Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 09:45   #21
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
iliti malouman...
Zapravo, ima smisla. Prilicno cesto ljudi (posebno kod sebe) neobrazovanost smatraju slobodoumnoscu
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 10:07   #22
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
prvo ti se cini da je nesto tako, onda to preispitas i vidis da nije bas tako, onda preispitujes dalje i vidis da nije bast tako da nije bas tako i onda preispitujes jos dalje i vidis da nije bas tako
i tako unedogled

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Znaci ako posejemo neko seme i iz njega izraste biljka, onda to nije zato sto smo ga posejali u plodnu zemlju, zalivali i sto mu je Sunce dalo topline i svetla za rast, vec je to jer ga mali ljubicasti gnomi, koji zive u supljoj Zemlji guraju i naduvavaju odozdo, te time stvaraju pritisak da seme poraste, a sve u cilju da Anunaki dobiju dovoljno energije konzumirajuci ljude, koji konzumiraju tu biljku ?
e to ovisi o tome u kojem dobu i u kojoj sredini živiš. danas ti se "najvjerojatnijim" čini da je biljka izrasla zato što si ju posadio u plodnu zemlju, zaljevao i držao na suncu.
prije nekoliko tisuća godina (kažu) najvjerojatnijim se činilo da je biljka tako dobro narasla zato što si nešto žrtvovao nekom bogu.
ono (forumaš kojeg si kvotao) je dalo definiciju alternative. ona je sve ono što mainstream nije.
SundayMorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:39   #23
Thumbs up

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Prilicno cesto ljudi (posebno kod sebe) neobrazovanost smatraju slobodoumnoscu

rekao bih da je ovo aksiom.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:16   #24
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zapravo, ima smisla. Prilicno cesto ljudi (posebno kod sebe) neobrazovanost smatraju slobodoumnoscu
Bolje biti neobrazovan, nego isprana mozga.
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:34   #25
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
...
- "Vladari" i njihov odnos s Bogom - vrlo su široka i cesto apsurdna tema ... gledajući, npr, od starih grka i rimljana kao "vladara" koji su bili mnogobošci - do sadasnjih monoteistickih i ateističkih (cesto i antiteistickih) "vladara" kakvi su npr. protestantski angloamerikanci (vodje NWO-a) i/ili neoboljsevicki NEsemitski khazarski-Ashkenazi koji od 1795. upravljaju Francuskom, od 1917. Rusijom, a od 1948. Izraelom i sa aktualnim pokusajima njihovog formiranja tzv "euroazijske unije" (od Portugala do Vladivostoka) s kojom bi upravljali iz "Nove Khazarije" (sadašnjeg okupiranog dijela Ukrajine).

Znam da smo na pdf-u Alternativa, ali stvarnost/priroda (nažalost?) nema svoju alternativu.
dopuna:
Konačno pada sadašnji vođa 13. (đavoljeg) "plemena" tzv khazarskih-Aškenaza:

Počeo je veliki kazneni progon bankara po cijelom svijetu i čini se da bi posljedice mogle biti goleme

Države masovno uhićuju neke od najmoćnijih ljudi bankarskog sustava
Quote:
... Gotovo istodobno kada su u SAD-u agenti privodili Johnsona, a optužili Caspersena, francuski državni tužitelj podigao je optužnicu protiv barona Davida de Rothschilda i njegove tvrtke Rothschild Financial Services Group, zbog prevare britanskih umirovljenika i pronevjere njihova novca. Odmah potom i luksemburški državni tužitelj otvorio je istragu protiv slavne Rothschild bankarske imperije, pod sumnjom da je njena poslovnica u Luksemburgu, nezakonito prebacivala na svoje račune stotine milijuna dolara iz jednog malezijskog fonda. ...
http://www.telegram.hr/politika-krim...e-biti-goleme/

Eee, sad mogu konačno na moj godišnji odmor.

Zadnje uređivanje arthura : 26.07.2016. at 12:48.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:51   #26
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da imate dete od 5-6-7 godina (ili nekog neupucenog poput mene) i da zelite da mu postupno objasnite ovaj svet i ljude u njemu.

