Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 11:26   #1
Miris i čulo njuha






Njuh je vrsta osjeta koji nastaje kad mirisne čestice podražuju receptore njuha, tzv. Schultzeove stanice, kojih u čovjeka ima oko 600 000, a raspoređene su po mirisnoj regiji u sluznici gornje nosne školjke. Ove stanice se podraže u prisutnosti raznih plinovitih kemijskih tvari koje se otapaju na sluznici. Živčani impuls od osjetilnih stanica njuha odlaze njušnim živcem do centra u velikom mozgu gdje nastaju mirisi. Osjet njuha čovjeka, majmuna, ptica, gmazova i vodozemaca mnogo je slabiji od osjeta njuha ostalih sisavaca.



Čulo mirisa je jedno od najstarijih i najiskonskijih ljudskih čula, a istovremeno i najmanje ispitano. Stručnjaci kažu da je miris direktno povezan sa najstarijim dijelovima ljudskog mozga u evolucijskom smislu, tj. dijelovima mozga koji su zaduženi za emocije poput ljubavi i sjećanja. Zbog toga se može dogoditi pojava da mirisi mogu izazvati navalu emocija poput osjećaja i sjećanja na prošle događaje.

Postoje čak i istraživanja po kojima mirisi mogu utjecati na nas dok još se nalazimo u majčinoj utrobi, tj. da izloženost određenim mirisima dok se još nalazimo u materici mogu utjecati na sklonost mirisima u kasnijem životu. Također postoje istraživanja o tome kako mirisi utječu na čovjekovo raspoloženje kao i još doista mnogobrojna istraživanja na tom polju…no čulo mirisa unatoč tomu je do dana današnjega za čovjeka još uvijek najmanje istražen osjet. Pa hajmo od početka, da vidimo što je i koji su sve pojmovi vezani uz osjet mirisa (njuha) naravno u astrološkoj simbolici.



• Čula su u astrološkoj simbolici kao što sam istaknula na sličnom topicu vezana uz Merkur/3. polje zato jer nam ona omogućavaju komunikaciju i interakciju s/u najbližoj okolini. Zato kada gledamo miris, gledamo prije svega 3. polje jer njuh spada u jedno od pet osnovnih ljudskih čula.



Miris je u astrološkoj simbolici vezan uz jednu planetu - planetu Veneru. Žene (Venera) imaju ravnomjerniji osjet njuha od muškaraca, a za njih se vjeruje da su i osjetljivije na mirise. U tom smislu bih istaknula:
  • Venera kao vladar bika donosi ljudima koji imaju naglašen taj znak jak osjet temeljnih mirisa, mirisa iz prirode ili mirisa kao što su oni kod hrane i općenito zbog znaka bika jako istančanu vezu hrana-miris.
  • Dok kao vladarica vage, onima koji je imaju naglašenu u karti nosi jednu posebnu ljubav prema "onom što miriše" - parfemima i općenito svim mirisima koji služe u svrhu ukrašavanja ili privlačenja pažnje suprotnog pola. Ljudi stavljaju parfem da privuku pažnju ili makar da izbjegnu da neugodnim mirisom uvrijede druge - Venera.



• Nadalje, organ njuha je nos. U astrološkoj simbolici on je vezan uz Mars/škorpion (kao i svi drugi "muški organi koji strše"). Od toga vjerojatno i datira za detektiva izraz njuškalo kao opis osobe koja ima potrebu da "nepristojno zabada nos u tuđe intimne stvari" (Mars/škorpion). Ili pak ona izjava "Moj nos - Moj ponos". Izraz nos također se koristi za označavanje početka nečega u smislu "prodiranja" kao npr. "nos aviona".

No, ako pogledamo u onom najiskonskijem, nagonskom obliku nos je organ jedinstvenog čula koje može registrirati miris drugog čovjeka, miris partnera koji ga na taj način može seksualno privući i uzbuditi ili odbiti (Mars/škorpion)....pa je to čulo kod ljudi kao i kod ostalih sisavaca imalo ključnu ulogu u raspoznavanju jedinki i odabiru partnera u smislu produženja vrste.



