Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 02:03   #81
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
super mi je što učestalo napišem ogroman post i onda me izbaci.
ne gledaj samo konjunkciju.zato pišem može donijeti,ali i ne mora.treba vidjeti cijeli natal.
a ono drugo što spominješ je tuđi post,so bez usporedbe,molim
dušo,ti imaš kvadrat marsov.na istu konjunkciju.uvredljiv,tvrd,tvrdoglav,bolećiv,agres ivan...ali veoma interesantan i strastven.posebna vrsta žena s tom može i neka sigurno i hoće.imaš fantastičan potencijal s obzirom na sve što si naveo.sve to može postati fantastičan pogon tvog natala,ti izazovni aspekti.nemoj ih potratiti.sumnjam da ti je majka hladna.kvadrat ima puno energije,ipak.mislim da ti je majku netko zlostavljao.nadam se da nije došao i do tebe.
Kao prvo....ja sam cuuraaaa

A morala sam spomenuti....molim te nemoj se uvrijediti i shvatiti osobno. Govorim to tebi cisto jer je kod mene ispunjena vise ta druga simbolika, da je obrnuto, rekla bih Fish da joj ne valja tumacenje.

Drugo, ja shvacam da nista ne mora biti doslovno i 100%, ali zar nije malo cudno kada za isti aspekt imamo dva sasvim suprotna tumacenja, kao u ovom slucaju?

A inace, nisam ni rekla da je majka hladna osoba, to niposto nije. Cak je vrlo topla i, rekla bih, "preemotivna" za jednog Ovna. No, izmedju nas ima jedna velika udaljenost, neka smetnja ili da kazem prepreka radi koje se nikada nismo niti povezale kao majka - dijete....ne znam kako bih objasnila. Dok s druge strane, moja sestra i ona imaju zaista jedan specijalan (sto ti opisujes) odnos, a meni je ulogu majke vecinom odigrala baka. I takodjer moram napomenuti da nikada nisam patila od kompleksa da majka "vise voli sestru" niti sam ijednoj to zamjerala, niti sam se zbog toga osjecala lose ili "zakinuto". Cak sam uvijek smatrala kako je upravo moja sestra zakinuta za mnogo toga sto je meni bilo omoguceno. Mislim da je to zato sto je jednostavno i s moje strane od samog pocetka nedostajalo osjecaja (neke posebne?) vezanosti uz majku.

Quote:
a vidim voliš se zabavljat na razne načine prema tim aspektima LOL
čuvaj se gušenja.
nastavim sutra.
neptun ne obmanjuje.ali običnim pogledima ne može ga se doseći jer neptun je sve
Kako mislis zabavljati? Imam i sekstil te konjunkcije sa konjunkcijom Venera/Pluton u Skorpionu.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 14.12.2009. at 02:08.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 14:58   #82
[QUOTE=S.C.;24021073]Kao prvo....ja sam cuuraaaa
predobro!

A morala sam spomenuti....molim te nemoj se uvrijediti i shvatiti osobno. Govorim to tebi cisto jer je kod mene ispunjena vise ta druga simbolika, da je obrnuto, rekla bih Fish da joj ne valja tumacenje.

ma što bi se ja uvrijedila,ja znam da moje tumačenje valja.samo što nije dovršeno jerbi to bilo puuuuuno teksta inače.nešto smo se krivo pohvatale tj.nismo se
pa to je tvoje mišljenje.imaš pravo na njega.

Drugo, ja shvacam da nista ne mora biti doslovno i 100%, ali zar nije malo cudno kada za isti aspekt imamo dva sasvim suprotna tumacenja, kao u ovom slucaju?

nije čudno.zašto?imam 2 primjera u zadnje vrijeme(znači friški hih hi)kojima je baka baka,niš posebno,ali mamu obožavaju.šta kažeš na to??znači moje tumačenje za njih u potpunosti vrijedi.s tim da je taj 1 dečko toliko s mamom vezan da zna kad se osjeća loše bez da ju uopće vidi.
slijedeće,ali ne i manje bitno,ja uvijek aspekt gledam kroz najrazvijeniji mogući oblik,puni potencijal i kroz pozitivno pa tako i tu konjunkciju.


