Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2012., 00:49   #121
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Ne upravljam ni ja. To je potpuno izvan moje kontrole. I čak nemam pojma zašto mi u san dolaze neki naizgled nebitni događaji, a drugi možda važniji ne.

Na neki način sam upravljala tim "darovima" dok sam se bavila tarotom. I bila sam dobra u tome.

Možda bih da se povučem iz svjetovnog života, dodatno izoštrila osjetila.
i ja nešto brljam s tarotom. nemam pojma koliko me ide. zapravo, sve držim u tajnosti i ne obznanjujem to na velika zvona. meni općenito trebaju neki učitelji koji bi mi davlai smjernice i sl. da bih nešto naučila. ovako samouko brljajući, ne vidim nekog efekta i mislim da tako u ničemu ni ne mogu izvući svoj maksimum. a učitelja niotkuda

vezano za temu, imam pitanje. nemam aspekt merkur- neptun. ali, merkur mi je u ribama, a dispozitor neptun mi je u 8. kući u konjukciji s mjesecom. mogu li to onda tumačiti jednako kao aspekt neptun- merkur?

to je samo jedna od nedoumica vezano za ove aspekte vidovitosti koje nalazim u svom natalu.

karta
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2021., 23:32   #122
Kakvo je astrološko mišljenje o deja-vu (osjećaj da se proživljava neka situacija koju smo sanjali, predosjećaj budućnosti ili nekaj)?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2021., 12:33   #123
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Kakvo je astrološko mišljenje o deja-vu (osjećaj da se proživljava neka situacija koju smo sanjali, predosjećaj budućnosti ili nekaj)?
Deja vu -osjećaj već proživljenog (vidjenog) iskustva bi u astrologiji bilo psihičko iskustvo vezano za četvrto polje (područje u kom su pohranjena sva naša intimna sjećanja koja ćemo u ovom životnom ciklusu "upiti" /pohraniti) i vodeni element uopćeno jer je on suspregnut (opozit saturnu i zemljanoj sferi) "fizičkom" vremenu i njegovom "redoslijedu".Deja vu bi bio nekakav majušni "procjep" u vremenu tipično ispoljen kao kratka mentalna slika koja je isplivala u našu svijest u vidu doživljaja kog je nasa podsvjesti "od nekud" već memorirala (mjesec/merkur), što svjedoči o tome da vrijeme u metafizičkom smislu ne teče linearno, iako je to nama u fizičkoj sferi teško racionalizirati niti smo na takvo nešto navikli.
S druge strane kao što sve može imati svoju nekakvu iskrivljenu prirodu tako je i pojam deja vu-a nekada samo "deja vu".Pošto merkur (kognitivna radnja,mentalni procesi) voli asocijacije, deja vu bi bila jedna od njih koju je naš um u nekom trenutku opažanja povezao sa sličnim prizorom koji je podsvjest memorirala ranije u prošlosti (vrv u stanju nekog emocionalnog dojma zbog kog je taj prizor pamtljiviji) i zbog kog se naš "radni" um sa našim sjećanjem u trenutku prosto poigrao (merkur/mjesec).
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.