• Također, primjetih jednu zanimljivu stvar kod ljudi koji imaju osjetljivo čulo mirisa, a to je česta prisutnost aspekta Venera - Mjesec. To je zato jer taj aspekt povezuje dva najosjetljivija osobna tijela pa je u njihovu spoju ujedno i sadržana velika senzitivnost. Ovdje mirisi (Venera) mogu izivati jaka sjećanja (Mjesec) tj. ovo je aspekt zbog kojega se može dogoditi da mirisi mogu izazvati navalu emocija i sjećanja na prošle događaje. Kada se radi o kvadratu (a često zna biti) radi se o napetom aspektu koji u osnovi uvijek traži ulaganje truda pa je i ta osjetljivost na mirise neprestano "izazvana". Taj tip energije sadržan je i kod Mjeseca u znaku bika (istančan osjet za mirise hrane), te Mjeseca u vagi (istančan osjet za fine mirise).



• No htjela bih još jednu važnu stvar naglasiti u vezi čula mirisa. Čulo mirisa ima još jednu vrlo bitnu stvar u svojoj simbolici – Jupitera. Mirisi jako obogaćuju ljudski život i osjet punoće života...pa se može reći da sposobnost uživanja u mirisima opisuje veza Venera/Jupiter. Zato ljudi koji imaju jako razvijen (Jupiter) osjet mirisa (Venera) često u natalnoj karti imaju naglašenu vezu Venera/Jupiter/Mars u smislu široke palete mirisa koje su u stanju oćutiti vlastitim nosićem (Mars). Poznat je npr. slučaj Matthew McConaughey-a koji ima Veneru/Jupiter u 5. polju u kvadratu s Marsom i izbjegava korištenje dezodoransa jer kaže da se svaki dan mora oznojiti jer zbog znojenja miriše slađe i mozak mu bolje radi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:26   #2
Evo i dva primjera koja se tiču teme:




• Prvi je poznati pisac Marcel Proust - to je čovjek koji je pisao najplastičnije opise vlastitih sjećanja kroz mirise da su se mogli čitanjem oćutiti. Očito je imao jako razvijen osjećaj za mirise. Marcel je rođen u sunčanom znaku raka s stelijem u tom znaku i u prirodnom mu 4. polju što govori o jakoj sponi s djetinjstvom i svime onom što ga povezuje s njim. Marcel ima Mjesec u znaku bika (jak osjet hrane) i trigon na Veneru što s jedne strane govori i o njegovoj iznimnoj estetici, ali i osjetljivosti na mirise hrane. Mars (nos) je u znaku vage (ovo je "nos za fine stvari") u kvadratu s Merkurom (čulo) što je u njegovu slučaju bio jak okidač da napiše knjigu o sjećanjima (Mjesec/rak) na mirise čajnih kolačića...mirise upijene iz vlastita djetinjstva...


• Drugi primjer natalne karte je primjer čovjeka koji se bavi mirisanjem. To je Jacques Polge ili kako ga popularno nazivaju treći nos Chanel-a. Budući da se radi o parfemima kod njega je naglašena ona Venera "vaginog tipa" (7. polje), a kako je svijet parfema jako povezan s svijetom mode & show biznisa kod njega je osim na Veneri/7. polju naglasak i na lavu/5. polju.

U natalnoj karti vrh 3. polja jest u znaku ribe (istančanost, nevidljivo), a u tom 3. polju (čula) ima jaku planetu Mars (nos) što zajedno opisuje "jak nos" i jako istančano čulo mirisa. Također kao i Proust ima aspekt Venera (miris) - Mars (nos), a Venera čini egzaktni kvadrat na Mjesec u škorpionu. Vladar 3. polja Neptun je u 9. polju što govorio istraživanju (kemiji -Neptun)...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 23:47   #3
Jako zanimljiva tema

bacila sam pogled na maminu natalnu kartu, naime, žena ima nos kao ćuko nepogrešiv i jako osjetljiv

