Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2008., 13:16   #1
HZZO dopunsko zdravstveno osiguranje

Dobio sam doma ponudu HZZO-a za dopunskim zdravstvenim osiguranjem.
Moje pitanje je da li ostale osiguravajuće kuće u HR imaju neku ponudu na tu temu.
Nekako mi se čini da ova HZZO ponuda i nije najbolja - 130 kn/mjesečno je puno novaca za nešto što je po mom mišljenju već plaćeno kroz doprinos za zdrav.osiguranje iz bruto plaće
S druge strane ne mogu si priuštiti (nedaj bože) saobračajku pa da me u bolnici oderu s 10???? kuna. To očito lešinari u HZZO jako dobro shvaćaju pa ajmo odrat raju
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:01   #2
Naravno da postoji alternativa u privatnim osigurateljnim kućama, za taj iznos možeš dobiti osim plaćanja participacija i dodatne usluge, pitaj ako te zanima
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 16:44   #3
O kojim privatnim osig. konkretno pričaš? I mene zanima...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 17:20   #4
U ponedjeljak ću znati konkretno više o uvjetima Uniqa i Croatia zdravstvenog, njih ću obići i napraviti probni izračun za sebe i usporediti sa HZZO policom.

Meni se čini da polica HZZO samo čini sustav jednostavnijim, ali ne nužno i isplativijim. Jer, kada se bilo gdje pokaže ta kartica, ona oslobađa participacije odmah, dok dodatno zdravstveno radi na način da se na licu mjesta plati participacija ili pregled (ako ta kuća nema ugovor sa davateljem medicinske usluge) pa onda oni vrše refundiranje plaćenih iznosa i usput daju dodatne beneficije (sistemtske preglede, specijalističke preglede do određenog limita itd.)

Ako vam nije hitno, sačekajte par dana da utvrdimo koja je ponuda najbolja, a mogu ovdje i oni koji imaju više informacija iste razmjeniti s nama.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 17:30   #5
Hvala Smileman, ajde kad napraviš izračune please objavi, ako je bed može i na PM
Kod mene je situacija da je i moja supruga potrebita dodatnog osiguranja pa bi nam to u slučaju HZZO-a odnosilo 260 kn mjesečno iz kućnog proračuna
Svjestan sam činjenice da ću nešto morati plaćati, ali bih htio i vidjeti alternative.

Nitko se nije javljao na moj thread pa sam već skoro odustao i potpisao HZZO ponudu, bit ću još malo strpljiv
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 17:50   #6
Ma ja se posredno bavim životnim osiguranjima pa iako mi je tematka bliska nisam do sada sjeo na ovu priču i dobro pogledao u čemu je razlika privatnih dodatnih i državnog dopunskog osiguranja, no kako i meni treba osobno polica, sad ću to u par dana snimiti.

Razlika je i u tome što se državna polica sklapa uvijek na 1 godinu, a privatne na 2-3 godine.

Ono što je dobro je da se može iskoristiti porezna olakšica na uplate dobrovoljnog zdravstvenog u oba slučaja, išao preko HZZO ili privatno
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:53   #7
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak ću znati konkretno više o uvjetima Uniqa i Croatia zdravstvenog, njih ću obići i napraviti probni izračun za sebe i usporediti sa HZZO policom.

Meni se čini da polica HZZO samo čini sustav jednostavnijim, ali ne nužno i isplativijim. Jer, kada se bilo gdje pokaže ta kartica, ona oslobađa participacije odmah, dok dodatno zdravstveno radi na način da se na licu mjesta plati participacija ili pregled (ako ta kuća nema ugovor sa davateljem medicinske usluge) pa onda oni vrše refundiranje plaćenih iznosa i usput daju dodatne beneficije (sistemtske preglede, specijalističke preglede do određenog limita itd.)

