Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 16:08   #361
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
jedno pitanje

6.12 bi trebao ici na operaciju uklanjanja znamenki (madeži) na leđima. Kako nemam dopunsko me zanima kolko ce me oderat za to? I dali stignem, tj. dali mi se isplati samo radi toga rijesit dopunsko? Inace jako rijetko posjecujem doktora (prije ovog sam zadnji put bio 2001. god. xD)...
Dopunsko ne stignete napraviti prije operacije, jer je trebalo isto napraviti 30 dana prije operacije.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:10   #362
i kolko ce me oderat sad za to? :S
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 16:46   #363
Quote:
Prob1em kaže: Pogledaj post
i kolko ce me oderat sad za to? :S
To ne znam, jer se cijena formira na temelju dijagnoze i pomoću DTS (postupci koji će biti obavljeni tijekom bolničkog boravka) grupera na http://dts.cezih.hr/.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:56   #364
Jel postoji ikakva mogućnost da dopunsko osiguranje počne vrijediti prije roka od tih 30 dana?
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:26   #365
Quote:
dibidus! kaže: Pogledaj post
Jel postoji ikakva mogućnost da dopunsko osiguranje počne vrijediti prije roka od tih 30 dana?
Ne, u programu je napravljeno da počne važiti za 30 dana.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:31   #366
cisto radi infa o oklanjanju madeža, 100kn/komadu :/
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:19   #367
Ja sam se odlučio za uplatu dopunskog zdravtsvenog o. I računajuću,da će mi početi vrijediti od nove godine,2011.,poslao sam im zahtjev za dopunsko početkom 12.mj. I obavjest o datumima uplata mi je došla u roku 2 dana,s tim da prva rata mora biti odmah za tekući mjesec! Kako to da u mom slučaju se ne mora čekati 30 dana na dopunsko?
Laft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:41   #368
Quote:
Laft kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučio za uplatu dopunskog zdravtsvenog o. I računajuću,da će mi početi vrijediti od nove godine,2011.,poslao sam im zahtjev za dopunsko početkom 12.mj. I obavjest o datumima uplata mi je došla u roku 2 dana,s tim da prva rata mora biti odmah za tekući mjesec! Kako to da u mom slučaju se ne mora čekati 30 dana na dopunsko?
Uplate za dopunsko su unaprijed a ne za tekući mjesec.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:45   #369
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Uplate za dopunsko su unaprijed a ne za tekući mjesec.
Hoćeš reći,da to što dospjeće plaćanja mora biti npr.06.12.,znači da dopunsko počinje vrijediti od 06.01.?!
Laft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:45   #370
Quote:
Laft kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći,da to što dospjeće plaćanja mora biti npr.06.12.,znači da dopunsko počinje vrijediti od 06.01.?!
Ne, uopće nisam to rekla.

Na polici dopunskog osiguranja piše početak važenja - datum, taj datum je i dospijeće plaćanja.

Npr. dospijeće plaćanja je 06.12. i ta se uplata odnosi na razdoblje 06.12.-05.01.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 23:03   #371
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ne, uopće nisam to rekla.

Na polici dopunskog osiguranja piše početak važenja - datum, taj datum je i dospijeće plaćanja.

Npr. dospijeće plaćanja je 06.12. i ta se uplata odnosi na razdoblje 06.12.-05.01.
Onda se ne uplaćuje za mjesec unaprijed,nego za tekući mjesec. A ako sam ja poslao zamolbu 04.12.,a prvu ratu dobio odmah da platim do 06.12.,onda ipak znači da nisam morao čekati na dopunsko 30 dana nego 2.
Policu nisam ni dobio,samo raspored uplaćivanja tih 12 rata,a dopunsku iskaznicu imam otprije.
Laft is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:25   #372
Quote:
Laft kaže: Pogledaj post
Onda se ne uplaćuje za mjesec unaprijed,nego za tekući mjesec. A ako sam ja poslao zamolbu 04.12.,a prvu ratu dobio odmah da platim do 06.12.,onda ipak znači da nisam morao čekati na dopunsko 30 dana nego 2.
Policu nisam ni dobio,samo raspored uplaćivanja tih 12 rata,a dopunsku iskaznicu imam otprije.
Najprije ste trebali reći da ste već imali policu dopunskog osiguranja i da ste ušli u novu kategoriju tzv. obnovljivih polica.

Jer inače biste bili jedinstveni slučaj u RH kojem polica počinje važiti za 2 dana, tj. suprotno programu HZZO-a i Zakonu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:36   #373
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Najprije ste trebali reći da ste već imali policu dopunskog osiguranja i da ste ušli u novu kategoriju tzv. obnovljivih polica.

Jer inače biste bili jedinstveni slučaj u RH kojem polica počinje važiti za 2 dana, tj. suprotno programu HZZO-a i Zakonu.
A tako dakle.... Onda na čekanju od mjesec dana su samo novopečeni korisnici dopunskog. Jeste,ja sam imao prije dopunsko,ali sam zadnjih godinu dana imao "pauzu", pa sam se sada ponovno odlučio na uplaćivanje istog.
Laft is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:33   #374
Ako ste imali tu pauzu od godine dana kada niste uopće plaćali dopunsko, onda bi vam ovo novo dopunsko ipak trebalo početi vrijediti tek kada protekne 30 dana, a ne odmah za dva dana kako tvrdite. Takvo je pravilo po zakonu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 16:06   #375
Da,godinu dana nisam uplaćivao dopunsko,ali ako mi počinje vrijedit tek za 30 dana onda ne vidim svrhu da prva uplata,od njih 12,mora biti do 06.12.?!
Laft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 02:06   #376
pozdrav.

prije 2 mjeseca sam se odjavio od mog tate (kao redovan student) i prijavio kao nezaposlen da bih dobio zdravstveno osiguranje.
rekli su da će za 2 tjedna izdati nalog za izradu nove zdr. iskaznice i da će poslati u tatinu firmu novu iskaznicu za mjesec dana...
evo prošlo je već 2 mjeseca i nisam dobio zdr. iskaznicu.

jel uobičajeno da se toliko čeka? što bih trebao napraviti?

thx
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:59   #377
Ako sam dobro shvatio, pitaš za osnovno zdravstveno?

Kako su ti mogli reći da će ti poslat novu zdravstvenu u tatinu firmu ako si se odjavio s njega? Koliko ja znam, nezaposlene osobe preuzmaju svoju iskaznicu u područnom uredu HZZOa kojem pripadaju...?

Odi s onim papirom od prijave u HZZO i vidi jel ti tamo iskaznica
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 18:02   #378
Isteklo mi je dopunsko. Hoće li mi HZZO poslati nove uplatnice automatizmom ili moram ići do njih po to?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 18:57   #379
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio, pitaš za osnovno zdravstveno?

Kako su ti mogli reći da će ti poslat novu zdravstvenu u tatinu firmu ako si se odjavio s njega? Koliko ja znam, nezaposlene osobe preuzmaju svoju iskaznicu u područnom uredu HZZOa kojem pripadaju...?

Odi s onim papirom od prijave u HZZO i vidi jel ti tamo iskaznica
da da...nemam pojma kak su to mogli reći, ali tako sam čuo. i meni je na početku bilo sumnjivo.
ok, hvala.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 02:03   #380
Quote:
El Nino9 kaže: Pogledaj post

jel uobičajeno da se toliko čeka? što bih trebao napraviti?

thx
Samo ću ti reći da sam ja kao zaposlen čekao 6 mj. da je naprave. Kao nezaposlen je nisam uspio ni dočekati.
budalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.