Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 22:28   #761
Htjela bi si ugovoriti neko dopunsko osiguranje, ne mora nužno biti u sklopu HZZO-a. Da za recimo približnu cijenu imam pokriveno sve kao i kod državnog dopunskog. Da li je to moguće??
gratis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 17:47   #762
Hvala vam svima na brzim i detaljnim odgovorima.
Predala sam zahtjev za otkazom osiguranja, budući da mi sljedeći mjesec prestaje stizati naknada s HZZ neću baš biti u mogućnosti namirivati obvezu za osiguranje. Možda bih i mogla nekako to navuć, ali kad pogledam sve ovo vrijeme koliko plaćam (4 g.), bila sam točno 2 puta kod liječnika opće prakse i jedno 10ak puta kod zubara, nisam boležljiv tip, nemam gripe, prehlade i sl.
E, a sad, procijenivši sama rizik od oboljenja, zaključila sam da sam niskorizična osoba pa sam se odlučila na taj korak i molit ću Boga da mi se u sljedećem razdoblju dok se ne zaposlim ne dogodi da završim u bolnici.
Limit po članu obitelji premašuje određeni iznos od 1516,32 tako da na besplatno nemam pravo.
Ugovorna mi polica istječe u 1. mjesecu pa sam zato sada predala zahtjev.
Hvala vam svima još jednom
danijela m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:41   #763
ima li netko iskustva sa dopunskim osiguranjem od croatie? thx
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 16:22   #764
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ima li netko iskustva sa dopunskim osiguranjem od croatie? thx
Kakvo iskustvo te zanima ?


U polici ti piše kaj ti pokriva, imaš popis zdravstvenih ustanova u kojima primaju njihovu karticu.
Karticom ne možemo naplatiti 10 kn participacije za recept, pa to plaćaš gotovinom a od Croatie tražiš da ti refundira.
Danas sam od pacijenta čula da je polica (koju je i prije uplaćivala) dosta smanjenog opsega nego prijašnjih godina.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 13:10   #765
Molim pomoć od nekoga tko pouzdano zna, vezano za promjenu visine primanja..
Situacija je da u zadnjih par mjeseci imam primanja manja od 5100kn, jer sam na bolovanju, a uredno plaćam 130kn kao da nisam tj. kao da primam punu plaću.
Pitanja su slijedeća:
- da li mogu za to određeno razdoblje zatražiti povrat razlike od HZZO-a?
- što se događa kad se prekida radni odnos a plaćaš 130kn dopunsko, da li se mora još 3 mjeseca plaćati 130kn ili se po prijavi na burzu to može odmah promjeniti u drugu policu s plaćanjem 80kn?

Hvala unaprijed na odgovorima.
E21fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:16   #766
1. Ne možeš tražiti povrat, nego raskinuti policu s većom premijom i sklopiti novu policu s manjom premijom. Kada završiš bolovanje, onda opet mijenjaš policu.
2. U ovom slučaju nema otkaznog roka od 3 mjeseca. Prijava na burzu nema nikakve veze s dopunskim osiguranjem.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:25   #767
Sada sam vidjela temu o dopunskom pa sam se sjetila da mi kćer mora riješiti pitanje svog dopunskog dok su praznici, ima drugi tjedan priliku.
Naime, upravo je postala punoljetna , čula sam da se po punoljetnosti mora sklopiti novi ugovor za besplatno dopunsko za učenike i studente.

Ako će netko tko zna nešto na tu temu navratiti na temu i odgovoriti mi, bit ću mu zahvalna, ako neće morat ću drugi tjedan uzeti telefon u ruke i nazvati.
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:51   #768
Treba joj potvrda o redovnom školovanju, zdr.iskaznica a uz to popunjava i ponudu za dopunsko osiguranje. Dok god se redovno školuje ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:05   #769
Puno, puno hvala na odgovoru
__________________
Cvijetu treba sunce da bi postao cvijet,a čovjeku ljubav da bi postao čovjek (Phil Bosmans)
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:35   #770
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
1. Ne možeš tražiti povrat, nego raskinuti policu s većom premijom i sklopiti novu policu s manjom premijom. Kada završiš bolovanje, onda opet mijenjaš policu.
2. U ovom slučaju nema otkaznog roka od 3 mjeseca. Prijava na burzu nema nikakve veze s dopunskim osiguranjem.
1. Tak sam i mislio, ne mogu to tako mjenjati jer imam prekide bolovanja i rada..
2. Dakle radna knjižica (ili što od papira?) je dovoljna da se trenutno otkaže skuplja polica i ugovori jeftinija, jel treba još kakva dokumentacija? Prijava na burzu je potrebna radi osnovnog osiguranja, u tom slučaju na teret RH, ili se osnovno zdravstveno ugovara mimo burze? Što točno radim kad dobijem papire od firme, da li imam vremensku rupu u dopunskom osiguranju?

