Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2006., 21:40   #81
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ma nije psiho,ali nekaj kaj nije u redu-nije u redu i basta.
Vidis, to ti je jedan od razloga zbog kojeg bi trebala podnjeti molbu za drzavljanstvo. Nakon toga gnjavis one za koje mislis glasovati na izborima za drzavni ili savezni Kongres, te im kazes to sto mislis. Ako nisi jedina (a nisi), stvari bi se mogle mozda maknut s mrtve tocke.

Naime, prijedlog zakona o sluzbenom jeziku, koji je prosao prosle godine u House of Representatives je zaustavljen na pocetku procedure u Senatu. Od istog vjerojatno nebu nis...
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 21:44   #82
Quote:
talia kaže:
Zasto si ti takav psiho u vezi toga?
Mozda zato sto meni nitko ne istrcava u susret nudeci mi formulare i sve zivo na hrvatskom...niti sam se nadao pa sam pazio u skoli i naucio Engleski. I ne samo, ja, a sta je sa mnogobrojnim Talijanima ili Rusima ili Grcima koje bas ne sljive pretjerano kao ni njihov jezik. Zasto bi samo odabrana grupa stranaca imala sve servirano po njihovom, ili svi ili nitko. S obzirom da nije moguce sve zadovoljiti onda bolje nitko!

Istu bi paralelu povukao sa Hrvatskom gdje ne zelim da neka talijanska ili srpska manjina ima neka svoja prava koja na primjer Slovaci ili Nijemci ili "nama uvijek dragi" Slovenci nemaju.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 03:36   #83
znas sta ko ih jebe sta su im dali to pravo odi u paterson u nj 80% ljudi ne zna engleski i ne jebe ih zato jer ne moraju ili su lijeni,u jednom restoranu di ja radim ima 6,7 ilegalaca a koliko restorana i fast foodova ima u tu u okolici sad potjeraj tu raju mozda ce povecati minimum vage
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 20:52   #84
Post Kako najbrže do tzv.bračne vize za SAD?

Bok društvo!
Dajte mi recite kako se najbrže dobije viza...da li je bolje udati se u RH za državljanina SAD-a ili čekati prvo na zaručničku vizu u RH pa to obaviti u SAD-u?
Inače...još jedno pitanje....da li se sa završenim pravom u rh može nakon upisa i završetka MBA-A npr iz financija dobiti dobar posao u sad-u?
......lijep pozdrav..
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 21:04   #85
A gdje se sad nalazis?
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 21:15   #86
U Hrvatskoj..
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:24   #87
Quote:
lola24 kaže:
Bok društvo!
Dajte mi recite kako se najbrže dobije viza...da li je bolje udati se u RH za državljanina SAD-a ili čekati prvo na zaručničku vizu u RH pa to obaviti u SAD-u?
Mjesto vjencanja ne igra veliku ulogu. To je osobni izbor mladenaca, ovisno o osobnim zeljama, kao i zelji i mogucnosti jedne i druge obitelji da prisustvuje tom dogadjaju.

Vjencanje u USA:
1. K1 zarucnicka viza: u pravilu se dobije od 3 do 6 mjeseci od podnosenja zahtjeva. Posljednjih mjeseci je proces bio "on hold" zbog novog zakona koji se primjenjuje od 3. mjeseca, pa je mjenjan obrazac. Ali je ovih dana to rjeseno, pa se polako vraca u normalu...
Nakon K1 i vjencanja u roku od 90 dana, sljedi proces zvan "adjustment of status". Moze trajati od nekoliko mjeseci do preko godine dana prije nego sto se dobije "green card".

2. turisticka viza. Sklapanje braka je dozvoljeno i strancima koji udju na turisticku vizu uz uvjet da ne ostanu u USA duze od odobrenog boravka (obicno 3 mjeseca).

3. Vjencanje u HR

Nakon 2. ili 3. varijante, tri su mogucnosti dobivanja GC.

1. K3 - nonimmigrant viza. Za dobivanje vize treba 4 - 8 mjeseci, a drugi dio procesa kao i za K1 - adjustemnt of status u USA.