Ako vam nije hitno, sačekajte par dana da utvrdimo koja je ponuda najbolja, a mogu ovdje i oni koji imaju više informacija iste razmjeniti s nama.
Javite se meni, ja ću Vam preporučiti najbolje privatno zdravstveno osiguranje i sve mogućnosti. Ništa Vas ne košta. Milan
milanovb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 12:17   #8
Quote:
milanovb kaže: Pogledaj post
Javite se meni, ja ću Vam preporučiti najbolje privatno zdravstveno osiguranje i sve mogućnosti. Ništa Vas ne košta. Milan
Pozdrav- možete li možda i meni preporučiti koje privatno zdrastveno je najisplativije.?,
mekcisedc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:30   #9
Evo da se malo uključim i ja!
Mislim da ako se ide na soluciju privatnog dopunskog osiguranja, najbolje je uzeti neograničenu svotu pokrića. Jer ako nastupi bolest, nedaj bože malo kompliciranija, šta će se dogoditi kad se ispucaju limiti koje osiguranje pokriva, a budu potrebni još daljni pregledi?! To je prednost HHZO-a, bar tako mislim.

Pošto radim svojim klijentima i dobrovoljna i dopunska osiguranja u sklopu svog posla, reći ću vam upravo primjer kako je bilo mladom bračnom paru napravljeno: pa da vidite da je HZZO samo jedno prisilno uzimanje novca od ljudi i krpanje rupa u proračunu zbog očigledno velikih rupa u njihovim glavama.
Dakle napravio sam im policu dopunskog ( ne dobrovoljnog ) zdravstvenog osiguranja s NEOGRANIČENOM svotom pokrića i to u 12 mjesecu kada je kod Croatie o. bila akcija da imaš neograničeno pokriće za 75 kn mjesečno! Dakle 900 kn godišnje ( bez obzira na godine ). Onda se to osiguranje napravi kao obiteljsko (2 člana ili više) što daje još 10% popusta ( 900-10%=810kn godišnja premija) , i ako se plati godišnja premija u cijelosti još 5% popusta (810-5%= 769,50kn godišnja premija) . U konačnici to iznosi 64,12kn mjesečno!!! Ušteda je vidljiva.

Ovo sam vam napisao zato jer znam da će dosta vas se poraspitati i po osiguravajućim kućama, pa da znate da imate pravo i na neke popuste i kako do njih doći, pa zato obratite pozornost i na to.

Moj osobni stav je da ću rađe dati novac nekoj osiguravajućoj kući, nego ovoj gulikoži zvanoj država, jer više neznaju na koji način da nam uzimaju novce pa izmišljaju razne gluposti. Besramno nas kradu i gledaju kako da nam uzmu novac na različite načine, sve pod izlikom, bit će bolje, a ja tu nekakva poboljšanja ne vidim.

Zadnje uređivanje sugarray : 05.01.2009. at 15:40.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 18:29   #10
@sugarray - ovo je sve ok sa CO, jedna stvar mi nije jasna: da li to dopunsko zdr.osiguranje u CO pokriva i operacije, prijelome i sl. Što se događa s tom verzijom dopunskog u slučaju npr. teže saobračajke, u kojoj je mjeri osiguranik pokriven Nekako mi se čini da bi u takvim i sličnim slučajevima trošak liječenja mogao biti ogroman, pogotovo jer bi uključivao više zahvata (i operativni) i (vjerojatno) duže bolničko liječenje
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 19:32   #11
Stvarno treba do kraja ući u ovu problematiku da se otkrije gdje je kvaka sa pollicama dodatnog zdravstvenog:

Staznjevcanec, evo ovako je stanje sa tvojim pitanjem - ako imaš dopunsko HZZO, polica pokriva sve troškove operacije, dok dodatno osiguranje ne, njihove police pokrivaju takva mjesta troška do visine participacije koju daju uz police - konkretno, ako polica godišnje pokriva 1000 kn participacije i ti se u prometnoj slomiš, bolnica naplati operaciju 4000 kn, po zakonu snosiš troškove do 3000 kn (to i da nemaš dopunsko/dodatno), dakle ostaje nepokrivena razlika od 2000 kn koja nedostaje iznad pokrića participacije.

