Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 13:45   #1
Lightbulb Znanstvenici - statistika

Sta to oni imaju sto mi obicni smrtnici nemamo?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:47   #2
Meni je ova tema koju si otvorila i o kojoj smo jučer pisali zanimljiva, odnosno nisam vidjela da je negdje podrobnije razrađena pa bih voljela da mi to tu napravimo onako fest kako spada.

No ovako kako si ti stavila temu se baš ne razumije u kojem smjeru bi ona trebala ići da bi bila konstruktivna. Pa sam te htjela pitati imaš li kakvu zamisao?


Moja ideja je npr. da bi najprije trebalo istaknuti (astrološki naravno) što je to nauka i koji su to faktori (činioci karaktera) koje bi naučnik treba imati. A onda možemo stavljati i konkretne primjere.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:52   #3
Da, slazem se,tako nekako sam i mislila
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 21:36   #4
Znanost








Znanost (lat. scientia) u svom značenju predstavlja znanje (Jupiter) - pa je ona i u svom astrološkom značenju prije svega predstavljena "višim umom" i znanjem - Jupiterom.




Jupiter je u planetarnoj hijerarhiji onaj prvi prvcati neosoban planet i kao takav on prije svega predstavlja onu fazu ljudskog razvoja u kojoj je započeo proces preobražaja ljudskih instintivnih impulsa - instinktivnih mehanizama ljudske psihe. Jupiter je vatreni planet i svojim elementom vatre on simbolizira žudnju i da se otkrije i da se sudjeluje u onome što se nalazi izvan horizonta vidljivog ljudskom umu (Merkuru). A upravo zbog toga što u ovoj fazi postoji urođeni poriv za povećanjem znanja, urođeni poriv prema širenju razumijevanja ona pojedincu omogućava i da upravlja svojim primitivnim težnjama i da ih usmjeri prema dalekosežnijim i univerzalnijim ciljevima.


Dakle, znanost je predstavljena Jupiterom jer u svojoj najelementarnjoj definiciji Jupiter predstavlja ljudski poriv za učenjem i obuhvatnijim razumijevanjem života ali i ljudsku potrebu da se napreduje i poboljša u intelektualnom (mentalnom) smislu - što znanost u svojoj biti jest.

Zato možemo reći - da bi čovjek bio znanstvenik on prije svega mora imati sposobnost da stvari vidi dijelom veće slike, on mora biti čovjek koji posjeduje mišljenje koje je utemeljeno na proširenom pogledu na stvar/stvari jer jedino s takvom sposobnošću on će najvjerojatnije moći utjecati na druge i proširiti njihov pogled na tu istu stvar/stvari. Jer da bi se neki nepoznati problem riješio on se nikada ne može riješiti na nivou na kojem je i sam nastao. Osoba koja ga želi riješiti (znanstvenik) mora imati pristup tom nepoznatom problemu s višeg nivoa, nivoa koji nadmašuje postojeći problem i samo na taj način će se ukazati rješenje.



Kako znanost postaje sofisticiranija i sve modenija - svakim novim danom ona nailazi na fenomene koji ruše (Uran) njene odavno prihvaćene modele (Saturn). Dakle, Jupiter je ona faza i onaj element ljudske psihe koji je sposoban da formira konceptualni plan na osnovi kojeg se sve dalje strukturira (Saturn slijedi nakon Jupitera) - a sav daljni rast, razvoj i nova znanstvena dostignuća postaju mogući (Uran)...




Znanstvenik u svom radu koristi znanstvene metode. Znanstvene metode se svode na postavljanje hipoteze tj. ideje čiju valjanost treba provjeriti kroz eksperimentalno potvrđivanje ili osporavanje (eksperiment - Uran). I tu dolazimo do pitanja - Što je to što istraživanje (Jupiter) čini znanstvenim?


Nastavak slijedi...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 13.11.2013. at 11:26. Reason: ispario link slike
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:17   #5
Svatko ima netko znanje (Jupiter) koje može biti korisno ili efikasno u određenom kontekstu (Saturn). Zato je prvo pitanje koje si možemo postaviti kada pišemo o znanstveniku, pitanje - U kakav kontekst je stavljeno znanje (Jupiter) znanstvenika?




