Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 19:29   #481
Quote:
toma87 kaže: Pogledaj post
e ovako,otvorio sam dopunsko zdr. osiguranje prošle godine u 3.mjesecu.
nisam platio ni kune.dali sam sada maknut sa te liste ljudi koji imaju dopunsko?ako jesam,kako sada ako ga želim ponovo imati?,dali se moraju svi zaostaci od prošle godine platiti?

hvala
ovo da li si na listi onih koji imaju dopunsko provjeri pomoću OIB-a na linku: http://www.hzzo-net.hr/status_osiguranja_NOVO.htm
a mene zanima ovaj zadnji dio za zaostacima
hvala
Tim Du is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 21:43   #482
U svibnju mi istiće dopunsko osig. pa da pitam dali če mi se automatski produžiti ili ću morati opet ponudu ispunjavati za dalje ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:08   #483
Quote:
Tim Du kaže: Pogledaj post
ovo da li si na listi onih koji imaju dopunsko provjeri pomoću OIB-a na linku: http://www.hzzo-net.hr/status_osiguranja_NOVO.htm
a mene zanima ovaj zadnji dio za zaostacima
hvala
Ne može se sklopiti nova polica dopunskog osiguranja ako nije podmiren dug po prethodnim policama.

Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
U svibnju mi istiće dopunsko osig. pa da pitam dali če mi se automatski produžiti ili ću morati opet ponudu ispunjavati za dalje ?
Ovisi kako si osnovno zdr. osiguran. Npr. ako si nezaposlen, moraš dokazati i dalje status nezaposlene osobe, pa nema automatskog produžavanja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 21:43   #484
Quote:
bubaaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

vidio sam da ste raspravljali o HZZO, pa me zanima ovako
naime vec 2 godine nemam zdrastveno osiguranje, jer se po zavrstetku skole nisam prijavio na HZZO...sad me zanima sta moram napraviti kako bi dobio zdrastveno??

hvala
Imaš 2 opcije:
1.Sam si plaćaš osiguranje, to je negdje 400 kn mjesečno, s tim da se moraju platiti i neki zaostatci.
2.Ili da se zaposliš negdje, ili te netko prijavi da radiš za njega, tada nakon prekida ugovora imaš pravo na besplatno osiguranje, jedino moraš u roku u hzzo.
Sredi si to što prije. Ja dok ga nisam imala stalno sam bila bolesna, a nisam mogla doktoru. Grozan feeling. Bilo me strah, ako završim u bolnici, tko će to sve platiti. Sad se plaća i ako nemaš dopunsko, a kamoli ne osnovno.
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:40   #485
dal je istina da ako prekinem dopunsko i jednog dana ga zelim ponovno uzeti da moram platiti i za razdoblje koje je proteklo od prekida pa do zelje za novim dopunskim? jer neko mi je prosuo pricu a meni se cini kao nebuloza.
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:18   #486
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
dal je istina da ako prekinem dopunsko i jednog dana ga zelim ponovno uzeti da moram platiti i za razdoblje koje je proteklo od prekida pa do zelje za novim dopunskim? jer neko mi je prosuo pricu a meni se cini kao nebuloza.
Ne, plaća se razdoblje pokriveno policom dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 09:10   #487
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ne može se sklopiti nova polica dopunskog osiguranja ako nije podmiren dug po prethodnim policama.



