Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 09:31   #61
O kakvoj se vrsti Ugovora radi, pretpostavljam.
Prije je objašnjeno, ne datum sklapanja Ugovora o posredovanju već datum sklapanja Ugovora za čije sklapanje se posreduje
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 09:34   #62
Quote:
kattya kaže: Pogledaj post
a baš je smješno...onda valjda i za sklopljene predugovore pišem da je poslovni odnos završen..., tenks
Pa ako tvoja uslugfa još nije u potpunosti završena pretpostavljam ne, onda pišeš u tijeku ili tako nešto, pa kad završiš staviš datum završetka.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 10:04   #63
ima li koja dobra duša da mi na mail pošalje interni pravilnik , čitala sam da onaj sa stranica HGK nije baš nešto dobar...navodno fale neke stvari
airina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 10:07   #64
Quote:
airina kaže: Pogledaj post
ima li koja dobra duša da mi na mail pošalje interni pravilnik , čitala sam da onaj sa stranica HGK nije baš nešto dobar...navodno fale neke stvari
Ima RiF na svojoj stranici za preuzeti
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:45   #65
Ima netko primjer Izvješća o obavljenoj reviziji (vezano uz ovu temu) koji trebamo sastaviti svake godine?
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 13:23   #66
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Mi smo imenovali odgovornu osobu, zamjenika još u roku (to je trebalo učiniti do dana početka primjene Zakona, dakle do 1.1.2009.), ali nismo taj Akt poslali Uredu (a to treba u roku od 8 dana od dana imenovanja ) pa sad čekam odgovorne da mi jave kako to dalje riješiti, da li imenovanje s novim datumom ili da ostavim kako je, javim kad saznam.
Obvezno je.
Evo primjerak imenovanja (što su ga meni poslali):

__(naziv društva)___ d.o.o.
__(ulica i kućni broj)__
__(poštanski broj i mjesto)__
OIB: ________________
MBS: ________________
MB: ________________


AKT O IMENOVANJU OVLAŠTENE OSOBE
I NJEGOVOG ZAMJENIKA


Temeljem Zakona o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma (''NN'' broj 87/08, u daljnjem tekstu ZSPNFT), a sukladno čl.4, st.2. točka 15. ZSPNFT gdje su _________________ (djelatnost) navedeni kao obveznici provođenja mjera, radnji i postupaka za sprječavanje i otkrivanje pranja novca, a sve u cilju izvršenja istih:

ovim aktom imenuje se:

___(ime i prezime)___ (JMBG:_________________) kao ovlaštena osoba, te
___(ime i prezime)___ (JMBG:________________) kao njegov zamjenik,

a koji su odgovorni za provedbu mjera i radnji određenih ZSPNFT.

Imenovanje ovlaštene osobe/zamjenika izvršeno je u skladu sa kriterijima propisanim člankom 45. ZSPNFT, prilikom čega su im osigurani odgovarajući uvjeti za obavljanje istih, a sve prema stavkama propisanim člankom 47. ZSPNFT.

U ___(mjesto)___ , dana 01.01.2009.g.


ovlaštena osoba zamjenik


direktor
na koji način obavještavam ovaj ured, treba li slati ovu izjavu poštom ili na neki drugi način?
pero288 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:38   #67
Knjigovodstva to ne trebaju slati, samo trebaju imati
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:39   #68
neprofitne organizacije

Pozdrav svima, molila bih pomoć.
Vodimo knjige za jednu neprofitnu organizaciju, da li i nad njima trebamo provoditi ovaj zakon?
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:11   #69
Trebala bi
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 10:45   #70
hvala
uf, ovo neće biti lako
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:08   #71
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Trebala bi
Mislim da možda i ne obzirom da neprofitne podliježu reviziji
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:18   #72
Svejedno, nije navedeno da ne treba.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 12:54   #73
mislim da ću ipak napraviti jer i za firme koje podliježu reviziji treba provoditi procjenu rizika i dubinsku analizu, samo ih svrstavamo u niskorizične, ako se ne varam...
jorgovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:40   #74
Quote:
jorgovanka kaže: Pogledaj post
mislim da ću ipak napraviti jer i za firme koje podliježu reviziji treba provoditi procjenu rizika i dubinsku analizu, samo ih svrstavamo u niskorizične, ako se ne varam...
Ma da ustvari tak je..sorry..znam da su malko privilegirane
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:42   #75
Ima li netko Listu indikatora ali onaj dio koji uvažava specifičnosti poslovanja (meni treba kod posredovanja u prometu nekretnine )
Ako je još nekog posjetio Financijski inspektorat i da su mu svi dokumenti OK molim da mi se javi.