Puno hvala na odgovoru!
E21fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 13:54   #771
što od dokumenata treba donijeti na hzzo za produženje dopunskog?
status student.
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:32   #772
Trenutno neman dopunsko (zaposlena sam) i mislin se ipak uplatiti. dosad sam uvijek imala preko HZZO dok sam bila skolarac i student, ali sad se mislim mozda uplatiti preko osiguravajuce kuce.
da li to funkcionira tako da ja ipak preglede placam svojim novcima, a onda mi oni refundiraju poslije ili? Koja je opcenito pogodnost osig.kuca u usporedbi s HZZO?
gledam konkretno od PBZa gdje je cijena police 100 kn, a HZZO je 120 ili 130 ako se ne varam, pa me zanima u cemu je kvaka.
znate li koje su najpovoljnije cijene dopunskog i u kojoj osig.kuci? dobije li se kakav sistematski besplatni?
amėlie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 18:27   #773
Quote:
CBGB kaže: Pogledaj post
što od dokumenata treba donijeti na hzzo za produženje dopunskog?
status student.
Potvrdu o redovitom školovanju i zdr.iskaznicu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:01   #774
Dali negdje postoji neki proračun koliko bi koštala neka lječnička usluga sa a koliko bez dopunskog osiguranja?

Na primjer,to i to platiš 0 kuna sa, a 3000 bez dopunskog. Ili 15kuna, pa 2560... Jer mi nisu jasni ti postotci.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 20:51   #775
Vidi ovdje

http://www.hzzo-net.hr/03_01_04.php

Inače najviši iznos sudjelovanja osiguranika po jednom računu ne može prijeći 2000 kn.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:35   #776
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Vidi ovdje

http://www.hzzo-net.hr/03_01_04.php

Inače najviši iznos sudjelovanja osiguranika po jednom računu ne može prijeći 2000 kn.
Gledao sam to. Dali sam dobro shvatio:

Ako nemaš dopunsko, plaćaš DO 20% ukupnog troška, a ne manje od onih postotaka koji su navedeni?

Ako imaš dopunsko, nikad ne plaćaš ništa?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 17:23   #777
Ovih do 20% se odnosi na punu cijenu zdr.usluga, koja ti neće nigdje biti navedena. Tebe zanimaju ovi donji iznosi.


Navedeno ti je što ne pokriva ni obvezno ni dopunsko osiguranje. Ako imaš dopunsko, a npr. biraš lijek s dopunske liste lijekova, platit ćeš razliku.

Osiguranici dopunskog zdravstvenog osiguranja ne plaćaju sudjelovanje u troškovima tijekom korištenja zdravstvene zaštite, tj. ne plaćaju sudjelovanje za bolničko liječenje, ili ambulantno liječenje, ili dijagnostiku u bolnici, ne plaćaju za ortopedska pomagala, za specijalističke stomatološke usluge, fizikalne rehabilitacije u kući i kod liječenja u inozemstvu.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:16   #778
Molim pomoć,

danas sam skužila da već tri godine plaćam dopunsko 80,00 kuna, a primanja su mi prošla onaj cenzus od 5100 kn. Ne znam što sada da radim, da idem pitati u HZZO ili što dok se razlika nije još više povećala.
galo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 20:42   #779
Prijavi promjenu sa plaćom ovog ili idućeg mjeseca i onda ćeš plaćati višu premiju. Ne unazad.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 21:33   #780
Je li moguće napraviti besplatno dopunsko osiguranje ako sam nezaposlena, na jednoj adresi sam prijavljena sa ocem čiji bi prihodi za 300 kn prešli onaj cenzus od 1516kn, iako on već dulje ne živi samnom?

Bi li mogla 'zaraditi' neku kaznu ako bi u izjavu o članovima kućanstva prikazala samo sebe?
UmaUma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.