2. CR1 /IR1 immigrant viza - u pravilu proces traje duze nego za K3, ali nakon ulaska se dobije "green card" u roku od nekoliko tjedana i nema dodatne papirologije u USA

3. DCF ili direct filing- metoda kod koje US drzavljanin podnosi zahtjev u US ambasadi u stranoj zemlji. U tom slucaju proces ne ide preko USCIS i daleko je najbrzi. Sve se moze zavrsiti u nekoliko tjedana i dobije se CR1/IR1 viza. Uvjet je da US drzavljanin bude prisutan u stranoj zemlji, a mnoge ambasada traze i da USC ima boravak u toj zemlji. DCF nije moguc u svim zemljama. Zagrebacka ambasada prima peticije u odredjenim slucajevima.

Sve ima svoje prednosti i mane. Najbolje je prouciti sto se trazi u kojem slucaju, koliko kosta, koliko traje (imajuci na umu da se to moze naglo promjeniti u korist neke druge vize).., osobnoj situaciji, zelji i planovima.
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 22:49   #88
Quote:
lola24 kaže:
Inače...još jedno pitanje....da li se sa završenim pravom u rh može nakon upisa i završetka MBA-A npr iz financija dobiti dobar posao u sad-u?
......lijep pozdrav..
Sa MBA-em (financije) se moze dobiti dobra posao, ali da li se moze sa zavrsenim HR pravom upisati taj MBA?
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 06:06   #89
Quote:
lola24 kaže:
Bok društvo!
Dajte mi recite kako se najbrže dobije viza...da li je bolje udati se u RH za državljanina SAD-a ili čekati prvo na zaručničku vizu u RH pa to obaviti u SAD-u?
Inače...još jedno pitanje....da li se sa završenim pravom u rh može nakon upisa i završetka MBA-A npr iz financija dobiti dobar posao u sad-u?
......lijep pozdrav..
1.Cekaj na zarucnicku vizu,
2. Odi u SAD i udaj se tamo.
3. Ja bih rekao da moze, ali to ti netko drugi vjerovatno moze bolje odgovorit.
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 06:09   #90
http://www.visajourney.com/faq/k1faq.htm
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 11:05   #91
Smile

Puno hvala...baš ste medeni...još samo ako bi mi netko znao reći da li se sa pravom može upisati mba iz financija ili sličnog područja....ja inače znam jednu curu koja je poslije našeg prava upisala postdiplomski iz prava na yaleu....a na forumu sam pročitala da je cura sa završenim fil.fak.zg. upisala isto nešto iz područja economics...ne znam...meni su pravo i ekonomija nekako srodni....
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 22:58   #92
probaj naci neki program u blizini mjesta gdje namjeravas zivjeti i vidi uvjete...
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 23:17   #93
Quote:
lola24 kaže:
Puno hvala...baš ste medeni...još samo ako bi mi netko znao reći da li se sa pravom može upisati mba iz financija ili sličnog područja....ja inače znam jednu curu koja je poslije našeg prava upisala postdiplomski iz prava na yaleu....a na forumu sam pročitala da je cura sa završenim fil.fak.zg. upisala isto nešto iz područja economics...ne znam...meni su pravo i ekonomija nekako srodni....
Ako i ne moze vjerovatno mozes prenijeti dio kredita na pravo u USA i zavrsiti u kracem roku a onda okrenut na financije... je li ti ovo inace uvijet da se udas ili pokusavas procijeniti ima li ti se smisla udat ak ne moze? zezam se ajd' nemoras odgovorit
Anyway, sta imas razbijat glavu s tim?, moze se u USA svasta, ovo je zemlja gdje se sve moze, ak imas vremena i strpljenja za studirat mozda ti se ukaze i mjesto na iducem space shuttle-u.
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 09:02   #94
Quote:
Starbucks kaže:
... moze se u USA svasta, ovo je zemlja gdje se sve moze, ak imas vremena i strpljenja za studirat
i novaca
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 10:20   #95
Ma ne nije mi to nikakav uvjet za udaju ali ja sam od onih tipova žena kojima sam brak nikada ne bi bio dovoljan...jednostavno mislim da žena nije samo dodatak muškarcu i moram priznati ...he-he....da mi se koža ježuri kad gledam oko sebe tzv. žene lutkice kojima je glavno zanimanje bogato se udati i potom veselo šopingirati do kraja svog života.....ma ne znam....ja želim pustolovinu....i nekakav pravi život...i mislim da je Amerika baš pravo mjesto za to......dečki...demantirajte me ako sam u krivu.....
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 11:13   #96
Quote:
lola24 kaže:
....ja želim pustolovinu....i nekakav pravi život...i mislim da je Amerika baš pravo mjesto za to......dečki...demantirajte me ako sam u krivu.....

