Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 10:24   #4761
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Tko će ga tuziti?
Sa osamnaest godina- dijete.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:39   #4762
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Sa osamnaest godina- dijete.
Točno tako.

I šta se onda ova buni ... ne plaća dijetetu a ne njoj...
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:53   #4763
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Točno tako.

I šta se onda ova buni ... ne plaća dijetetu a ne njoj...
Alimentacija nije džeparac i ne isplaćuje se djetetu na račun nego drugom roditelju zar ne?

Koliko jedan roditelj doprinosi svakodnevno drugi doprinosi alimentacijom, ne može dijete time slobodno raspolagati. Ispravite me ako sam u krivu.

Ali da, dijete može samostalno podići tužbu.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:02   #4764
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
Točno tako.

I šta se onda ova buni ... ne plaća dijetetu a ne njoj...
Pa mozda zato sto neki roditelji smatraju da su obavezni za dijete samo dok ih zakon na to primorava. Mislim- nece sad dijete sa osamnaest napustiti skolu na pola polugodista i poceti raditi, ili prestati jesti(odnosno jesti samo pola).
Realno je da ima svega i svacega, tako ima ljudi koji su poprilicno bogati,ali recimo ne placaju redovno alimentaciju- da bi se osvetili bivsoj/bivsem, te dijete kupuju sa skupim poklonima(ono- kupicu ti iphone,a tvoj/a otac/mati kuka zbog dvije majice)
Vjerovao ili ne, otac je mojoj prijateljici za osamnaesti rodjendan dao,cini mi se, 100 DM, i umjesto cestitike rekao:dobro pa si napunila osamnaest, sad vise nista ne moram davati za tebe. Ljudi ne shvataju sta cine svojoj djeci i uglavnom ih i nije nesto briga za to. Igre moci ne prestaju nikad
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:13   #4765
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Alimentacija nije džeparac i ne isplaćuje se djetetu na račun nego drugom roditelju zar ne?

Koliko jedan roditelj doprinosi svakodnevno drugi doprinosi alimentacijom, ne može dijete time slobodno raspolagati. Ispravite me ako sam u krivu.

Ali da, dijete može samostalno podići tužbu.

From Huawei MHA-L29
a što ako oba roditelja doprinose svakodnevno plus što jedan doprinosi i alimentacijom....što onda...
tu sam samo popizdio sto ova naziva svog bivšeg biserom jer se usudio neplatiti joj pripadajući mjesečni iznos na koji je naviklka sama raspolagati nego se odlučio djetetu platiti vozački...možda mu je to neka greška u koracima ..jebiga neznam ...ali što ako je on se tako dogovorio sa svojom kćerkom...cura ima 18 god...ak može voziti može i samostalno odlučivati...zar ne....
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:18   #4766
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Pa mozda zato sto neki roditelji smatraju da su obavezni za dijete samo dok ih zakon na to primorava. Mislim- nece sad dijete sa osamnaest napustiti skolu na pola polugodista i poceti raditi, ili prestati jesti(odnosno jesti samo pola).
Realno je da ima svega i svacega, tako ima ljudi koji su poprilicno bogati,ali recimo ne placaju redovno alimentaciju- da bi se osvetili bivsoj/bivsem, te dijete kupuju sa skupim poklonima(ono- kupicu ti iphone,a tvoj/a otac/mati kuka zbog dvije majice)
Vjerovao ili ne, otac je mojoj prijateljici za osamnaesti rodjendan dao,cini mi se, 100 DM, i umjesto cestitike rekao:dobro pa si napunila osamnaest, sad vise nista ne moram davati za tebe. Ljudi ne shvataju sta cine svojoj djeci i uglavnom ih i nije nesto briga za to. Igre moci ne prestaju nikad
ma joj ... ne zanimaju me idioti...govorim o ljudima koji vole svoje dijete ili djecu...ovakvi ekstremi su debilni primjer za bilo što ....ali nažalost zakoni su i složeni zbog takvih idiota...ili idiotkinja...pa na kraju najebe pošten narod bio kriv ili ne.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:22   #4767
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
ma joj ... ne zanimaju me idioti...govorim o ljudima koji vole svoje dijete ili djecu...ovakvi ekstremi su debilni primjer za bilo što ....ali nažalost zakoni su i složeni zbog takvih idiota...ili idiotkinja...pa na kraju najebe pošten narod bio kriv ili ne.
Ne mislim puno drugacije nego ti, ali postenom narodu ne bi trebao biti problem u normalnoj situaciji postivati zakon. No, rastava izvlaci kod previse ljudi najgore iz njih,ne?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:26   #4768
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne mislim puno drugacije nego ti, ali postenom narodu ne bi trebao biti problem u normalnoj situaciji postivati zakon.
Nekoć se smatralo poštenim da oba roditelja financiraju dijete, 50/50. U zakonu pisalo. Danas piše nešto drugo.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:27   #4769
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Alimentacija nije džeparac i ne isplaćuje se djetetu na račun nego drugom roditelju zar ne?