U Uniqa-i tada po ugovoru troškove iznad limita pokrivaju solidarno 50% oni, 50% klijent ili se u dogovoru sa osiguranjem uzme još neko pokriće sa dijagnostičkog ili specijalističkog limita (ovo zadnje im nije obveza). Uglavnom, sa policom kod osiguranja valja uzeti boravak u bolnici (koji anulira onih 100kn po danu ležanja - za to traže mjesečno oko 40 kn premije)- moj zadnji izračun je da se sa 100 kn mjesečne premije može sklopiti polica, govorim o Uniqa-i koja pokriva 500 kn participacije, 1000 kn specijalističkih i 2000 kn dijagnostičkih pretraga + ležanje u bolnici koliko god treba.

Jedan pregled kod specijaliste je oko 200 kn, kontrola 150 - to znači godišnje 3 pregleda + 2 kontrole, dijagnostika slično, a participacija za 2-3 lijeka mjesečno. Dosta meni zdravom, ako ne potrošim kvotu, krajem godine dam se pregledati kao na sistematskom i iskoristim sva prava.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 22:25   #12
Quote:
Staznjevcanec kaže: Pogledaj post
@sugarray - ovo je sve ok sa CO, jedna stvar mi nije jasna: da li to dopunsko zdr.osiguranje u CO pokriva i operacije, prijelome i sl. Što se događa s tom verzijom dopunskog u slučaju npr. teže saobračajke, u kojoj je mjeri osiguranik pokriven Nekako mi se čini da bi u takvim i sličnim slučajevima trošak liječenja mogao biti ogroman, pogotovo jer bi uključivao više zahvata (i operativni) i (vjerojatno) duže bolničko liječenje
Pa sve operacije i prijelome i ostale bolesti pokriva naša klasična bijela kartica zdravstvenog osiguranja, a mi samo onda u konačnici sudjelujemo (participiramo) sa određenim postotkom u cijeni te operacije ili čega već ne, a upravo taj dio pokriva dopunsko osiguranje, a ne cijelu cijenu. Sa ovom karticom dopunskog osiguranja ne nestaje ona naša osnovna kartica, niti ju dopunska ne zamjenjuje.
Što se tiče smještaja on je pokriven kod CO. Ali da sad ne duljim evo link, gdje je i cijenik pa si malo proučite koga interesira. http://www.croatia-zdravstveno.hr/cz...osiguranje.htm

Moje razmišljanje je ovakvo. Biti oprezan sa privatnim osiguranjima, i ako se uzima, neka se uzme na neograničenu svotu pokrića, tako da onda nema potrebe razbijati glavu kao u slučaju koje je naveo Smileman, jer dok se neko razboli na kraju pameti će mu biti da ide izračunavati koliko je od ugovorene svote potrošio i na šta.
U slučaju CO mislim da je svota na neograničeno pokriće isplativa samo ljudima od 18-50 godina čija primanja jesu iznad 5.108,00 kuna, koji bi po reformi morali ići u rang plaćanja dopunskog od 130 kn, ili ako se uspije uloviti akcijska ponuda osiguravajućih kuća, za koje mislim da će ih ubuduće biti sve manje.
Ili ako je netko kao ja, iz inata ne dati pljačkašima pa makar platio koju kunu više
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:00   #13
Quote:
Staznjevcanec kaže: Pogledaj post
Samo da mi je znati zašto se i dalje izdvaja doprinos za zdravstvo iz plaće
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Pa sve operacije i prijelome i ostale bolesti pokriva naša klasična bijela kartica zdravstvenog osiguranja, a mi samo onda u konačnici sudjelujemo (participiramo) sa određenim postotkom u cijeni te operacije ili čega već ne, a upravo taj dio pokriva dopunsko osiguranje, a ne cijelu cijenu. Sa ovom karticom dopunskog osiguranja ne nestaje ona naša osnovna kartica, niti ju dopunska ne zamjenjuje.
Što se tiče smještaja on je pokriven kod CO.
Letimičnim pregledom ove teme zanima me da li sam dobro pohvatao konce.

