Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 16:54   #41
knjiga je super! i ja sam stala na 270.str, pa cemo viditi. je možda došla ekanizacija knjige?
antonia.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 11:51   #42
Ja ju nedavno pročitao i mogu reći da nije nimalo loša
Iako na početku pomalo dosadna,čim je nastupila vida i počela pričala povjest svoje obitelji,znao sam da je super i da ću prilično uživati u njoj
Margaret me,za razliku od mnogih,ne živcira i skoro pa mi je draga,samo me malo ljuti njezina "bol i tuga" zbog blizanke,koju nije ni poznavala ,ali sve u svemu je dobra,osim naravno margaretinog i moirinog kraja
Radnja je dobra,ali charles i isabella su mi bili pomalo odvratni,pogotovo charlie,sa svojom incestuoznom opsjednutošću sestrom,fuuuuuuuj
Kao i svaka druga dobra knjiga,i ova ima neke svoje "nelogičnosti",kao npr.ta "treća blizanka",vida sama i cijela stvar u vezi nje,kad su je točno john dig i matrona našli,za vrijeme isabelle ili poslije,jer mi nije potpuno jasno tko je udario doktorovu ženu violinom,po svemu poslije sudeći,to je bila vida,ali kako kad ju je ona hester primjećivala da se mota po vrtu,misleći da je dječak markirant iz škole,a ta hester naravno dolazi nakon što je isabella zauvijek napustila dvorac angelfield
Od likova iz vidine priče mi je nekako najdraža hester zbog čvrste ruke i odlučnosti(jako su mi drage takve žene) te zbog svojeg nametanja rada i odbijanja da živi zapušteno,kao ostali stanari...bravo,hester
BOOKSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:06   #43
počela sam ju jučer čitati,za sada mi je ok,vidjet ćemo dalje...
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 20:35   #44
Quote:
marre30 kaže: Pogledaj post
počela sam ju jučer čitati,za sada mi je ok,vidjet ćemo dalje...
i završila danas
hm što reći,puno nelogičnosti,u knjizi,zapleta,drama u 16 činova
dosta dobrih ideja ,ali mi se nekako čini da su totalno nepovezane,upad treće mi je neočekivan,možda i nepotreban al ajde...
marre30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:36   #45
Ja sam je nedavno pročitala i sad čitam opet jer pola stvari nisam n irazumjela, ali sad mi sve sjeda na svoje mjesto.
Meni je knjiga bila odlična, stil pisanja lijep i mračan, knjiga je cijela spooky, kad bih je čitala navečer, doslovno nisam mogla zaspati
Radnja mi je super, samo mi malo bodu oči oni dijelovi u kojima margareth vidi svoju sestru, bilo u snovima, bilo u ogledalu, jer ih smatram nepotrebnima za priču.
Knjiga mi je originalna, sviđa mi je što je Vidina priča totalno tajnovita i vuče te da čitaš dalje. Likovi su definitivno kao stvoreni za takvu kjnigu, iako mi je Emmeline neopisivo iritantan lik, Margarethina majka koza koja samo razmišlja o smrti svoje kćeri koja se dogodila prije dvadeset i nešto godina, a uopće ne brine za svoju preživjelu kćer. Hester mi se ispočetka sviđala, a na kraju je ispalo da je totalni fanatik. John Jama i Matrona su mi neopisivo simpatični likovi, najdraži u knjizi. Charlie i Isabelle su mi odvratni, ali opet važni za priču.
I mene je iživciralo to što pripovjedačica stalno ''osjeća'' svoju sestru. vrlo je očito da ne osjeća nikakve posljedice sestrine smrti, pa što onda toliko dramatizira oko toga?
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:27   #46
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Ja sam je nedavno pročitala i sad čitam opet jer pola stvari nisam n irazumjela, ali sad mi sve sjeda na svoje mjesto.
Meni je knjiga bila odlična, stil pisanja lijep i mračan, knjiga je cijela spooky, kad bih je čitala navečer, doslovno nisam mogla zaspati
Radnja mi je super, samo mi malo bodu oči oni dijelovi u kojima margareth vidi svoju sestru, bilo u snovima, bilo u ogledalu, jer ih smatram nepotrebnima za priču.
Knjiga mi je originalna, sviđa mi je što je Vidina priča totalno tajnovita i vuče te da čitaš dalje. Likovi su definitivno kao stvoreni za takvu kjnigu, iako mi je Emmeline neopisivo iritantan lik, Margarethina majka koza koja samo razmišlja o smrti svoje kćeri koja se dogodila prije dvadeset i nešto godina, a uopće ne brine za svoju preživjelu kćer. Hester mi se ispočetka sviđala, a na kraju je ispalo da je totalni fanatik. John Jama i Matrona su mi neopisivo simpatični likovi, najdraži u knjizi. Charlie i Isabelle su mi odvratni, ali opet važni za priču.
I mene je iživciralo to što pripovjedačica stalno ''osjeća'' svoju sestru. vrlo je očito da ne osjeća nikakve posljedice sestrine smrti, pa što onda toliko dramatizira oko toga?
I meni je ovo boldano baš pretjerano i bezveze bilo...
Inače, divna knjiga, jedna od meni dražih.
__________________
knjige i limunada
Leonie Alastair is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 23:22   #47
Čitala. Odlična knjiga. Neki dijelovi su me malo šokirali ali inače je ok. Ali nije to štivo koje bih čitala bez prestanka.Pauzirat ću nekoliko mjeseci prije no što je opet pročitam.
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 00:23   #48
i ja sam je taman pročitala, i baš mi se svidjela.... tema mi se svidjela, al ima i drama citata.
a posebno mi se svidio margaretin opis osjećaja prema knjigama, pravi je book lover )
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 03:14   #49
još jedna plažna.. dosta davno sam je pročitala, ali sjećam se da me se najviše dojmilo potpuno neočekivano, ali dovitljivo uvođenje treće blizanke u priču, čime je misteriozni zaplet glatko razriješen.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:15   #50
Tek sad sam primijetio da je knjiga ekranizirana već. Šteta, očekivao sam veći hit, da će se za film čuti, ali izgleda napravljen je tv-film.
Doduše, ocjena na imdb-u od 7.2 i nije loša.

http://www.imdb.com/title/tt2951888/
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 20:25   #51
Ima par godina otkako sam čitao ovu knjigu. Solidna zabava za nedjeljno kišno popodne. Ništa više ni manje od toga.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.