Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 21:14   #1
David Mitchell

Dakle. Preporučilo mi gospodina, a budući da mi se hrpica "za pročitati" stanjila, rekoh zašto ne. U Algoritmu i Profilu bio samo "Black Swan Green", a uz preporuku sam dobio i savjet da ga pročitam kronološki kako je pisao, pa nisam htio početi s tim.
Srećom, u British Councilu s imali i ostalo. "Ghostwritten" je trenutno bio vani, pa sam uzeo "Number9Dream". I bogami, stvarno je bilo vrlo čitko, lijepo ispripovjedano, da mi je netko rekao da mi potraga japanskog adolescenta iz provincije za ocem kojeg nikad nije znao u Tokiju može biti toliko pitko i zanimljivo, malo bih ga sumnjičavo pogledao. Uglavnom, baš fino i ugodno iznenađenje.

Ali me nije pripremilo na "Ghostwritten" i "Cloud Atlas". Naime i jedan i drugi roman su nešto naprosto čudesno, tolika lakoća i vještina pripovijedanja, tolika relevantnost u biranju tema, toliko znanje baratanja raznoraznim stilovima i žanrovima, tolika zaigranost u poigravanju jezikom, tolika neopterećujuća erudicija... Ja sam jednostavno očaran. U međuvremenu sam preko Amazona naručio sve tri. Jučer sam dovršio "Cloud Atlas" i što sam bio bliže kraju, sve me više obuhvaćala tuga što ću završiti s čitanjem. Ostao mi je još "Black Swan Green", ali trenutno gledam čeznutljivo u ove tri već pročitane i sve dvojim da li da počnem sve tri ispočetka ili što.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:29   #2
Procitala sam Number9Dream i jako mi se dopala knjiga... Mitchell je nesto kao britanski Murakami...

A Ghostwritten mi stoji na polici vec duze vrijeme i nikako da pocnem citati...

Zadnje uređivanje Iva : 12.09.2007. at 21:30. Reason: a
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:31   #3
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
Procitala sam Number9Dream i jako mi se dopala knjiga... Mitchell je nesto kao britanski Murakami...
Izvor koji mi je preporučio Mitchella, a koji je za razliku od mene čitao i Murakamija, veli da mu Murakami nije ni do koljena.
__________________
Listen to the thunder

Zadnje uređivanje Mr Smoogj : 12.09.2007. at 22:26.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:10   #4
ja sam previse subjektivna kad je Murakami u pitanju Japanac mi je ipak prije Engleza... od Murakamija sam procitala skoro sve sto je ikad napisao... a i bila je to ljubav na prvo citanje...

vidjet cu nakon sto procitam Ghostwritten...
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:35   #5
Svojedobno sam pročitao Cloud Atlas i oduševio se toliko da mu odlučih iščitati opus. No, ova dva prethodna romana nikako da se pojave u Algoritmu/Profilu, a Black Swan Green me tu s police gleda već tri mjeseca pa nikako da se odlučim. Kažu da je to "malo drugačija" knjiga, neloša, ali da je prethodnima letvicu ipak malo previsoko postavio... Mogao bih probati kad dokrajčim ovo sada. Ili da ipak prije naručim Ghostwritten i number9dream, to me stalno kopka?
klocna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:51   #6
Quote:
klocna kaže: Pogledaj post
Ili da ipak prije naručim Ghostwritten i number9dream, to me stalno kopka?
Ghostwritten. Valjda.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:39   #7
OK, Ghostwritten it is then. Fala, Smoogj!
klocna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:46   #8
Rečeno je na drugom topicu, ali da se zna i na matičnom. Tijekom prosinca u izdanju Vuković&Runjić izlazi prijevod "Cloud Atlasa". Rejoice!

A prijavljujem da sam u međuvremenu pročitao i Black Swan Green i da je jednostavno genijalan i da mi se srce para što djeca u školama za lektiru moraju čitati Juditu i Osmana, a ne ovo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 14:40   #9
Quote:
Rečeno je na drugom topicu, ali da se zna i na matičnom. Tijekom prosinca u izdanju Vuković&Runjić izlazi prijevod "Cloud Atlasa". Rejoice!
Ajde kad je Smoogj to toliko nahvalio, mora se kupiti !
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:42   #10
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A prijavljujem da sam u međuvremenu pročitao i Black Swan Green i da je jednostavno genijalan i da mi se srce para što djeca u školama za lektiru moraju čitati Juditu i Osmana, a ne ovo.
Ajme... previse je to brige za stanje danasnje mladezi

Kad razmislis bolje je ovako jer tko bi citao silne kolumne po dnevnicima i tjednicima. A o blogovima da ne pricam
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:31   #11
Evo jedan intervju

http://books.guardian.co.uk/whyiwrit...rc=rss&feed=10
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:48   #12
Post u kojem se traži pomoć u pronalaženju Murakamijevih look-alikea preseljen na Murakamijev topic.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 15:52   #13
Ja pročitao GHOSTWRITTEN i prilično me se dojmio.
Na polici čeka NUMBER9DREAM.
spider jerusalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:45   #14
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Rečeno je na drugom topicu, ali da se zna i na matičnom. Tijekom prosinca u izdanju Vuković&Runjić izlazi prijevod "Cloud Atlasa". Rejoice!
kad ce ta knjiga?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 11:51   #15
Quote:
Iva kaže: Pogledaj post
kad ce ta knjiga?
Blage veze. Najavljuju ga i na naslovnici svog sajta, ali nikako da ga više puknu u prodaju. A trebao je bit tako lijep božićni poklon mnogima. Vuković&Runjić, zakazali ste.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:34   #16
"Atlas oblaka" će u tiskaru ovih dana, što znači da će biti u prodaji oko Uskrsa. Hvala na strpljenju svima.

BR
bzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:37   #17
Quote:
bzr kaže: Pogledaj post
"Atlas oblaka" će u tiskaru ovih dana, što znači da će biti u prodaji oko Uskrsa. Hvala na strpljenju svima.
Da je izašlo pred Božić, kao što je najavljeno, ja bih osobno uzeo bar desetak komada, za poklone. Ovak ništ od toga. Ko vam kriv.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 10:24   #18
Quote:
bzr kaže: Pogledaj post
"Atlas oblaka" će u tiskaru ovih dana, što znači da će biti u prodaji oko Uskrsa. Hvala na strpljenju svima.

BR
Naravno, "oko Uskrsa" nije nikako moglo značiti "prije Uskrsa". Vuković&Runjić - you suck.

Ali s druge strane, čujem da je urednica/kolumnistica imala pune ruke posla s nekakvim požarom, da li u tiskari ili u skladištu (ili u nekakvoj hotelskoj sobi) nisam baš uspio do kraja shvatiti, pa se očito nije stigla baviti takvim tričarijama kao što je izdavanje knjiga.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:07   #19
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Naravno, "oko Uskrsa" nije nikako moglo značiti "prije Uskrsa". Vuković&Runjić - you suck.

Ali s druge strane, čujem da je urednica/kolumnistica imala pune ruke posla s nekakvim požarom, da li u tiskari ili u skladištu (ili u nekakvoj hotelskoj sobi) nisam baš uspio do kraja shvatiti, pa se očito nije stigla baviti takvim tričarijama kao što je izdavanje knjiga.
znaci jos je nema? jako sam razocarana
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 21:51   #20
Quote:
bzr kaže: Pogledaj post
"Atlas oblaka" će u tiskaru ovih dana, što znači da će biti u prodaji oko Uskrsa. Hvala na strpljenju svima.

BR
Tjedan nakon Uskrsa - i dalje ništa. :klap:
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.