Osnovna kartica(bijela) koju plaćamo iz plaće će nam biti osiguranje za sve hitnoće, operacije i bolničko ležanje, a ovo dopunsko koje se uvađa je više za specijalističke i dijagnostičke preglede

Šta se događa ako se ne uzme dopunsko, po kojim onda cijenama se naplaćuju odlasci doktoru opće medicine po uputnicu i pregled kod specijaliste
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:18   #14
hrvac, koliko su meni rekli, neke cijene su ti:

svi spec. pregledi = 220 kn, kontrole 150 kn
EKG = 110 kn
Posjete liječniku, svaki recept, svaka uputnica = 15 kn / komadu
Ležanje u bolnici = 100 kn / danu
Operacije - maks. 3000 kn

Ovo sve plaćaš ako nemaš dopunsko.

sugarray, daj mi reci jel u onoj tablici kada nije ograničeno, 3000 kn znači ukupno zbroj participacija, pregleda i ostalo ili? Nije jasno iz tablice, a čini mi se čudno da je npr. kod opcije 1000 kn samo toliko novca za sve preglede zajedno i još su unutra participacije i ležanje u bolnici? Nešto neće ići.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 18:15   #15
Imam pitanje da li je broj police DZO jednak broj iskaznice DZO?
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:32   #16
Quote:
Mudskipper kaže: Pogledaj post
Imam pitanje da li je broj police DZO jednak broj iskaznice DZO?
Odgovor: Nije nužno, ali može biti.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2022., 14:43   #17
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._147_2241.html

Jel ovo onda 9,29 mjesečno?
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 11:22   #18
Smileman

Ovo su točne cijene spec. pregleda, kontrola ako se ima samo obavezno zdravstveno osiguranje bez dopunskog osiguranja? Ima li to negdje na Internetu da se pogleda neki službeni dokument o tome?

Ovi spec. pregledi su jako skupi, pa onda je bolje ići na pregled privatno i naručiti se za termin koji tebi odgovara, a privatni pregled se plaća približno isto. Jedino su problem te operacije. Pa barem bi operacije trebale biti besplatne i spadati pod obavezno zdravstveno osiguranje, kada se dan proveden u bolnici plaća 100 kn. Sada će to onda biti neki posebni cjenik za operacije?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 12:48   #19
Tu i je bit zdravstvene reforme, da se plaća dio koji je najskuplji, a to su sigurno operacije. Granica je 3000 kn bez dopunskog, tako da polica dopunskog / dodatnog sada zapravo služi kao kasko osiguranje, koje se isplati prvim posjetom bolnici.

Privatno je bolje utoliko što ako tijekom godine nije potrošen limit participacija i pregleda, možeš krajem godine potrošiti ono što ti polica pokriva na preglede svog tijela koje nikada ne bi (bar dok si zdrav) radio kao preventivu (posjet kardiologu, oftamologu, neurologu, radiologu i sl.). Meni je taj argument pretegao na stranu privatnog.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 13:18   #20
Mislim da je najbolje prvo proučiti:

ZAKON O OBVEZNOM ZDRAVSTVENOM OSIGURANJU
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/378341.html

a posebno:
(osnovica koja se spominje iznosi 3333,33kn)

Članak 3.

Na obvezno zdravstveno osiguranje prema jednoj od osnova osiguranja utvrđenih ovim Zakonom obvezne su se osigurati sve osobe s prebivalištem u Republici Hrvatskoj, te stranci s odobrenim stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj, ako međunarodnim ugovorom o socijalnom osiguranju nije drukčije određeno.

Članak 16.

Pravo na zdravstvenu zaštitu iz članka 15. ovoga Zakona osigurava se pod jednakim uvjetima za sve osigurane osobe Zavoda.

