Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2016., 22:15   #61
"Gledaj u żivotu da imaś u sebe, pod sebe i na sebe, a ostalim nastoj ne lomiti glavu. Dulje ćeś i kvalitetnije prożivjeti a i nerava i bolova ćeś si uśtedjeti"
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 02:54   #62
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
"Gledaj u żivotu da imaś u sebe, pod sebe i na sebe, a ostalim nastoj ne lomiti glavu. Dulje ćeś i kvalitetnije prożivjeti a i nerava i bolova ćeś si uśtedjeti"
Niti mogu biti zomb, a niti mogu biti dogmatik, rob sam svog kritičkog promišljanja ne mogu iz ove kože vanka!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 11:55   #63
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Niti mogu biti zomb, a niti mogu biti dogmatik, rob sam svog kritičkog promišljanja ne mogu iz ove kože vanka!
Ne svaki muśki naleti na pravu żensku i/ili punicu
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 20:46   #64
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Postojanje vragova i anđela, u teoriji zavjere nije bitno, bitno je to da najbogatiji žele biti još bogatiji i da oni to rade tako da kupuju nacionalne političare, koji će uzeti dug, a vraćati ga firmama i teritorijem. Hrvatska već prodala neke otoke i izvire vode, a rugamo se Grčkoj!
Pa ima nas raznih ljudi ali da vecina je odavno tezila za materijalnim.. i da sednes sa nekim multimilionerom da caskas o tome kome kolko treba novaca ili kako da kazem kad bi se mogao nekako izmeriti taj osecaj potrebe za novcem verujem da multimilioneru fali novac mnogo vise nego tebi.. pa sve mu na cekanju investicije, troskovi svakodnevnog odrzavanja hotela,restorana , fabrika i kad neki biznis pukne a kao sto i mi znamo veruj mi i njima pucaju poslovi i onda je mnogo veca frka i to konstantna zapravo jer su nekima dnevni troskovi veci od nase godisnje zarade komotno i po puno puta vise..

ocu reci tu nema zavere iako je ima posvud drugde..zele i uspevaju uvelike zaglupiti ljude dok srljaju za materijalnim.

Zakoni autoriteta umesto prirodnih zakona! Vojska, mediji i tako te idiotarije sto se mogu uvedeti na prvo oko kad je otvoreno, to su prave gluposti koje otezavaju nasu svakodnevnicu !
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 23:35   #65
Vecina ljudi, koji nisu pod direktnim pritiskom materijalnog prezivljavanja, su sluge/robovi vlastitih zelja, a time indirektno i onih koji te zelje donekle mogu da zadovolje, ili bar da uverljivo ubede ljude da ih mogu zadovoljiti, a to je vrhuska bogatasa, politicara i religioznih glavesina.
Oni koji se bore da zadovolje osnovne potrebe su direktno podlozni onima, koji te potrebe mogu zadovoljiti.

Resursi su uvek u povijesti bili nejednako rasporedjeni. Uvek su postojale tehnoloski i vojno razvijenije drzave, cije su vodje imale veci uticaj u svetu.
I uvek do sada je neko izrabljivao nekoga, nacije druge nacije, muskarci zene, pojedinci druge pojedince.

Ipak, mislim da je najveca zamerka (osim fantasticnih postavki kod nekih) teorijama zavera je da se smatra da je sve organizovano iz samo jednog centra, od samo jedne tajne grupe i da je time tok desavanja vec odredjen.
Mislim da je svet previse kompleksan, da je previse raznih, manje ili vise podjednako mocnih interesnih grupa, ciji su interesi cesto u sukobu i da su cak i posledice inervencija nekih centara moci i za njih same nepredvidljive.
Poznato je da je CIA organizovala puc u Iranu, Cileu, da su podrzavali Osamu Bina, Sadama i niz drugi diktatora... jer je neko od politicara, vojnih glavesina zakljucio da je to korisno za USA (vojnu, naftnu industriju, ili njih same kao pojedince...), ali rezultati se sigurno nisu uvek poklopili sa njihovim projektovanim namerama.

PS
Ta fiksiranost na jedan centar moci verovatno dolazi od fiksiranosti na jednog boga koji sve odredjuje, onda kralja/crkvenog vodje kao njegovog predstavnika na zemlji, a onda kada stvari krenu ka losem (sto je normalno za covekovu evoluciju), onda se sve prebacuje na njihove senke - djavola i njegove zastupnike, bankare, menadzere, politicare, sledbenike joge i pilatesa... i zle, male zelene
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:37   #66
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da imate dete od 5-6-7 godina (ili nekog neupucenog poput mene) i da zelite da mu postupno objasnite ovaj svet i ljude u njemu.
Rekao bih djetetu da ne vjeruju You Tube kanalima koji otkrivaju istiinu i teorijama zavjera kreiranih na blogovima / google grupama / facebook grupama.

