Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 21:08   #41
Quote:
matacro1 kaže: Pogledaj post
ja sam se u veljaci prijavio na oglas portala MOJ POSAO gdje je gulliver trazio tur. pratitelje. Bio sam na razgovoru prošli tjedan gdje su mi rekli da ce me oni slati na taj tecaj posto nemam iskustva na tom poslu. Gdje i kada još neznam. Kada saznam javim!!
nadam se da je o njihovom trosku, tj. da ne bi jos ti morao placati za to sto radis.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 22:33   #42
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
nadam se da je o njihovom trosku, tj. da ne bi jos ti morao placati za to sto radis.
Pa rekli su da to ide njima na trošak! HOPE SO!!!
matacro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:17   #43
Quote:
matacro1 kaže: Pogledaj post
Pa rekli su da to ide njima na trošak! HOPE SO!!!
salim se, naravno... gulliver je po svemu sto sam ja cuo, okej firma.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 01:19   #44
jel čuo netko da autotrans organizira tečajeve za turističkog prattierlja...??'u rijeci.pa me samo zanima ako netko zna dali kad dobiješ potvrdu na kraju tečaja dali se možeš zaposlit samo kod njih ili taj tečaj vrijedi i za bilo koju drugu agenciju???
beauty00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 14:46   #45
Quote:
matacro1 kaže: Pogledaj post
ja sam se u veljaci prijavio na oglas portala MOJ POSAO gdje je gulliver trazio tur. pratitelje. Bio sam na razgovoru prošli tjedan gdje su mi rekli da ce me oni slati na taj tecaj posto nemam iskustva na tom poslu. Gdje i kada još neznam. Kada saznam javim!!
Ha..taj sam oglas izgleda baš fulao, a zvuči mi super za nekog tko još nema previše iskustva u tom poslu kao i ja. Daj mi reci samo koji su se strani jezici tražili za to, odnosno koje ti govoriš? Tnx...
zlikovatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:07   #46
Quote:
zlikovatz kaže: Pogledaj post
Ha..taj sam oglas izgleda baš fulao, a zvuči mi super za nekog tko još nema previše iskustva u tom poslu kao i ja. Daj mi reci samo koji su se strani jezici tražili za to, odnosno koje ti govoriš? Tnx...
[URL="http://80.237.186.250/posao/Vodic-pratilac-na-izletima-mz-Dubrovnik-Dalmacija-Istra-i-Kvarner/d13548b6307744d45f46d61017afe83f.htm"]http://80.237.186.250/posao/Vodic-pratilac-na-izletima-mz-Dubrovnik-Dalmacija-Istra-i-Kvarner/d13548b6307744d45f46d61017afe83f.htm[/URL

Evo linka pa si procitaj detaljnije sve. Ja osobno govorim izvorni njemacki a engleski jako dobro. Mislim da se traze dosta francuski i ruski! Kao što rekoh, i ja sam u ovom poslu ROOKEY, tako da neznam ni ja bas puno o tome!
matacro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 16:54   #47
Quote:
matacro1 kaže: Pogledaj post
[URL="http://80.237.186.250/posao/Vodic-pratilac-na-izletima-mz-Dubrovnik-Dalmacija-Istra-i-Kvarner/d13548b6307744d45f46d61017afe83f.htm"]http://80.237.186.250/posao/Vodic-pratilac-na-izletima-mz-Dubrovnik-Dalmacija-Istra-i-Kvarner/d13548b6307744d45f46d61017afe83f.htm[/URL

Evo linka pa si procitaj detaljnije sve. Ja osobno govorim izvorni njemacki a engleski jako dobro. Mislim da se traze dosta francuski i ruski! Kao što rekoh, i ja sam u ovom poslu ROOKEY, tako da neznam ni ja bas puno o tome!
Super, hvala ti. Ja govorim ruski i engleski, a taj sam oglas baš fulao. Probat ću im naknadno poslati mejl pa možda se uspijem još ubaciti... tnx.
zlikovatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:02   #48
Quote:
travelaround kaže: Pogledaj post
To ti je barem jednostavno.Ako ti jamče posao nakon tečaja onda je to super investicija.Njima je to dio posla a još mogu i zaraditi na organiziranju tečaja.
To mi više sliči na poplavu informatičkih certifikata koji u 99% slučajeva ne znače apsolutno ništa.
Ako imaš želju postati pratitelj može ti pomoći ali više kao upoznavanje ljudi koji se bave turizmom i izletima,dakle kontaktom.
To ti govorim jer znam par pratitelja koji rade svoj posao bez tečaja ali uz jednu bitnu stvar a to je da dobro poznaju jezik,u ovom slučaju Francuski i Ruski.Certifikat su dobili u "hodu".
Inače moraš razlikovati pratitelja od vodiča.Večina gradova ima posebno ovlaštene vodiče,npr. Zadar,Split,Dubrovnik.Mislim da je to slučaj sa većinom gradova i njihovim turističkim zajednicama.Druga je stvar što mnoge agencije na razne načine pokušavaju uštediti i zaraditi na teret sebe ali i pratitelja koji mogu dobiti prijavu radeči posao za koji nisu ovlašteni.
Naravno ovo se odnosi na Hrvatsku.Inače iznos koji možeš zaraditi za tjedan dana vrti se oko 500 eura.
Naravno,možeš položiti tečaj npr. za vodiča u Splitu ili npr. neki drugi grad pa i tako zaraditi.Novac je dobar kad uzmeš u obzir da radiš nekoliko sati.Taj tečaj je skuplji.Mislim da se vrti iznos negdje oko 3500. kn. ali nisam siguran točno za iznos.
Koliko traje ovaj tecaj i kako se zove skola u Splitu koja to organizira?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:13   #49
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Koliko traje ovaj tecaj i kako se zove skola u Splitu koja to organizira?
škola se zove ekonomski fakultet a tečajeve za pratitelja organiziraju agencije. imaš u f-toursu mislim sada takav tečaj. cijena ti je 1500kn, ako dobro pamtim što si mi rekli
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 14:39   #50
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
škola se zove ekonomski fakultet a tečajeve za pratitelja organiziraju agencije. imaš u f-toursu mislim sada takav tečaj. cijena ti je 1500kn, ako dobro pamtim što si mi rekli
Odakle ti ova informacija vezana za f-tours da sad ima takav tečaj i znaš li kada bi to trebalo krenuti?
AnteD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:08   #51
Quote:
AnteD kaže: Pogledaj post
Odakle ti ova informacija vezana za f-tours da sad ima takav tečaj i znaš li kada bi to trebalo krenuti?
jedan prijatelj mi je to rekao što radi tamo. mislim da je to već krenulo, ali možeš se još uvijek ubaciti. nazovi ih pa pitaj. što prije nazoveš to bolje.
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 02:06   #52
Smile Turistički vodič u Zadru!