Osiguranim osobama Zavoda u ostvarivanju prava na zdravstvenu zaštitu iz obveznoga zdravstvenog osiguranja iz članka 15. ovoga Zakona Zavod osigurava plaćanje zdravstvenih usluga u cijelosti za:

1. cjelokupnu zdravstvenu zaštitu djeci do navršene 18. godine života i djeci iz članka 10. stavka 5. i 6. ovoga Zakona,

2. preventivnu i specifičnu zdravstvenu zaštitu školske djece i studenata,

3. zdravstvenu zaštitu žena u svezi s praćenjem trudnoće i poroda,

4. preventivnu i kurativnu zdravstvenu zaštitu u svezi s HIV infekcijama i ostalim zaraznim bolestima za koje je zakonom određeno provođenje mjera za sprečavanje njihova širenja,

5. obvezno cijepljenje, imunoprofilaksu i kemoprofilaksu,

6. bolničku zdravstvenu zaštitu za kronične psihijatrijske bolesnike,

7. cjelokupno liječenje zloćudnih bolesti,

8. hemodijalizu i peritonejsku dijalizu,

9. zdravstvenu zaštitu u svezi s uzimanjem i presađivanjem dijelova ljudskoga tijela u svrhu liječenja,

10. izvanbolničku hitnu medicinsku pomoć,

11. kućne posjete i kućno liječenje,

12. patronažnu zdravstvenu skrb,

13. sanitetski prijevoz za posebne kategorije bolesnika sukladno općem aktu koji donosi ministar nadležan za zdravstvo,

14. lijekove s osnovne liste lijekova Zavoda propisane na recept,

15. zdravstvenu njegu u kući bolesnika.

Osigurane osobe obvezne su sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite u visini od 20% pune cijene zdravstvene zaštite, a koji iznos ne može biti manji od postotka proračunske osnovice utvrđenih točkom 1. do 9. ovoga stavka za:

1. laboratorijsku, radiološku i drugu dijagnostiku na razini primarne zdravstvene zaštite – 0,45% proračunske osnovice,

2. specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu, uključujući dnevnu bolnicu i kirurške zahvate u dnevnoj bolnici, osim ambulantne fizikalne medicine i rehabilitacije – 0,75% proračunske osnovice,

3. specijalističku dijagnostiku koja nije na razini primarne zdravstvene zaštite – 1,50% proračunske osnovice,

4. ortopedska i druga pomagala određena općim aktom Zavoda – 1,50% proračunske osnovice,

5. specijalističko-konzilijarnu zdravstvenu zaštitu u ambulantnoj fizikalnoj medicini i rehabilitaciji i za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju u kući – 0,75% proračunske osnovice po danu,

6. liječenje u inozemstvu sukladno općem aktu Zavoda,

7. troškove bolničke zdravstvene zaštite – 3,01% proračunske osnovice po danu,

8. stomatološku zdravstvenu zaštitu u mobilnoj i fiksnoj protetici odraslih osoba od 18 do 65 godina starosti – 30,07 proračunske osnovice,

9. stomatološku zdravstvenu zaštitu u mobilnoj i fiksnoj protetici odraslih osoba starijih od 65 godina – 15,03 proračunske osnovice.

Osigurane osobe obvezne su sudjelovati u visini od 0,45% od proračunske osnovice za:

1. zdravstvenu zaštitu pruženu kod izabranog doktora primarne zdravstvene zaštite: obiteljske (opće) medicine, ginekologije i stomatologije,

2. izdavanje lijeka po receptu.

Najviši iznos sudjelovanja u troškovima zdravstvene zaštite iz stavka 3. i 4. ovoga članka koji je obvezna snositi osigurana osoba može po jednom ispostavljenom računu za izvršenu zdravstvenu zaštitu iznositi najviše 90,20% proračunske osnovice.


U članku 14.a naveden je popis kategorija osoba za koje dopunsko plaća država:

ZAKONA O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O DOBROVOLJNOM ZDRAVSTVENOM OSIGURANJU
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/378342.html
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.