Također da ne vjeruje "agentima" koji zovu na telefon koji bi prodavali kojekakvo smeće. Da nauče da se može kazati NE kada te sile da nešto kupiš / potpišeš.

Da vjeruje onom što je konsenzusom prihvaćeno u znanstvenoj zajednici, ali i da propitkuje.

Da ne vjeruje ničemu što pročita na portalima tipa index.hr ili dnevno.hr.

Da svijet počiva na tome da se stvori profit, i da nažalost ta težnja za profitom uzrokuje i da se loše stvari događaju.

Da ljudi nisu glupi, nego su dapače većina ne-glupi ali proračunati, te da će ukoliko mogu od toga profitirati, redovito zabiti nož u leđa odnosno tjerati svoju agendu dok se ne okoriste.

Više manje to je to.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:47   #67
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pa ima nas raznih ljudi ali da vecina je odavno tezila za materijalnim.. i da sednes sa nekim multimilionerom da caskas o tome kome kolko treba novaca ili kako da kazem kad bi se mogao nekako izmeriti taj osecaj potrebe za novcem verujem da multimilioneru fali novac mnogo vise nego tebi.. pa sve mu na cekanju investicije, troskovi svakodnevnog odrzavanja hotela,restorana , fabrika i kad neki biznis pukne a kao sto i mi znamo veruj mi i njima pucaju poslovi i onda je mnogo veca frka i to konstantna zapravo jer su nekima dnevni troskovi veci od nase godisnje zarade komotno i po puno puta vise..

ocu reci tu nema zavere iako je ima posvud drugde..zele i uspevaju uvelike zaglupiti ljude dok srljaju za materijalnim.

Zakoni autoriteta umesto prirodnih zakona! Vojska, mediji i tako te idiotarije sto se mogu uvedeti na prvo oko kad je otvoreno, to su prave gluposti koje otezavaju nasu svakodnevnicu !
Pa ja to više manje i govorim, svi smo na vjeronauku, dali školskom, dali crkvenom, dali njuejđerskom, dali jogijskom... učili da se pohlepa ne može zadovoljiti.

Dakle tko ima puno, biti će kncentriran na još više

Danas ljudi imaju 1000 puta bolje videoigrice, ali ipak čekaju nove softvere i nove platforme, brže procesore, učinkovitije OS itd itd


E sad, glupo bi bilo da ljudi vjeruju svim ovim dieouratcima, ali se uvjek može razmišljati svojom glavom, moramo shvatiti da najbogatiji žele samo veći profit, a ne bolji život svima i da ih ne treba puštati da ostale ljude osiromašuju
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:50   #68
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Vecina ljudi, koji nisu pod direktnim pritiskom materijalnog prezivljavanja, su sluge/robovi vlastitih zelja, a time indirektno i onih koji te zelje donekle mogu da zadovolje, ili bar da uverljivo ubede ljude da ih mogu zadovoljiti, a to je vrhuska bogatasa, politicara i religioznih glavesina.
Oni koji se bore da zadovolje osnovne potrebe su direktno podlozni onima, koji te potrebe mogu zadovoljiti.

Resursi su uvek u povijesti bili nejednako rasporedjeni. Uvek su postojale tehnoloski i vojno razvijenije drzave, cije su vodje imale veci uticaj u svetu.
I uvek do sada je neko izrabljivao nekoga, nacije druge nacije, muskarci zene, pojedinci druge pojedince.

Ipak, mislim da je najveca zamerka (osim fantasticnih postavki kod nekih) teorijama zavera je da se smatra da je sve organizovano iz samo jednog centra, od samo jedne tajne grupe i da je time tok desavanja vec odredjen.
Mislim da je svet previse kompleksan, da je previse raznih, manje ili vise podjednako mocnih interesnih grupa, ciji su interesi cesto u sukobu i da su cak i posledice inervencija nekih centara moci i za njih same nepredvidljive.
Poznato je da je CIA organizovala puc u Iranu, Cileu, da su podrzavali Osamu Bina, Sadama i niz drugi diktatora... jer je neko od politicara, vojnih glavesina zakljucio da je to korisno za USA (vojnu, naftnu industriju, ili njih same kao pojedince...), ali rezultati se sigurno nisu uvek poklopili sa njihovim projektovanim namerama.

