Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 02:36   #1241
Šta treba za taj BHV..znam da treba iskeširat 700 jura i avio karta..al šta treba od dokumenata...da li treba prevodit školske svjedođbe i razne dokumente?
Gators is offline  
Old 19.02.2011., 11:50   #1242
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1194
amstel is offline  
Old 19.02.2011., 21:14   #1243
hvala na odgovoru...no dal se isplati dat tolku lovu za ići tamo i onda šljakati za nekih 10 dolara na sat...za nekih 1000 kanadskih na mjesec
,to su 5000 kn plus još renta i troškovi življenja..nemoguće bi bilo nešto uštedit
Gators is offline  
Old 19.02.2011., 21:35   #1244
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Sutra ujutro (6-9) raznosim Toronto Star na Unionu, pa trcim na MTCC tamo je Canadian International Autoshow (dodite kupit auto) od 11 do17h,a u subotu i nedjelju opet Toronto Star ali na Exebition centre (nacinal home show,direct energy) od 11-17h. Satnica je 12.5$ cisto. Bolje opet nego nista, da se malo popravi budzet.

a reci mi kakvo je stanje sa gradjevinom tu ?? baustela
opcenito, ako si normalne gradje - to je uvik posa kojeg ima i koji se u pravilu bolje placa....samo pitan - ionako si na otvorenom tu na -xy stupnjeva

inace, ima li tu gradjavinara po forumu ?? koji rade u kanadi il imaju zelju radit u kanadi ??
tipST is offline  
Old 19.02.2011., 22:08   #1245
Evo brzinski. Stigao sam, u hostelu sam, sve je dobro proslo.
Slijedece sto trazim je cimer, SIN, kanadski mobitel, blablabla. Klasika Ali prvo se moram naspavat posteno.
Cujemo se uskoro!
stoladin is offline  
Old 19.02.2011., 22:48   #1246
Quote:
Gators kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru...no dal se isplati dat tolku lovu za ići tamo i onda šljakati za nekih 10 dolara na sat...za nekih 1000 kanadskih na mjesec
,to su 5000 kn plus još renta i troškovi življenja..nemoguće bi bilo nešto uštedit
Ja još nisam bio, u fazi sam prikupljanja papira agenciji. U utorak najkasnije sve predajem...

Prema pročitanome sa sva tri topica o Kanadi, neznam dal se isplati. Pisali su ljudi da nije dobro, neki da je dobro, a neki da je tako-tako, pa sad ti iz toga izvuci kako je i što je zaista.
Ja sam zaključio da ovisi od osobe do osobe, ako si neradnik i ne voliš raditi ne isplati se, ako želiš, voliš i hočeš raditi možeš sve to vratiti, ne nakon par dana, ali već nakon par mjeseci stvari bi polako trebale sjedati na mjesto. I više sam ljudi upoznao( u stvarnosti) koji su se u najgorem slučaju vratili na nuli, nego one koji su došli natrag sa minusom(takve zapravo nisam još upoznao, tiče se programa ccusa, viking i bhv), samo sam na jednom blogu naletio u dvojcu koji nisu baš super prošli u SAD-u...

U ovoj državi ako nemaš super plaćen posao i osiguran stan ili kuću, nemaš što izgubiti odlaskom(država je ionako u totalnom kurcu, a ne možeš ništa napraviti da promijeniš). Čak štoviše, ne gledajući samo financijsku stranu, možeš jako puno dobiti na iskustvu, znanju, usavršavanju engleskog/francuskog itd.

Ukratko, tko ne riskira ne profitira.
amstel is offline  
Old 20.02.2011., 00:26   #1247
Quote:
stoladin kaže: Pogledaj post
Evo brzinski. Stigao sam, u hostelu sam, sve je dobro proslo.
Slijedece sto trazim je cimer, SIN, kanadski mobitel, blablabla. Klasika Ali prvo se moram naspavat posteno.
Cujemo se uskoro!
trablo bu ti do tjedan dana da "prebolis" jet-lag....znaci pospan u 6pm, a budan vec u 3am
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 20.02.2011., 00:28   #1248
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ja još nisam bio, u fazi sam prikupljanja papira agenciji. U utorak najkasnije sve predajem...

