Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 00:20   #641
raskinuli su mi dopunsko zbog duga, koristila sam ga 7 mj.
da li će mi poslati da platim cjelokupni dug? da li se mogu pozvati na neki zakon npr. o obveznim odnosima da mi ne mogu naplatiti premiju za uslugu koju nisam koristila tj. za preostalih 5 mj.koliko neću koristiti dopunsko jer su mi ga raskinuli
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 00:22   #642
i još nešto ako imam dug po dopunskom osiguranju, da li će mi htjeti potvrditi potvrdu za naočalne leće? ipak se to plaća iz obveznog osiguranja
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:18   #643
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
raskinuli su mi dopunsko zbog duga, koristila sam ga 7 mj.
da li će mi poslati da platim cjelokupni dug? da li se mogu pozvati na neki zakon npr. o obveznim odnosima da mi ne mogu naplatiti premiju za uslugu koju nisam koristila tj. za preostalih 5 mj.koliko neću koristiti dopunsko jer su mi ga raskinuli
Dug se obračunava za razdoblje trajanja police, znači tebi za 7 mj.


Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
i još nešto ako imam dug po dopunskom osiguranju, da li će mi htjeti potvrditi potvrdu za naočalne leće? ipak se to plaća iz obveznog osiguranja
Naočale će ti se potvrditi, a ti ćeš u gotovini platiti iznos participacije, tj. sudjelovanja u troškovima zdr.zaštite. Da imaš dopunsko, taj iznos ne bi platila, već bi se platio iz sredstava dop.osiguranja.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 13:55   #644
zanima me da li nakon raskida dopunskog osiguranja zbog neplačanja, po podmirenju duga mogu reaktivirati ili na neki drugi način ponovo sklopiti ugovor o dopunskom??
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 20:43   #645
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Dug se obračunava za razdoblje trajanja police, znači tebi za 7 mj.




Naočale će ti se potvrditi, a ti ćeš u gotovini platiti iznos participacije, tj. sudjelovanja u troškovima zdr.zaštite. Da imaš dopunsko, taj iznos ne bi platila, već bi se platio iz sredstava dop.osiguranja.


znači potvrditi će mi potvrdu za naočale, bez obzira što imam dug za dopunsko?
iznos participacije mogu platiti samo kod okuliste koji će mi na papir napisati dioptriju
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 19:02   #646
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
zanima me da li nakon raskida dopunskog osiguranja zbog neplačanja, po podmirenju duga mogu reaktivirati ili na neki drugi način ponovo sklopiti ugovor o dopunskom??
Ne možeš reaktivirati staru policu, već sklopiti novu.


Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
znači potvrditi će mi potvrdu za naočale, bez obzira što imam dug za dopunsko?
iznos participacije mogu platiti samo kod okuliste koji će mi na papir napisati dioptriju
Rekla si da ti je dopunsko raskinuto, znači nemaš dopunsko i plaćaš participaciju kod okuliste.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:49   #647
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ne možeš reaktivirati staru policu, već sklopiti novu.




Rekla si da ti je dopunsko raskinuto, znači nemaš dopunsko i plaćaš participaciju kod okuliste.
skužila, pregled kod okuliste 25 kn
bitno mi je da potvrde za naočale bez obzira na dug zbog dopunskog
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 18:42   #648
Jel se trajni nalog šta dodatno naplaćuje?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 17:06   #649
[QUOTE=Zikomid;41223499]Dug se obračunava za razdoblje trajanja police, znači tebi za 7 mj.