Ovisi kako si osnovno zdr. osiguran. Npr. ako si nezaposlen, moraš dokazati i dalje status nezaposlene osobe, pa nema automatskog produžavanja.
djelomično točno
ja sam nezaposlena i samo sam dobila od njih obavjest da dostavim podatke o prihodima kućanstva jer kao nezaposlena osoba više nemaš pravo na besplatno dopunsko već samo ako prihodi kućanstva ne prelaze određenu svotu(mislim 1663 kn ).
ništa drugo nije trebalo. otišla u hzzo i rekla da je sve nepromjenjeno ,teta to ubacila u komp i to je to.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:30   #488
Zna li itko slucajno koji je ziro-racun HZZO-a?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:08   #489
Ljudi..imam jedno veliko pitanje u svezi dopunskog..
14.07.2010. sam ugovorio dopunsko osiguranje na godinu dana (mjesečno 80 kn) i zadnja rata mi je bila u 10 mj...no tada sam ostao bez posla i nisam uplatio ostale mjesece, do sada...e sad je pitanje moram li uplatiti te zaostale mjesece iako nisam bio kod doktora (mislim da moram)
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:31   #490
Da, trebaš podmiriti dug.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:01   #491
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Da, trebaš podmiriti dug.
Znači samo uplatim razliku i sve ok..
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:44   #492
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Znači samo uplatim razliku i sve ok..
Otiđi u HZZO onda kad budeš namjeravao platiti, jer će ti izlistati (ili napisati uplatnicu) na stanje duga točno na taj dan (glavnica i kamata).

Ako ne platiš dug, ne možeš sklopiti novu policu dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 14:33   #493
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Otiđi u HZZO onda kad budeš namjeravao platiti, jer će ti izlistati (ili napisati uplatnicu) na stanje duga točno na taj dan (glavnica i kamata).

Ako ne platiš dug, ne možeš sklopiti novu policu dop.osiguranja.
Da, to sam nešto pročitao za kamate..nadam se da je nešto sitno...do kraja 7 mj. mi vrijedi ugovor...eto budem tako napravio..hvala
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 21:16   #494
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
Zna li itko slucajno koji je ziro-racun HZZO-a?
1001005-1863000160
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 13:23   #495
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
1001005-1863000160
Ovo je račun Državne riznice, a ne račun HZZO-a.

Inače, dopunsko se uplaćuje na račun riznice.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 00:31   #496
zanima me dali ima posebnih zavrzlama ako nisam na vrijeme produžio dopunsko....dakle imao sam i dalje ću imati pravo na besplatno ali nisam na vrijeme produžio....
tom14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 12:16   #497
karticu DZO sam dobio 12.5.2010. kako je tada pisalo na neodređeno, i danas mi puklo nešto u grlu, nebitno sad, zanima me važi li ta kartica danas, ili ne? jer piše da je istek godinu dana nakon izdavanja. ako budem išao po lijekove, ili kod specijalista, produžit ću policu, ali kako nisam pri lovi, zanima me važi li danas zbog liječnika opće prakse. hvala!
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 19:13   #498
Exclamation Dopunsko zdravstveno na teret države

Imam tri pitanja....
1. Muž je prošle godine u 7 mjesecu iz zdravstvenih razloga i potrebe za bolničkim liječenjem na savjet njegove doktorice počeo uplačivati dopunsko zdravstveno..sklopio je policu na godinu dana, svaki mjesec trebao uplačivati 80 kn...uplačeno je negdje 5 rata..do 12/2010..iz financijskih razloga najviše, a potom i što smo čuli da u biti ima pravo na besplatno dopunsko jer prihodi kućanstva ne prelaze bla-bla neki iznos smo prestali plaćati..on bi sad htjeo raskinuti tu policu i da mu naprave na teret države ako na nju ima pravo, a ima. Dali če mu tražiti da podmiri rate od 12/2010-05/2011, da bi mogao raskinuti policu i napraviti na teret države??? Mi nikakve obavjesti o dugovanju nismo primili, a kad provjeravam policu putem interneta piše mi da valja do 07/2011, kako je to moguće ako nismo platili zadnjih 5 rata???

2. Ja sam osigurana kao nezaposlena osoba već par godina i kao takva imam pravo na besplatno dopunsko koje i imam.Sad mi je stiglo da se moram javiti u područni ured zbog isteka kartice i provjere dali i dalje imam pravo na besplatno dopunsko.Zanima me što sve od papira trebam ponijeti sa sobom??