Ve (1 k u Jar) 90 Ju (9 k Vaga) - ne voli ženske parfeme, samo stroge muške, sjećam s jednog - Ungaro III, mislim da mu je osnovna nota sandalovina, limun, papar

Ve 120 Ma (4 k Ovan)

Ve 60 Ne (10 k Sco) koji je vladar 3 k
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 08:51   #4
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

• Čula su u astrološkoj simbolici kao što sam istaknula na sličnom topicu vezana uz Merkur/3. polje zato jer nam ona omogućavaju komunikaciju i interakciju s/u najbližoj okolini. Zato kada gledamo miris, gledamo prije svega 3. polje jer njuh spada u jedno od pet osnovnih ljudskih čula.



Miris je u astrološkoj simbolici vezan uz jednu planetu - planetu Veneru. Žene (Venera) imaju ravnomjerniji osjet njuha od muškaraca, a za njih se vjeruje da su i osjetljivije na mirise. U tom smislu bih istaknula:
  • Venera kao vladar bika donosi ljudima koji imaju naglašen taj znak jak osjet temeljnih mirisa, mirisa iz prirode ili mirisa kao što su oni kod hrane i općenito zbog znaka bika jako istančanu vezu hrana-miris.


• Nadalje, organ njuha je nos. U astrološkoj simbolici on je vezan uz Mars/škorpion (kao i svi drugi "muški organi koji strše"). Od toga vjerojatno i datira za detektiva izraz njuškalo kao opis osobe koja ima potrebu da "nepristojno zabada nos u tuđe intimne stvari" (Mars/škorpion). Ili pak ona izjava "Moj nos - Moj ponos". Izraz nos također se koristi za označavanje početka nečega u smislu "prodiranja" kao npr. "nos aviona".

No, ako pogledamo u onom najiskonskijem, nagonskom obliku nos je organ jedinstvenog čula koje može registrirati miris drugog čovjeka, miris partnera koji ga na taj način može seksualno privući i uzbuditi ili odbiti (Mars/škorpion)....pa je to čulo kod ljudi kao i kod ostalih sisavaca imalo ključnu ulogu u raspoznavanju jedinki i odabiru partnera u smislu produženja vrste.

• Također, primjetih jednu zanimljivu stvar kod ljudi koji imaju osjetljivo čulo mirisa, a to je česta prisutnost aspekta Venera - Mjesec. To je zato jer taj aspekt povezuje dva najosjetljivija osobna tijela pa je u njihovu spoju ujedno i sadržana velika senzitivnost. Ovdje mirisi (Venera) mogu izivati jaka sjećanja (Mjesec) tj. ovo je aspekt zbog kojega se može dogoditi da mirisi mogu izazvati navalu emocija i sjećanja na prošle događaje. Kada se radi o kvadratu (a često zna biti) radi se o napetom aspektu koji u osnovi uvijek traži ulaganje truda pa je i ta osjetljivost na mirise neprestano "izazvana". Taj tip energije sadržan je i kod Mjeseca u znaku bika (istančan osjet za mirise hrane), te Mjeseca u vagi (istančan osjet za fine mirise).
Baš zanimljiva tema.
Kada moja mama, preda mnom drugim ljudima priča o meni i mom djetinjstvu, onda joj je uvijek top tema to kako sam njuškanjem, i s bijelim ubrusom u ruci , radila selekciju hrane. Ako mi miris nije "odgovarao" nije bilo Božje šanse da to nešto, recimo, pojedem.
No, da ne duljim s reminiscencijama vidim ovdje i zanimljivo astrološko objašnjenje nekih neobičnih pojavnosti.
Imam cijeli stelij u 3. kući u kojoj su, naravno, i Mjesec i Venera (konjunkcija).
Moja Venera spada u onu koja "ne voli" parfeme. Uvijek mi se povraća kad osjetim miris parfema (a ja sama, eventualno, koristim uvijek jedan i samo jedan te isti parfem), ali zato volim miris tijela, pa makar i uznojenog. Taj miris mi je naj naj. A astro objašnjenje bilo bi Mars u Škorpionu kvadrat Venera u Vodenjaku. U tom smislu, odbijaju me i napirlitani i namirišani muškići, za razliku od onih znoj vulgaris muškića.
Što se tiče proustovskih "sjećanja" mirisom, što bi bila zapravo sinestezija, eto i tu sam blagoslovljena pa me okusi/mirisi instantno vraćaju u neko prošlo vrijeme, djetinjstvo, s jasnim sjećanjem na osjećaje i slike iz tog vremena. Tu je isto kvadrat Venera/Mjesec iz 3. kuće (najranije djetinjstvo) s Marsom iz 12. (podsvjesno, skriveno).
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:27   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post



