Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 13:54   #261
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ne slažem se nikako. Avatar je na forumu vizualni identitet koji odražava nešto od naše osobnosti odnosno avatar je ono s čim se želimo prezentirati i po tome biti prepoznati. Meni je čak jasniji taj avatarski maskenbal, nego onaj svakodnevni.
I u čemu je problem da se netko i predstavlja kao privlačna žena sa seksi obilježjima koja nema problem pokazat?

Feminizam implicira apsolutnu pokrivenost? Oh. Wait.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:59   #262
Dobro, istinabog, pinapice su baš za pinat ap, objektifikacija na najjače, ali fakat, ako netko želi da baš to, iz xy razloga, reprezentira njega, široko polje.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 14:03   #263
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Dobro, istinabog, pinapice su baš za pinat ap, objektifikacija na najjače, ali fakat, ako netko želi da baš to, iz xy razloga, reprezentira njega, široko polje.
Pa to. To je cijela poanta ikakve slobode (koja ne ugrožava bitak drugog, naravno).

Meni je doduše pinap kultura divna i uživam gledat pinap djevojke i njihov stil.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 18:13   #264
Opet dolazimo do toga, da ako se zenu zeli shvatiti ozbiljno, mora biti tako i odjevena. Poput Merkelice.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 09:24   #265
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Malo si preosjetljiva. Napisala sam da se kompromitiraš avatarom prvenstveno s ciljem da dokažem da ne postoji jedinka koja idealno može postupati po pitanju odnosa prema različtim spolovima čak niti kada drobi suvislo o tome.
Je li moguće da se kompromitira tebi, jer ju gledaš kroz prizmu svojih predrasuda o isticanju seksualnosti?



Sent from my B1-850 using Tapatalk
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 11:12   #266
Ma da, sad ćemo i malo psihološki analizirati avatare. Neko ih stavlja jer ga predstavlja, neko jer ga apsolutno ne predstavlja. Neki su predmeti želja, a neki bome i sprdnje, rezultati oklada, podjebavanja unutar forumskih grupica. U svakom slučaju više ih ima kao rezultat nekih internih zajebancija i tako.

Ovo je moje oko. Mora da gledam s visoka.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:08   #267
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ma da, sad ćemo i malo psihološki analizirati avatare. Neko ih stavlja jer ga predstavlja, neko jer ga apsolutno ne predstavlja. Neki su predmeti želja, a neki bome i sprdnje, rezultati oklada, podjebavanja unutar forumskih grupica. U svakom slučaju više ih ima kao rezultat nekih internih zajebancija i tako.

Ovo je moje oko. Mora da gledam s visoka.
Wow. Mora da si kozmetičarka. Savršena obrva.
Valjda je i druga tako lijepa.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:47   #268
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
Ne smatram se feministicom jer podrazumijevam da je za to potreban neki oblik aktivizma, prije bih rekla da samo ubirem plodove feminizma.
jednakost žena pred zakonom, kod nas nije donio feminizam , već partija

Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Međutim, ako se meni, jelte ne sviđa smjer u koji moderni feminizam ide, odakle pravo ikome da me zbog toga smatra ženicom koja se boji muške osude i slični komplimentići koji su napisani ovdje?
.
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Trebao bi inzistirati na borbi za radnička prava. I ne, pri tome ne mislim na puku ravnopravnost odnosa muškarac-žena, jer je to tek vrh sante leda.
tako je
neš ti feminizma hilari klinton
što je s ankom koja radi 6 dana u tjednu, za 3 i po tisuće, na ugovor već deset godina, bez plaćenih prekovremenih , nikad ne zna kad joj je slobodan dan jer joj to kažu danas za sutra
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 16:36   #269
Na Ljesu je rečeno da, što je bolji avatar, to je ružnija treba
Nije problem u onome koji je objektificiran, već u onome koji ga objektificira.
Čitati iz avatara je kao gatati iz kave, imho. Meni Ace-in avatar djeluje ironično.
Pistol is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 17:04   #270
Quote:
Pistol kaže: Pogledaj post
Na Ljesu je rečeno da, što je bolji avatar, to je ružnija treba
Mislim da je ovo tacno.
Brad0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:16   #271
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
jednakost žena pred zakonom, kod nas nije donio feminizam , već partija
Ako ćemo baš cjepidlačiti, onda Savezna narodna skupština: veliki napredak u ravnopravnosti žena i muškaraca donio je rat, budući da je većina muškaraca kako na Istočnom, tako i na Zapadnom frontu bila u borbi, pa su žene morale preuzeti i one poslove koji su do prije koju godinu još bili rezervirani za muškarce. Žene su odjednom kao samo po sebi razumljivo vozile kamione i teške građevinske strojeve, lokomotive i tramvaje. Naravno da nakon rata to već osvojeno područje Partija nije mogla ignorirati i vratiti žene u kuhinju. Tim prije što su i gubici u ratu tome pogodovali. Odluke, jasno, provodi Parlament - Savezna narodna skupština.