Zna li netko postoji li tečaj za turističkog vodiča u Zadru?! Gdje i kad se održava i koliko para?! Hvala unaprijed!
Marianinha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 18:02   #53
Quote:
zlikovatz kaže: Pogledaj post
Evo čisto da ostavim par detaljnijih informacija vezano za onaj besplatan tečaj za turističkog pratitelja koji sam spomenuo, jer mi je nekolicinu ljudi slalo na privatne poruke upite u čemu je fora,trik&sl...
Uglavnom..agencija se zove „Via Tours“ (www.via-tours.hr) sa sjedištem u Zaboku i poslovnicom u Zagrebu. Ja sam naišao na netu na njihov oglas, zvao ih i rekli mi da za Zabok već imaju organiziranu grupu, ali za Zagreb još nikoga..(nevjerojatno). S obzirom da sam ja iz Zagreba i jako zainteresiran za taj tečaj predložio sam im da ću se raspitati i probati vidjeti jel ima interesenata...traže 5-6ljudi.
Ponavljam još jednom..zbilja nije nikakva muljaža(bar koliko ja znam), mislim tečaj je free pa bi bilo glupo da propadne jer planiraju početi 1.3.2010...
Kontakt : Zabok sjedište 049/ 502-432 ...taj sam ja broj zvao i razgovarao sa gospođom Marijom.
Pozdrav...
Je li uvjet za polaganje tečaja dolazak na sva predavanja i koliko dugo traje?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 00:21   #54
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Je li uvjet za polaganje tečaja dolazak na sva predavanja i koliko dugo traje?
NE POSTOJI besplatan tecaj za turistickog pratitelja, nigdje. "besplatan" je ukoliko lovu koju ces navjerojatnije morati dati za nekakav obavezni odlazak na izlet u npr. Ljubljanu smatras besplatnim. obicne navlakuse, ljudi ne padajte na te pizdarije...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 15:18   #55
Pozdrav svim kolegama i onima koji će to tek postati!

Da li biste htjeli raditi kao turistički pratitelj u Turskoj?

Agencija za koju ja radim traži veći broj turističkih pratitelja na slovenskom i hrvatskom jeziku. (slovenski jezik bold jer traže veći broj djelatnika, za hrvatski jezik 1-2).

~~~ . ~~~

* Opis posla:
Operativno-tehnički poslovi, poslovi praćenja gostiju tijekom transfera te vođenje grupa u suradnji s lokalnim turskim vodičem.

* Uvjeti:
- najmanje srednja stručna sprema
- aktivno znanje engleskog ili njemačkog jezika
- aktivno znanje slovenskog jezika je prednost
- pozitivan stav, ljubaznost, komunikativnost

* Nude:
- visoka, stimulacijska primanja
- rad više sezona (ne samo 2012.g.)


Ako ispunjavate gore navedene uvjete te Vas veseli rad s ljudima, javite se na [email protected].

----- ... -----

Ovo je bio njihov službeni oglas, ali evo da Vam ja sada nešto napišem i malo više objasnim:

- niste trebali nikada prije biti u Turskoj
- ne trebate se bojati da nemate dovoljno znanje o Turskoj jer cijelo vrijeme (24/7) imate vodiča koji vodi, a Vi ste zapravo turistički pratitelj (pratnja gostiju na hrvatskom/slovenskom jeziku)
- nije potrebno imati položen tečaj niti imati iskustvo u vođenju, jedino potrebno znanje je aktivno se služiti engleskim ili njemačkim jezikom

Ukoliko je netko zainteresiran za posao ili samo da pita koje pitanje, slobodno neka se javi! - [email protected]
__________________
It's never too late to be what you might have been...
ALsf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 18:33   #56
ja sam išao na tečaj agencije Mondo travel i mogu vam reći da je to čisto uzimanje para. Tri mjeseca smo slušali predavanja koja nam uopće nisu potrebna, osim jednoga koji se zaista tiče tog posla, onda su pola rušili na ispitima da pokupe lovu, a na kraju, iako su obećali, onim najboljima nisu ponudili nikakav posao. Ne znam jesu li sve agencije takve, ali ne preporučam ovakve tečajeve. Vidite da ih ima sve više - ne zato jer ima potražnje, nego jer su skužili da se lijepa lova tu pokupi.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 00:28   #57
Hek zna li netko ima li tečaj u osijeku sad da počinje za tur.pratitelja? Hvala
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.