Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 10:44   #1
Zagrebačka banka (ZABA) - iskustva

Nažalost,imam otvoren račun u Zagrebačkoj banci (zagrebačka my ass, šugavi talijani) i mislim da mi gadovi pomalo kradu s računa...jer ne mogu mi naplaćivat kamate svaki treći dan...
Dođem ja na bankomat i imam kaj i za vidjet!Prvo skužim da imam oko 50 kn manje,a prekjučer još oko 150 kn manje .
Pored svakog bankomata ,onak, stoji slatki mali koš za one potvrde i ja svaki put odmah nakon što dignem pare, bacim tu potvrdu. E pa više to ne radim. Sve čuvam. Danas idem u banku provjerit o čemu se tu točno radi i yebbat nekom majku ak bude potrebno. Ne može to tako. I nisam ja jedina koja je to primjetila,
ima nas još.
Jeste li i vi to možda primjetili?
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 10:49   #2
zato se ja već mjesecima spremam otić zatvorit račun u zagrebačkoj.

ima već par mjeseci kako na računu imam cca 50tak kuna te sam primala sms obavijesti o stanju...majku im, svako malo mi skidaju kunu-dvije (što zbog naknade zbog sms obavijesti, nakada zbog papirnate obvijesti, naknada na naknadu) ...ukinula sam sms ali nisam mogla račun jer sam zaboravila vratiti čekove...

danas ih imam sa sobom i končano zatvaram "papi-lova" račun

:2up:
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:02   #3
Da ne govorim o tome kak je frendica skužila da na računu ima više novaca nego kaj bi trebala i otišla ih je obavijestit o tome u banku.Oni su rekli da ne, da je to stvarno stanje računa na što ih je ona pitala da ak sad digne sve te pare da li će je poslije teretiti za odlazak u nedopušteni minus...naravno da su odgovorili da ne...
No, ona je ipak digla onoliko koliko je znala da ima.Odmah drugi dan poslije posla išla je provjerit račun i vidjela da je bila u pravu.
Fuj,đubrad
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:39   #4
Sretno vam zatvaranje tekućeg u Zagrebačkoj, čujem da to ne ide baš lako.
__________________
niš pametno
linol3um is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:43   #5
Ma kaj je najgore ja ću i ostati u toj šugavoj banci jer mi firma ima ugovor s njima kaj se plaća tiče...
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:44   #6
Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
Shroom Fairy kaže:
Nažalost,imam otvoren račun u Zagrebačkoj banci (zagrebačka my ass, šugavi talijani)
Gle, ti krivo shvaćaš riječ "zagrebačka". Ona nije uzeta od imena grada Zagreba. To je, naime, jedna od najvećih predrasuda u novije vrijeme. Zagrebačka je banka ime dobila od glagola "zagrebati"... to je banka koja dakle već u samom svom imenu naglašava način svog djelovanja - ona si svako malo "zagrebe" po računima svojih klijenata ne bi li "zagrabila" dovoljno da podmiri svoje loše poslovanje

Kužiš sad
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:48   #7
Quote:
linol3um kaže:
Sretno vam zatvaranje tekućeg u Zagrebačkoj, čujem da to ne ide baš lako.

kad sam došla otkazati sms ulslugu rekla sam im da želim zatvoriti račun. rekli su mi da nema problema i da se to odmah može napraviti jedino što ti račun ostaje još aktivan 15tak dana da vide hoće li još nešto sjesti na naplatu (zaostali ček ili sl.)
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 11:51   #8
Quote:
Agirl kaže:
kad sam došla otkazati sms ulslugu rekla sam im da želim zatvoriti račun. rekli su mi da nema problema i da se to odmah može napraviti jedino što ti račun ostaje još aktivan 15tak dana da vide hoće li još nešto sjesti na naplatu (zaostali ček ili sl.)
nemoguće. račun ti neće zatvoriti ako im prethodno ne vratiš sve čekove te sve dok nenaplaćeni čekovi ne dođu na naplatu. također, svi trajni nalozi moraju biti poništeni itd... a tih 15-ak dana... za to prvi put čujem. ah, glupa banka u svakom slučaju!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:09   #9
Quote:
kad sam došla otkazati sms ulslugu rekla sam im da želim zatvoriti račun. rekli su mi da nema problema i da se to odmah može napraviti jedino što ti račun ostaje još aktivan 15tak dana da vide hoće li još nešto sjesti na naplatu (zaostali ček ili sl.)
Ma nemam osobnih iskustva, ali čuo sam zanimljivih pričica.
I vidio sam ovaj tekst
__________________
niš pametno
linol3um is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:21   #10
Quote:
djidjimidji kaže:
nemoguće. račun ti neće zatvoriti ako im prethodno ne vratiš sve čekove te sve dok nenaplaćeni čekovi ne dođu na naplatu. također, svi trajni nalozi moraju biti poništeni itd... a tih 15-ak dana... za to prvi put čujem. ah, glupa banka u svakom slučaju!
pa pogledaj što sam napisala u svom prvom postu...
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:23   #11
Quote:
Agirl kaže:
pa pogledaj što sam napisala u svom prvom postu...
ok, ali zakaj onda spominješ 15-ak dana za zakašnjele čekove. kužiš? ajde, nema veze. tak i tak govorimo o usranoj banci!
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:37   #12
Quote:
djidjimidji kaže:
ok, ali zakaj onda spominješ 15-ak dana za zakašnjele čekove. kužiš? ajde, nema veze. tak i tak govorimo o usranoj banci!
imam 2 čeka doma koje nisam iskoristila. kad ih odnesem u banku žena u banci bi mi trebala pokrenuti postupak zatvaranja računa.
kako su mi rekli: konačno zatvaranje računa je moguće 15tak dana od podnošenja zahtjeva kako bi bili sigurni da se u međuvremenu nisu koristile usluge bankomata drugih banaka (i sl.) pa bi u periodu od 2 tjedna vidjeli da li će još nešto doć na naplatu...