PS
Ta fiksiranost na jedan centar moci verovatno dolazi od fiksiranosti na jednog boga koji sve odredjuje, onda kralja/crkvenog vodje kao njegovog predstavnika na zemlji, a onda kada stvari krenu ka losem (sto je normalno za covekovu evoluciju), onda se sve prebacuje na njihove senke - djavola i njegove zastupnike, bankare, menadzere, politicare, sledbenike joge i pilatesa... i zle, male zelene
Sve to stoji, ali možemo povezati neke stvari koje vidimo u stvarnom životu.

Znam da je teško s jednog centra upravljati svijetom ali ako Srbi i Hrvati imaju političare koji su u istoj stranci (Pučkoj stranci - neznam točno kako se zove) onda je sve moguće
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 00:54   #69
Quote:
Van Ras kaže: Pogledaj post
Rekao bih djetetu da ne vjeruju You Tube kanalima koji otkrivaju istiinu i teorijama zavjera kreiranih na blogovima / google grupama / facebook grupama.

Također da ne vjeruje "agentima" koji zovu na telefon koji bi prodavali kojekakvo smeće. Da nauče da se može kazati NE kada te sile da nešto kupiš / potpišeš.

Da vjeruje onom što je konsenzusom prihvaćeno u znanstvenoj zajednici, ali i da propitkuje.

Da ne vjeruje ničemu što pročita na portalima tipa index.hr ili dnevno.hr.

Da svijet počiva na tome da se stvori profit, i da nažalost ta težnja za profitom uzrokuje i da se loše stvari događaju.

Da ljudi nisu glupi, nego su dapače većina ne-glupi ali proračunati, te da će ukoliko mogu od toga profitirati, redovito zabiti nož u leđa odnosno tjerati svoju agendu dok se ne okoriste.

Više manje to je to.
Ja nisam dao ove videouretke, kako bi ljudi vidjeli istinu, nego da ljudi usporede ono što vide tu, s onim što vide na službenim medijima.

službeni mediji kažu da će političari pokušati povećati standard, međunardone organizacije uvjeravaju da se bore za bolju klimu, iskorjenjivanja siromaštva itd, a na ovim uratcima vidimo da nemreš biti vođa u nacionalnoj državi, ako nisi istovremeno član i neke njihove svjetske organizacije.

Zaključci se nameću sami od sebe
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:33   #70
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali možemo povezati neke stvari koje vidimo u stvarnom životu.

Znam da je teško s jednog centra upravljati svijetom ali ako Srbi i Hrvati imaju političare koji su u istoj stranci (Pučkoj stranci - neznam točno kako se zove) onda je sve moguće
I sta imas od toga sto si "povezao neke stvari" ?
Osim toga razni ljudi povezuju stvari na veoma razlicite nacine.
To je sledeca zamerka teorijama zavere - nekonzistentnost.
Dok je znanstvena metoda jasna i jedinstvena i svaki fizicar na ovom svetu, bio on Rus, Kinez, musliman, zena... na isti naci i sa istom preciznoscu i sigurnoscu proracunati putanju jedne rakete, dotle ce tisuce raznih teoreticara zavera imati svoje omiljene zavere i ne postoji ni priblizno objektivni postupak kojim bi neka od tih zavera mogla da se smatra tocnijom od druge (osim ako se ne primeni tako omrazena znanstvena metoda).

Osim toga i teoreticari zavera su samo ljudi, sto znaci da treba ispitati i njihove motive i interese (jer ne verujem da su to sve sami istinoljupci).
Vecina njih, ako ne i svi, zele i da se njihova verzija dobro proda. Imas dobart primer Ronald Hubbarda koji je na osnovu svojih romana fantastike (gde je opisana zavera kosmickih razmera), napravio citavu organizaciju (pa i "crkvu"), ciji je prakticno jedini cilj (po recima samog RH) da sisa ovce.
A ovaca, hvala bogu, je uvek bilo i bice ih.

Time dolazimo do prakticne primene teorija zavere.
Njihova prediktabilnost (ispravite me ako gresim) je ravna nuli.
Niti je 2012. dosao smak sveta, niti je Nibiru na vidiku, niti je Monsanto reducirao broj stanovnika Zemlje na 500 000... Jedino ako se navodni dogadjaji koji bi trebali nastupiti pomeraju u buducnost, kao sto je to slucaj kod krscanskog ocekivanja drugog Isusovog dolaska, ili new ageovskog iscekivanja Maitreye.. ili se pak navodna prorokovanja "stimuju" po potrebi (Nosterdamus, razne krscanske i ostale videlice).

