Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2015., 14:00   #1101
Registrirao sam se preko web obrasca na njihovoj stranici i dobio na mail njihove podatke za uplatu tj iste koje sam i na kraju obrasca vidio.

Koliko dugo se ćeka da se to obradi ??? Kada mogu očekivati karticu ??
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 17:44   #1102
Bila sam redovit student i imala sam policu besplatnog osiguranja pošto mi se promjenio status u izvanrednog studenta rečeno mi je da više nemam pravo te da vrijedi do 31.10 to mi je rečeno u jukičevoj na šalteru ali kad sam gledala jučer na stranici hzzo piše da mi je polica nevažeča po imovinskom cenzusu imala bi pravo pa me zanima koje papire trebam da imam policu dopunskog osiguranja besplatno i dalje jer na šalteru nije ništa rečeno samo da mi još vrijedi ali očigledno to nije istina pa molim za pomoć ako netko zna što treba od papira jer idem to sutra odmah da riješim
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 11:15   #1103
isteklo mi je dopunsko u rujnu i vidim na netu da su ga automatski produžili, no nisam dobila na kućnu adresu onaj papir sa uputama uplaćivanja jel mi to treba il da samo nastavim dalje uplaćivat po onom starom papiru od prošle godine?
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 11:19   #1104
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
isteklo mi je dopunsko u rujnu i vidim na netu da su ga automatski produžili, no nisam dobila na kućnu adresu onaj papir sa uputama uplaćivanja jel mi to treba il da samo nastavim dalje uplaćivat po onom starom papiru od prošle godine?
Za svaki slučaj nazovi i pitaj, no mislim da možeš na isti broj uplatiti.

Papir nisam ni ja dobio (navodno ga više ni ne šalju)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 11:30   #1105
zovem i nitko se ne javlja. naravno
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 12:34   #1106
Poštovana/i,
obavještavamo Vas da Vam je provedena prijava na obvezno i dopunsko zdravstveno osiguranje, temeljem redovnog upisa u školsku, odnosno akademsku godinu 2015/2016.
Jel ovo znači da sam osiguran, ili ne?
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:53   #1107
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak ću znati konkretno više o uvjetima Uniqa i Croatia zdravstvenog, njih ću obići i napraviti probni izračun za sebe i usporediti sa HZZO policom.

Meni se čini da polica HZZO samo čini sustav jednostavnijim, ali ne nužno i isplativijim. Jer, kada se bilo gdje pokaže ta kartica, ona oslobađa participacije odmah, dok dodatno zdravstveno radi na način da se na licu mjesta plati participacija ili pregled (ako ta kuća nema ugovor sa davateljem medicinske usluge) pa onda oni vrše refundiranje plaćenih iznosa i usput daju dodatne beneficije (sistemtske preglede, specijalističke preglede do određenog limita itd.)

Ako vam nije hitno, sačekajte par dana da utvrdimo koja je ponuda najbolja, a mogu ovdje i oni koji imaju više informacija iste razmjeniti s nama.
Javite se meni, ja ću Vam preporučiti najbolje privatno zdravstveno osiguranje i sve mogućnosti. Ništa Vas ne košta. Milan
milanovb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:07   #1108
Quote:
milanovb kaže: Pogledaj post
Javite se meni, ja ću Vam preporučiti najbolje privatno zdravstveno osiguranje i sve mogućnosti. Ništa Vas ne košta. Milan
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Dok ga ne otkažeš. Tehnički gledano, police su na godinu dana, ali je automatska obnova, a zahtjev za prekid trebalo bi ispostaviti 3 mjeseca prije isteka godine(treba napomenuti da pričam po onome što sam čuo, nisam proučavao uvjete )


Kakve zaostatke, pa NISI imao/la dopunsko ranije
Vidim odgovore neupućenih osoba. Treba razlikovati dopunsko zdravstveno osiguranje putem HZZO-a ili privatna zdravstvena osiguranja. Cijene nisu iste, kao niti pokrića. Ne znam koliko Vas razlikuje pokriće "B" liste lijekova. Nemaju sva dopunska osiguranja pokriće B liste lijekova. Ako hoćete odjaviti dopunsko koje imate kod HZZO-a, morate čekati 3 mjeseca od dana podnošenja zahtjeva. Kod privatnih osiguranja to nije slučaj. Dopunska zdravstvena osiguranja koja pokrivaju B listu lijekova kreću se od 58,00 kn/mj do 130,00 kn/mj. Ali treba razmišljati o dodatnom zdravstvenom osiguranju, koje je nešto skuplje od dopunskog, ali zato nema čekanja za posjet specijalisti ili dijagnostiku.
milanovb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 12:00   #1109
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
isteklo mi je dopunsko u rujnu i vidim na netu da su ga automatski produžili, no nisam dobila na kućnu adresu onaj papir sa uputama uplaćivanja jel mi to treba il da samo nastavim dalje uplaćivat po onom starom papiru od prošle godine?