Koje bi bile osnovne postavke vaseg (alternativnog) pogleda na svijet, koje smatrate najvaznijim za shvatiti, da bi dete (ili neko drugi) mogao da ima celovitu, istinitu predstavu o zivotu ?
Postoji li nesto najvaznije, najosnovnije sto bi bilo na prvom mestu, zatim nesto drugo, trece... i na koji nacin je moguce uskladiti / proveriti (da li je to uopste potrebno) razlicite alternativne teorije, koje si protivrece ?
Nisu sve "teorije zavjere" jednake niti se mogu zajedno posmatrati. Imamo pod jedno udrobljeno i reptile, vanzemaljce isl. s jedne kao i npr. slučaj ubistva Kennedya koji je stavljen u istu kategorijiu, da oni koji ne vjeruju u zvaničnu verziju obavezno vjeruju u reptile, NLO... Po zvaničnoj verziji Warrenove komisije JFK-a je ubio L.H. Oswald koji se nalazio na mjestu s kojeg je mogao pucati isključivo u zatiljak JFK-u. Video pokazuje ovo https://youtu.be/iU83R7rpXQY?t=16s

Sva današnja ali i prijašnja politika ... se odvija po zakonima zavjera, tajnih dogovora ... Prije 20 i koju godinu javno govoriti da je CIA trgovala drogom radi mijenjanja režima po svijetu bilo bi u najmanju ruku okarakterisano kao teorija zavjere.
Ili da si na početku napada SAD-a ra Irak rekao da su svi dokazi i razlozi napada bili iscenirani i lažni automatski bi bio svrstan među reptile, vanzemaljce isl. Upravo od strane mainstreama.

Uglavnom ne može se objasniti pod jednom zajedničkom kategorijom.
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 00:37   #27
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da imate dete od 5-6-7 godina (ili nekog neupucenog poput mene) i da zelite da mu postupno objasnite ovaj svet i ljude u njemu.

Koje bi bile osnovne postavke vaseg (alternativnog) pogleda na svijet, koje smatrate najvaznijim za shvatiti, da bi dete (ili neko drugi) mogao da ima celovitu, istinitu predstavu o zivotu ?
Postoji li nesto najvaznije, najosnovnije sto bi bilo na prvom mestu, zatim nesto drugo, trece... i na koji nacin je moguce uskladiti / proveriti (da li je to uopste potrebno) razlicite alternativne teorije, koje si protivrece ?
Recimo da imamo nekog neupućenog, djetetu treba prvo ograničiti korištenje PC-a i gledanje TV.a

Onda, po meni je najvažnija stvar da ti nekome ne možeš rječima usaditi istinu već mu možeš samo pomoći da je sam nađe. Osobno iskustvo i taj jedan "Aha!" moment ne možeš zamjeniti ni sa čime

E sad, kako pokazati put....može se ići od jednostavnih stvari kao npr. "sve što se vidi na TV nije odmah i istinito", "ako postoji knjiga o tome isto ne mora biti istina"...ukratko razvijati nekakakv kritični um i zdrav razum. E sad (opet ) svi tvrde da su razumni no razumni ljudi, bar u Hrvatskoj, ne glasuju za političare ili stranke koje grabe šakom i kapom iz državnog proračuna koji mi punimo tako da nam uzmu više od pola svega što zaradimo.

Preporučio bih i čitanje klasika (npr. Dostojevski), SF-a, Fantasya...ukratko sve što proširuje način razmišljanja.

Tek onda bih se usmjerio na "teorije zavjere", namjerno stavljam to u navodnike jer netko može pomisliti da je teorija zavjere da je Pokemon Go povezan sa CIA-om a nedavno je izašao članak da je autor Pokemon GO surađivao sa CIA-om. Ili jednostavan primjer nedavne veze Karamarka sa Rusima. Tako da...zdrav razum i tako to

I kada bi netko krenuo sa teorijama zavjere prvo bih ga usmjerio sa "tatom" teorija zavjere, jednim i neponovniljivim Jordan Maxwellom za kojeg sam i ja čuo tek prije par godina. Sram me toga

Nakon toga ide obavezno Tsarion, Tellinger, Icke.....

Jednom na tom putu nema potrebe ka daljnjem usmjeravanju jer će um pronaći/guglati potrebne puteve

EDIT : e da, zavoravih i čitanje raznoraznih popularnih knjiga u vezi nauke, filozofije i tako to
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 11:48   #28
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Na prvom mjestu bi bilo da ne vjeruje ni u što što ga uče u školi ili što vidi na televiziji. Prava istina se danas može naći samo na nekim internet portalima.
A ti neki portali su istiniti zašto točno? Oni koji slijepo vjeruju alternativnim portalima su jednake ovce kao i oni koji vjeruju službenim medijima. Ista zadojenost, samo s druge strane – guta se sve što tamo piše, koliko god apsurdno bilo. Kritički um bye-bye...
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 16:11   #29
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
A da li je moguce da neki alternativac, na pr iz Novog Zelanda misli: "ovde na NZ je sve pod kontrolom vladara i tek na hrvatskim portalima moze se dobiti puno realnija slika" ?
A realnost je sto ?