Osim toga, pored gore navedenih razloga, jasna je i tendencija vecine ljudi da biraju politicare, koji su tek malo "bolji" od njih samih, dakle pohlepnih i glupih i za to nisu potrebne nikakve teorije zavere. Nikakvi gmazovi nisu bili Srbe po usima da biraju Milosevica, a sada Vucica & Co. I kosmicka je pravda da dobiju to sto su birali.
Nikakva "istinitost" teorije zavere, ne moze pokrenuti ljude kao sto to moze stari dobri nacionalizam, sovinzam, religiozni separatizam, poziv na odmazdu i izrabljivanje.

Osim toga teorije zavere se ne mogu uzeti kao nekakva ozbiljna alternativa, u smislu razradjene drustveno-ekonomske promene.

Nema sanse da su Srbi i Hrvati u istoj stranci.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 11:51   #71
Quote:
Dragan kaže:
Pretpostavimo da imate neku tvrtku, sa nekolicinom zaposlenih - da li je to uticaj "vladara" da zelite od te svoje tvrtke profit za sebe, da zelite biti uspesniji od konkurencije i da li ste saglasni sa tim da vrsite kapitalisticko izrabljivanje svojih radnika ?
Ovo je jos jedno od neodgovorenih pitanja, a evo malo i prosirenog - da li bi u svrhu pravednijih odnosa medju ljudima, bili spremni da placate skuplji benzin (ako USA ne bi vise izrabljivali bliski Istok), odecu i obucu (ako bi se smanjilo izrabljivanje dece i zena u Bangladesu, koji rade u fabrikama), mobilnih telefona i kompjutera (smanjenje izrabljivanja radnika u Kini), da li bi bili spremni da postanete vegetarijanci (jer bi time smanjili ekolosku neravnotezu i zagadjivanje)... ?

Znaci postoji nekoliko tema u vezi teorija zavera koje bi neki od njihovih zastupnika mogli ovde da pojasne ako hoce:
1. konzistentnost
2. prediktabilnost
3. neophodnost drugacijih motiva za Zaveru osim ljudskih
4. nemogucnost koordinacije delovanja raznih interesnih grupa (USA, Rusi, Kinezi, Nemci, Japanci, Indijci... katolici, protestanti, muslimani, hindusi,... razne velike, medjusobno suprostavljene nacionalne i multinacionalne kompanije... politicki levaci i desnjaci i njima pripadajuci mediji... )
5. eventualni uticaj vanzemaljaca, demona...
6. cilj (ciljevi) Zavere ?
7. sredstva kojima se Zavera sprovodi

Zadnje uređivanje Dragan : 17.08.2016. at 12:17.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 19:39   #72
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
I sta imas od toga sto si "povezao neke stvari" ?
Osim toga razni ljudi povezuju stvari na veoma razlicite nacine.
To je sledeca zamerka teorijama zavere - nekonzistentnost.
Dok je znanstvena metoda jasna i jedinstvena i svaki fizicar na ovom svetu, bio on Rus, Kinez, musliman, zena... na isti naci i sa istom preciznoscu i sigurnoscu proracunati putanju jedne rakete, dotle ce tisuce raznih teoreticara zavera imati svoje omiljene zavere i ne postoji ni priblizno objektivni postupak kojim bi neka od tih zavera mogla da se smatra tocnijom od druge (osim ako se ne primeni tako omrazena znanstvena metoda).

Osim toga i teoreticari zavera su samo ljudi, sto znaci da treba ispitati i njihove motive i interese (jer ne verujem da su to sve sami istinoljupci).
Vecina njih, ako ne i svi, zele i da se njihova verzija dobro proda. Imas dobart primer Ronald Hubbarda koji je na osnovu svojih romana fantastike (gde je opisana zavera kosmickih razmera), napravio citavu organizaciju (pa i "crkvu"), ciji je prakticno jedini cilj (po recima samog RH) da sisa ovce.
A ovaca, hvala bogu, je uvek bilo i bice ih.

