Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2011., 13:06   #501
Ljuta sam nenormalno na sve državne službe..upravo sam zvala hzzo radi toga da provjerim što mi sve treba od papira kao dokaz da i dalje imam pravo na teret države na dopunsko zdravstveno...i evo što je teta na hzzo odgovorila: osobne članova kučanstva, zdravstvene članova kučanstva, ip obrazac od muža (jer je on jedini zaposlen), potvrda sam biroa da imam ili nemam primanja od njih kao nezaposlena, riješenje o dječjem i uvjerenje o visini dohotka od ministarstva financija....ja sam šokirana..zar mi sve to triba???
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 14:48   #502
A zašto si ljuta? Logično je da to sve treba, kako bi drukčije dokazala da imaš pravo na besplatno?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:58   #503
Quote:
lulucry kaže: Pogledaj post
Ljuta sam nenormalno na sve državne službe..upravo sam zvala hzzo radi toga da provjerim što mi sve treba od papira kao dokaz da i dalje imam pravo na teret države na dopunsko zdravstveno...i evo što je teta na hzzo odgovorila: osobne članova kučanstva, zdravstvene članova kučanstva, ip obrazac od muža (jer je on jedini zaposlen), potvrda sam biroa da imam ili nemam primanja od njih kao nezaposlena, riješenje o dječjem i uvjerenje o visini dohotka od ministarstva financija....ja sam šokirana..zar mi sve to triba???
A nisi niti pogledala link koji sam ti napisala, kao ni odgovor na pitanje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:20   #504
Imam pitanje:

Na koji nacin preko obrta mogu uplatit doprinose za zdravstveno i mirovinsko osiguranje.
Ponajprije ja sam jedini zaposlenik obrta pa bas ne razumijem kako se to radi?

Molim pojasnjenje
Hvala vam
global123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:22   #505
Quote:
global123456 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje:

Na koji nacin preko obrta mogu uplatit doprinose za zdravstveno i mirovinsko osiguranje.
Ponajprije ja sam jedini zaposlenik obrta pa bas ne razumijem kako se to radi?

Molim pojasnjenje
Hvala vam
Rješenje za uplatu svih doprinosa izdaje Porezna uprava. Na rješenju piše uplatni račun i poziv na broj za svaku pojedinu vrstu doprinosa. Obveznik uplate doprinosa je vlasnik, a ne zaposlenik u obrtu.
__________________
Post nubila Phoebus.

Zadnje uređivanje Zikomid : 17.05.2011. at 11:30.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:39   #506
Quote:
lulucry kaže: Pogledaj post
Ljuta sam nenormalno na sve državne službe..upravo sam zvala hzzo radi toga da provjerim što mi sve treba od papira kao dokaz da i dalje imam pravo na teret države na dopunsko zdravstveno...i evo što je teta na hzzo odgovorila: osobne članova kučanstva, zdravstvene članova kučanstva, ip obrazac od muža (jer je on jedini zaposlen), potvrda sam biroa da imam ili nemam primanja od njih kao nezaposlena, riješenje o dječjem i uvjerenje o visini dohotka od ministarstva financija....ja sam šokirana..zar mi sve to triba???
Malo mi je ovo isto čudno. Mislim, nije mi čudno da moraš dokazati da imaš pravo na besplatno dopunsko, nego mi je čudno što to sve moraš donjeti na šalter. Prije dva tjedna sam išla sebi produžit dopunsko i ispred mene je bila jedna penzionerka. Rekla je svoj i mužev OIB i djelatnica joj je provjerila u kompu i odmah joj je rekla da nema pravo na besplatno i razlog. Kao mužu joj sa dodatkom na penziju prelazi prihodovni cenzus za 100 kuna. Kako to da u jednom gradu sve moraš nositi, a u drugom sve lijepo vide?

I imam pitanje, na koji način dobiti nekoga na onaj njihov besplatni telefon? Ili se nitko ne javlja ili je vod u kvaru?
A direktno na šalter kada se zove isto se nitko ne javlja. Govorim za grad Rijeku.

Edit: Zikomid, sad vidjela da ti piše Rijeka, ako slučajno radiš na HZZO-u, ajde reci u koje vrijeme je najbolje nazvati da se žene na šalterima za dopunsko počnu javljati na telefon. Please.....
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:50   #507
ovako... do sada sam bila studentica i imala sam dopunsko na tu foru; svaki put kada mi je kartica isticala, točno taj dan je stizala nova.
Onda sam završila na zavodu za zapošljavanje i preko toga sam do danas imala dopunsko..
U međuvremenu sam se udala i prijavila se na muža.