Ostaje ti sve isto, samo nastavis placat
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 09:29   #1110
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Ostaje ti sve isto, samo nastavis placat

rekli su mi isto i na telefon kad sam ih uspjela dobiti.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 12:17   #1111
Quote:
milanovb kaže: Pogledaj post
Javite se meni, ja ću Vam preporučiti najbolje privatno zdravstveno osiguranje i sve mogućnosti. Ništa Vas ne košta. Milan
Pozdrav- možete li možda i meni preporučiti koje privatno zdrastveno je najisplativije.?,
mekcisedc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 20:05   #1112
Prije malo manje od 4 mjeseca sam završio faks i odjavio zdravstveno osiguranje, a u međuvremenu sam se i zaposlio. Po nekoj logici više nemam dopunsko osiguranje, ali i dalje nisam morao platiti participaciju na dva pregleda na kojima sam bio. Drugi put sam čak inzistirao na tome da više nemam dopunsko osiguranje, ali mi je, nakon malo gledanja u ekran, rečeno da sam oslobođen plaćanja participacije. Zna li netko možda da li sam još uvijek oslobođen zbog nedavnog diplomiranja/zaposlenja ili sam možda zaboravio još negdje se odjaviti? Ne bih volio da se ekipa sjeti za par mjeseci da ipak moram platiti te cifre pa mi još dodatno nabije kamatu.
Adanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:34   #1113
Da li imam pravo na beslatno dopunsko osiguranje?
Imam dječji doplatak a DO ne!
Nije mi jasno. Cenzus za dopunsko osiguranje ja 1.516,32 kn a dječji doplatak nešto veći.

Djelatnica u HZZO tvrdi ako imam pravo na dječji to ne znači da imam pravo i na besplatno DO.
Matemate is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:47   #1114
Ne vidim zašto bi to bilo povezano. Nije uvjet za besplatno DZO to da imaš dječji, nego je uvjet(ako griješim, neka me netko ispravi) da su ti primanja prošle godine ispod te razine, po članu obitelji.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:17   #1115
Pozdrav!

Želim si kupiti dopunsko osiguranje koje bi mi vrijedilo od sljedećeg mjeseca.
Po informacijama s interneta najbolje mi se čini Uniqua jer pokriva najviše toga, a i najjefitnije je.
Da li znate hoće li početi vrijediti od 1.2. ako ga kupim primjerice danas? Ako ne, ima li neko osiguranje koje bi tako "odmah" počelo vrijediti?
Također, koliki je rok da se šalju potvrde o plaćanju gdje mi trebaju vratiti iznos koji ja platim? Primjerice ako šaljem jednom mjesečno da li je to u redu ili se mora slati na češćoj bazi.
Molim ako itko ima iskustva s Uniqua osiguranjem da napiše svoje općenite dojmove.

Hvala!
__________________
***Girl blog***
-> Moj album <-
illy ema is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 11:54   #1116
Tema ti je za HZZO. Svojevremeno je, mislim, jedino Basler nudio DZO bez karence(s tim da ne znam postoji li basler više kod nas). Croatia nema ako prelaziš iz drugog osiguranja(pretpostavljam da je slično s ostalima).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:52   #1117
Quote:
illy ema kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Želim si kupiti dopunsko osiguranje koje bi mi vrijedilo od sljedećeg mjeseca.
Po informacijama s interneta najbolje mi se čini Uniqua jer pokriva najviše toga, a i najjefitnije je.
Da li znate hoće li početi vrijediti od 1.2. ako ga kupim primjerice danas? Ako ne, ima li neko osiguranje koje bi tako "odmah" počelo vrijediti?
Također, koliki je rok da se šalju potvrde o plaćanju gdje mi trebaju vratiti iznos koji ja platim? Primjerice ako šaljem jednom mjesečno da li je to u redu ili se mora slati na češćoj bazi.
Molim ako itko ima iskustva s Uniqua osiguranjem da napiše svoje općenite dojmove.

Hvala!
Bok,mislim da Uniqa ima pocek 15 dana,ali nisam sigurna.
U ponedjeljak pocinje akcija u poslovnicama Raiffeisen banke,ako ugovoris tamo,prva rata je gratis.
Racuni se mogu slati na mjesecnoj bazi.suprug je imao i bili smo zadovoljni
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 01:07   #1118
Svako dopunsko ima karencu.
Uniqa ima karencu od 15 dana
Nula plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 22:32   #1119
Koristim dopunsko od HZZO već par godina i obnovilo mi se za narednu godinu 15.11. lani. prešla bih kod Uniqe jer je jeftinija i pokriva više toga. Zanima me moram li sad najaviti HZZOu i čekati tri mjeseca, pa se onda javiti u Uniqu ili mogu odmah otići od HZZOa?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:52   #1120
U Uniqu se možeš javiti odmah, ali nema smisla obzirom da je otkazni rok HZZO svakako 3 mjeseca, za vrijeme kojih si dužna plaćati premiju. Također obrati pozornost na ovo:
Ugovaratelj može pisanim putem otkazati ugovor uz otkazni rok od tri mjeseca uz obvezu plaćanja pripadajuće premije, a za koje vrijeme ostvaruje sva prava iz dopunskog zdravstvenog osiguranja.
U slučaju otkaza ugovora iz stavka 1. ove točke ugovaratelj je obvezan Zavodu platiti iznos utvrđene štete iz točke XVI. ovih Općih uvjeta.

XVI. (NAKNADA ŠTETE)

Za štetu Zavodu odgovara ugovaratelj s kojim je raskinut ugovor ili koji je otkazao ugovor, ukoliko je iznos štete viši od iznosa premije pripadajuće razdoblju osiguranja do dana raskida odnosno otkaza ugovora – za razliku između iznosa štete i iznosa pripadajuće premije.
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.