• Također, primjetih jednu zanimljivu stvar kod ljudi koji imaju osjetljivo čulo mirisa, a to je česta prisutnost aspekta Venera - Mjesec. To je zato jer taj aspekt povezuje dva najosjetljivija osobna tijela pa je u njihovu spoju ujedno i sadržana velika senzitivnost. Ovdje mirisi (Venera) mogu izivati jaka sjećanja (Mjesec) tj. ovo je aspekt zbog kojega se može dogoditi da mirisi mogu izazvati navalu emocija i sjećanja na prošle događaje. Kada se radi o kvadratu (a često zna biti) radi se o napetom aspektu koji u osnovi uvijek traži ulaganje truda pa je i ta osjetljivost na mirise neprestano "izazvana". Taj tip energije sadržan je i kod Mjeseca u znaku bika (istančan osjet za mirise hrane), te Mjeseca u vagi (istančan osjet za fine mirise).
Ja imam stelijum u trećoj (So,Me,Ve) i egzaktni trigon Mjeseca i Venere i primijetila sam da su mi mirisi vrlo važni.
Tako da me neki neugodan ili oštar miris može izludjeti do muke,a najviše volim one slatke,opojne i dizajnerske mirise (OK,OK,to je ova Venera ).
Ja sam tip koji se okreće za fino naparfemiranim dečkima.
Osim toga, miris mi najjače od svih osjetila pobuđuje sjećanja na neke prošle događaje (OK, to mora biti Venera/Mjesec aspekt).
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:41   #6
Thumbs up

Drago mi što si otvorila ovu temu...

Kod mene je to osjetilo iznimno izraženo još od malih nogu...to su i drugi primjetili pa su mi kao maloj znali pod nos stavljati razne začine , predmete, biljke, parfeme, hranu i "tjerali" me da pogađam...
Gledam baš svoju natalnu i nemam izraženu veneru, ni znak bika ni vage, eventualno što mi se venera nalazi u 2. ali u znaku ovna, tako da ništa od toga i u trigonu je s jupiterom u sedmoj....
Na parfeme sam osjetljiva i poprilično izbirljiva...i vežem ih uz sjećanja...neznam da li je neptun za to kriv, ali svaki parfem, kada ga pomirišim i zažmirim, postaje poseban svijet...zvuči patetično i klišejizirano ali neznam drugačije to izraziti.... I da, ne "mješaju" mi se parfemi ni nakon što ih više pomirišim,ako, naravno, ih nisam sama kapnula na isto mjesto...
ali kod mene je izraženije nešto drugo...ja pamtim miris kože kod ljudi..sjećam se mirisa kože iz djetinjstva kod osoba koje nisam vidjela niz godina, kod kojih se jedva prisjećam obrisa lica....neki ljudi su mi postali odbojni zbog svog mirisa kože koji nije nužno bio "smrad od prljavštine", a neki privlačni zbog specifičnog mirisa kože koji im tako "pristaje"....isto tako, pamtim mirise domova....
Imam neku naviku, također od malih nogu, da kad uzmem neki predmet u ruke prvo ga pomirišim, makar se radilo o gluposti....posebno volim mirisati starinske predmete...kutijice, odjeću, kopče za kosu....
Hranu ne stavljam u usta dok ju ne pomirišim, ako mi nema ugodan miris, i da je okus savršen, neće prići mojim ustima....