Znači, danas mi je istekla kartica od dopunskog.. što mi je činit ako zamijenska nije došla? Negdje sam čula da ih više ni ne šalju...
Vrlo vjerojatno da ću od sada morat i plaćat dopunsko, pošto muž i ja kao samci imamo dobar prosijek primanja... Ili nema veze što sam se prijavila na njega, ako sam na birou? Help...
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 22:45   #508
Ako imate više od 1516 kn po glavi u kućanstvu, morat ćeš i ti plaćati samo se raspitaj koje sve papire trebaš donijeti.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 14:46   #509
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ako imate više od 1516 kn po glavi u kućanstvu, morat ćeš i ti plaćati samo se raspitaj koje sve papire trebaš donijeti.
imamo, imamo... raspitat ću se u ponedjeljak.. prije ne stignem.. tnx
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 23:41   #510
Da li je hzzo bio dužan pismenim putem obavijestiti korisnike koji su imali besplatno dopunsko osiguranje (kao nezaposleni) o tome da su po novom zakonu dužni plaćati policu? Naime od većine poznanika sam dobila informaciju kako je njima došla obavijest, nekoliko dana prije isteka dopunskog, s podacima o tome da moraju plaćati isto ako ne ispunjavaju navedene socijalne uvjetena te na koji način trebaju ispuniti uplatnice dok ja nisam dobila nikakvu obavijest već sam o isteku iste saznala tek kad mi je iz kbc-a poslan račun na 700-tinjak kn zbog troškova bolničkog liječenja.
hakuna matata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 11:36   #511
Ja sam dobila obavjest jedno tjedan dana prije isteka (imala sam dopunsko na teret države)..da provjerim dali i dalje ispunjavam po novim uvjetima..jer za nezaposlene više nema na teret države osim ako ne pripadaju nekoj drugoj skupini koja se tamo navodi)..uglavnom..moja reakcija na ljutnju je bila ta...što sam u visokom stupnju trudnoće, i nemam koga da mi to obavi...a znala sam da opet spadam pod one koji ostvaruju pravo...nemam nikakva primanja, osim dječjeg i mm plaće koja se ne isplačuje kako bi trebala..i samo mi je bilo teško iči od jedne do druge ustanove prikupiti sve papire..s obzirom da hodam kao puž i samo što ne rodim i imam pritisak i otvorena sam..hvala svima na odgovorima
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 11:42   #512
Quote:
morčić_ri kaže: Pogledaj post
Malo mi je ovo isto čudno. Mislim, nije mi čudno da moraš dokazati da imaš pravo na besplatno dopunsko, nego mi je čudno što to sve moraš donjeti na šalter. Prije dva tjedna sam išla sebi produžit dopunsko i ispred mene je bila jedna penzionerka. Rekla je svoj i mužev OIB i djelatnica joj je provjerila u kompu i odmah joj je rekla da nema pravo na besplatno i razlog. Kao mužu joj sa dodatkom na penziju prelazi prihodovni cenzus za 100 kuna. Kako to da u jednom gradu sve moraš nositi, a u drugom sve lijepo vide?

I imam pitanje, na koji način dobiti nekoga na onaj njihov besplatni telefon? Ili se nitko ne javlja ili je vod u kvaru?
A direktno na šalter kada se zove isto se nitko ne javlja. Govorim za grad Rijeku.