Prema pročitanome sa sva tri topica o Kanadi, neznam dal se isplati. Pisali su ljudi da nije dobro, neki da je dobro, a neki da je tako-tako, pa sad ti iz toga izvuci kako je i što je zaista.
Ja sam zaključio da ovisi od osobe do osobe, ako si neradnik i ne voliš raditi ne isplati se, ako želiš, voliš i hočeš raditi možeš sve to vratiti, ne nakon par dana, ali već nakon par mjeseci stvari bi polako trebale sjedati na mjesto. I više sam ljudi upoznao( u stvarnosti) koji su se u najgorem slučaju vratili na nuli, nego one koji su došli natrag sa minusom(takve zapravo nisam još upoznao, tiče se programa ccusa, viking i bhv), samo sam na jednom blogu naletio u dvojcu koji nisu baš super prošli u SAD-u...

U ovoj državi ako nemaš super plaćen posao i osiguran stan ili kuću, nemaš što izgubiti odlaskom(država je ionako u totalnom kurcu, a ne možeš ništa napraviti da promijeniš). Čak štoviše, ne gledajući samo financijsku stranu, možeš jako puno dobiti na iskustvu, znanju, usavršavanju engleskog/francuskog itd.

Ukratko, tko ne riskira ne profitira.
tak je, ovaj program se zove working holiday i najcesce nije za mlacenje love, nego za stjecanje iskustva, putovanje i uspostvljanje eventualne veze za stalno zaposlenje i boravak...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 20.02.2011., 00:32   #1249
Nabavio sam i neki jeftini mobitel sa besplatnim pozivima i porukama unutar Kanade. Nikako da Gruju uspijem dobiti, cijeli dan mi je nedostupan. Mozda je nasao toliko dobar posao da je ugasio mobitel od srece!
stoladin is offline  
Old 20.02.2011., 01:07   #1250
Kaj ti je Toronto, odem na sajam i sretnem Gruju. Covjek radi, dijeli novine na sajmu, nema vremena odgovarati na pozive.

Dobro ti nama dosao, Stoladine. Posalji broj tu na privatne poruke pa da se cujemo...
facasplaca2 is offline  
Old 20.02.2011., 02:13   #1251
Ja sam se dogovorio da predam papire u ponedjeljak u BHV, pa se nadam da bi negdje u 4. mjesecu mogao dobiti odgovor za dozvolu (nadam se pozitivan! ). To bi onda znacilo da cim diplomiram mogu dici sidro (dakle, 5. mjesec kak stvari stoje!), a nadam se da ce toplije vrijeme donijeti i neke nove jobove
Steta mi para sto cu dati BHV-u, ali ne mogu si vise priustiti cekanje da ovi u ambasadi pocnu procesuirati te papire, jer cekanje u ZG me samo vodi u minus, a to si na duze staze ne mogu priustiti.
Nexich is offline  
Old 20.02.2011., 03:07   #1252
Quote:
facasplaca2 kaže: Pogledaj post
Kaj ti je Toronto, odem na sajam i sretnem Gruju. Covjek radi, dijeli novine na sajmu, nema vremena odgovarati na pozive.

Dobro ti nama dosao, Stoladine. Posalji broj tu na privatne poruke pa da se cujemo...
eeee toronto, selomojemalo.....

Grujo dela na sajmistu? jel to tam na agricultural fair grounds?

ajmo sutra ti i ja gledat kolica na sajam...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 20.02.2011., 03:57   #1253
Quote:
tipST kaže: Pogledaj post
a reci mi kakvo je stanje sa gradjevinom tu ?? baustela
opcenito, ako si normalne gradje - to je uvik posa kojeg ima i koji se u pravilu bolje placa....samo pitan - ionako si na otvorenom tu na -xy stupnjeva
Ima, ako imas i malo iskustva moze,samo im moras iskreno rec,a i da nemas mzes. Jedan irac dobio posao, dodaje kamenje radnicima,kaze najlakse zaradeni posao 18$/h,ali ima za radit, dobio je preko www.hunt.ca,ima i ostalih, ovo je samo primjer.Sad kad zatopli kazu bit ce i u toj industriji posla.