A inace, nisam ni rekla da je majka hladna osoba, to niposto nije. Cak je vrlo topla i, rekla bih, "preemotivna" za jednog Ovna. No, izmedju nas ima jedna velika udaljenost, neka smetnja ili da kazem prepreka radi koje se nikada nismo niti povezale kao majka - dijete....ne znam kako bih objasnila.(prepreka ide prvo kroz mušku energiju,kroz vašu lozu ha ha se vuče,a zatim kroz tebe.prepreka je energetski čvor koji bi trebala razvezati,u svakom slučaju,s radom na sebi.di ćeš boljeg rada)
Dok s druge strane, moja sestra i ona imaju zaista jedan specijalan (sto ti opisujes) odnos, a meni je ulogu majke vecinom odigrala baka.(to si ti odabrala,a ne tvoja mama)
I takodjer moram napomenuti da nikada nisam patila od kompleksa da majka "vise voli sestru" niti sam ijednoj to zamjerala, niti sam se zbog toga osjecala lose ili "zakinuto".(mjesec ti je u izgonu u kvadratu s marsom u izgonu-sama si je izgnala,so to say,pa što bi joj zamjerala,tebe mama nije zakinula u ničemu)
Cak sam uvijek smatrala kako je upravo moja sestra zakinuta za mnogo toga sto je meni bilo omoguceno. Mislim da je to zato sto je jednostavno i s moje strane od samog pocetka nedostajalo osjecaja (neke posebne?) vezanosti uz majku.
tako je.

Zadnje uređivanje daj reci : 14.12.2009. at 15:25.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 02:14   #83
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
nije čudno.zašto?imam 2 primjera u zadnje vrijeme(znači friški hih hi)kojima je baka baka,niš posebno,ali mamu obožavaju.šta kažeš na to??znači moje tumačenje za njih u potpunosti vrijedi.s tim da je taj 1 dečko toliko s mamom vezan da zna kad se osjeća loše bez da ju uopće vidi.
slijedeće,ali ne i manje bitno,ja uvijek aspekt gledam kroz najrazvijeniji mogući oblik,puni potencijal i kroz pozitivno pa tako i tu konjunkciju.
Kazem cudno zato jer navodno taj aspekt govori o osjecaju manje vrijednosti, velikoj emotivnoj gladi koju je (gotovo) nemoguce zadovoljiti...itd. A uzrok svemu tomu je nekakav osjecaj da osobu majka nije "dozivjela". Ma vidis i sama na prethodnoj strani.

A onda opet, ti kazes da taj aspekt moze donijeti neku posebnu povezanost s majkom pa ne kuzim kako bi se tu uklopio taj osjecaj manje vrijednosti, ako uzmemo ponovno to isto tumacenje. Kako onda u tom slucaju "okriviti" majku?
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 02:52   #84
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kazem cudno zato jer navodno taj aspekt govori o osjecaju manje vrijednosti, velikoj emotivnoj gladi koju je (gotovo) nemoguce zadovoljiti...itd. A uzrok svemu tomu je nekakav osjecaj da osobu majka nije "dozivjela". Ma vidis i sama na prethodnoj strani.

A onda opet, ti kazes da taj aspekt moze donijeti neku posebnu povezanost s majkom pa ne kuzim kako bi se tu uklopio taj osjecaj manje vrijednosti, ako uzmemo ponovno to isto tumacenje. Kako onda u tom slucaju "okriviti" majku?
ili majka ima osjecaj manje vrijednosti pa tako odgaja i dijete ili je majka malo tezi pacijent i manipulator pa narcisoidno odgaja dijete i dijete ne dobiva prave vrijednosti od majke nego lazne ili majka s necim jako povrijedi i razocara dijete. a odnos je uvijek posebna povezanost, mjesec neptun, magla i manipulacija, kroz sta, nebitno. naravno da je emotivna glad ako ima vise bolesnih nego zdravih emocija. covjek je ovisan o majcinoj ljubavi, ako nije normalna, ovisnost je puno veca jer to nicim ne moze nadoknaditi
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:20   #85
Ne vidim nikakvu kontradikciju izmedu ta dva opisa konjukcije Mjeseca i Neptuna. Neptun moze donijeti magicne sposobnosti, ali i teske "iluzije" i poremecenost na emocijonalnom planu, a moguce je i da se jedna varijanta transformira u drugu, zaranjanjem pod povrsinu.