Edit: Zikomid, sad vidjela da ti piše Rijeka, ako slučajno radiš na HZZO-u, ajde reci u koje vrijeme je najbolje nazvati da se žene na šalterima za dopunsko počnu javljati na telefon. Please.....
I da zaista sam trebala sve to donijeti...iako mi je logično bilo da neke stvari imaju u komp..pogotovo kad kod njih i predajem za dječji..a za dječji mi traže samo potvrdu za mm plaću koliko iznosi...a za dopunsko sam trebala predati: kopije osobnih, i zdravstvenih svih u kućanstvu, izjavu o zajedničkom domačinstvu, potvrdu sa biroa da imam ili nemam primanja (ovo mi je bilo najluđe, jer se uopče ne nalazim na birou, ali su mi rekli da moram to donijeti), potvrdu o dohodtku mene i mm iz porezne, riješenje o dječjem, i iznos muževe plaće...
lulucry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:05   #513
Quote:
hakuna matata kaže: Pogledaj post
Da li je hzzo bio dužan pismenim putem obavijestiti korisnike koji su imali besplatno dopunsko osiguranje (kao nezaposleni) o tome da su po novom zakonu dužni plaćati policu? Naime od većine poznanika sam dobila informaciju kako je njima došla obavijest, nekoliko dana prije isteka dopunskog, s podacima o tome da moraju plaćati isto ako ne ispunjavaju navedene socijalne uvjetena te na koji način trebaju ispuniti uplatnice dok ja nisam dobila nikakvu obavijest već sam o isteku iste saznala tek kad mi je iz kbc-a poslan račun na 700-tinjak kn zbog troškova bolničkog liječenja.
Da, osiguranici su obaviješteni dopisom neposredno prije isteka police koja je napravljena po starim propisima.
Da li je slučajno problem u tvojoj adresi? Osiguranici često ne prijavljuju promjene boravišta/prebivališta.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:23   #514
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Da, osiguranici su obaviješteni dopisom neposredno prije isteka police koja je napravljena po starim propisima.
Da li je slučajno problem u tvojoj adresi? Osiguranici često ne prijavljuju promjene boravišta/prebivališta.
Adresu nisam nikada mijenjala tako da nije u tome problem. Ustvari me zanimalo da li negdje postoji napisano "crno na bijelo" da je hzzo bio dužan poslati obavijest jer bi se na temelju toga žalila za ovaj račun iz kbc-a. Ako je slanje obavijesti bila njihova "dobra volja" onda mi žalba nema nikakve osnove.
hakuna matata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:15   #515
Evo da se malo i tu požalim, da više ne zatrpavam Zikomid preko PM. Produljila sam dopunsko koje je počelo teći 12.05.11. Danas (26.05.) sam dobila uputu poštom na koji način i kada moram uplaćivati. Prva rata je bila 12.05.11. Sad samo čekam da obračunaju kamate, na nešto što nije moja krivnja. Datum na koverti je 24.05.11., znači upućeno je na poštu tek 24.05.11., možda dan ranije. Produžiti dopunsko sam išla dva tjedna prije 12.05.11., znači mogli su puno prije poslati, a ako su vidjeli da kasne pomaknuti prvu ratu na neki kasniji datum. Polica još uvijek nije došla poštom kako je bilo rečeno, a i piše na njihovim stranicama da šalju poštom. Jadni ne stignu staviti istovremeno u kovertu radi smanjenja troškova, a pare traže.
morčić_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 10:31   #516
Quote:
morčić_ri kaže: Pogledaj post
Evo da se malo i tu požalim, da više ne zatrpavam Zikomid preko PM. Produljila sam dopunsko koje je počelo teći 12.05.11. Danas (26.05.) sam dobila uputu poštom na koji način i kada moram uplaćivati. Prva rata je bila 12.05.11. Sad samo čekam da obračunaju kamate, na nešto što nije moja krivnja. Datum na koverti je 24.05.11., znači upućeno je na poštu tek 24.05.11., možda dan ranije. Produžiti dopunsko sam išla dva tjedna prije 12.05.11., znači mogli su puno prije poslati, a ako su vidjeli da kasne pomaknuti prvu ratu na neki kasniji datum. Polica još uvijek nije došla poštom kako je bilo rečeno, a i piše na njihovim stranicama da šalju poštom. Jadni ne stignu staviti istovremeno u kovertu radi smanjenja troškova, a pare traže.
Mislim da ti neće naplatiti kamate za plaćanja unutar mjeseca. I meni polica dopunskog teče od 12.5, kad sam joj rekla da neću stići uplatiti isti dan, rekla mi je da je važno da je uplata unutar istog mjeseca. Nadam se da je tako jer sam i ja uplatila dan kasnije.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 17:26   #517
Quote:
hakuna matata kaže: Pogledaj post
Adresu nisam nikada mijenjala tako da nije u tome problem. Ustvari me zanimalo da li negdje postoji napisano "crno na bijelo" da je hzzo bio dužan poslati obavijest jer bi se na temelju toga žalila za ovaj račun iz kbc-a. Ako je slanje obavijesti bila njihova "dobra volja" onda mi žalba nema nikakve osnove.
Slali su običnom poštom, ne preporučeno. Tako da je moguće da su poslali a ti nisi primila, i ne možeš dokazati da nisi.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 22:24   #518
mi zna netko reći šta sve pokriva to dopunsko? hvala
__________________
cherry blossom girl
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:41   #519
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Slali su običnom poštom, ne preporučeno. Tako da je moguće da su poslali a ti nisi primila, i ne možeš dokazati da nisi.
da, to je jednostavno tako, ali ni ja nisam primio nikakvu obavijest i na upit ni oni nisu mogli dokazati da su je poslali, samo riječ protiv riječi, s tim da meni ovdje nije bilo u interesu lagati, a onom koji nije radio svoj posao je - bez obzira kolika mu je plaća...
frito is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:00   #520
Ovako, meni je polica tog besplatnog istekla 26. 5., dobila sam bila obavijest i nosila sam papire koje trebam. Uglavnom, nisam osobno bila, nego mi je jedna teta to sve obavila i vidjela sam na netu da mi je polica produžena, ali nikakve uplatnice nisam dobila, a sada ću morati plaćati. Ta teta mi je rekla da će oni poslati poštom uplatnice. Mene samo zanima kada? Jer, ne bih htjela da se dogodi da mi dospijeće plaćanja bude odmah i to dvije rate.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.