Hvala.
heksadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:39   #76
Quote:
heksadon kaže: Pogledaj post
Ima li netko Listu indikatora ali onaj dio koji uvažava specifičnosti poslovanja (meni treba kod posredovanja u prometu nekretnine )
Ako je još nekog posjetio Financijski inspektorat i da su mu svi dokumenti OK molim da mi se javi.

Hvala.
jesu tebe posjetili? kako je bilo?
latyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 13:49   #77
Quote:
heksadon kaže: Pogledaj post
Ima li netko Listu indikatora ali onaj dio koji uvažava specifičnosti poslovanja (meni treba kod posredovanja u prometu nekretnine )
Ako je još nekog posjetio Financijski inspektorat i da su mu svi dokumenti OK molim da mi se javi.

Hvala.
evo sa stranica hgk za posrednike

Lista indikatora:


1. Stranka se identificira ili se pokušava identificirati krivotvorenim, tuđim ili lažnim dokumentima, ili daje druge podatke koji nisu u svezi s identifikacijskim dokumentima.

2. Stranka koja obavlja transakciju za treću osobu, a nema odgovarajuće identifikacijske dokumente za dokazivanje identiteta treće osobe(ovjerenu punomoć i slično).

3. Nakon traženja dokumenata za identifikaciju, stranka traži da se provede identifikacija s manjkavim i nepotpunim dokumentima i podacima.

4. Stranka se raspituje o neuobičajenim načinima plaćanja.

5. Stranke su javne osobe i/ili politički izložene osobe, a kupuju nekretninu u iznosima koji odstupaju od uobičajenog prometa po računu i bez logične ekonomske aktivnosti.

6. Stranka koja kupuje nekretninu mlađe je životne dobi, a za koju je vidljivo da raspolaže velikim iznosima novca, sa znatnim statusnim simbolima (skupocjeni automobili, motorkotači, plovila, satovi).

7. Stranka rezident i nerezident kupuje nekretninu za pravnu osobu, iako je vidljivo da je svrha kupoprodaje za fizičke osobe- nerezidente.

8. Stranka fizička ili pravna osoba se raspituje ili obavlja transakcije sa nekretninama za fizičke i pravne osobe, rezidente i nerezidente, koji koji su iz offshore destinacija ili za offshore tvrtke.

9. Stranka je iz države poznate po proizvodnji i distribuciji narkotika.

10. Stranka je iz države koja nema ustrojen sustav identifikacije i prevencije pranja novca.

11. Stranka je iz zemlje sa liste država za koje se sumnja da potiču terorističke aktivnosti i financiranje terorizma, koju sastavlja i obnavlja ured te periodično dostavlja obveznicima, bez obzira na iznos transakcije.
latyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:12   #78
Quote:
latyca kaže: Pogledaj post
jesu tebe posjetili? kako je bilo?
dobila zapisnik sa popisom "korektivnih" aktivnosti - na kojima sada radim.
(Na listi indikatora treba biti sve iz Općih smjernica + ono što je navedeno na stranici HGK)
Svakako sam zahvalna HGK što su postavili ogledne primjere (iako ispada da ih trebam popravljati)
heksadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:54   #79
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Ima RiF na svojoj stranici za preuzeti
upozorenje svima koji su posrednici u prometu nekretnina: RiF-ov Interni pravilnik ima "ugrađene" povlastice koje NE VRIJEDE za posrednike !!!
heksadon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 20:55   #80
Quote:
heksadon kaže: Pogledaj post
dobila zapisnik sa popisom "korektivnih" aktivnosti - na kojima sada radim.
(Na listi indikatora treba biti sve iz Općih smjernica + ono što je navedeno na stranici HGK)
Svakako sam zahvalna HGK što su postavili ogledne primjere (iako ispada da ih trebam popravljati)
jeli ih moraš ispravljati za stranke koje analiziraš nakon objave ovih novih indikatora iz općih smjernica ili za sve stranke općenito?
pliz ako mi na pm možeš poslati interni pravilnik koji je prošao tu kontrolu, ja sam brljala nešto sa onim promjerkom iz rifa....
latyca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.