Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2012., 09:51   #1
Pad temperature u ranoj trudnoći?

Lijep pozdrav! Imam jedno pitanje. Ušla sam u sedmi tjedan trudnoće, temperatura mi je cijelo vrijeme između 36,8 i 37. Jutros mi je pala na 36,3. Bojim se da se ne bliži spontani. Da li imate iskustva s time i znanja oko toga? Hvala na odgovoru.
Zabrinuta
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:47   #2
je li to bazalna temperatura ili?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:08   #3
Nadajmo se da nije najgore u pitanju. Vidjela sam grafova na FF di je znala tempica pasti pa drugi dan ponovo naraste. samo se nemoj sekirat. I moja je danas pala, al ja očekujem pa se tješim da je možda pala jer sam spavala bez pokrivača
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:18   #4
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
je li to bazalna temperatura ili?
Da, to je bazalna temperatura.
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:18   #5
Quote:
Erin5 kaže: Pogledaj post
Nadajmo se da nije najgore u pitanju. Vidjela sam grafova na FF di je znala tempica pasti pa drugi dan ponovo naraste. samo se nemoj sekirat. I moja je danas pala, al ja očekujem pa se tješim da je možda pala jer sam spavala bez pokrivača
A na koliko ti je pala? Našla sam neki podatak na netu da temperatura bude povišena prvih mjesec dana, a da se kasnije vrati u normalu. Ne znam više kome bih vjerovala...
Osim pada temperature, cice su mi počele omekšavati, više nisu onak napete i tvrde.

Zadnje uređivanje lauraivazzi : 18.06.2012. at 12:24.
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:23   #6
Quote:
lauraivazzi kaže: Pogledaj post
A na koliko ti je pala? Našla sam neki podatak na netu da temperatura bude povišena prvih mjesec dana, a da se kasnije vrati u normalu. Ne znam više kome bih vjerovala...
Na 36,2 od jučerašnjih 36,5, samo kažem, ja nisam trudna nego samo (ne) očekujem M
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:52   #7
Aha, to je onda drugo. Ja sam mislila da si i ti "debela". Maloprije sam mjerila temp, bila je 36,8...
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:58   #8
a jel ti trudnoća potvrđena na uzv-u?

Nemam iskustva s bazalnom, al sjećam se da je nekome tu s foruma bio pozitivan test, a temperatura je padala pa se ispostavilo da je biokemijska trudnoća

držim fige da je sve ok
Cigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:40   #9
moja prva trudnoća završila je spontanim u 8. tjednu, iako se plod puno ranije prestao razvijati. temperatura mi je uz grozno krvarenje i dalje bila povišena, 37.2, tak mislim da to kaj ti je na kratko pala ne znači baš ništa. pogotovo kaj ti je sada opet povišena, možda si prvi put krivo mjerila. mislim da se ne trebaš brinuti. a jesi bila na prvom uzv?
__________________
Stigla nam je mala čupavica!
yellowzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 08:47   #10
ako bilo što sumnjaš otiđi na pregled i vidi jel sve ok, čuje li se srce, mislim da je to puno bolje nego dobivati napade panike zbog pada temperature

jesi li do sada bila na pregledu?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:42   #11
cure, a zasto si to radite?
zasto nastvaljate nakon plusa mjeriti bazalnu?
samo se nervirate i nepotrebno stresirate.

ja sam prestala odmah nakon plusa. i onda mi jedno jutro, cca tjedan dana nakon plusa (jako rana trudnoca jer sam plus popisala na 11 dpo) nekaj puhnulo u glavu i isla sam mjeriti.. zasrala sam se ziva jer je tempica bila za vise od pol stupnja niza. pa sam se malo smirila jer sam imala doma jos jedan neiskoristeni test i kad sam ga popiskila crta se pojavila odmah, prije testne.
s trudnocom je bilo sve okej.