Quote:
Nikako da Gruju uspijem dobiti, cijeli dan mi je nedostupan.
Mobitel mi se ispraznio,zaboravio ga sinoc stavit punit ali culi smo se.

Quote:
ajmo sutra ti i ja gledat kolica na sajam...
Danas 01:13
dodite, samo dodite, sutra dijelim 11h-16h i u ponedjeljak 11-17,od nas 4 tamo koji dijelimo novine 3 nas je doslo preko BHV-a,tj svi smo iz hrv.

Da vidis sta mi se desilo jucer,prije 10-ak dana sam bezveze poslao resume pod health care. Naslov je glasio Support Care Worker (Croatian speaking). Skrz sam i zaboravio na to i zvala me i dosao na razgovor. Rekao sam da imam polozen tecaj za masazu (stvarno imam) i da imam malo iskustva u tom podrucju. Rekla je da je jedini razlog sto me zvala sto ima stariju osobu u Mississauga-i koja zeli nekog ko prica hrvatski. Opis posla je oblacenje,radit lagani obrok,kupanje,uglavnom briga za starije.Pitao sam ocu li dobit lagani trening/obuka rekla je da ocu,a ja: kad mogu pocet!?? Moram polozit CPR i First aid (traje dva dana,moram se raspitat gdje) i mogu pocet. Rekla je da iako nemam ovaj tecaj za starije da ce me stavit kao support worker da radim a ako zelim dalje napredovat da upisem taj tecaj,traje 5-7 mjeseci i da ce me stavit radit kao housekeeper jer ne mogu radit drugo ako nemam taj tecaj. Smjesak na licu mi se rasirio preko cijele strane. Jos jedan part time posao 13$/h -tax je upao.

Veceras imamo party kod jednog kanadana koji nas je pozvao, blizu Lansdowne sub station, svi ste pozvani pogotovo BHV-ovci. Moramo se malo i odmorit..........samo ponesite svoje pice.
Grujo man is offline  
Old 20.02.2011., 07:48   #1254
Quote:
monaco kaže: Pogledaj post
ja mislim da ovdje ima ljudi koji znaju i žele pomoći,a također znam da postoje ljudi koji su ljubomorni koji nežele pomoći i samo seru..ja da sam u kanadi pomogao bih našem čovjeku,ima nas malo,moramo se držati zajedno,
Proud to be Croat!!!
To je tocno da nasi najmanje zele da pomognu.Najbolje se drzati sto dalje od nasih jer ako ce ti itko doci glave to ce biti nasi.
mususic is offline  
Old 20.02.2011., 11:40   #1255
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Pitao sam ocu li dobit lagani trening/obuka rekla je da ocu,a ja: kad mogu pocet!?? Moram polozit CPR i First aid (traje dva dana,moram se raspitat gdje) i mogu pocet. Rekla je da iako nemam ovaj tecaj za starije da ce me stavit kao support worker da radim a ako zelim dalje napredovat da upisem taj tecaj,traje 5-7 mjeseci i da ce me stavit radit kao housekeeper jer ne mogu radit drugo ako nemam taj tecaj. Smjesak na licu mi se rasirio preko cijele strane. Jos jedan part time posao 13$/h -tax je upao.
jeeee za gruju, ovo je vec karijera....
tipST is offline  
Old 20.02.2011., 14:04   #1256
Quote:
Grujo man kaže: Pogledaj post
Ima, ako imas i malo iskustva moze,samo im moras iskreno rec,a i da nemas mzes. Jedan irac dobio posao, dodaje kamenje radnicima,kaze najlakse zaradeni posao 18$/h,ali ima za radit, dobio je preko www.hunt.ca,ima i ostalih, ovo je samo primjer.Sad kad zatopli kazu bit ce i u toj industriji posla.