From Huawei MHA-L29
Znaci drugi roditelj do kraja redovnog djetetovog skolovanja, pa bilo to i do 26. godine, placa alimentaciju na racun drugog roditelja? Stvarno? Di to pise?
Za neko vrijeme ce nam biti aktualno pa planiramo da se novac uplacuje odmah djetetu. Nisam imala pojma je obaveza placati bas roditelju.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:34   #4770
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Znaci drugi roditelj do kraja redovnog djetetovog skolovanja, pa bilo to i do 26. godine, placa alimentaciju na racun drugog roditelja? Stvarno? Di to pise?
Za neko vrijeme ce nam biti aktualno pa planiramo da se novac uplacuje odmah djetetu. Nisam imala pojma je obaveza placati bas roditelju.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Mislim da sam negdje procitala kako oboje roditelja uplacuju odredjenu svotu na djecji racun i onda se za djecje potrebe uzimaju novci sa tog racuna. Mozda je to u najbolja varijanta,niko nema razloga bjesniti na drugo, a dijete/djeca ima kasnije opciju da te novce koji su mu na racunu koristi za dodatne troskove. Prakticnije i kad je djete na studijima, recimo.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:40   #4771
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ne mislim puno drugacije nego ti, ali postenom narodu ne bi trebao biti problem u normalnoj situaciji postivati zakon. No, rastava izvlaci kod previse ljudi najgore iz njih,ne?
zašto se apriori mora poštivati zakon ....?
a to da rastava izvlači najgore iz ljudi ...je žešća floskula....pička ostaje pička od čovjeka rastao se on/ona ili ne.
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:48   #4772
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Alimentacija nije džeparac i ne isplaćuje se djetetu na račun nego drugom roditelju zar ne?

Koliko jedan roditelj doprinosi svakodnevno drugi doprinosi alimentacijom, ne može dijete time slobodno raspolagati. Ispravite me ako sam u krivu.

Ali da, dijete može samostalno podići tužbu.

From Huawei MHA-L29
Od 18-te dijete može samostalno otvoriti račun i novci se mogu uplaćivati direktno djetetu. Jer kao što vidim ovdje neki zaboravljaju...to je djetetov novac, ne mamin niti tatin
Također se može odseliti pa bi oboje morali doprinositi i uplaćivati na njegov račun dok za to postoji zakonska obveza.
Mama koja je kupila mobitel jer je računala na alimentaciju...khm, što reći.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:49   #4773
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Nekoć se smatralo poštenim da oba roditelja financiraju dijete, 50/50. U zakonu pisalo. Danas piše nešto drugo.
je danas piše da majke se brinu za dijete a otac mora da pridonosi. Što nam u biti žele reći?
pa žele nam reci da toljagu uvijek nosimo sa sobom kad idemo iz pećine ... i da ženi ne prilazimo bez kakve divljači ..
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:53   #4774
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Od 18-te dijete može samostalno otvoriti račun i novci se mogu uplaćivati direktno djetetu. Jer kao što vidim ovdje neki zaboravljaju...to je djetetov novac, ne mamin niti tatin
Također se može odseliti pa bi oboje morali doprinositi i uplaćivati na njegov račun dok za to postoji zakonska obveza.
Mama koja je kupila mobitel jer je računala na alimentaciju...khm, što reći.
a što reći osim da je mala na dobitku ...ima mob i vozački....u biti to je i najbitnije....
pametna današnja deca heheh
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:08   #4775
Pa šta nije majci jednostavnija varijanta da otac uplaćuje direktno djetetu, mi smo tako uredili iz 18e. Ako zajebe nešto, treba ipak svom djetetu objasniti što se dogodilo, a to je ipak malo teže, jel tak.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:45   #4776
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa šta nije majci jednostavnija varijanta da otac uplaćuje direktno djetetu, mi smo tako uredili iz 18e. Ako zajebe nešto, treba ipak svom djetetu objasniti što se dogodilo, a to je ipak malo teže, jel tak.
Jeste do dogovorili interno ili je islo sluzbenim putem?
Nisam sigurna, mislim da nama negdje pise da se placa na majcin racun...




Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:55   #4777
Interno se muž tako dogovorio, nekako je malo stisnuo i prošlo je. Djeca te dobi koja se školuju ionako trebaju nekakvu gotovinu, pa zašto ne. Tate se bolje osjećaju, jer dijete na taj način ipak vidi da tata uplaćuje njemu ili njoj. Kad je sve preko mame, tate se znaju osjećati zbilja ponekad isključeno jer se stjeće dojam kako sav novac daje majka. Je, je kaže se tata plaća, ali ipak. Ovako je, meni se čini, poštenije.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 13:40   #4778
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jeste do dogovorili interno ili je islo sluzbenim putem?
Nisam sigurna, mislim da nama negdje pise da se placa na majcin racun...

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
u sudskoj presudi u RH MORA pisati tko uplaćuje alimentaciju, do kojeg dana u mjesecu i broj računa primarnog skrbnika (obično majke) na koji se alimentacija uplaćuje

ako se nakon 18.g roditelji dogovore da se to uplaćuje na djetetov račun, ne poštuju odredbe sudske odluke...tako da bi za takvu logičnu promjenu sudske odluke i opet trebalo tražiti novo sudsko rješenje, kojim bi se to tako definiralo
dakle, novo ročište, novi troškovi

20 godina tvrdim da su nam pravosuđe i sudstvo ne samo radi ovakvih stvari najgljuplji u europi
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:02   #4779
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
u sudskoj presudi u RH MORA pisati tko uplaćuje alimentaciju, do kojeg dana u mjesecu i broj računa primarnog skrbnika (obično majke) na koji se alimentacija uplaćuje

ako se nakon 18.g roditelji dogovore da se to uplaćuje na djetetov račun, ne poštuju odredbe sudske odluke...tako da bi za takvu logičnu promjenu sudske odluke i opet trebalo tražiti novo sudsko rješenje, kojim bi se to tako definiralo
dakle, novo ročište, novi troškovi

20 godina tvrdim da su nam pravosuđe i sudstvo ne samo radi ovakvih stvari najgljuplji u europi
Pa na ovo sam i ja mislila.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 15:05   #4780
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
u sudskoj presudi u RH MORA pisati tko uplaćuje alimentaciju, do kojeg dana u mjesecu i broj računa primarnog skrbnika (obično majke) na koji se alimentacija uplaćuje

ako se nakon 18.g roditelji dogovore da se to uplaćuje na djetetov račun, ne poštuju odredbe sudske odluke...tako da bi za takvu logičnu promjenu sudske odluke i opet trebalo tražiti novo sudsko rješenje, kojim bi se to tako definiralo
dakle, novo ročište, novi troškovi

20 godina tvrdim da su nam pravosuđe i sudstvo ne samo radi ovakvih stvari najgljuplji u europi
To ide relativno brzo...prijatelj je upravo to odradio uz pomoć Centra. U roku od dva mjeseca dobio je izmjenjenu odluku, nije ni išao na sud. Centar je to odradio u njegovo ime.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.