Znanstvenik






  • ...shodno pitanju htjela bih naglasiti kao neku vrstu astrološke činjenice - za znanstvenika je važno da njegov viši um i njegovo znanje (Jupiter) budu stavljeni u konkretan, stvaran kontekst (Saturn). Jer u protivnom on je samo istraživač bez "opipljivih" znanstvenih postignuća. Astrološki to znači da natalna karta znanstvenika treba sadržavati vezu Jupiter (znanje) - Saturn (primjena). To može biti (pače često i jest) napeta veza zato jer na taj način osoba živi stalnu iritaciju (napetost) na relaciji višeg uma/znanja (Jupiter) i njegove praktične formulacije. Tj. posve određenog i svrhovitog oblika istog (Saturn). A ako je ta napetost stalno prisutna onda ona znanstvenika neprestano i "tjera" da pronalazi načine da usvojenom znanju nađe "daljnju svrhu"...

    Znanost danas uključuje veliki broj područja i grana od prirodnih znanosti (matematika, fizika, kemija...) pa sve do tehničkih, medicinskih, društvenih i mnogih drugih znanosti. U natalnim kartama znanstvenika koji su više okrenuti prirodnim i "starijim" znanostima naglašeniji je Saturn/jarac, dok je u natalnim kartama apstraktnijih istraživača više naglašen Jupiter/strijelac.


  • Još stari Grci su radili razliku između znanja (Jupiter) proizašlog iz božanski inspiriranog uma (Merkur u ribama) i znanja proizašlog iz logike uma (Merkur u djevici). No...oba su jednako mjerodavna i vrijedna. A ovo pišem prije svega zato da bih istaknula da u astrološkom smislu znanstvenik definitivno mora imati istaknutu planetu uma (Merkur) jer znanstvenik prije svega živi, radi i vrši utjecaj - umno.

    U Merkuru živi onaj prvi ljudski instinkt za znanjem, ona prva prvcata radoznalost, razmatranje, kretanje i potreba da se nešto usporedi i razluči kako bi čovjek postao svjestan odnosa među stvarima i pojavama oko sebe. Kod znanstvenika ta želja za znanjem vezana je prije svega uz promjenjivu kvalitetu pa se ističe u pozicijama znakova djevice, blizanca, strijelca i riba te Merkur u kutnim poljima (prije svega u prvom, a najviše u desetom jer se odnosi na profesiju znanstvenika kao umnog autoriteta ukupnog društva).

    Ranije sam istaknula položaj Merkura u znaku strijelca kao poziciju koja se često susreće kod znanstvenika upravo zato jer je u toj poziciji sadržana direktna veza istraživačkog uma i potrebe da taj um razvije šire shvaćanje početne činjenice. Također bi htjela istaknuti os 26º na osi blizanac/strijelac (centra galaksije).

    Zato kada birah slike za ovaj post namjerno tražih one u kojima se očituje Merkur...znanstvenik mora imati istaknut planet Merkur bilo da je on znanstvenik "udubljen u knjige" (Merkur) ili znanstvenik udubljen u "sitnice" (Merkur).


  • Znanstvenik je čovjek-um (Merkur) koji se bavi znanošću (Jupiter). Zato u natalnoj karti znanstvenika bilo koje vrste u prvom redu bi trebala postojati jaka veza Merkura i Jupitera. To može biti na različite načine, npr. Merkur u strijelcu, aspekt Merkur/Jupiter, dispozitor Merkura u aspektu na Jupiter, Merkur u aspektu s vladarem 9. polja.