U ovom slucaju kvadrat Marsa iz pete izvrsava vazan upliv.
astwo heup is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 16:37   #86
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ili majka ima osjecaj manje vrijednosti pa tako odgaja i dijete ili je majka malo tezi pacijent i manipulator pa narcisoidno odgaja dijete i dijete ne dobiva prave vrijednosti od majke nego lazne ili majka s necim jako povrijedi i razocara dijete. a odnos je uvijek posebna povezanost, mjesec neptun, magla i manipulacija, kroz sta, nebitno.
Pa bas sam to rekla, da nije nuzno uvijek u pitanju posebna povezanost, a usput, niti jedan od nabrojanih scenarija.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 02:00   #87
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa bas sam to rekla, da nije nuzno uvijek u pitanju posebna povezanost, a usput, niti jedan od nabrojanih scenarija.
ne mora biti posebna povezanost vidljiva uopce, mojoj prijateljici je mjesec u blizancima u konjukciji sa saturnom i opoziciji s neptunom. dosta hladan odnos ima s materom i uvijek su u svadji, kontriraju, kcer stalno nesto pasivno-agresivno zamjera.... ali je povezanost tu u smislu da ju je mater oblikovala bez obzira je li ju vezala za sebe, a nije ju vezala niti ju je htjela vezati jer ju je mater ucinila jako samostalnom. ali nije joj dala dovoljno emotivne hrane a dala je dosta negative i kcer cijeli zivot prema tome radi zivotne izbore, posebno u vezi partnera jer joj je mjesec u 7. kuci. posebna povezanost je vise mjesec pluton jak aspekt ili mjesec konjukcija cvor, posebno juzni, ili mjesec na asc. ali ovo je posebna povezanost koja nije odmah vidljiva ali je prisutna jako, i to upravo kroz deprivaciju, deprivacija emocija, deprivacija normalnosti (normalne mother figure) neptun uvijek sublimira i zavarava se, majka je nedostupna jer je obuzeta necim drugim, vaznijim od djeteta, muzem ili svojim interesima, karijerom ili je naprosto luda ili se drogira ili pije zalosno je to sto je to nesto vaznije od djeteta i dijete ne zna za bolje pa se i ono zavarava i ima svoju posebnu realnost i ovisnosti. kad skuzi pati, u ovom slucaju kad je saturn u pitanju, puno brze skuzi i puno vise pati.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:37   #88
dali se slicno moze govoriti i za mjesec kvadrat neptun i mjesec inkonjukcija neptun?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 17:18   #89
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
dali se slicno moze govoriti i za mjesec kvadrat neptun i mjesec inkonjukcija neptun?
naravno. za inkonjukciju je orbis 2 stupnja
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 03:21   #90
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pa bas sam to rekla, da nije nuzno uvijek u pitanju posebna povezanost, a usput, niti jedan od nabrojanih scenarija.
ništa u astrologiji nije nuzno!!!gleda se cijela karta.tebi mars kvadrira tu konjunkciju,a dispozitor ti je saturn!među ostalim,mjesec ti je u padu,a mars izgon-halo,kako onda mozes reci da je sama ta konjunkcija nešto kriva!?pa to su osnove astrologije.kvadrat mars neptun je jedan od najtezih aspekata za ličnost.i bez tog mjeseca tu govori o agresiji i svemu što si spomenula.
naravno da si se našla u onom opisu kad ti konjunkcija prima teške aspekte.
među ostalim mama i ti imate sunce mjesec u kvadratu,a tvoj mars 180 njezino sunce!tu je jako puno faktora kod tebe.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 03:26   #91
Quote:
astwo heup kaže: Pogledaj post
Ne vidim nikakvu kontradikciju izmedu ta dva opisa konjukcije Mjeseca i Neptuna. Neptun moze donijeti magicne sposobnosti, ali i teske "iluzije" i poremecenost na emocijonalnom planu, a moguce je i da se jedna varijanta transformira u drugu, zaranjanjem pod povrsinu.