Kako odlucujes/znas da neka informacija ima smisla ?
Mozes li dati jedan konkretan primer "citanja izmedju redova" ?
I sto, ako to nije bas tako, da nije tako ?
(nadam se da je ovo jasno - prvo ti se cini da je nesto tako, onda to preispitas i vidis da nije bas tako, onda preispitujes dalje i vidis da nije bast tako da nije bas tako i onda preispitujes jos dalje i vidis da nije bas tako...)
Sve je iluzija, opusti se i uživaj
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 17:08   #30
Quote:
tzipiripi kaže: Pogledaj post
Nisu sve "teorije zavjere" jednake niti se mogu zajedno posmatrati. Imamo pod jedno udrobljeno i reptile, vanzemaljce isl. s jedne kao i npr. slučaj ubistva Kennedya koji je stavljen u istu kategorijiu, da oni koji ne vjeruju u zvaničnu verziju obavezno vjeruju u reptile, NLO... Po zvaničnoj verziji Warrenove komisije JFK-a je ubio L.H. Oswald koji se nalazio na mjestu s kojeg je mogao pucati isključivo u zatiljak JFK-u. Video pokazuje ovo https://youtu.be/iU83R7rpXQY?t=16s

Sva današnja ali i prijašnja politika ... se odvija po zakonima zavjera, tajnih dogovora ... Prije 20 i koju godinu javno govoriti da je CIA trgovala drogom radi mijenjanja režima po svijetu bilo bi u najmanju ruku okarakterisano kao teorija zavjere.
Ili da si na početku napada SAD-a ra Irak rekao da su svi dokazi i razlozi napada bili iscenirani i lažni automatski bi bio svrstan među reptile, vanzemaljce isl. Upravo od strane mainstreama.

Uglavnom ne može se objasniti pod jednom zajedničkom kategorijom.
Zanimljivi. Da li možda oni koji rade atentate i prevrate u drugim državama sami proizvode teorije zavjere tipa reptili i slične idiotarije kako bi mogli svakog tko prokuži njihovu zavjeru etiketirati teoretičarem zavjere i debilom?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 02:54   #31
https://i.ytimg.com/vi/SKngMkRjylE/hqdefault.jpg

Iz filma Matrix

Pokemoni

https://www.youtube.com/watch?v=N1P7OObjMQI

Još malo o teoriji zavjera

https://www.youtube.com/watch?v=AtxsCxPYJE4

Tko zapravo vlada svijetom:

https://www.youtube.com/watch?v=pLq50wb9VxY

Kako se ritualno zabavlja svjetska elita:

https://www.youtube.com/watch?v=cYUk2G1fJfE

Uživajte
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be

Zadnje uređivanje Bat Kol : 24.09.2016. at 10:06.
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:24   #32
Buuuuuu. Fali još zlokobna glazba u pozadini. Ovaj zadnji YouTube link je znakovit. U opisu videa link na "creation6days". A kako drugačije diskreditirati nekog na koga smo zavidni nego da ga optužimo da je u savezu sa Sotonom. Palilo je u starom Salemu, palilo je za vrijeme McCarthyja, pali i danas.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 14:29   #33
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, a tko je to stavio u film? The Wachowskis? Istina, imaju filmove zanimljive tematike poput Cloud Atlas.

Zanimljiva familija - Transgenders raised by a "hardcore atheist" father and an "ex-Catholic turned Shamanist" mother, the duo once described their religious beliefs as non-denominational.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 17:00   #34
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Buuuuuu. Fali još zlokobna glazba u pozadini. Ovaj zadnji YouTube link je znakovit. U opisu videa link na "creation6days". A kako drugačije diskreditirati nekog na koga smo zavidni nego da ga optužimo da je u savezu sa Sotonom. Palilo je u starom Salemu, palilo je za vrijeme McCarthyja, pali i danas.
Čakaj malo o kakvoj zavisti govoriš?

Nije mi susjed kupio terenca pa sam sad tobože zavidan, što je svakakao niska osobina, ja sam sretan kad mi susjedi imaju

Ovdje se radi o međunarodnoj mafiji, legalnoj, što je još gore, koja je uzrok siromaštavu svijetu, tako i u Hrvatskoj.