  • Znanstvenici često imaju "crvene natalne karte" a posebno "crvene" aspekte prema Merkuru. Dinamički i izazovni aspekti (kvadrat, opozicija, inkonjunkcija a u nekim slučajevima i konjunkcija) stvaraju neku vrstu stresa koji može osobu poticati da se takvog stresa riješi na način da sama uloži napor u njegovo rješavanje ili je pak okolnosti u životu prisile na taj napor...jednom riječju napeti aspekti su "neodgodivi". U svakom slučaju napeti aspekti na Merkur su češći nego oni protočni jer znanstvenik je osoba čiji um mora biti i dinamičan i "provociran".


  • Planet Uran je tijelo koje predstavlja i snagu i moć univerzalnog uma koji u svom djelovanju doprinosi izražavanju ljudskog uma u smjeru orginalnih, pronalazačkih i naprednih procesa razmišljanja što je za znanstvenika jako važno. Veza ljudskog uma-Merkura i univerzalnog uma-Urana je veza koja nosi mentalnu domišljatost. No ona je posebno istaknuta kao veza koja sadrži potrebu proboju u nova područja uma. Merkurovskoj misli koja se toliko bavi analizom, sintezom i logikom potrebno je da se preobrazi u "Uransku misao" tj. da napravi proboj izvan okvira ljudskih shvaćanja ili dotadašnjeg umnog dosega. A upravo je Uran onaj činioc ljudskog karaktera koji je i spreman odbaciti stare obrasce da bi ih zamjenio novim, modernijim oblicima koji istovremeno ljudskoj psihi daju više prostora prema daljnjem razvoju.

    No iako u vezi Merkur/Uran imamo idealne uvjete za znanstveno istraživanje posebno u modernim znanostima, elektrotehnici, fizici ili npr. računalstvu potrebna je jaka dominacija Saturn nad njom da bi se s ovom mentalnom domišljatošću moglo napraviti nešto konstruktivno u znanstvenom smislu. Dakle, u kartama znanstvenika potražimo vezu Merkur - Saturn - Uran.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 11:52   #6
Jao ja se izvinjavam sto sebe pomminjem u ovom kontekstu ali sam se prepoznala skroz
jedino mi Merkur nem kvadrate ali je zato u 12 u konjunkciji sa Uranom u sag.
Me 60 Ju
Saturn u jupiterovom znaku
Jupiter u (nekada) saturnovom znaku
Oduvek mi je san da budem poliglota i da napravim jedan dobar recnik

Fish,
Nego, jel mozemo sad da stavljamo primere?
Jel mislis da idemo po naukama ili je svejedno?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 15:57   #7
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Fish,
Nego, jel mozemo sad da stavljamo primere?
Jel mislis da idemo po naukama ili je svejedno?
U biti imam u glavi posve razrađen plan do najsitnijh detalja samo ovaj tjedan sam bila u velikoj gužvi pa ne stignem. Ovako...ideja koju imam sastoji se u tomu da bi bilo poželjno da ovdje pristupimo znanstveno tj. na slijedeći način.



Osnovni elementi znanstvene metode su:

  • formulacija hipoteze (to bi u našem slučaju bila astrološka formulacija znanstvenika - što napravih)
  • promatranje i testiranje hipoteze (u našem slučaju kroz predočavanje natalnih karti znanstvenika)
  • zaključak




Daklem, probah u ovim uvodnim postovima izložiti (astrološki naravno) općenitu sliku znanstvenika: Sunce (ja) - Jupiter (znanost) uz pripadajuće dominantne faktore. Nakon toga bi slijedeći korak bio predočiti što veći broj natalnih karata iz kojih bi istaknuli zastupljenost upravo tih faktora. I na kraju naravno napravili - zaključak. Nešto slično smo već radili na temi s terorizmom.


Također da naglasim, ovdje ne bih za početak išla na specifične grane znanosti jer na taj način se slika širi (zato se i nisam u uvodnim postovima referirala na takve stvari već općenito). To možemo poslije kada obradimo znanstvenika općenito. Još bih istaknula i važne faktore na koje moramo obratiti pažnju:

  • točnost natalnih karata - pa bih svakako u predočavanju istaknula i slovce koje stoji uz rejting čisto da imamo i tu referencu
  • širina područja koju pojam znanstvenika obuhvaća - zato bih za početak najprije stavljala natalne karte najpriznatijih znanstvenika jer ćemo na taj način najbolje obuhvatiti općeniti pojam znanstvenika



Eto - to je najkraće moj plančić. Ako netko ima što nadopuniti od toga na koje aspekte i faktore bi se referirali kod znanstvenika do bilo koje druge ideje slobodno neka to napravi ovdje prije nego krenemo s primjerima. Također što više sudionika u temi bi bilo lijepo vidjeti.