U ovom slucaju kvadrat Marsa iz pete izvrsava vazan upliv.

osvjezenje si.da li si imao,imala iskustva u radu s osobama koje imaju tu konjunkciju?i kakva?
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 03:47   #92
neptun je pasivna prijemčivost.arhetip univerzalne integracije ili raspada.
nadahnuće.intuicija.nadnaravno.
od kad je on prvenstveno obmana??!!on je to u teškim aspektima.kao i ludilo,shizofrenija,alkoholna koma,utopije...ali ako se osoba izdigne onda su i teški aspekti potraga za idealom,a ne zavaravanja.malen je broj onih koji svoj horoskop podignu na višu oktavu putem neptuna.
ali dajte malo širine-pa ne obuhvaća on samo ovo ili ono.kao da konjunkcija neptuna na asc je prvenstveno alkohol a ha.
ekstaze svetaca su neptun!a predlogika?neptun.
pa nije on prvenstveno obmana.
ništa nije prvenstveno minus predznak.
to je kao da se kaze da smo svi rođeni s minus predznakom.ne,sve kreće od plusa.

evolucija završava s 12.kućom kojom vlada neptun.kaj,najviši stupanj evolucije je zavaravanje?ne,nego nešto sasvim prekrasno,ali to ovdje nije topic.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:20   #93
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ali je povezanost tu u smislu da ju je mater oblikovala bez obzira je li ju vezala za sebe,
Ajme, sad sam skuzila u cemu je stvar! Pa da, ima smisla i trebala sam to i prije povezati s ovom konjunkcijom. Thanx.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:32   #94
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
ništa u astrologiji nije nuzno!!!gleda se cijela karta.tebi mars kvadrira tu konjunkciju,a dispozitor ti je saturn!među ostalim,mjesec ti je u padu,a mars izgon-halo,kako onda mozes reci da je sama ta konjunkcija nešto kriva!?pa to su osnove astrologije.kvadrat mars neptun je jedan od najtezih aspekata za ličnost.i bez tog mjeseca tu govori o agresiji i svemu što si spomenula.
naravno da si se našla u onom opisu kad ti konjunkcija prima teške aspekte.
među ostalim mama i ti imate sunce mjesec u kvadratu,a tvoj mars 180 njezino sunce!tu je jako puno faktora kod tebe.
A dobro, naravno da se gleda cijela karta, no onaj prvotni opis je izveden iz samog aspekta konjukncije - bez kvadrata Marsa i ostalih naknadnih faktora.

Mozda si u pravu, konjukciju bi trebalo prvenstveno promatrati kao "pozitivnu", dati joj sansu , a eventualno uzeti u obzir neke teze aspekte koji bi mogli prevagnuti na "negativno" (kao kod mene).

Jedno je sigurno - Mo 0° Ne svakako daje neki neobican, nejasan, nedefiniran ili nevidljiv (Neptun) odnos s majkom (Mjesec). Moze biti i telepatska povezanost, sto kazes, moze biti njena udaljenost, neprisutstvo, nestabilnost....itd.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 17:32   #95
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A dobro, naravno da se gleda cijela karta, no onaj prvotni opis je izveden iz samog aspekta konjukncije - bez kvadrata Marsa i ostalih naknadnih faktora.

Mozda si u pravu, konjukciju bi trebalo prvenstveno promatrati kao "pozitivnu", dati joj sansu , a eventualno uzeti u obzir neke teze aspekte koji bi mogli prevagnuti na "negativno" (kao kod mene).

Jedno je sigurno - Mo 0° Ne svakako daje neki neobican, nejasan, nedefiniran ili nevidljiv (Neptun) odnos s majkom (Mjesec). Moze biti i telepatska povezanost, sto kazes, moze biti njena udaljenost, neprisutstvo, nestabilnost....itd.
bravo.i na ovu temu se vratim kad završim s poslom.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 23:52   #96
mjesec/neptun konjukcija

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo budem napisala u kontekstu obmane što je tema topica.
Konjunkcija Mjesec/Neptun je zasigurno velika mašta, ali i velika psihička osjetljivost .....Konjunkcija je posebno specifična jer fokusira energiju pa je ovo ogroman kapacitet za samoobmanu jer su iskustva Mjeseca samog po sebi vrlo osobna, a u kombinaciji s Neptunom ona ne primaju više nikakvih granica... Ovdje se osoba teško vraća u svijet koji postoji izvan njezina dojma koji je vrlo jak i vrlo subjektivan. U stanju je ufurati se vrlo duboko...ona je pravi majstor u zaobilaženju onog što njena psiha ne želi vidjeti.
budući da sam trenutno okupirana ovim aspektom i pokušavam ga prokljuviti u potpunosti, imam zgodan link za sve one s istim potrebama



Don’t Jump In!