Nema frke. Dodji kod mene u Kanadu. Blizu sam Amerike, pa mozemo otic na Nijagaru. A kad dodjes u Kanadu, naso bi ti poso za sat vremena. Kokuz ti je bona pravo poznat ovdje. Nemas zime. Uvalim te u picu. Ko sto je i Meho svoju zenu uvalio. A doveo je na isti nacin. Prvo je upozno preko interneta, pa je onda ozenio preko posrednika, pa je onda doveo ovdje. Jes da je na aerodromu napiso na papir ime svoje zene, i onda ga podigo visoko da ona vidi, jer je prije nije nikako vidio, a ni ona njega. Pa su se trazili po aerodromu. Pa Meho posto sumnjiv muriji. A ona ga ufatila. Jos kad su vidjeli da se zove Meho, i da mase po zraku sa nekim slovima na papiru, onda slozili na pod i vezali ga. A on, onako isprepadan sav engleski zaboravio. A nije ga ni znao. Dobro. Za picu ti i ne treba neko znanje engleskog. Dovoljno je da se smjeskas i kazes "helo", "tenkju" i "baj". Drugi ti i ne treba.
Pa je onda jadan Meho pokuso objasnit muriji da mu dolazi zena i da je treba nac i da nije nikakav terorista, a da bi objasnio ono mahanje, Meho im reko da mu je zena gluha i da ne cuje, nego da samo cita. Zato je maho. Murija mu pocese zavidjet. Jer njihove zene mogu govorit. I to pretjerano. Nekad ne znaju stat. Dok Mehina samo suti. I klima glavom. Mehi super. Dok muriji nije. Jer je ufatila pogresnog coeka, koji ima srecu. Da mu zena ne prica. Onda se murija ustrckala naci Mehinu zenu po aerodromu. Meho im reko kako se ona zove, pa i oni poceli skakat sa papirom. Nekako Meho sretne zenu, tu se upozna, potpise papire i oni krenuse kuci. Meho je zaposli u pici i sad oboje rade. Tako bi i ti. Radila. U pici. A poso nije puno tezak, samo moras bit stalno na nogama. Pravis pice, javljas se na telefon, pravis narudzbu, dajes cijenu musteriji, pravilno stavis ordere. Dok Mehina zena nije. Pa sam onda neki dan odnio pogresnu picu na jednu adresu, a onu drugu na drugu adresu. Pa se moro vracat. Da odnesen pravu picu na pravu adresu. Ona mutava Mehina zena, ne samo sto ne zna pricat, nego ne zna ni slusat. Kad joj coek kaze da zivi na "North" ona umjesto "N" sto ide na kraju ulice, stavi "S". Za sjever. Kaze:" Pa bolan Kokuze, ne moramo mi engleski pricat". Pa ne moramo, al ne mora ni Kokuz otic na juzni dio ulice, umjesto na sjeverni. I ja tamo kucam, izadje coek, ja mu izvadim picu, on me gleda i nist ne konta. I tako izgubih i vrijeme i benzin. Zbog mutave Mehine. Dok Meho za to vrijeme odnese dva ordera. I onda se smjeska i kaze kako ima pametnu zenu. Tako bi i ti bila pametna, pa bi onda Mehi napisala na orderu Alen St. umjesto Elen St.
Pa nek trazi. Po Alenu, a mora otic na Elen. Dok ja za to vrijeme odem na dva ordera, i usput navrnem u Tim Hortons po kafu. Za nas dvoje i za Mehu. Da se oraspolozi. Kad se vrati. Sa deliverenja.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 11:41   #97
Quote:
KokuZ kaže:
Nema frke. Dodji kod mene u Kanadu. Blizu sam Amerike, pa mozemo otic na Nijagaru. A kad dodjes u Kanadu, naso bi ti poso za sat vremena. Kokuz ti je bona pravo poznat ovdje. Nemas zime. Uvalim te u picu. Ko sto je i Meho svoju zenu uvalio. A doveo je na isti nacin. Prvo je upozno preko interneta, pa je onda ozenio preko posrednika, pa je onda doveo ovdje. Jes da je na aerodromu napiso na papir ime svoje zene, i onda ga podigo visoko da ona vidi, jer je prije nije nikako vidio, a ni ona njega. Pa su se trazili po aerodromu. Pa Meho posto sumnjiv muriji. A ona ga ufatila. Jos kad su vidjeli da se zove Meho, i da mase po zraku sa nekim slovima na papiru, onda slozili na pod i vezali ga. A on, onako isprepadan sav engleski zaboravio. A nije ga ni znao. Dobro. Za picu ti i ne treba neko znanje engleskog. Dovoljno je da se smjeskas i kazes "helo", "tenkju" i "baj". Drugi ti i ne treba.
Pa je onda jadan Meho pokuso objasnit muriji da mu dolazi zena i da je treba nac i da nije nikakav terorista, a da bi objasnio ono mahanje, Meho im reko da mu je zena gluha i da ne cuje, nego da samo cita. Zato je maho. Murija mu pocese zavidjet. Jer njihove zene mogu govorit. I to pretjerano. Nekad ne znaju stat. Dok Mehina samo suti. I klima glavom. Mehi super. Dok muriji nije. Jer je ufatila pogresnog coeka, koji ima srecu. Da mu zena ne prica. Onda se murija ustrckala naci Mehinu zenu po aerodromu. Meho im reko kako se ona zove, pa i oni poceli skakat sa papirom. Nekako Meho sretne zenu, tu se upozna, potpise papire i oni krenuse kuci. Meho je zaposli u pici i sad oboje rade. Tako bi i ti. Radila. U pici. A poso nije puno tezak, samo moras bit stalno na nogama. Pravis pice, javljas se na telefon, pravis narudzbu, dajes cijenu musteriji, pravilno stavis ordere. Dok Mehina zena nije. Pa sam onda neki dan odnio pogresnu picu na jednu adresu, a onu drugu na drugu adresu. Pa se moro vracat. Da odnesen pravu picu na pravu adresu. Ona mutava Mehina zena, ne samo sto ne zna pricat, nego ne zna ni slusat. Kad joj coek kaze da zivi na "North" ona umjesto "N" sto ide na kraju ulice, stavi "S". Za sjever. Kaze:" Pa bolan Kokuze, ne moramo mi engleski pricat". Pa ne moramo, al ne mora ni Kokuz otic na juzni dio ulice, umjesto na sjeverni. I ja tamo kucam, izadje coek, ja mu izvadim picu, on me gleda i nist ne konta. I tako izgubih i vrijeme i benzin. Zbog mutave Mehine. Dok Meho za to vrijeme odnese dva ordera. I onda se smjeska i kaze kako ima pametnu zenu. Tako bi i ti bila pametna, pa bi onda Mehi napisala na orderu Alen St. umjesto Elen St.
Pa nek trazi. Po Alenu, a mora otic na Elen. Dok ja za to vrijeme odem na dva ordera, i usput navrnem u Tim Hortons po kafu. Za nas dvoje i za Mehu. Da se oraspolozi. Kad se vrati. Sa deliverenja.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:43   #98
Quote:
lola24 kaže:
Ma ne nije mi to nikakav uvjet za udaju ali ja sam od onih tipova žena kojima sam brak nikada ne bi bio dovoljan...jednostavno mislim da žena nije samo dodatak muškarcu i moram priznati ...he-he....da mi se koža ježuri kad gledam oko sebe tzv. žene lutkice kojima je glavno zanimanje bogato se udati i potom veselo šopingirati do kraja svog života.....ma ne znam....ja želim pustolovinu....i nekakav pravi život...i mislim da je Amerika baš pravo mjesto za to......dečki...demantirajte me ako sam u krivu.....