Budem večeras stavila i prvi primjer.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:24   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, u kartama znanstvenika potražimo vezu Merkur - Saturn - Uran.

Ovo bih naglasio....

... no osim gore navedenog istaknuo bih izraženu 3 kuću, i za neke znanosti meni očekivan Sa u 12 ili naglašena 12
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:34   #9
Nisam uopće imala dileme s kim da krenemo.

O njemu su doista ispričane razne moguće i nemoguće priče od "čarobnjačkih" do znanstvenih, snimjeni filmovi i napisane mnoge knjige...ali istina je vrlo jednostavna - Nikola Tesla je bio veliki znanstvenik i inovator, čovjek bez čijih bi izuma danas teško mogli živjeti na način kojim živimo. Ali isto tako čovjek znanstvenik (Jupiter) visokih moralnih i etičkih načela (Jupiter), koje je propovijedao tijekom čitavog života. Zacrtao je određene standarde (Saturn) ne samo u tehnološkom napretku (Uran), već i u ljudskom ophođenju (Venera vladar ASC) prema tehnološkim dostignućima (Venera dispozitor Uranu (inovativna dostignuća) u konjunkciji s Saturnom).


Primjer 1:


NikolaTesla








Nikola Tesla primjer je znanstvenika ali prije svega inovatora posebno u području električne energije (Uran u 1. polju).


1) Sliku znanstvenika inovatora u području električne struje (Uran) vidimo kroz aspekte:


• Sunce (ja) 90º Jupiter (znanost) = znanstvenik

• Sunce (ja) 0º dispozitor Urana (inovativnost, fizika) = inovator

• Sunce/dispozitor Urana 90º Jupiter = znanstvenik pronalažač i inovator u području elektrotehnike (struje)

Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (inovacije, eksperimenti, znanstvena istraživanja..)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i primjenjuje i stavlja u konkretna kontekst imamo kroz napete aspekte:


• Jupiter (znanje, znanost) 90º Saturn (primjena)

• Jupiter 180º dispozitor Saturna



3) Sliku i istraživačkog i koncentriranog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku blizanca

• Merkur 0º Saturn u 3. polju

• Merkur 120º dispozitor Jupitera



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur iznimno naglašen - u vlastitom sjedištu (i kroz znak i kroz polje)

• vrh 9. polja (istraživanje) na 26º znaka strijelca (centar galaksije)

• kartom dominiraju napeti aspekti (posebno prema Merkuru/Merkurovom polju)



5) Rejting:

• karta je označena oznakom B (biografski podaci)


Nikola Tesla - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 17:48   #10
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Ovo bih naglasio....

... no osim gore navedenog istaknuo bih izraženu 3 kuću, i za neke znanosti meni očekivan Sa u 12 ili naglašena 12
Naravno 3. polje jest serija Merkura (to smo/budemo svakako obuhvatili). A za pojedinačne znanosti kao što rekoh ajmo prvo općenito. Budemo poslije gledali specifičnosti pojedine vrste znanosti i kako se njihov simbol vidi u kartama. Može?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:00   #11
Moram prije svega reci da ni ja uopce nisam dvojio tko ce biti prvi znanstvenik u nizu primjera koji bi trebali slijediti!

Ne mogu se pak na zalost pohvaliti,da u karti kakvom ju je sacinio Astro data bank vidim znanstvenu velicinu drugog i barem za sada i treceg milenija.Covjek, Prometej, koji je bogovima ukrao vatru pored koje se griju i osvjetljavaju generacije covjecanstva,na ovoj karti izgleda zaista sitno.

