Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2015., 12:51   #101
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
I da, literatura koju citam je uglavnom na engleskom, zapravo gotovo sva, uostalom kolikvijalno i kod nas govore: a sto s proteinom, otkud dobivas protein? (to je inace najcesce pitanje koje vegan cuje)
Vidim, strucnjaci se nasli ... Protein, ha?

Da ste uz ucenje engleskog ipak malo pazili i u osnovnoj skolici, rezultati bi bili puno bolji ...

Al veganstvo i osnovna ocito ne idu skupa
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 13:22   #102
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Vidim, strucnjaci se nasli ... Protein, ha?

Da ste uz ucenje engleskog ipak malo pazili i u osnovnoj skolici, rezultati bi bili puno bolji ...

Al veganstvo i osnovna ocito ne idu skupa
Kaj čovjek samo s pučkom nemre biti vegan?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 13:24   #103
Quote:
123Marijan kaže: Pogledaj post
Kaj čovjek samo s pučkom nemre biti vegan?
moze, samo mora naucit ingleski... Pa laprdat o proteinu kojeg svaka biljka ima
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:19   #104
Pa ta pitanja postavljaju mesojedi....

Ajde, samo se nastavi izvlaciti, bas je simpaticno za gledati...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:36   #105
Ajmo mi rascistiti ovo, bioloze...

Vase 'strucno' misljenje, molim!

Smatrate li da su biljke dovoljne za dnevnu kolicinu proteina? (da se izjasnim jezikom kojeg cete razumjeti, - dakle, esencijalnih aminokiselina (kad ovo kazes ljudima vecina te blijedo pogleda, tako da cemo se drzati svima znanih proteina, onako kako i ekipa iz teretane govori ))

Da ili ne?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:38   #106
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Pa ta pitanja postavljaju mesojedi....

Ajde, samo se nastavi izvlaciti, bas je simpaticno za gledati...
Za razgovor o proteinma bi trebalo imati malo školice, kaj ne ?
Roseia (kojeg li lijepog imena), iako nisam ni vegetarijanac ni vegan, poštujem Vaš odabir.
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:48   #107
Hvala lijepa na podrsci!

Mislim, kad se netko ovoliko izblamira, a ne zna prestati, ne mogu ni ja pustiti, mozda ispadam azdaja ali zaista mi je manje vazno koliko će egića nastradati na putu istine...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 14:57   #108
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa na podrsci!

Mislim, kad se netko ovoliko izblamira, a ne zna prestati, ne mogu ni ja pustiti, mozda ispadam azdaja ali zaista mi je manje vazno koliko će egića nastradati na putu istine...
Ne trebaš se sekirati na neke likove ovdje. Neki su ovdje iz dokolice, neki čekaju da im radno vrijeme prođe, neki liječe frustracije..... Usput, kaj imaš danas za ručak ?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:14   #109


Hvala na pitanju!

Rizoto sa slanutkom (kompletan protein ) i salata nekakva uvijek...
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:25   #110
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post


Hvala na pitanju!

Rizoto sa slanutkom (kompletan protein ) i salata nekakva uvijek...
Nije loše.
Prije nekog vremena sam dobio nešto slanutka (i leće). Ja, kao ne baš maštovita osoba, to prije nikad nisam jeo. Probao sam i sasvim je OK - malo za promjenu. Istom zgodom dobio sam i sjemeke lana - kaj napraviti s njima?
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:09   #111
Joj, ja ih gotovo svaki dan ih jedem, leca je izvrsna u raznim varivima, a od slanutka se moze napraviti i namaz hummus, bliskoistocni specijalitet, jako jednostavan, odlicna zamjena za razne pastete.
Slanutak se moze i ispeci (prvo ga treba skuhati, nakon sto se namakao preko noci) i dobije se zanimljiva hrskava grickalica.

Lanene sjemenke isto redovito konzumiram, ja ih unesem na najjednostavniji nacin, obavezno ih samljeti u mlincu za kavu, i ja ih pomijesam sa vodom i popijem, jer ne volim bas njihov okus, a znam da su odlicne za zdravlje, ljudi ih posipaju po raznim salatama, ili u zobene i sl.

Ljudi koji propagiraju meso kao glavni proteinski izvor bi rekli da je sve ovo prekaloricno, medjutim kalorija se ne treba bojati na veganskoj prehrani, nisko s masnoćama, i zapravo možete jesti koliko želite i održavat ćete figuru bez problema, nema onog osjecaja umora kao na dijetama, imate energije jer dosta jedete, a to je opet sve lako probavljiva hrana, tako da s kilogramima nema problema.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:13   #112
Netko je jednom usporedio lanene sjemenke s metlom za nas probavni sustav, i ja ih uvijek tako dozivljavam.
Dobar su izvor i omege 3.

Jedi ih svaki dan bar neki period sigurno ces primijetiti razliku.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:13   #113
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Joj, ja ih gotovo svaki dan ih jedem, leca je izvrsna u raznim varivima, a od slanutka se moze napraviti i namaz hummus, bliskoistocni specijalitet, jako jednostavan, odlicna zamjena za razne pastete.
Slanutak se moze i ispeci (prvo ga treba skuhati, nakon sto se namakao preko noci) i dobije se zanimljiva hrskava grickalica.