The most difficult consideration of Moon Neptune conjunctions however is found within this very deep pool of feeling that is created within the psyche, because all too often, and most especially in times of adversity, it is all to easy for them to simply “jump in”. It becomes something of a siren call for the native, not so much to wallow in their sense of being misunderstood, but actually to dive head-first into it and actually revel in it just a little. The most important advice I can possibly offer to anyone with Moon conjunct Neptune is to learn to recognise this tendency and when they hear that seductive song, to resist: “don’t jump in!” Skirt around the edge if you have to, paddle a little if you want, but keep your head above water: self awareness is the key, and the eternal refrain: “don’t jump in!”
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 14:53   #97
interesantna tema, ja nisam uvijek sigurna koliko neptun djelue uopce, mada ja osobno imam aspekt ne i ve u opoziciji. Nekad djeluje nekad ne. Neg mene zanima sto zapravo znaci ako osoba ima konjukciju so i ne, dali ta osoba izgleda lazov unatoc sto ne laze il je zbog tog neptuna moguce da kroz godine napravila sama sebi stetu i tako taj neptunn kroz sunce djeluje>?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 18:29   #98
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
interesantna tema, ja nisam uvijek sigurna koliko neptun djelue uopce, mada ja osobno imam aspekt ne i ve u opoziciji. Nekad djeluje nekad ne. Neg mene zanima sto zapravo znaci ako osoba ima konjukciju so i ne, dali ta osoba izgleda lazov unatoc sto ne laze il je zbog tog neptuna moguce da kroz godine napravila sama sebi stetu i tako taj neptunn kroz sunce djeluje>?
Laganje je posve druga kategorija, nisu Sunce/Neptun ljudi lažovi - o tome smo pisali ovdje.


Sunce/Neptun aspekt je aspekt koji prije svega nosi problem osobnog identiteta. Neptun je onaj koji je neodređen, u kontaktu s Suncem nosi nejasnu, nedefiniranu, konfuznu osobnost jer Neptun centar (Sunce) rastače, a ego slabi pa je takve osobe teško definirati ili etikirati i reći tko ona uistinu jest. Ona uvijek bira "biti neodređena".

To može biti mistik ili sanjar ili lakovjernik ili naprosto "pogubljena osoba" ali ono što je zajedničko svima jest da tu osobu ne vodi ego, niti racio nego neke posve druge težnje...ove osobe vode ideali (Neptun), one traže spajanje s nečim "višim od sebe" i "zemaljskog ega"(Sunce).

Sve zablude ili obmane proizlaze iz ovog.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:09   #99
možda nije pravi topic, ali ne znam gdje bih postavila ovo pitanje. svi mi imamo nekakvu intuiciju. nekima je više razvijena, nekima manje. mada stručnjaci govore da se intuicija može i uvježbati i usavršavati, osobno mislim da je to kao i inteligencija, nemoš postić baš puno ako ti je "početni kapital" mali.

e sad, ono što me konkretno zanima jest- što u natalu vrlo jasno pokazuje da je naša intuicija ispravna, odnosno, da joj treba vjerovati? upoznata sam da vodeni znakovi ribe i škorpion imaju prirodnu sklonost intuitivnom, te da mjesec i neptun označavaju tu sponu s intuicijom, ali htjela bih malo proširiti tu temu i steći bolji uvid. ja npr. mislim da trebam vjerovati svojoj intuiciji jer je pouzdano točna (dobro, zbog saturna imam povremene epizode totalne sumnje, al zanemarimo sad to ) i čak imam razvijenu teoriju što u mom natalu ukazuje na to.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:09   #100
"ispravna" - skladni aspekti Neptuna
"neispravna" - neskladni aspekti Neptuna
Iako i s neskladnim aspektima Neptuna neka osoba može biti izuzetno neobjektivna i lako (samo)obmanjiva što se tiče jednih stvari a pozitivno intuitivna što se tiče nekih drugih.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.