Govorim sve ovo, jer hocu skrenuti pozornost,izmedju ostalog i na to,da je pozivajuci se na olujnu noc kojom su parale munje i tutnjali gromovi,Mile Dupor rektificirao rodjenje na trenutak u kojem se gromovnik,Uran nalazi na samom ascendentu.Rodjenje je po njemu bilo u 0 h 54 min,10.07.1856.

Nastavak slijedi !...

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 22:38   #12
Nastaviti ću najprije s klasičnim znanstvenicima.


Puno podataka o životu Johannes Keplera (jarac/blizanac/blizanac) poznato je iz horoskopa koje je sam pisao. Njemu je izrada horoskopa za tadašnje plemiće ujedno i koristila da bi osigurao financijska sredstva za bavljenje znanstvenim radom. Kepler je klasični znanstvenik (dominacija Saturna)...no on je bio u svoje vrijeme i matematičar i astronom i astrolog. Kepler je naime živio u doba kada nije bila jasna razlika između astronomije i astrologije i kao takav i danas se drži simbolom prelaska sa starog na novi duh znanosti (Sunce/Uran u jarcu). Johannes je formirao zakone planetarnih kretanja poznate kao Keplerovi zakoni i smatra se jednim od glavnih utemeljitelja moderne astronomije.



Primjer 2:


Johannes Kepler






1) Sliku znanstvenika (Jupiter), astronoma/astrologa (Uran) vidimo kroz aspekte:


• Sunce (ja) 60º Jupiter

• dispozitor Sunca 120º Jupiter

• Sunce 0º Uran

Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanje, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja...)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretne kontekste (zakone/Jupiter) imamo kroz aspekte:


• Jupiter 120º Saturn

• Jupiter 0º dispozitor Saturna



3) Sliku i inventivnog i koncentriranog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku jarca

• Merkur 0º Uran

• dispozitor Merkura 120º Jupiter



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju

• istaknuta os blizanac/srijelac (ASC/DSC) na 24º znakova (blizina centra galaksije)

• Uran vladar 9. polja (otkriće - 9. polje/zakon)

• kartom dominiraju napeti aspekti prema Merkuru




5) Rejting:

• karta je označena oznakom B (biografski podaci)



Johannes Kepler - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 23:10   #13
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Mile Dupor rektificirao rodjenje na trenutak u kojem se gromovnik,Uran nalazi na samom ascendentu.Rodjenje je po njemu bilo u 0 h 54 min,10.07.1856.
Mnogi su rektificirali Teslinu natalnu kartu. A Duporova u knjizi je za 10. srpnja 1856. u 00:40.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 18:57   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mnogi su rektificirali Teslinu natalnu kartu. A Duporova u knjizi je za 10. srpnja 1856. u 00:40.
Pretpostavljam da se radi o diskrepanci,koju sam vec zamjecivao.Astro naime puno preciznije izracunava koordinate mjesta rodjenja pa s tim u svezi cesto dolazi i do razlika.Ovdje govorim,bas o kartama koje je radio stovani gosp.Dupor,a osobno sam imao cast i vidjeti ih nekoliko.

Posto mi trenutno nisu pri ruci ni NVP ni zbirka karti poznatih,ovaj sam podatak iznjedrio iz karte koju sam sam projicirao na Astro-u,a po sjecanju na cinjenicu da je Dupor Urana smjestio na Asc.U 0.49 po Astro-u Uran ne bi bio na Ascendentu.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:17   #15
Tycho Brahe (jarac/vodenjak/djevica) bio je znanstvenik - astronom (Uran). Cijela njegova karta orijentirana je prema steliju u vrhu 11. polja na samom spoju dvaju znakova: jarac i strijelac.