3. Što muž treba od papira za ostvariti pravo na besplatno dopunsko na teret države (po prvi put bi predao papire)

Zadnje uređivanje lulucry : 12.05.2011. at 19:16. Reason: dopuna pitanja
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 23:37   #499
Quote:
tom14 kaže: Pogledaj post
zanima me dali ima posebnih zavrzlama ako nisam na vrijeme produžio dopunsko....dakle imao sam i dalje ću imati pravo na besplatno ali nisam na vrijeme produžio....
Ne.

Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
karticu DZO sam dobio 12.5.2010. kako je tada pisalo na neodređeno, i danas mi puklo nešto u grlu, nebitno sad, zanima me važi li ta kartica danas, ili ne? jer piše da je istek godinu dana nakon izdavanja. ako budem išao po lijekove, ili kod specijalista, produžit ću policu, ali kako nisam pri lovi, zanima me važi li danas zbog liječnika opće prakse. hvala!
Ako je polica obnovljiva, važi. Ne ukida se pravo korištenja ako ne platiš jednu premiju osiguranja.

Jesi u radnom odnosu?

Quote:
lulucry kaže: Pogledaj post
Imam tri pitanja....
1. Muž je prošle godine u 7 mjesecu iz zdravstvenih razloga i potrebe za bolničkim liječenjem na savjet njegove doktorice počeo uplačivati dopunsko zdravstveno..sklopio je policu na godinu dana, svaki mjesec trebao uplačivati 80 kn...uplačeno je negdje 5 rata..do 12/2010..iz financijskih razloga najviše, a potom i što smo čuli da u biti ima pravo na besplatno dopunsko jer prihodi kućanstva ne prelaze bla-bla neki iznos smo prestali plaćati..on bi sad htjeo raskinuti tu policu i da mu naprave na teret države ako na nju ima pravo, a ima. Dali če mu tražiti da podmiri rate od 12/2010-05/2011, da bi mogao raskinuti policu i napraviti na teret države??? Mi nikakve obavjesti o dugovanju nismo primili, a kad provjeravam policu putem interneta piše mi da valja do 07/2011, kako je to moguće ako nismo platili zadnjih 5 rata???

2. Ja sam osigurana kao nezaposlena osoba već par godina i kao takva imam pravo na besplatno dopunsko koje i imam.Sad mi je stiglo da se moram javiti u područni ured zbog isteka kartice i provjere dali i dalje imam pravo na besplatno dopunsko.Zanima me što sve od papira trebam ponijeti sa sobom??

3. Što muž treba od papira za ostvariti pravo na besplatno dopunsko na teret države (po prvi put bi predao papireire)

Ne možete prestati plaćati jer ste čuli da imate pravo na besplatno dopunsko. Gledaju se primanja za proteklu godinu, pa ako ste u tom trenutku imali pravo na besplatno dopunsko, trebali ste promijeniti uvjete na HZZO. Sad trebate podmiriti dugovanje jer nećete moći sklopiti novu policu. Nezaposleni više nemaju besplatno dopunsko, ali s mužem činite zajedničko kućanstvo, pa trebate provjeriti prelazite li limit za besplatno dopunsko.

http://www.hzzo-net.hr/08_01_02.php

na linku vidi kako se dokazuje visina prihoda - nabrojani su dokumenti koje treba dostaviti.
__________________
Post nubila Phoebus.

Zadnje uređivanje Zikomid : 12.05.2011. at 23:56.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:48   #500
Jel postoji neki telefonski broj koji se može nazvat i provjeriti u kom statusu je polica, radi se o višemjesečnom ne plaćanju, pa me zanima kolko smo dužniili moram prošetat osobno? Vi ostali koji niste plaćali po par mjeseci, jel vam stigla kakva obavijest?ja nisam primila ništa, pa nekako to uvijek smetnem s uma
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.