Lanene sjemenke isto redovito konzumiram, ja ih unesem na najjednostavniji nacin, obavezno ih samljeti u mlincu za kavu, i ja ih pomijesam sa vodom i popijem, jer ne volim bas njihov okus, a znam da su odlicne za zdravlje, ljudi ih posipaju po raznim salatama, ili u zobene i sl.

Ljudi koji propagiraju meso kao glavni proteinski izvor bi rekli da je sve ovo prekaloricno, medjutim kalorija se ne treba bojati na veganskoj prehrani, nisko s masnoćama, i zapravo možete jesti koliko želite i održavat ćete figuru bez problema, nema onog osjecaja umora kao na dijetama, imate energije jer dosta jedete, a to je opet sve lako probavljiva hrana, tako da s kilogramima nema problema.
Hvala za ovo s lanenim sjemenkama! Uživaj u ljepotama ostatka dana i do neke druge zgode POZDRAV !
123Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:20   #114
Molim!
Pozdrav!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 16:40   #115
A vidis,kazu da fali cobana u Hrvatskoj.... Vjerojatno im samo fali Protein ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 17:08   #116
Ovo je toliko nepametno trolanje, kad te netko pregazi argumentima onda ti jedino preostaje vrijedjanje, sta je valjda najnizi oblik komuniciranja...

Lijepi pozdrav!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 17:24   #117
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Joj, ja ih gotovo svaki dan ih jedem, leca je izvrsna u raznim varivima, a od slanutka se moze napraviti i namaz hummus, bliskoistocni specijalitet, jako jednostavan, odlicna zamjena za razne pastete.
Slanutak se moze i ispeci (prvo ga treba skuhati, nakon sto se namakao preko noci) i dobije se zanimljiva hrskava grickalica.

Lanene sjemenke isto redovito konzumiram, ja ih unesem na najjednostavniji nacin, obavezno ih samljeti u mlincu za kavu, i ja ih pomijesam sa vodom i popijem, jer ne volim bas njihov okus, a znam da su odlicne za zdravlje, ljudi ih posipaju po raznim salatama, ili u zobene i sl.

Ljudi koji propagiraju meso kao glavni proteinski izvor bi rekli da je sve ovo prekaloricno, medjutim kalorija se ne treba bojati na veganskoj prehrani, nisko s masnoćama, i zapravo možete jesti koliko želite i održavat ćete figuru bez problema, nema onog osjecaja umora kao na dijetama, imate energije jer dosta jedete, a to je opet sve lako probavljiva hrana, tako da s kilogramima nema problema.
Jedem i slanutak, i leću, i pravim humus, i znam progutat žličicu mljevenog lana, ali ne mislim da je to prekalorično.

I nije da jedem puno mesa, ali jest ću ga i dalje.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 01:15   #118
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Znaci, ti vjerujes da do B12 dolazis tako da jedes bilje iz vrta po kojem sere ovca? Ne bi li bilo efikasnije odmah tuci po brabonjcima, ako to tvoja religija ne brani kao sto brani jedenje meda? Ljudi inace pojedu ovcu, ali vegani ocito imaju svoje puteve...

Biljke imaju protein ... Jasno je da neko tko misli da postoji univerzalni protein (mozda da ga pisemo velikim slovom?) moze misliti i da covjeku odgovara veganska prehrana...

Ali, tu je ocito ipak rijec o vjeri, bez ikakve veze s znanoscu tako da je svaka rasprava uzaludna.......
Biljke imaju proteina, ali nedovoljno, i biljni protein nije isto kaj i životinjski jer ne sadrži neke aminokiseline, apa je i iskoristivost manja, ajde seitan i soja imaju dosta proteina, ali dosta toga i "propadne", ali onaj o mit o 2 g proteina pri vježbanju je samo mit.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jedina obrana bi ti bila da ti hrvatski nije materinji jezik....

Biljke imaju protein... Boga ti
Pa imaju ali jako malo

Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
nije za usporedbu.

krvavo srce diše,trepće,hoda,jede,pije,krvari.
korijen je samo blatnjav.
A biljke nam pretvaraju CO2 u kisik i vi onda te bilje koljete i ubijate ljudski rod, pa povečanje CO2 u atmosferi je proporcionalno povečanju vegana u zadnjih 19 godina
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jedem i slanutak, i leću, i pravim humus, i znam progutat žličicu mljevenog lana, ali ne mislim da je to prekalorično.

I nije da jedem puno mesa, ali jest ću ga i dalje.
logično i uz pečenog odojka najbolje ide gemišt

Pečeni odojak i lozina djeca su ubijena za viši cilj.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 01:40   #119
biljne proteine naše tijelo puno teže koristi nego proteine dobivene iz mesa
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 01:52   #120
https://www.youtube.com/watch?v=es6U00LMmC4

Gary sve rekao.
ghent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.