Zanimljivo mi je to, zato što moja starija sestra ima četiri planete u Vagi i jednu u Biku, a ne prepoznaje toliko mirise....ali istina, veeliki je gurman(ta je kadra sama smazati cijelu kokoš-a nije buca) i voli lickanje pa su se tu i ukomponirali parfemčići...njoj nije bitno kakav je bitno da ne ide nikamo bez parfema
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:58   #7
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Kod mene je to osjetilo iznimno izraženo još od malih nogu...to su i drugi primjetili pa su mi kao maloj znali pod nos stavljati razne začine , predmete, biljke, parfeme, hranu i "tjerali" me da pogađam...
Gledam baš svoju natalnu i nemam izraženu veneru, ni znak bika ni vage, eventualno što mi se venera nalazi u 2. ali u znaku ovna, tako da ništa od toga i u trigonu je s jupiterom u sedmoj....


ali kod mene je izraženije nešto drugo...ja pamtim miris kože kod ljudi..sjećam se mirisa kože iz djetinjstva kod osoba koje nisam vidjela niz godina, kod kojih se jedva prisjećam obrisa lica....neki ljudi su mi postali odbojni zbog svog mirisa kože koji nije nužno bio "smrad od prljavštine", a neki privlačni zbog specifičnog mirisa kože koji im tako "pristaje"....isto tako, pamtim mirise domova....
A koji je vladar 3. polja (čula) - isto Mars?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:03   #8
Da, u trećoj, nemam planeta, u ovnu je vrh, a vladar mars je na samom kraju četvrte(prelazi u petu)
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:10   #9
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
a najviše volim one slatke,opojne i dizajnerske mirise (OK,OK,to je ova Venera ).
Ja sam tip koji se okreće za fino naparfemiranim dečkima.
Osim toga, miris mi najjače od svih osjetila pobuđuje sjećanja na neke prošle događaje (OK, to mora biti Venera/Mjesec aspekt).
ajme i ja isto!

nevjerojatno mi je kako mi miris prizove slike nekih prošlih događaja, ljudi, situacija (pa čak i osjećaje koje sam tada imala) koje sam na svjesnoj razini zaboravila!
a nemam vezu Mo/Ve...

Zadnje uređivanje Žulaj : 19.11.2009. at 15:16.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:12   #10
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
Da, u trećoj, nemam planeta, u ovnu je vrh, a vladar mars je na samom kraju četvrte(prelazi u petu)
...veza Venere i Marsa u kontekstu 3. polja nosi jaku osjetljivost na "animalne mirise" - mirise kože, mirise znoja.



P.S. Ako je veza kroz znak škorpiona (kao kod Diki) posebno ako je napeta onda osoba može biti iznimno selektivna po pitanju mirisa ljudskog tijela.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:22   #11
nemam aspekt između marsa i venere, niti plutona s te dvije planete osim semikvadrata s venerom...što je neznatno...
evo vidi uostalom....
http://tinypic.com/r/2wn5v04/6
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:25   #12
Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
nemam aspekt između marsa i venere
Imaš Marsa vladara 3. polja i Veneru u ovnu - to pisah.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:30   #13
aha....
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 22:58   #14
Mirisna tema, nice

Moja neaspektirana Venera (zapravo ne prima glavne aspekte, pa je promatram kao takvu) jest u svom prirodnom 7.polju u Blizancima.
Mjesec i Mars su u konjunkciji (Bik)

Najviše volim mirise prirode, pogotovo svježe pokošene trave i ljetne kiše
Parfeme izbjegavam, najljepši mi je miris kože poslije tuširanja i neki blagi deo
Međutim, slaba sam skroz na muške parfeme
Nakeljim si kapljicu dečkovog parfema na posteljinu i tek onda mogu spavati

