Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 13.02.2004., 09:51   #1
Lightbulb Naučite me/nas arapski jezik! - Mala škola arapskog

Evo baš mi je sinula zamisao da otvorim temu "Mala škola arapskog", gdje bi forumaši koji govore arapski ili posjeduju barem neko znanje arapskog, mogli naučiti zainteresirane i uputiti ih u značenje određenih pojmova koje često možemo susresti po raznim temama na našem PDF-u, ali našla sam da već imamo ovu temu, pa rekoh zašto ju ne izvaditi iz naftalina.


Kako sam i sama često nailazila na riječi koje mi nisu bile poznate, morala sam konzultirati druge izvore kako bih shvatila točno značenje u tom semantičkom kontekstu i upoznala se pobliže s pojmom.

Tako da smatram da bi ovakva tema mogla itekako biti korisna i da nam je potrebno da ju imamo na PDF-u.

Pošto mi nismo forum Jezikoslovlje, već Religija, tema bi se trebala bazirati prvenstveno na pitanjima koja su vokabularom povezana s vjerskim pitanjima (pravo, teologija, vjerski običaji).

Forumaši zainteresirani za objašnjenje nekog pojma, mogu postaviti pitanje ostalima.
A oni koji poznaju arapski, mogu i sami biti od inicijative i upoznati nas sa stvarima koje smatraju da bi mogle biti od koristi.

Možemo malo i skrenuti s teme u neke druge vode npr. vokabular povezan s umjetnošću, književnošću, kulturom, jer je to često neraskidivo od vjerske pozadine, promatrano kao društveni fenomen u globalu, ali molila bih da ne bude obilatih i offtopičnih skretanja, npr. da se bavimo ne znam, tehničkim vokabularom koji nam ovdje ne može koristiti.



Nadam se da će tema zaživjeti i postići uspjeh!



Temu sam zamislila kao light verziju, može malo šala i pošalica i pokoji chat komentar (ali samo pokoji!). Obilato chatanje i grubo skretanje s teme nisu preporučljivi.
I za ovu temu vrijede sva pravila kao i inače za teme na Teologiji.












Tko ide????


Bauerova 27, Zagreb

__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Meadow : 11.12.2013. at 01:51. Reason: dodatak
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.