A sto mislis koji tip je on?
Tebi treba viza ne njemu, kakova dvolicnost....dosta novaca za pustolovinu i
24/7 shopping...muz neka radi...a ti ces se zabavljati ...makar se uopce ne bi cudio da se takovo nesto i dogodi...sta mislis ti si jedina pametna i naletjela na budalu i da ces ga vrtiti oko prsta.....sta znades sta on misli ....treba tu lutkicu zjebati....mozda te treba i za musterije....ne treba puno mozga samo malo glume.....

Je Amerika je pravo mjesto za tebe ...ali tako mozes i u hrvatskoj ...mnogo druge to rade zasto ne bi i ti ....sta se ljudi brzo otvore i samo sta ne kazu sta u stvari jesu.

Nema toga do hrvatskoga.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 13:58   #99
Gle...ja sam obrazovana osoba i bilo bi mi ispod časti da moj dragi radi dok se ja okolo zabavljam...pod pustolovinom podmnijevam mnogo mogućnosti u poslovnom svijetu.....ženiti se samo za papire je po meni suludo....jerbo uvijek mora postojati neka vrsta privlačnosti kako bi ljudi bili skupa....ima stvarno super ljudi na forumu ali da bogme ima njih i koji su malo sporokužeći....cest la vie.......ha
lola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 04:27   #100
a) Dajte mi recite kako se najbrže dobije viza...da li je bolje udati se u RH za državljanina SAD-a ili čekati prvo na zaručničku vizu u RH pa to obaviti u SAD-u?

Topal savjet za HR:

Adminstrativno: Iskljucivo opcija 3 (DCF filing) koju je g. potepuh opisao. Ni u ludilu turisticka viza.

Human side: Ja se ne bih puno razmisljao - vjencanje u HR ako se moze. O vjencanjima u USA imam generalno neutralno ili blago negativno misljenje, a inace su strahovito skupi events. Vjencanje je biznis kod nas u USA.

b) Inače...još jedno pitanje....da li se sa završenim pravom u rh može nakon upisa i završetka MBA-A npr iz financija dobiti dobar posao u sad-u?

USA je zemlja mogucnosti - naravno da moze. Nista nije pod moranjem - ima gomila ljudi koji bez MBA sasvim fino zaradjuju.

c) Sa MBA-em (financije) se moze dobiti dobra posao, ali da li se moze sa zavrsenim HR pravom upisati taj MBA?

Naravno da moze. Mozes se upisati sa BILO kojim Bachelor degree iz Hrvatske i na najelitniji MBA program. Formalna diploma je minimalni uslov da apliciras, ali ne garantuje jasno prijem. Snaga tvoje aplikacije je najvaznija, a ona je 80% u tome sta ti napravila u zivotu a 20% u koje si skole isla . Takodjer, ne zaboravi da velika vecina MBA programa trazi ljude sa barem 3-4 godine post-bachelor iskustva.

MBA Admisione komitete zanima tko si ti? sto mozes ponuditi? kakav imas stil? i sto obecavas u buducnosti? kakvi su ti rezultati do sada? sta mozes im donijeti u program? njih malo zanimaju formaliteti poput (to su evropske opsesije)

Na kraju, dobro razmisli: zasto MBA? zasto sada? i kako se to uklapa u tvoju karijeru? i koja skola?

VELIKA NAPOMENA: MBA sa "lijeve" skole nije za baciti, jeftin je relatvino, pomaze malo, ali ne vrijedi u praksi ni prilblizno kao MBA sa jakih skola. Jednostavno, koliko para toliko i muzike.

Takodjer, ne opterecuj se financijama skolovanja. Kao premanent resident, imaces pravo na Federalne zajmove po povoljnim uslovima, a velika vecina dobrih skola ce lako za tebe naci i privatne kredite.

O MBA misli kao investiciji. Ulazem 2 godine (ili jednu) u taj projekt, kosta ce me toliko i toliko, necu raditi toliko i toliko vremena, a dobicu to i to.

OBAVEZNO pogledaj prospekte skole na koju mislis ici i vidi ko uposljava svrsene MBA, za kolike novce, u kojim sektorima. Svi podaci su javni i dostupni preko weba.

Sa ovog aspekta to sve mozda izgleda i ruzicasto i interesantno, ali ne koristi HR pogled, nego hladne glave razmisli da li je bolje praviti karijeru radeci, kroz edukaciju, oboje i zaista sta hoces da budes u narednih 5-10 godina.

To su ozbiljni projekti jer obrazovanje u USA trazi i novca i vremena, i nije bas nimalo "olako" kao u HR. Zato, 10 puta mjeri, jednom sijeci.

Takodjer, ekonomija nije isto sto i MBA. MBA je biznis i ne mijesaj to sa ekonmskim znanostima. Tvoje znanje prava nije bas tako srodno MBA kako ti mozda izgleda, ali to nije toliko bitno jer nema nikakvih preduslova te vrste za upis na MBA.

Take it easy and go win!
USA_MBA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.