Međutim, mislim da su stvari višeslojne pa gledati na feminizam kroz optiku Stalne konferencije žena i teze kako će se žensko pitanje automatski riješiti rješenjem klasnog pitanja ne daje dobar uvid i da je tu bilo raznoraznih upliva koji su odredili razvoj cijele priče. Tu su još i predratne generacije emancipiranih žena poput Jare Ribnikar, Vide Tomšić i krugova oko njih. Ove su žene studirale na Sorbonni i u to doba upile misao na izvoru.

Znači, kad kažem feminizam, ne mislim na ove naše balkanske postafežejske makljaže s patrijahalnim tipovima koji su samo slučajno bili u partiji, dok su drugom nogom debelo šljapkali u patrijahalnoj bogobojaznoj kaljuži. Ovo se odnosi na borbe oko ukidanja AFŽ-a kao nepotrebnog, a u stvari kao nepoželjnog puta da se formiraju ženska pitanja i problemi na drugačiji način od ostatka Partije.
Mi smo od osamdesetih u rikvercu što se tiče žena, pa se kroz današnje nacionalne optike čini kao da feministice traže kruha preko pogače umjesto da se smjerno pozabave svojom "prirodnom ulogom", tj. dopunjavanjem nacionalne supstance.

Što se tiče prava žena, s jedne strane imamo već spomenutu svjetlu liniju iz mraka komunističkog svijeta, gdje su zbog prilika 2. s.r. žene postale ravnopravne muškarcima u poslovima - osim primanja jednake plaće za isti posao, pa ni Partija nije mogla ići ispod tog minimuma. S druge strane, i u svijetu su žene polako ostvarivale nekakva prava, pogotovo u periodu šezdesetih i sedamdesetih godina.
Želim reći, ženska prava imala su u startu puno bolju poziciju za uspjeh nego li se danas čini, a prava je istina da kroz cijelo vrijeme postojanja Jugoslavije je bio veliki otpor patrijahalnih muškaraca, tako da ne vidim zašto na temi o feminizmu inzistirati na odlukama Partije tobože bez utjecaja žena.

Ne misliš valjda da se drug Leka sjetio i upro liberalizirati Uredbu o pobačaju ne bi li tako drugaricama olakšao život...
__________________
Extra Croatiam non est vita, sed est vita, non est ita.
Medosaur Rex - prirodni vladar i tiran među zvijerima od četvrt mikrometra. Strah i trepet nanosvijeta.
nadzakbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 20:18   #272
Nadzakbabo, poj mi jošte na uvce!
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:00   #273
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
AJugoslavije je bio veliki otpor patrijahalnih muškaraca, tako da ne vidim zašto na temi o feminizmu inzistirati na odlukama Partije tobože bez utjecaja žena.

Ne misliš valjda da se drug Leka sjetio i upro liberalizirati Uredbu o pobačaju ne bi li tako drugaricama olakšao život...
gdje sam ja to napisala

rekoh da prava ženama na ovim prostorima nije dao feministički pokret, već partija
tj žene u partiji, izborile su se, učestvujući u ratu ,jednako kao i muškarci

komunistička ideologija bez ravnopravne žene, radnice, drugarice je , što reče lenjin neostvariva

spomenula si afž, zanimljiva je činjenica da su žene u ruralnim krajevima bile bijesne zbog njegovog ukidanja, jer je to bilo jedino mjesto na koje im muževi nisu mogli zabraniti da idu

politiku na stranu, ali ta je organizacija puno napravila
upravo za ruralnu, potlačenu ženu, okruženu patrijahalnim krkanima