Time dolazimo do prakticne primene teorija zavere.
Njihova prediktabilnost (ispravite me ako gresim) je ravna nuli.
Niti je 2012. dosao smak sveta, niti je Nibiru na vidiku, niti je Monsanto reducirao broj stanovnika Zemlje na 500 000... Jedino ako se navodni dogadjaji koji bi trebali nastupiti pomeraju u buducnost, kao sto je to slucaj kod krscanskog ocekivanja drugog Isusovog dolaska, ili new ageovskog iscekivanja Maitreye.. ili se pak navodna prorokovanja "stimuju" po potrebi (Nosterdamus, razne krscanske i ostale videlice).

Osim toga, pored gore navedenih razloga, jasna je i tendencija vecine ljudi da biraju politicare, koji su tek malo "bolji" od njih samih, dakle pohlepnih i glupih i za to nisu potrebne nikakve teorije zavere. Nikakvi gmazovi nisu bili Srbe po usima da biraju Milosevica, a sada Vucica & Co. I kosmicka je pravda da dobiju to sto su birali.
Nikakva "istinitost" teorije zavere, ne moze pokrenuti ljude kao sto to moze stari dobri nacionalizam, sovinzam, religiozni separatizam, poziv na odmazdu i izrabljivanje.

Osim toga teorije zavere se ne mogu uzeti kao nekakva ozbiljna alternativa, u smislu razradjene drustveno-ekonomske promene.

Nema sanse da su Srbi i Hrvati u istoj stranci.
Matematičari će svi dati jednaki odgovor, ako im postaviš numerički zadatak.

Ekonomisti, doktori, povjesničari... neće!


Teorija zavjere , to su tako nazvali i tu ima dosta umjetničke slobode u interpretaciji funkcioniranja svijet, ali svi znamo da ako se sami nećemo brinuti o sebi i društvo, da ovi odozgora to brzo zloporabe.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 21:45   #73
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
djavola i njegove zastupnike, bankare, menadzere, politicare, sledbenike joge i pilatesa... i zle, male zelene
Ne znas koliko si upravu.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 18:34   #74
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne znam tko pametan može pomisliti da postoji određeni datum smaka svijeta
Samo glupani određuju datum.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 08:18   #75
Kako odgojiti dijete u divergenta

Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Pretpostavimo da imate dete od 5-6-7 godina (ili nekog neupucenog poput mene) i da zelite da mu postupno objasnite ovaj svet i ljude u njemu.
Slučajno naletio na ovu temu, a postavljena pitanja su zapravo poprilično krucijalna. Odlučio sam podijeliti svoja iskustva, ali ubrzo shvatio da materijala ima za napisati cijelu knjigu. Tako da sam vrlo skraćeni oblik nekih osnovnih savjeta kako alternativno odogjiti dijete stavio na blog:
http://zavjere.com/kako-odgojiti-dijete-u-divergenta/
__________________
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba.
http://zavjere.com
divergent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 22:45   #76
http://www.dnevno.hr/planet-x/sok-se...rvatske-954202

Za njega neće nitko reći da je zavjeraš, ali ovog puta rekao je ono što svi znamo!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:37   #77
Potpuno off topic, ali našao si izjavu sa strahovitom težinom... I šta sad kad ti čovjek takvog kalibra to izjavi, hoće li sad ljudi povjerovati da su ovce što izlaze na izbore? Neće...

Zanimljivo je gledati onog pored Šeksa kako se počeo meškoljiti, a i onom liku u studiju treba skinuti kapu kako je majstorski to izveo da su ovi izbori vrijeme da se takva situacija promijeni. :klap:
__________________
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba.
http://zavjere.com
divergent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 16:11   #78
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
I sta imas od toga sto si "povezao neke stvari" ?
Osim toga razni ljudi povezuju stvari na veoma razlicite nacine.
To je sledeca zamerka teorijama zavere - nekonzistentnost.
Dok je znanstvena metoda jasna i jedinstvena i svaki fizicar na ovom svetu, bio on Rus, Kinez, musliman, zena... na isti naci i sa istom preciznoscu i sigurnoscu proracunati putanju jedne rakete, dotle ce tisuce raznih teoreticara zavera imati svoje omiljene zavere i ne postoji ni priblizno objektivni postupak kojim bi neka od tih zavera mogla da se smatra tocnijom od druge (osim ako se ne primeni tako omrazena znanstvena metoda).
A i ti briješ.
Očekuješ da su teorije zavjere znanstveno konzistentne i predvidljive, te da se mogu objektivno izmjeriti.

Pa ne bi onda bile zavjere (o ogromnoj većini ljudi skrivenim događajima), već dugoročni planovi razvitka na tim i tim temeljima.