nadam se da sam ti sad objasnila.
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 13:36   #13
Quote:
Agirl kaže:
imam 2 čeka doma koje nisam iskoristila. kad ih odnesem u banku žena u banci bi mi trebala pokrenuti postupak zatvaranja računa.
kako su mi rekli: konačno zatvaranje računa je moguće 15tak dana od podnošenja zahtjeva kako bi bili sigurni da se u međuvremenu nisu koristile usluge bankomata drugih banaka (i sl.) pa bi u periodu od 2 tjedna vidjeli da li će još nešto doć na naplatu...

nadam se da sam ti sad objasnila.
jesi sad je puno bolje. moje picajzlasto visočanstvo je zadovoljno. i vidiš, sad si lijepo napisala - tih 15 dana nema veze s čekovima
djidjimidji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:08   #14
Re: Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
djidjimidji kaže:
Gle, ti krivo shvaćaš riječ "zagrebačka". Ona nije uzeta od imena grada Zagreba. To je, naime, jedna od najvećih predrasuda u novije vrijeme. Zagrebačka je banka ime dobila od glagola "zagrebati"... to je banka koja dakle već u samom svom imenu naglašava način svog djelovanja - ona si svako malo "zagrebe" po računima svojih klijenata ne bi li "zagrabila" dovoljno da podmiri svoje loše poslovanje

Kužiš sad
Bolje objašnjenje još nisam čula!

A ja si taman otprla tam tekući, nakon Podravske [od čeg je taj naziv potekel? ]
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:21   #15
Ima tko iskustava s drugim bankama? Jesu kaj bolje? Ja nemam, pa me zanima.

Ima zaba kaj se mene tiče bar jednu prednost, bankomati na svakom ćošku. Šiznula bi da moram tražit bankomat preko pol grada, ili plaćat proviziju od 10 kuna ako koristim zabin.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:23   #16
Re: Re: Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
Crow Jane kaže:
Bolje objašnjenje još nisam čula!

A ja si taman otprla tam tekući, nakon Podravske [od čeg je taj naziv potekel? ]
jel možda od "Podravino moja mila!"?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:59   #17
Re: Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
djidjimidji kaže:
Gle, ti krivo shvaćaš riječ "zagrebačka". Ona nije uzeta od imena grada Zagreba. To je, naime, jedna od najvećih predrasuda u novije vrijeme. Zagrebačka je banka ime dobila od glagola "zagrebati"... to je banka koja dakle već u samom svom imenu naglašava način svog djelovanja - ona si svako malo "zagrebe" po računima svojih klijenata ne bi li "zagrabila" dovoljno da podmiri svoje loše poslovanje

Kužiš sad
Aaaha,o tome se dakle radi, silly me
Trebalo bi isprintati to tvoje objašnjenje i zalijepiti u blizini svake
Zaba da ljudi ne žive u zabludi.

Stara mi je u toj banci već dvajstpet godina i neki dan joj nisu htjeli dat čekove
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 16:41   #18
I ja sam pred nekih 2 godine zatvorila tekuci kod njih i presla u RBA. Najinteresantnije je kako firma gdje radim ima poslovni racun u Zg banci, a kad se isplacuju place, prije sjedna placa nama koji imamo otvoren tekuci u RBA nego ljudima u Zabi (i to 1-2 dana razlike).
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 16:45   #19
Quote:
sis kaže:
Ima tko iskustava s drugim bankama? Jesu kaj bolje? Ja nemam, pa me zanima.

Ima zaba kaj se mene tiče bar jednu prednost, bankomati na svakom ćošku. Šiznula bi da moram tražit bankomat preko pol grada, ili plaćat proviziju od 10 kuna ako koristim zabin.
To je najveca prednost ZABE, a druga je sto, koliko znam, jedini imaju bankomate za uplatu.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 16:45   #20
Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
Shroom Fairy kaže:
Nažalost,imam otvoren račun u Zagrebačkoj banci (zagrebačka my ass, šugavi talijani) i mislim da mi gadovi pomalo kradu s računa...jer ne mogu mi naplaćivat kamate svaki treći dan...
Dođem ja na bankomat i imam kaj i za vidjet!Prvo skužim da imam oko 50 kn manje,a prekjučer još oko 150 kn manje .
Pored svakog bankomata ,onak, stoji slatki mali koš za one potvrde i ja svaki put odmah nakon što dignem pare, bacim tu potvrdu. E pa više to ne radim. Sve čuvam. Danas idem u banku provjerit o čemu se tu točno radi i yebbat nekom majku ak bude potrebno. Ne može to tako. I nisam ja jedina koja je to primjetila,
ima nas još.
Jeste li i vi to možda primjetili?
Dobijas valjda i mjesecne obracune doma ili i njih bacas?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.