za kvote na najvišim pozicijama mi se živo jebe
ne vidim da se išta u odnosu prema ženama mijenja, kad umjesto šefa, zasjedne šefica
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:04   #274
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
Što se tiče prava žena, s jedne strane imamo već spomenutu svjetlu liniju iz mraka komunističkog svijeta, gdje su zbog prilika 2. s.r. žene postale ravnopravne muškarcima u poslovima - osim primanja jednake plaće za isti posao, pa ni Partija nije mogla ići ispod tog minimuma. S druge strane, i u svijetu su žene polako ostvarivale nekakva prava, pogotovo u periodu šezdesetih i sedamdesetih godina.
Želim reći, ženska prava imala su u startu puno bolju poziciju za uspjeh nego li se danas čini, a prava je istina da kroz cijelo vrijeme postojanja Jugoslavije je bio veliki otpor patrijahalnih muškaraca, tako da ne vidim zašto na temi o feminizmu inzistirati na odlukama Partije tobože bez utjecaja žena.


Mislim da je ovakva priča potrebna, pa čak i na forumu. Demaskira, na neki način pravi problem. Ključne riječi: rat, rad, kapital. Ne više: žena, muškarac, nejednakost.

Ono što bih htio dodati: na kraju krajeva, nije ni bitno jesu li žene bile uključene ili nisu (okej, povijesno važno, ali ne idejno).
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:09   #275
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ne vidim da se išta u odnosu prema ženama mijenja, kad umjesto šefa, zasjedne šefica
Zar samo prema ženama? To mi zvuči kao malograđansko kopanje po tuđim 'plaćama' i nemir zato što su veće pa je poželjno da im se smanje kako bih bio miran/a. Bojim se da je krivi put kompariranje, tako se daje snaga onima koji nam ne valjaju.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:21   #276
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Zar samo prema ženama? To mi zvuči kao malograđansko kopanje po tuđim 'plaćama' i nemir zato što su veće pa je poželjno da im se smanje kako bih bio miran/a. Bojim se da je krivi put kompariranje, tako se daje snaga onima koji nam ne valjaju.


možda sam u krivu, no teško da će zdrav muškarac raditi za 3500 kn , na ugovor, bez plaćenih prekovremenih, s jednim slobodnim danom , za koji ne zna kada će ga imati
govorim o poslovima koje rade žene, mahom četrdeset plus, u uvijetima koje ih odvedu u poluinvalidno stanje
poslove koji su ispod njihovog obrazovanja, no ako su imale posao, a ne karijeru, dakle nisu priznate stručnjakinje u svom području, a eto firma im propala, poslje četrdesete su stare
neke čak pitaju kako su se uopće usudile doći na razgovor
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:40   #277
Ajoj, počele su se gluposti pisat. Nisu se žene izborile u ratu ni za što, dobile su pravo glasa jer su žene dobile pravo glasa u SSSRu, a Jugoslavija je bila mali SSSR. Što se tiče abortusa, tu su stvari malo drugačije. Lenjin je legalizirao abortus. Abortus je potom doživio grozomorne razmjere, toliko grozne da se grozni Staljin zgrozio i za spas naroda zabranio abortus.

"Jednaka plaća, za jednaki posao" joj mene joj...

Žene dobiju čak i više u usporedbi s muškarcem s istim stupnjem obrazovanja, istim godinama iskustva, istim brojem radnih sati. Paygap, my ass.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:43   #278
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ovo je moje oko. Mora da gledam s visoka.
Ma, ne. Ili odaješ počast Sauronu ili se hvališ kako nemaš okoloočne bore.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:48   #279
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ajoj, počele su se gluposti pisat. Nisu se žene izborile u ratu ni za što, dobile su pravo glasa jer su žene dobile pravo glasa u SSSRu, a Jugoslavija je bila mali SSSR. Što se tiče abortusa, tu su stvari malo drugačije. Lenjin je legalizirao abortus. Abortus je potom doživio grozomorne razmjere, toliko grozne da se grozni Staljin zgrozio i za spas naroda zabranio abortus.

"Jednaka plaća, za jednaki posao" joj mene joj...

Žene dobiju čak i više u usporedbi s muškarcem s istim stupnjem obrazovanja, istim godinama iskustva, istim brojem radnih sati. Paygap, my ass.
a zašto su žene u sssru dobile pravo glasa
rusi poznati feministi , što li
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:53   #280
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
a zašto su žene u sssru dobile pravo glasa
rusi poznati feministi , što li
Osnova komunizma je ukidanje eksploatacije čovjeka po čovjeku, a prošireno ukidanje eksploatacije muškarca po ženi. Čak se mislilo ukinit brak, al to se valjda i njima učinilo preekstremnim.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.