Na stranu gmazovi, Nibiru, iluminati i slično, ali one političke što ti je naveo tzipiripi su jako poticajne za razmišljanje i povezivanje nekih stvari čisto sam za sebe.
Lijepo je misliti da svijet pokreće samo dobro i javni interes, ali nije to baš tako.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 20:48   #79
Ma to što su skriveni događaji nema nikakve veze. Pa nije to zavjerologija (znanost o zavjerama), pa da bi zavjere trebale biti znanstveno dokazive.

Poanta je što 99% ljudi uopće ne zna što je znanost. 99% ljudi misli da je znanost ono kad 24 sata napiše kako su naaaajnovija istraživanja znanstvenika pokazala da... I onda si ekipa zamišlja nekakve likove u bijelim kutama s epruvetama.

Npr., da je Hvatska kolonija od stoljeća sedmog, a i ranije, ne treba nikakav znanstveni dokaz, već samo trunka zdrave logike. Ljudi bleje u plavu boju i uporno tvrde da je crvena, jer ih se od rođenja programira da je crvena. I dok god na dnevniku ne kažu da je to stvarno plava boja, ljudi će kategorički tvrditi da vide crvenu boju. Jednog dana kada eliti bude odgovaralo da objavi preko dnevnika kako je to plava boja, svi će odjednom govoriti: "Pa oduvjek smo znali da je to plava boja!".

Zavjere koje jesu dokazive proizlaze iz znanstvenih istraživanja koja se guraju u medije, a kontriraju znanstvenim istraživanjima koja mediji odbijaju objaviti. I tu nastaje zavjera. Kaže Dragan da je znanstveno metoda jasna i jedinstvena. Laž. Najbanalniji primjer je recimo vremenska prognoza:
http://zavjere.com/zavjera-br-154-vremenska-prognoza/

A kamoli neke ozbiljnije stvari poput cijepljenja, globalnog zatopljenja, 9/11, gdje NE POSTOJI koncenzus znanstvenika kako su cjepiva sigurna, kako ćemo se svi ugušiti u CO2 i kako je kerozin rastalio tone i tone čelika 50 katova ispod u odnosu gdje je gorio. Druga stvar što mediji lažu kako koncenzus kao postoji i za znanstvenike koji dobivaju drugačije rezultate kažu da su zastranili. Tako ja kažem teti na savjetovanju o cijepljenju: "Pa čekajte, kakvi amateri, pa završili su isti fakultet kao vi!". Kaže ona da su onda zastranili. Aha... Znači ako ideš niz dlaku korporacijama i vlasti, onda sve što objaviš je istina, a ako ne ideš niz dlaku, onda si zastranio.

Super... :klap:
__________________
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba.
http://zavjere.com
divergent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 00:43   #80
"Iskreno, nemam blage veze o meteorologiji, ali nešto malo znam o znanstvenoj metodologiji, pa evo debele greške koju rade meteorolozi (slučajno, ili vjerojatno namjerno) i ostali ljudi kada tvrde da je vremenska prognoza u velikoj većini slučajeva točna. Naime, vrijeme koje će biti danas, ili sutra, nije slučajan događaj. Ne baca Dragi Bog (TM) kockicu, pa određuje, e danas će biti kiša, sutra sunačno, prekosutra snjeg, prekoprekosutra magla, itd. Nekakve zakonitosti postoje, jel tako? Pa ako u sred ljeta piči sunce tjedan dana za redom, pa jebemu mater, jel teško prognozirati da će i sutra biti sunce?!?

Da, OK, postoji vjerojatnost da ipak sutra naleti kiša, ali TO JE ONO ŠTO TREBA MJERITI kod prognostičke valjanosti vremenske prognoze! PROMJENU vremena, a ne prognozu istog vremena kao danas! I pazi sad. Oni osam dana prognoziraju sunce, ali osmi dan padne kiša. Ups, sorry, my bad. Pa šta, nismo savršeni, ali još uvijek imamo 88% ispravnu prognozu, jel tako dragi gledalji? Oh, yeah, right… Ili kiša padne deveti dan, a oni se pravdaju “vidite, znali smo da dolazi kiša!”. Da, ali je meni trebala ispravna prognoza za osmi dan!!!"


Kakvo shvatanje vremenske prognoze (i znastvenog metoda uopce), kakvi biseri. Da vas nema trebalo bi vas izmisliti, mislim na vas zaverase.
Svet bi bio mnogo dosadno mesto bez vas.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.