Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2012., 16:05   #1
Prorok u razdoblju između Isusova doba i Muhamedova doba

Čujem jako ćesto teze da između Isusa i Muhameda nije bio nijedan no bio je i imao je ogroman broj crkava koje je osnovao na bliskom istoku i Rimska crkva se bojala jako te vjere i još drugi kao Zorostrijansko svećenstvo (manje više vlasti u sprezi s svećenstvom)i na kraju je razapet ubijen od strane Perzijske vlasti koja je s Zorostrijannizmom koalirala u spregu vlast svećenstvo.
Prorok Mahdi ili poznatiji Mani on je smatran Isusovim nasljednikom ili Parakletom kojeg je sam Isus najavio da će da bude poslat svjetu to imamo u evandjelju po Ivanu.
Manihejci su doživljavali strahovite progone jer su se širili munjevitom brzinom a Dioklecijan je nazvao kugom tu vjeru i ubijao ih je(famozni progon "kršćana).

Što je to bila kuga koja ja vlasti i svećenstvo smetalo kod Manihejstva?

Po meni jedna ima interesantna stvar sličnosti Manija i Muhameda a to je da su oboje bili askete i da su podučavani u brdima dugi niz godina od nekog tajanstvenog učitelja itd
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:40   #2
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Po meni jedna ima interesantna stvar sličnosti Manija i Muhameda a to je da su oboje bili askete i da su podučavani u brdima dugi niz godina od nekog tajanstvenog učitelja itd
Slazem se da je Muhammed poducavan... od meleka koji je donosio Boziju objavu.
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:45   #3
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
Slazem se da je Muhammed poducavan... od meleka koji je donosio Boziju objavu.
Ali tema nije Muhamed no sada znate da ovde tezu kako nema proroka između Isusa i Muhameda ne možete prosipati i da ovaj značajan pojedinac za to doba je imao ogroman broj slijedbenika mnogo više nego Isus u svome stoljeću kad je živio i kao takvoga je nužno pomenuti no nitko nema to na umu nego se neuke ovde zavodi Muhamedom koji je navodno iza Isusa.

Zadnje uređivanje Kitim : 08.12.2012. at 17:43.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:09   #4
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Ali tema nije Muhamed no sada znate da ovde tezu kako nema proroka između Isusa i Muhameda ne možete prsipati i da ovaj značajan pojedinac za to doba je imao ogroman broj slijedbenika mnogo više nego Isus u svome stoljeću kad je živio i kao takvoga je nužno pomenuti no nitko nema to na umu nego se neuke ovde zavodi Muhamedom koji je navodno iza Isusa.
zar Mandejci nisu Kršćani sv. Ivana Krstitelja ? Po njima Isus je lažan. Muhameda su, nakon bijega u Arabiju, učili no...tko je Ahmad? Je li Isus Nazarećanin ili nazorejac?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:24   #5
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
zar Mandejci nisu Kršćani sv. Ivana Krstitelja ? Po njima Isus je lažan. Muhameda su, nakon bijega u Arabiju, učili no...tko je Ahmad? Je li Isus Nazarećanin ili nazorejac?
Manihejci nisu Mandejci a Isus od Manihejaca ne znači da je Isus Rimski,nisu svim spisi sačuvani od Manihejaca mnoge stvari su nejasne pogotovo da su bili dualisti a dualisti kao što je Zoristrijanizam ih je proganjao nema baš logike.
A u par rečenica se ne može sve to sažeti imaš na netu googlaj,što misliš da mene netko podučavao?
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:42   #6
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Manihejci nisu Mandejci a Isus od Manihejaca ne znači da je Isus Rimski,nisu svim spisi sačuvani od Manihejaca mnoge stvari su nejasne pogotovo da su bili dualisti a dualisti kao što je Zoristrijanizam ih je proganjao nema baš logike.
A u par rečenica se ne može sve to sažeti imaš na netu googlaj,što misliš da mene netko podučavao?
ne mislim niti me zanima. Čitao sam malo o mahinejcima i njihovom dualizmu...puno ih se na Isusa Krista okomilo. Na kraju sami sebe u nedosljednost dovedu da ih opće propitivati puno ne treba
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:49   #7
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
ne mislim niti me zanima. Čitao sam malo o mahinejcima i njihovom dualizmu...puno ih se na Isusa Krista okomilo. Na kraju sami sebe u nedosljednost dovedu da ih opće propitivati puno ne treba
Tko se okomio?U deluziji si.
Mani je nastavak Isusa koji je Izraelu poslat a Mani je poslat svjetu van Izraela.
I zato dva Parakleta.Mani ništa loše o Isus ne govori(loše si ti čitao to nešto)
I ovo rješava sve kontradikcije u evandjeljima jer da su dva u pitanju nema kontradikcije.
I osobno sam čitao djela Arhileja u kojima jasno je vidljivo da Manijeva doktrina je u evandjelje inkorporirana i to je na kraju evandjelja da je Isus poslat svim narodima i doktrini a taj drugi Isus je Mani ili drugi Paraklet.Manijeva doktrina je pripisana kao da je Pavlova velikim djelom jer MANI je izrekao da KRV I MESO NE BAŠTINE KRALJEVSTVA NEBESKA a biskupi su šizu dobili na to izvještavaju Djela Arhileja a ta doktrina ima u poslanici Pavla a nije Pavlova već Manijeva.

No naravno ovo bi u ništilo Rimsku crkvu i njen monopol na ime Isus .
Razmisli malo i razmislite svi o ovome.

A zašto je Manijeva doktrina u novom zavjetu mislim da je odgovor jednostavan jer je bilo mase ljudi koji su bili slijedbenici a nakon njegove smrti se moralo ostaviti djelove da se lakše u Rimsku crkvu prišaltaju.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.