Ugovorih godisnu policu od studenog do studenog 2010/2011, uplatila 13 rata (slučajno jednu više) i s obzirom da u prilogu police nisam dobila više od godisnjih rata (12 rata) smatrala sam da polica nije obnovljiva. tek nakon 6 mjeseci (svibanj) dobivam opomenu za 6 neplaćenih mjeseci iako u ugovoru piše da ide raskid ugovora najkasnije 90 dana od placanja zadnje premije (u mom slučaju veljača), odnosno 30 dana od opomene(koju dobih tek u svibnju-mimo općih uvjeta). Napisala već nekoliko prigovora, i HZZO je tek u rujnu raskinuo ugovor i traži naplatu 9 rata s kamatama. Zanima me kako rijesiti problem da mi ne smiju naplatiti 9 mj duga kad su nakon 90 dana od zadnje uplate trebali raskinuti ugovor i naplatiti 3 mj duga s kamatama?? Od prvog prigovora se pozivam na to, ali dobivam samo prijetnje s ovrhom, postavljam upitnost zakonitosti ugovora s obzirom da se nisu drzali uvjeta ugovora da salju opomenu nakon 60 dana od zadnje uplate, odnosno da se nakon 90 dana ugovor raskida? Kako stati na kraj jer mislim ici do parnicnog postupka jer se HZZo nije drzao čl. XI i zanima me na temelju kojeg članka su raskinuli ugovor tek nakon 9 mjeseci??? Molim pomoc, savjet, ima li netko tko je dosao do suda po ovom pitanju jer prema Zakonu o obveznim odnosima sam kao podredjena strana u prednosti (zablude u ugovoru, fala Bogu čl. VIII. i čl.XI su ih puni) - s jedne strane mogućnost produljenja ugovora, s druge strane raskid u roku od 90 dana od dana zadnje uplate. Kako (osim do sada prigovorima) uvjeriti ih da prema općim uvjetima koji se , je li, treba pridrzavati, moram platiti samo 3 rate duga s kamatama, sto apsolutno prihvaćam
Njega is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 18:47   #650
Još molim tumačenje slijedećega: "u slucaju raskida ugovora na ovakav nacin(dakle neplacanjem premije duze vremena) ugovaratelj se obvezuje platiti ugovornu kaznu u visini iznosa nerealizirane police " - što točno ovo znači?
Njega is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 18:29   #651
Quote:
Njega kaže: Pogledaj post
Još molim tumačenje slijedećega: "u slucaju raskida ugovora na ovakav nacin(dakle neplacanjem premije duze vremena) ugovaratelj se obvezuje platiti ugovornu kaznu u visini iznosa nerealizirane police " - što točno ovo znači?
Znaci da moras platiti tu policu u punom iznosu kao da nije ni odjavljena, vise se isplati otici u HZZO i zahtjevati prekid ugovora i platiti sljedeca 3 mjeseca otkazni rok nego placati cijeli ostatak police.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:33   #652
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Jel se trajni nalog šta dodatno naplaćuje?
Banke obično naplaćuju izvršavanje po trajnom nalogu.
Vidi u svojoj banci za točan iznos naplate.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:41   #653
ja se ove godine prvi put prijavljujem na zavod za zapošljavanje i preko njega ču dobiti zdravstveno, a mama će mi plaćati dopunsko. sada, zanima me nakon koliko vremena dopunsko počinje vrijediti nakon sklapanja police? automatski, za 10 dana ili mjesec? veoma mi je važno zbog toga što tablete koji trošim baš i nisu jeftine bez njega.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 17:27   #654
Dopunsko počinje vrijediti 30 dana od dana predaje potpisane ponude u HZZO.

Inače, Zavod za zapošljavanje nema veze sa zdr.osiguranjem.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 21:02   #655
vala na odgovoru, ali kod mene je slučaj da ja ne sklapam novu policu već nastavljam staru samo po novoj osnovi. prije je znači bila besplatna na temelju toga što studiram, a sada će mi mama uplaćivat (dok ne nađem posao i počnem plaćat sama). jel i za mene onda vrijedi tih 30 dana?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 22:55   #656
Ako imaš aktivnu policu, a mijenjaš osnovu osiguranja, nema prekida. Tih 30 dana se čeka kad se prvi put sklapa polica, kad je polica otkazana ili prekinuta.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2012., 23:35   #657
e super. nije mi se baš njih direktno dalo zvati, obično mi se uvjek javi nadrkana baba
puno, puno hvala. riješio si me ogromne brige
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 20:02   #658
zna li netko kako otkazati dopunsko zdavstevno, da li je dovoljno doci na salter i reci ja bih otkazala ili je potrebno jos sta poduzeti? Hvala!!!!
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 23:15   #659
Možeš tako reći. Potpisat ćeš obrazac Otkaz police kojim se obvezuješ plaćati premiju dopunskog osiguranja još 3 mjeseca po potpisanom zahtjevu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:01   #660
super,hvala hvala hvalaaaaa!
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.