Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 00:14   #21
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Pojma nemam.
To je moj odgovor u 5 sekundica


Ti se znaš igrati .

Đoni to je možda sunce iznad ovog oblaka iz jezera .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:18   #22
nije iznad, ne bi bilo žuto. mogao bi biti i izlazak no ne vidim baš brodova a logično je da ih ima više ujutro zbog isplovljavanja.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:19   #23
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ovo je jedna od najpoznatijih vizura. Kao što je navedeno u prvom postu mene zanima da li je možete smjestiti u prostor, ako da na temelju čega i kojom brzinom. To mi je zanimljivo.
E, majkemi ako ja kužim što ti hoćeš. Smjestiti u prostor? Kao odrediti gdje su strane svijeta na ovoj fotki? Pa, naravno da mogu. Iste sekunde kad je vidim. Zna se da je prema jugu izlaz na ocean, a prema sjeveru je kopno. Neš ti.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:26   #24
Nomen est omen.

Koje bi bilo boje sunce ako je iznad oblaka?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:34   #25
sunce vidimo žuto, tj. ni ne vidimo ga. kao što ga ni ne vidim na slici no vidim oblake koji su žuti što je posljedica prolaska svjetlosti kroz atmosferu.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 00:49   #26
Sutra ću skužiti šta si napisao . Izgleda da je mozak odradio dan.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 01:02   #27
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Kakvo more na istoku? Na istoku je Long Island. Jedino more, odnosno izlaz na ocean je prema jugu, odnosno malo jugoistoku, što se vidi ovdje.

NYC je južno od Manhattna? Manhattan je dio New York Cityja. Južno od Manhattna je Staten Island (isto dio samog grada).

Ali mi i dalje nije jasno kakve sve ovo veze ima s lubenicama.
Pitanje je bilo po cemu prepoznati i orijentisati se, strane svijeta prema slici.
Na jugoistoku je ocean jasno.

Manhattan je takodjer DIO NYC-a a posto tumacimo fotografiju, pogled sa fotografije na grad tj. NYC je juzno
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 10:30   #28
Ne znam, ovo su prevelike dileme za mene. Idem na potkošulje.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 15:26   #29
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Sutra ću skužiti šta si napisao . Izgleda da je mozak odradio dan.
ma teško
no, u lijevom gornjem kutu vidimo oblake koji su žuti što podsjeća na izlazak/zalazak sunca jer je sunce u nivou sa horizontom pa zrake prolaze kroz deblji sloj atmosfere što za posljedicu daje privid žute u i crvene boje. ako znamo gdje sunce izlazi/zalazi možemo i znati gdje je koja strana svijeta.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:23   #30
To sam skužila pa sam napisala da je sunce možda iznad oblaka pa ga vidiš samo sa strane. Oblak se vidi u jezeru. No, ne znamo jel zalazak ili izlazak .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:48   #31
ne čini mi se da je odraz oblaka u jezeru isti žuti oblak u gornjem lijavom kutu fotke, no bilo sunce iznad ili ispod tog oblaka po boji znamo da je bliže horizontu, no kako si rekla ne znamo da li je izlazak ili zalazak.

ne vidim ni drugi način za zaključiti po toj fotki koja je strana svijeta osim da već unaprijed znaš smještaj u prostoru.
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.