Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2014., 01:23   #61
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
Povedaš z vlastitoga iskustva?
Pročitaj si na njihovoj stranici na kojim jezicima možeš objavljivati
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:05   #62
Imaš kakvega linka, ja nemrem najti?
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:50   #63
Bas cijenim kvalitetnu knjigu i velik mi je gust ju kupiti, dobiti na poklon i citati... Al, jebiga, dosta putujem i sa mnom ide kindle.... S par stotina naslova....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 12:52   #64
Link
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 14:46   #65
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
A fala. To je Kindle, dobro za to morem na Engleskom i Nemškom, no mislim sem print on demand knjigu, isto ide prek Amazona, verjatno bu isto EN/DE (http://mashable.com/2011/07/19/self-...n-createspace/) ili iTunesa eBook.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:30   #66
Quote:
Marekai kaže: Pogledaj post
A fala. To je Kindle, dobro za to morem na Engleskom i Nemškom, no mislim sem print on demand knjigu, isto ide prek Amazona, verjatno bu isto EN/DE (http://mashable.com/2011/07/19/self-...n-createspace/) ili iTunesa eBook.
Znam za CreateSpace Sretno s knjigom! O čemu je ako se može znati?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:42   #67
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Znam za CreateSpace Sretno s knjigom! O čemu je ako se može znati?
Bude popularno-navučna, non-fiction. Neje preveč tema za e-book, al kaj buš.

Malo da zbriše fantastično-romantističku prašinu štera se skupila na policam navučnoga i edukacijskoga sistema zadnjih 150 let.
Tak gledeč bu revolucionarna
Actually dirty job but someones gotta do it, otherwise we all be learning mythological dreaming for the next 100 years served as scientific facts.
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 16:55   #68
zanimljivo...
http://www.theguardian.com/books/201...r-digitisation
dajdosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 19:57   #69
Ma naravno, e-knjige su najveći idiotizam ovog stoljeća Onak, čitajte ih ili ne, ali nemojte mi počinjati s propagandama i "istraživanjima"
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 16:21   #70
Quote:
pčelica88 kaže: Pogledaj post
Ma naravno, e-knjige su najveći idiotizam ovog stoljeća Onak, čitajte ih ili ne, ali nemojte mi počinjati s propagandama i "istraživanjima"
Rekoh: zanimljivo.
Gdje si iščitala propagiranje ičega?

Imam 3 e-readera (na kojima sam pročitao desetke e-knjiga) ali i dovoljnu dozu (samo)kritičkog promišljanja da ne odbacujem olako rezultate studije iako je izvedena neprofesionalno:

"The Elizabeth George study included only two experienced Kindle users, and she is keen to replicate it using a greater proportion of Kindle regulars. "

No ovo bi moglo biti 1 od razloga zašto ljudi preferiraju papir:

"...earlier study comparing reading an upsetting short story on paper and on iPad. "In this study, we found that paper readers did report higher on measures having to do with empathy and transportation and immersion, and narrative coherence, than iPad readers,..."
dajdosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:33   #71
Ma joj, nije to bilo upućeno tebi Govorila sam općenito. Vjeruj mi, znao bi da se tebi obraćam Svejedno ne volim takva istraživanja
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:11   #72
Aha. Krivo sam shvatio.
dajdosta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:43   #73
Imam Kindle, ali ga godinu dana nisam upotrebljavala, zaboravila na njega. I onda je došao godišnji i izbor - tri knjige u kofer (ne!!!) ili kindle u ručnu torbicu. Pobijedio je Kindle, a i kupila sam tri knjige za cijenu jedne papirnate.

Papirnate više volim, ali ovo je neusporedivo praktičnije, doma ću čitati papir, a Kindle na putu, u tramvaju i sl.

Jedino što nigdje nisam našla hrvatske naslove za Kindle, tako da samo čitam na engleskom, pa ako netko zna... gdje, koji autori i sl.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:26   #74
Quote:
dajdosta kaže: Pogledaj post
Aha. Krivo sam shvatio.
Sve ok, ponekad se krivo izraziš i zaboraviš kako to može zvučati drugima

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Imam Kindle, ali ga godinu dana nisam upotrebljavala, zaboravila na njega. I onda je došao godišnji i izbor - tri knjige u kofer (ne!!!) ili kindle u ručnu torbicu. Pobijedio je Kindle, a i kupila sam tri knjige za cijenu jedne papirnate.

Papirnate više volim, ali ovo je neusporedivo praktičnije, doma ću čitati papir, a Kindle na putu, u tramvaju i sl.

Jedino što nigdje nisam našla hrvatske naslove za Kindle, tako da samo čitam na engleskom, pa ako netko zna... gdje, koji autori i sl.
Mislim da ni ne buš našla knjige na hrvatskom na Amazonu jer ti ne podržavaju naše dijakritičke znakove (š, dž, ć, č, itd.), pa tako ne možeš niti objaviti na hrvatskom, ali možeš knjigu ako je npr. u PDF-u pretvoriti u mobi i čitati
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 13:35   #75
Hrvatko/srpsko/bosanskih naslova možeš naći na crowarez forumu koliko ti srce želi.
Također i scribd je ok izvor, ali moras se registrirati.
Ako te nešto posebno zanima, javi na PP. Možda i imam sama
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:10   #76
Imam Nook tri mjeseca i to je najbolji uređaj koji sam si kupila nakon perilice posuđa. E-ink me oduševio, mogu čitati navečer u krevetu, a svjetlo ne smeta mužu, čitam dok šetam klinca i guram kolica, vjetar ti ne može mlatarati knjigom... Ali i dalje čitam i papirnate knjige,posuđujem ih, kupujem ih i volim. Kod mene nema ili-ili. Uostalom, nisam samo ljubitelj knjiga nego i čitanja. A čitati se može svašta.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:22   #77
Ja sam pomalo staromodna kad su knjige u pitanju. Volim čitati, volim kupovati knjige, lijepo mi je za vidjeti puno knjiga na polici...

Ne volim te E-knjige i čitanje s ekrana. Probala sam i jednostavno mi fali onaj osjećaj kad držim pravu knjigu u ruci, listanje papira... Elektronske možda i jesu praktičnije, ali meni su ipak draže prave knjige,
Edana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 22:39   #78
Quote:
Edana kaže: Pogledaj post
Ne volim te E-knjige i čitanje s ekrana. Probala sam i jednostavno mi fali onaj osjećaj kad držim pravu knjigu u ruci, listanje papira...
koji e-čitač je bio u pitanju?
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:05   #79
Meni su e knjige skorz ok, navikla sam se odmah. I dalje kupim tu i tamo neku papirnatu, učlanjena sam i podižem knjige u dvije knjižnice, šta ću, volim knjige i volim čitati
Ovako mi je samo praktičnije, jer mogu na čitač natrpati hrpetinu knjiga i nositi ih okolo sa sobom bez da mi se odvali kičma
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:00   #80
Papirnate knjige volim, a e-knjige me privlače.

Šalu na stranu, više volim imati papirnatu knjigu u ruci, ali da nije e-knjiga, uključujući udžbenike i priručnike, sad bi bio puno veći idiot nego što jesam, tako da moram odati priznanje sustavu e-knjige.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.