Tycho je po svojoj osnovnoj i umnoj orijentaciji znanstvenik starog kova (Sunce/Merkur u jarcu) ali u mnogočemu istraživač koji se zanima za rubna područja (dispozitor Sunca/Merkura u znaku strijelca 90º Uran, Jupiter u vodenjaku, ASC u znaku vodenjaka). Razvio je niz instrumenata (Uran) za precizno promatranje neba (Uran u djevici) prije teleskopa, a poznat je po svojoj preciznosti i iznimno točnim astronomskim izmjerima. Ako vam se čini da ima nešto neobično u njegovom izgledu to je istina....naime zanimljivost iz njegova života jest i to da je nosio protezu umjesto nosa (Mars) jer ga je u jednoj bitci većim dijelom izubio.



Primjer 3:


Tycho Brahe









1) Sliku znanstvenika (Jupiter) astronoma (Uran) vidimo kroz aspekte:


• dispozitor Sunca u Jupiterovu znaku (konjunkcija s centrom galaksije)

• dispozitor Sunca 90º Uran

• Sunce 0º dispozitor Urana


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanje, znanost, širenje obzora) ali ovdje s orijentacijom prema Uranovskom (astronomija).


2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira (Saturn) i stavlja u konkretne kontekste (zakone/Jupiter) imamo kroz aspekte:


• dispozitor Jupitera (znanje, znanost) 90º Saturn (primjena)

• Jupiter u znaku vodenjaka, Saturn u znaku strijelca



3) Sliku inventivnog uma, te sliku preciznosti i točnosti uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku jarca

• Merkur 0º Saturn

• dispozitor Merkura 90º Uran (Uran u Merkurovu znaku)

• vladar 3. polja egzaktno 150º Uran



4) Ostale važne specifičnosti:

• Saturn (vladar Sunca i Merkura) na 27º znaka strijelca (blizina centra galaksije)

• Saturn 90º Uran (vladar Sunca 90º vladar ASC)

• kartom dominiraju napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Tycho Brahe - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 12:34   #16
Sir Isaac Newton (jarac/vaga/rak) je bio jedan od najvećih znanstvenika u povijesti ljudskog roda...fizičar, matematičar i astronom.





Primjer 4:


Isaac Newton












1) Sliku znanstvenika (Jupiter), fizičara i astronoma (Uran) vidimo kroz aspekte:


• Sunce (ja) 60º Jupiter (znanost) = znanstvenik

• dispozitor Sunca 0º Jupiter

• Sunce 60º Uran

• dispozitor Sunca 120º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja..)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i primjenjuje i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekt:


• Jupiter (znanje, znanost) 0º Saturn (primjena)



3) Sliku i istraživačkog i sumnjičavog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku strijelca

• Merkur 90º Saturn

• dispozitor Merkura 0º Saturn

• Merkur 90º Jupiter

• dispozitor Merkura 120º Uran




4) Ostale važne specifičnosti:

• istaknuta os 3. polje/9. polje na osi 26º strijelac/blizanac

• napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom C


Isaac Newton - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:02   #17
...još jedan Saturnovac.


Louis Pasteur (jarac/vaga/blizanac) je utemeljitelj mikrobiologije kao znanosti koji je dokazao da većinu infektivnih bolesti uzrokuju mikroorganizmi, izumio je proces pasterizacije, te razvio cjepiva za neke bolesti (među njima i bjesnoću).

Pasteur je također znanstvenik starog kova (Sunce 0º Merkur u jarcu) i slično kao i u karti Brahea dispozitor Sunca/Merkura radi aspekt na Uran. U obje karte vidimo tu mentalnu fokusiranost i studioznost (Merkur/Saturn) kroz instrument (Uran)...Brahe kroz teleskop, a Pasteur kroz mikroskop.





Primjer 5:


Louis Pasteur






Pasteur je bio istaknuti znanstvenik u području biologije (Sunce vladar MC-a) i kemije (Sunce 0º Neptun).




