HDMI uncompress video izlazom. Nekak mi fali onaj "interesting" iz "Be interesting" slogana, bar kaj se DSLRova tiče...

Kaj bi bilo zgodno? Nova M serija - kak je originalna M serija fotića bila minimalnih dimenzija, tak bi i novi mogli biti takvi. Npr. M-x kao high-end model, i M-e kao mid-range. Može i mirrorless, recimo s m43 mountom.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:19   #2090
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
a neki neznaju čitati i razumjevati a nemaju niti jaja za ispričati se. Mislim da nitko ovdje prisutan na forumu nije više tupio da oprema nije bitna za fotografiju.
Ali, oprema stvarno *je* bitna, dok god se radi o Nikonu - sami su twittali da je oprema najbitnija stvar kod fotografije.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:47   #2091
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
...
a neki neznaju čitati i razumjevati a nemaju niti jaja za ispričati se. Mislim da nitko ovdje prisutan na forumu nije više tupio da oprema nije bitna za fotografiju....
Pljuvanje i dalje, ko što rekoh, tvoj prepoznatljiv stil. Ja bih se tebi trebao ispričati? Zato što pljuješ po meni? Stvoren si za političara ...
__________________
Moj Pentax kutak
The Fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 13:34   #2092
elkarrde ,da su stavili ovo kaj su stavili u K-30 + 24mp senzor i to sve sinkronizirali za K-5ll i dodali kitu DA 18-80/2,8-4 AL (IF) sdm to bi bilo nešto za iduče 2-3 godine
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:13   #2093
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
elkarrde ,da su stavili ovo kaj su stavili u K-30 + 24mp senzor i to sve sinkronizirali za K-5ll i dodali kitu DA 18-80/2,8-4 AL (IF) sdm to bi bilo nešto za iduče 2-3 godine
2-3? To bi bilo taman za godinu i pol.

Jedino kaj mi nije jasno, koja je fora u tom 18-xx rasponu? Evidentno korisnici vole taj raspon, al mi fakat nije jasno zašto, daleko više mi smisla ima 24-58mm-e (16-38mm na APS-C kropu, jel). 75mm-e fokale je baš onak, nit vrit, nit mimo, a na kraju zoom raspona je još i dozlabogo sporo, ili dozlabogo skupo.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:20   #2094
meni je raspon 16-50 skoro pa savršen. samo da je motor bolji :\ morat cu svog nositi na popravak, cini se da je riknuo
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:32   #2095
Evidentno korisnici vole taj raspon ,nije prevelik raspon pa može zadržati optičku kvalitetu, objektiv za stalno imati na fotiču, blenda 2,8-4 nije nešto pre skupo i svima bi bilo dostupno, oštrina po cijelom rasponu dužine i širine kao kod 12-24/4, kombinacija sa trenutnim prajmovima DAL 35/2,4 + DAL 50/1,8 značilo bi uživancuja za relativno male/normalne novce, a ne ovakve harahiri kombinacije sa tamronom uz jako kvalitetni DA 55-300 ED, ili ovo kaj veli Vladek ,da bar poboljšaju i optički i elektronički DA 16-50/2,8 jer cijena nije pretjerana

Zadnje uređivanje mbukal : 13.09.2012. at 14:39.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:56   #2096
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
meni je raspon 16-50 skoro pa savršen. samo da je motor bolji :\ morat cu svog nositi na popravak, cini se da je riknuo
Imam Samsunga EX1 koji pokriva isti raspon (24-75mm-e), i mogu reć da nakon godinu dana nemam niti jedne jedine fotke na više od 49mm-e.

Lightroom kaže da imam dosta 75mm fokale, no isključivo zbog FA50 i M50ica. Otkad imam M35, nemam niti jednu fotku s M50.

Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
...objektiv za stalno imati na fotiču, blenda 2,8-4 nije nešto pre skupo i svima bi bilo dostupno...
Btw, jel znaš da postoji Sigma 17-70/2.8-4? Kolko sam vidio, brutalno je oštra, deklasira DA*16-50 ko iz šale.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 17:21   #2097
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Imam Samsunga EX1 koji pokriva isti raspon (24-75mm-e), i mogu reć da nakon godinu dana nemam niti jedne jedine fotke na više od 49mm-e.

Btw, jel znaš da postoji Sigma 17-70/2.8-4? Kolko sam vidio, brutalno je oštra, deklasira DA*16-50 ko iz šale.
ja ih imam dosta na 75mm. sviđa mi se leća za portrete. s obzirom na ne tako jake kuteve, a oštar centar, dobije se onaj 3D efekt koji ljudi vole kod 43 FA limiteda

meni osobno Sigma ne znači ništa jer nije WR objektiv. osim drugih marki, koje alternative ja imam? a i bit ću iskren, ono što dobijam do DA*16-50 mi se jako sviđa.
jako me zanima najavljeni novi DA* zoom
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 17:51   #2098
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
ja ih imam dosta na 75mm. sviđa mi se leća za portrete. s obzirom na ne tako jake kuteve, a oštar centar, dobije se onaj 3D efekt koji ljudi vole kod 43 FA limiteda
Bolji 3D efekt dobijem s Heliosom 44M - 58mm na APS-Cu je taman 85mm-e.
Tu bed, ima swirly bokeh, kojeg ne volim.

Idealno, da fotkam ljude, uzeo bi si Voigtländera Noktona 58/1.4 - isprobao sam ga, i me likes a lot, oštar taman kak treba, i još finog, kremastog bokeha.
Eventualno, da mi treba AF, uzeo bi DA*55/1.4.

Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
meni osobno Sigma ne znači ništa jer nije WR objektiv. osim drugih marki, koje alternative ja imam? a i bit ću iskren, ono što dobijam do DA*16-50 mi se jako sviđa.
jako me zanima najavljeni novi DA* zoom
WR je koristan, al nije mi presidan - manualci dobro podnose kišu, provjereno.
Tamron 17-50/2.8 je, kolko sam uspio istestirati, puno bolji objektiv od DA*16-50 - uz uvjet da ti WR i milimetar na širem kraju nisu presudni.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:31   #2099
imao sam sigma APO 70-300 (grijeh se pojavio nakon 200mm ) i zamijenio je za pentax DA 55-300 i razlika je očita u korist pentax-a, imao sam sigma 18-125 (probao sam i sigmu 17-70/2,8-4,5/oštrija od pentaxa u centru grijeh po širim rubovima i hladnijim bojama) i zamijenio je za pentax 17-70/4 i razlika je očita u korist pentax-a , kad koristim neki objektiv onda od njega očekujem da je po cijeloj širini i dužiki konstantne kvalitete ,ili je loš ili je dobar ili odličan (sa minimalnim odstupanjima) ,kod sigme sam se uvjerio da to nije tako, tak da ako plačam malo više onda to i očekujem da mi pruži a ne da moram misliti na kojem dijelu mi objektiv nije dobar a na kojem je, preferiram af objektive
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 21:11   #2100
To ti je zato šta kupuješ šrot modele Sigme, daj odriši kesu i kupi 17-50 il tako nešto.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.