cure, nemojte si to raditi.
ionako ne mozete nista uciniti ako je u pitanju biokemijska, ili ako se plod prestane razvijati..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:51   #12
Bila sam pet dana u bolnici zbog krive dijagnoze - sumnje na vanmateričnu, zbog doktorice u Petrovoj koja na uzv nije mogla pronaći gestacijsku i rekla je da postoji susupekt u lijevom jajovodu. Doktori su se držali te dijagnoze, dali mi termin za op, dan prije operacije sam išla na ponovljeni uzv i drugi doktor je rekao da imam urednu trudnoću u maternici i čudio se ko je to meni rekao da imam vanmateričnu. Na tim starim snimkama doktorice je našao gestacijku vreću koju ona nije vidjela. Ne moram pričati koliko su me šokirali tih pet dana, svako sa svojom dijagnozom. Već sam se pomirila s time da više nemam lijevog jajovoda niti bebe. Naručena sam u ovaj četvrtak na uzv kada bi se trebao vidjeli plod i otkucaji.
Jutros opet imam 36,3, koja će se vjerojatno opet popesti popodne.
Ujutro mi je najmanji trbuh, kasnije sam napuhnuta ko žaba, zgledam ko trudnica u 4. mj....
Sad čekam taj uzv ko ozebli sunce...
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:02   #13
lauraivazzi, bazalna temperatura je ona koju mjeris kad se probudis i prije no sto ustanes iz kreveta. nema smisla da je mjeris popodne, sasvim je fizioloski normalno da se tempica popne za barem pola stupnja pa i vise, ovisno o aktivnostima preko dana.
znam da si stresirana samom cinjenicom zbog fulanih dijagnoza, ali ovo mjerenje zaista nema smisla...pogotovo ne popodne. pretpostavljam da mjeris ispod pazuha? ako je tako, to ti je isto nepouzdano. bolje bi bilo ispod jezika, rektalno ili vaginalno.
rektalno mjerenje ogovara jezgrenoj temperaturi tijela.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:17   #14
Znam kaj je bazalna, bez brige, "magistrirala" sam ju u vremenu kad sam pokušavala ostati trudna. Pratila sam sve živo, od temperature, sluzi na dalje...
Obzirom da imam 38 godina i četiri spirale iza sebe, iznanadila me trudnoća nakon samo 4 mj. nezaštićenih odnosa. Nisam nigdje našla konkterne podatke kaj se događa s temperaturom u trudnoći, osim da ostaje povišena u ranoj fazi. Zbog toga me je zbunila.
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:20   #15
lucky you da je tako brzo upalilo
pokusaj ne mislit na to..mada znam da je tesko. ako si iz bilo kog razloga nesigurna, odi na UZ ili vadjenje bete. ako te odbije socijalni, odi privatno ako si u prilici. to je ja mislim najbolji nacin da se smiris..ovako samo kidas zivce! sretno!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 10:52   #16
Na uzv idem za dva dana, a zadnji beta mi je vađen 14.06., dakle prije pet dana, iznosio je 7200. To sam išla u privatan labos. Duplira mi se svaka tri dana...
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 11:00   #17
Ja stvarno ne kontam svrhu tog mjerenja temperature u 8 tj., mada o bazalnoj znam mnogo, moja ti je rezonacija ovakva, nema se svrhe sekirati, ako nešto nije u redu i plod se stane razvijat ne možeš učiniti ništa

a ako se sekiraš i dramiš samo možeš naškodit bebi

moj ti je savjet da uzmeš apaurin od 2 mg svaki dan po jedan dok ne odeš na taj uzv i prespavaj ove dane i ne mjeri više temperaturu

uzimaš li dabrostone ili stavljaš utriće, ako jesi više ništa ne možeš učiniti za plod u ovom periodu, po meni i kad sebi to staviš u glavu jednostavno se moraš smiriti
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 11:09   #18
Uzimam dodatni progesteron u tableticama, a apaurin ne smijem jer sam preosljetljiva na takve stvari, da popijem taj od 2 mg, spavala bi cijeli dan, ne bi se mogla dić iz kreveta i funkcionirati...
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 14:39   #19
Vratila se s uzv, kaže dr. pa vi ste trudni i to lijepo, sve super, srce kuca, možete doma... A ja u šoku, sestra mi nekaj objašnjava, ja nit ju čujem nit ju kužim... Uglavnom, napokon se mogu počet vraćati u onaj feeling trudna sam i sve je ok. Sam nek tak i ostane!
lauraivazzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 15:00   #20
Čestitam laura drago mi je da je sve super završilo, a sad lijepo baci toplomjer i uživaj u trudnoći
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.