1) Sliku znanstvenika inovatora vidimo kroz aspekte:


• Sunce 0º dispozitor Jupitera

• Sunce 0º Uran

• Sunce 120º dispozitor Urana


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (eksperimenti, znanstvena istraživanja..)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:


• dispozitor Jupitera 120º Saturn

• Jupiter i Saturn u istom znaku (zemlja)



3) Sliku i istraživačkog i jakog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku jarca

• Merkur 120º Saturn

• Merkur 0º Uran u 3. polju

• Merkur 0º dispozitor Jupitera u 3. polju



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u polju vlastitog sjedišta

• istaknuta os 3. polje/9. polje na osi 26º blizanac/strijelac

• dispozitor Jupitera 0º Uran

• kartom dominiraju napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Louis Pasteur - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 14:09   #18
Edmond Halley (škorpion/vodenjak/lav) je znanstvenik, prije svega astronom. Na temelju Newtonove teorije proračunao je putanju i trajanje ophodnje kometa proračunavši da će se na nebu ponovo pojaviti nakon 76 godina. Nije dočekao pojavljivanje svog kometa jer je umro u 86. godini. No njegov proračun je bio točan, a komet se pojavio točno "na vrijeme" (1757. godine), pa je u njegovu čast i uspomenu nazvan Halleyevim kometom.



Primjer 6:


Edmond Halley













1) Slika znanstvenika astronoma kroz aspekte:


• dispozitor Sunca 180º dispozitor Jupitera

• Sunce 90º ASC (Uranov znak)

• Sunce 0º vrh 9. polja



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo aspekte:


• Jupiter 120º Saturn

• dispozitor Saturna 180º Jupiter



3) Sliku i istraživačkog i naglašenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku strijelca

• Merkur 180º Jupiter

• vladar 3. polja 60º Saturn

• Merkur 0º vladar 3. polja




4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur na MC-u

• Jupiter u 3. polju

• Saturn 90º Uran

• Uran u Saturnovu znaku u polju sjedišta

• vrh 11. polja na 27º strijelca (blizina centra galaksije)

• napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom A



Edmond Halley - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 18:30   #19
Hajmo malo na Neptunovce.


Galileo Galilei (riba/lav/ovan) bio je matematičar, fizičar i astronom. Pronašao je zakone slobodnog pada tijela, uveo pojam ubrzanja, postavio jednadžbe kosog hitca. Galileo se općenito smatra znanstvenikom koji je postavio temelje klasičnoj fizici jer je prvi uveo eksperimentalnu metodu i matematičko formuliranje fizikalnih zakona. Izradio poznati instrument (Uran) - Galileiev teleskop kojim je otkrio Jupiterove satelite pa su u njegovu čast svemirska letjelica i satelitski navigacijski sustav za istraživanje Jupitera dobili naziv Galileo.



Primjer 7:


Galileo Galilei








1) Sliku znanstvenika (Jupiter) inovatora (Uran) vidimo kroz aspekte:


• dispozitor Sunca 60º Jupiter

• Sunce 90º Uran

• dispozitor Sunca 180º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (eksperimenti, znanstvena istraživanja..)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:

• Jupiter 0º Saturn



3) Sliku i istraživačkog i inventivnog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku ribe

• dispozitor Merkura 60º Jupiter

• Merkur 90º Uran

• dispozitor Merkura 180º Uran



4) Ostale važne specifičnosti:

• Jupiter 120º Uran

• Uran u Jupiterovu znaku

• kartom dominiraju napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom A




Galileo Galilei - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:20   #20
Nikola Kopernik (riba/djevica/strijelac) bio je prvi znanstvenik koji je tvrdio da se Zemlja okreće oko Sunca te matematički objasnio heliocentrični sustav, došao do ispravnog poretka planeta i objasnio precesiju.





Primjer 8:


Copernicus Nicolaus








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 90º Jupiter

• Sunce 120º Uran

• Sunce 180º dispozitor Urana

• dispozitor Sunca 60º dispozitor Urana


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja).



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekt:

• Jupiter 120º dispozitor Saturna

• vladar 9. polja 120º Saturn



3) Sliku i istraživačkog i sumnjičavog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku ribe

• Merkur 120º Jupiter

• Merkur 90º Saturn



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju

• vladar 3. polja 120º Jupiter

• Uran u 3. polju

• Saturn 90º dispozitor Urana



5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Nikola Kopernik - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.