Zadnje uređivanje marker : 19.11.2009. at 23:13.
marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 16:01   #15
Mene je moj muž vrlo često njušio, onako, sviđalo mu se to. Naknadno sam saznala da konjukcija Venere i Neptuna potiče svoje vlasnike na takve aktivnosti.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:14   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
.[/LIST]
  • Dok kao vladarica vage, onima koji je imaju naglašenu u karti nosi jednu posebnu ljubav prema "onom što miriše" - parfemima i općenito svim mirisima koji služe u svrhu ukrašavanja ili privlačenja pažnje suprotnog pola. Ljudi stavljaju parfem da privuku pažnju ili makar da izbjegnu da neugodnim mirisom uvrijede druge - Venera.
• Također, primjetih jednu zanimljivu stvar kod ljudi koji imaju osjetljivo čulo mirisa, a to je česta prisutnost aspekta Venera - Mjesec. To je zato jer taj aspekt povezuje dva najosjetljivija osobna tijela pa je u njihovu spoju ujedno i sadržana velika senzitivnost. Ovdje mirisi (Venera) mogu izivati jaka sjećanja (Mjesec) tj. ovo je aspekt zbog kojega se može dogoditi da mirisi mogu izazvati navalu emocija i sjećanja na prošle događaje.
• No htjela bih još jednu važnu stvar naglasiti u vezi čula mirisa. Čulo mirisa ima još jednu vrlo bitnu stvar u svojoj simbolici – Jupitera. Mirisi jako obogaćuju ljudski život i osjet punoće života...pa se može reći da sposobnost uživanja u mirisima opisuje veza Venera/Jupiter.[B] Zato ljudi koji imaju jako razvijen (Jupiter) osjet mirisa (Venera) često u natalnoj karti imaju naglašenu vezu Venera/Jupiter/Mars u smislu široke palete mirisa koje su u stanju oćutiti vlastitim nosićem (Mars). Poznat je npr. slučaj [/B
Wow , super tema.Uvijek sam mislila da imam bolji njuh od većine. I baš mi miris zna izazvati onako prustovsko sjećanje.
Sve boldano je točno. Jedino nemam tu bezu s marsom.
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:32   #17
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Wow , super tema.Uvijek sam mislila da imam bolji njuh od većine. I baš mi miris zna izazvati onako prustovsko sjećanje.
Sve boldano je točno. Jedino nemam tu bezu s marsom.
Parfeme možemo koristiti i da nesvjesno prekrijmo svoje srahove,to sam negdje čula ne nam da li je točno
To bi opet bila 6.kuća
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 01:24   #18
Kod mene je situacija s mirisima zanimljiva. Kad pomislim na neku blisku osobu a nije trenutno u mojoj blizini, osjetim njen miris/parfem odnosno neki miris za nju karakterističan. I to prvih par puta kad mi se dogodilo, mislila sam da je osoba tu negdje!
Nisam mogla vjerovati koliko je jak taj miris bio. Potpuno stvaran.

Konjunkcija Venere i Marsa (vladar Merkur) radi sextile na Mjesec u raku.
Trećom vlada škorpion, a pluton radi polukvadrate na tu konjunkciju i trigon na Mjesec.

Poznata sam po tome da volim teške parfeme. Cvjetne i slične ne mogu smislit. Meni parfem nije parfem ako nije jak i težak.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 09:44   #19
zanimljiva tema
ja imam situaciju opozicije mjeseca (10. kuća- vodenjak) sa venerom u lavu (3.kuća)
pa mi na posao dolaze ljudi koji ne mirišu baš bajno zbog svojih socijalnih prlika (vodenjak)
a kad su namirišani onda su to tako teški parfemi da mi dođe zlo (venera u lavu-jak i pretjeran parfem)
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 01:51   #20
mmm, obožavam lijepe mirise i parfeme, pogotovo orijentalne i začinske, mogla bi cijeli dan provesti u parfumeriji
To je valjda venerica u vagi ili stelij u 3 kuci.....a bas me onako mirisi mogu uvijek odvesti u djetinjstvo, dogodi mi se da osjetim neki miris i onda mozgam pola sata otkud mi je poznato, pa se sjetim da je rijec npr. o mirisljavom sjenilu koje sam imala kao curica.........
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.