Mobitel mi se ispraznio,zaboravio ga sinoc stavit punit ali culi smo se.

dodite, samo dodite, sutra dijelim 11h-16h i u ponedjeljak 11-17,od nas 4 tamo koji dijelimo novine 3 nas je doslo preko BHV-a,tj svi smo iz hrv.

Da vidis sta mi se desilo jucer,prije 10-ak dana sam bezveze poslao resume pod health care. Naslov je glasio Support Care Worker (Croatian speaking). Skrz sam i zaboravio na to i zvala me i dosao na razgovor. Rekao sam da imam polozen tecaj za masazu (stvarno imam) i da imam malo iskustva u tom podrucju. Rekla je da je jedini razlog sto me zvala sto ima stariju osobu u Mississauga-i koja zeli nekog ko prica hrvatski. Opis posla je oblacenje,radit lagani obrok,kupanje,uglavnom briga za starije.Pitao sam ocu li dobit lagani trening/obuka rekla je da ocu,a ja: kad mogu pocet!?? Moram polozit CPR i First aid (traje dva dana,moram se raspitat gdje) i mogu pocet. Rekla je da iako nemam ovaj tecaj za starije da ce me stavit kao support worker da radim a ako zelim dalje napredovat da upisem taj tecaj,traje 5-7 mjeseci i da ce me stavit radit kao housekeeper jer ne mogu radit drugo ako nemam taj tecaj. Smjesak na licu mi se rasirio preko cijele strane. Jos jedan part time posao 13$/h -tax je upao.

Veceras imamo party kod jednog kanadana koji nas je pozvao, blizu Lansdowne sub station, svi ste pozvani pogotovo BHV-ovci. Moramo se malo i odmorit..........samo ponesite svoje pice.
Grujo, super

glavno da se stvari krecu s mjesta...

ovo za kolica sam zapravo mislil na ona s 4 kotaca, tj. Auto Show. Jel i tam dijelis novine? Onda se vidimo

kad pocinje party?
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Old 20.02.2011., 20:11   #1257
nešt ti karijere...naš grujo pere guzice babama....bome napreduje
Gators is offline  
Old 20.02.2011., 21:24   #1258
Evo jedno konkretno pitanje za vas koji ste vec godinama u Kanadi.

Kcerka od frenda je cula za tu opciju preko BHVa i sad se zagrijala za Kanadu, nije uspila upisati fax koji je htjela prosle godine a nije niti nasla nikakav posao pa bi htjela ici u Kanadu do ljeta, dok ne pocnu opet upisi i prijemni za faxove.

Oni imaju neku rodbinu u Hamiltonu/Ontario blizu Toronta i ona bi mogla biti kod njih tj stanovati besplatno.

Vi ste ovdje Hamilton spominjali u malo losijem kontekstu pa bi mog prijatelja zanimalo zasto??

Zar u Hamiltonu nema posla ili ga ima manje pa se ona mozda ne bi mogla zaposliti??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 20.02.2011., 21:38   #1259
Quote:
Nina76 kaže: Pogledaj post
Ovako -imamo rodjake u Vancouveru i oni su mi nasli posao i sad treba da mi salju ugovor od poslodavca . Mene interesuje sta je pametno uraditi tj.za kakvu vizu aplicirati .Ali mislimo da svi idemo pa kad dodjemo gore onda ce muz traziti posao.

POŠTOVANI !
Rado bih komunicirao sa nekim u Kanadi ali na Hrvatskom jeziku, je rne znam Engleski. Ako netko ima volje za to, molim da mi se javi ovim putem.
Spol,Zanimanje,Godine,nisu uopće bitne. HVALA -magma21-
magma21 is offline  
Old 20.02.2011., 21:39   #1260
OK. nebi bilo loše da bude brzi odgovor. HVALA -mAGMA21-
magma21 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.