Oni za mene nisu sotonisti, jer imaju nekakve rituale, nego zato što pljačkaju svijet svojim kamatarenjem i kupovanjem državne imovine
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 17:02   #35
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, a tko je to stavio u film? The Wachowskis? Istina, imaju filmove zanimljive tematike poput Cloud Atlas.

Zanimljiva familija - Transgenders raised by a "hardcore atheist" father and an "ex-Catholic turned Shamanist" mother, the duo once described their religious beliefs as non-denominational.
Prijateljica mi je znala reći, kako su mnogi pjevači i glumci povezani sa iluminatima, pa se u filmovima i spotovima pojavljuju neki njihovi simboli.

Međutim, kad ovako vidimo i neke datume, čovjek doista mora vjerovati u "slučajnost"
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:25   #36
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Prijateljica mi je znala reći, kako su mnogi pjevači i glumci povezani sa iluminatima, pa se u filmovima i spotovima pojavljuju neki njihovi simboli.
Koja bi bila svrha, ili motiv iluminata, pojavljivanja takvih informacija u javnim medijima? Mislim, nisu li oni kao neko tajno društvo o čijim nakanama nitko ništa ne zna niti može saznati?
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 01:23   #37
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Koja bi bila svrha, ili motiv iluminata, pojavljivanja takvih informacija u javnim medijima? Mislim, nisu li oni kao neko tajno društvo o čijim nakanama nitko ništa ne zna niti može saznati?
Ja sam do prije 5-6 godina smatrao da su masoni nekakava izmišljotina, dok nisam vidio da imaju službenu stranciu u RH i da im je veliki meštar Hanžeković, a tada su bile u modi deložacije i tada sam počeo povlačiti paralale.

Iluminati su kao vrh masonerije, a neki ih smatraju i zasebnom skupinom, ali tu su još bilderberg -grupa i trilaterala.

Ako malo pogledaš, nema tog političara, čak i u nebitnoj državi kao što je Hrvatska, da nije povezan sa biderbergom ili trilateralom, vidljivim krilom masonerije (i iluminata, za koje neki smatraju da više ne postoje).

Još je tu i faktor nastanka novca, navodno novac smiju stvarati jedino oni.

Uglavnom, nisam našao neku jedninstvenu teoriju di bi se sve to moglo uklopiti u jednu logičku cjelinu, tako da sam zaključka, da upravo oni ubacuju u teoriju zavjere mnoge elemente, kako bi se u konačnici dobilo nešto nepovezano i kntradiktorno.


Neki svu tu ekipu povezuju i sotonizmom i prodajom duše (osobno nisam sklon vjerovati u sotonu i prodaju duše), ali u videospotovima igricama, filmovima možemo vidjeti neke njihove simbole, da li su to samo ono što bi rekli fora ili time prizivaju neke neke silnice.

Gledaj, skoro sve vojske imaju pentagram (crveni, bijeli žuti) zgrada nato a je cijela u obliku pentagrama...


I još jedan savjet svim dečkima koji ne mogu nać curu, neka si nabave jedan pentagram, ali na svoju odgovornost, ja perem ruke od ovog savjeta
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:50   #38
Naravno, masoni definitivno postoje, osobno sam ih upoznao. Mislim da se radi o nekoj vrsti lobističkog bratstva za koje ne sumnjam da djeluju i na razini viskoke diplomacije. Samo mi je čudno ovo otkrivanje. Možda je i to dio rituala za potvrđivanje i prizivanje utjecaja prije nego se nešto dogodi.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
I još jedan savjet svim dečkima koji ne mogu nać curu, neka si nabave jedan pentagram, ali na svoju odgovornost, ja perem ruke od ovog savjeta
Sumnjam da su cure tako povodljive za pentagramom.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 21:41   #39
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Naravno, masoni definitivno postoje, osobno sam ih upoznao. Mislim da se radi o nekoj vrsti lobističkog bratstva za koje ne sumnjam da djeluju i na razini viskoke diplomacije. Samo mi je čudno ovo otkrivanje. Možda je i to dio rituala za potvrđivanje i prizivanje utjecaja prije nego se nešto dogodi.



Sumnjam da su cure tako povodljive za pentagramom.
Masoni su okultisti, bave se crnom magijom, i zato mogu imati žene kakve požele.
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:30   #40
Quote:
Revolucion kaže: Pogledaj post
Masoni su okultisti, bave se crnom magijom, i zato mogu imati žene kakve požele.
Ako je ovo točno onda bih iz toga logički izveo da masoni trećeg stupnja tzv. "majstori" se sigurno ne bave okultizmom i magijom.
Vizionar R is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.