Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2011., 23:30   #181
Ali jos smo u 2011.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:36   #182
Quote:
sadie_g kaže: Pogledaj post
Ali jos smo u 2011.
znam, zato sam i pitala misliš li na porezne prijave koje treba predati do 28.2.2012. ili na koje oslobađanje....kod kupnje stana????

upala sam bez veze
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 00:06   #183
a, kuzim XD i da, stana, na toj smo temi ipak
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:50   #184
mene zanima kako ubrzati birokraciju, u 6. mjesecu 2011. godine kupili smo prvu nekretninu i predali zahtjev za
oslobođenje poreza na prvu nekretninu i sve smo to obavili uredno i na vrijeme, nakon predaje drugi dan su nas
zvali procjenitelji da bi sutra došli na procjenu (pomislih super baš su brzi) nakon što su došli mjerit pitao sam
kada bi moglo doći rješenje rekli su da oni nisu za to zaduženi neka pitam u poreznoj upravi, od tada je prošlo
7 mjeseci i ja često zovem i molim kada će biti gotovo rješenje da si to skinem sa vrata i da platim taj
višak kvadrata, međutim uvjek je odgovor vaš predmet je u postupku a nemožemo točno reči kada će biti gotovo
prije 3-4 dana sam uspio namolit da me stave u prioritet rješavanja predmeta i sad me zanima imate li vi iskustva
koliko se čeka rješenje iz porezne uprave meni je ovo tlaka čekati, nemogu više. želim platiti i rješiti
se problema, zvuči ludo al kad tad moram to platiti a ja želim odmah pa da više nerazmišlam o tome.
DINO_PODSTANAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:53   #185
Quote:
DINO_PODSTANAR kaže: Pogledaj post
mene zanima kako ubrzati birokraciju, u 6. mjesecu 2011. godine kupili smo prvu nekretninu i predali zahtjev za
oslobođenje poreza na prvu nekretninu i sve smo to obavili uredno i na vrijeme, nakon predaje drugi dan su nas
zvali procjenitelji da bi sutra došli na procjenu (pomislih super baš su brzi) nakon što su došli mjerit pitao sam
kada bi moglo doći rješenje rekli su da oni nisu za to zaduženi neka pitam u poreznoj upravi, od tada je prošlo
7 mjeseci i ja često zovem i molim kada će biti gotovo rješenje da si to skinem sa vrata i da platim taj
višak kvadrata, međutim uvjek je odgovor vaš predmet je u postupku a nemožemo točno reči kada će biti gotovo
prije 3-4 dana sam uspio namolit da me stave u prioritet rješavanja predmeta i sad me zanima imate li vi iskustva
koliko se čeka rješenje iz porezne uprave meni je ovo tlaka čekati, nemogu više. želim platiti i rješiti
se problema, zvuči ludo al kad tad moram to platiti a ja želim odmah pa da više nerazmišlam o tome.
Ja sam predala zahtjev u srpnju, a rješenje je došlo u prosincu iduće godine. Znači godinu i pol skoro. Mislim da brže od tog baš i ne ide.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 00:11   #186
strašno, nisam nikoga molio da mi uzmu novce a njih treba moliti, a jel se može bar saznati kolika će biti cifra?
ja imam 13 m2 viška stambenog i 4 m2 viška zemljišta a platio sam putem kredita 62 000 eura, može li to neko izračunati
barem odprilike
DINO_PODSTANAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 15:56   #187
Quote:
DINO_PODSTANAR kaže: Pogledaj post
strašno, nisam nikoga molio da mi uzmu novce a njih treba moliti, a jel se može bar saznati kolika će biti cifra?
ja imam 13 m2 viška stambenog i 4 m2 viška zemljišta a platio sam putem kredita 62 000 eura, može li to neko izračunati
barem odprilike
pa valjda je 5% od vrijednosti iz kupoprodajnog ugovora na taj višak

inače ja sam bila oslobođena poreza, prijavu podnijela 1.10. a rješenje dobila 9.11. iste godine
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 07:19   #188
Ili cca 1,5% ako se radi o novogradnji.

DINO_PODSTANAR, stavi novce koje misliš da ćeš morati platiti sa strane, oroči u banci pa već ako neće država, bar ti skupi koju kunu kamata i zaradi na tromosti državne uprave. Ne kužim šta si tako nabrijan platiti porez dok te ne pitaju za zdravlje .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:54   #189
Ako, kojim slučajem, vlada ukine ovu odluku (olakšicu za kupnju prve nekretnine), da li će svi koji su predali zahtjev (a zadovoljavaju sve uvjete) biti oslobođeni od plaćanja poreza? Ili je mogući i drugi scenarij... da ako nije izdano rješenje u poreznoj upravi, točnije odobrena olakšica, da će postojati obveza plaćanja poreza na promet nekretnina?
68ovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 23:51   #190
Pozdrav, hitno mi treba odgovor na neka pitanja pa Vas molim za pomoć. dakle otac je vlasnik kuće koja ima 3 kata pa bi mi ostavio prizemlje kuće gdje se nalazi stan od cca 100 m2 što bi mi bio prvi stan.što moram napraviti?kome šta podnijeti?kako ide s plaćanjima?nisam se nikad bavila takvim stvarima i totalno sam neupućena u sve to.
kinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 22:17   #191
Uff

Evo pročitao sam i ovdje sve postove (postoje dvije slične-iste teme) ali nisam uspio saznati što me zanima, pa ako netko ima volje, bio bih jako zahvalan na odgovorima.

Dakle žena i ja smo kupili Poljoprivredno zemljište od 1467m2 u Rakitju za 35000€.
800m2 tog zemljišta se nalazi u građevnoj zoni, a ostatak je u zelenoj zoni.
U poreznoj u Samoboru nisu nam znali ništa reći o oslobođenju poreza na nekretninu.
Uglavnom to nam je prva nekretnina na kojoj namjeravamo graditi obiteljsku kuću. Imamo sina i trebamo dobiti još jednu bebu za 40-ak dana.
Ništa nam nisu znali reći, jer u principu bi zemljište trebalo biti građevinsko za oslobođenje, a da bi ga pretvorio u građevinsko prvo moram platiti porez (prijava unutar 30 dana)

Također ćemo dio zemljišta morati dati općini za cestu, nekih 400-500m2

Znam da je zamršeno, al neznam kako da se postavim da me ne oderu zbog visoke cijene, a ipak nam je to prva nekretnina.

Nespavam danima od muke po pitanju zemlje, gradnje i raznih papira. Troškovi se stvaraju iz ničega.

Zahvaljujem.
Čoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 12:38   #192
Quote:
Čoks kaže: Pogledaj post
Evo pročitao sam i ovdje sve postove (postoje dvije slične-iste teme) ali nisam uspio saznati što me zanima, pa ako netko ima volje, bio bih jako zahvalan na odgovorima.

Dakle žena i ja smo kupili Poljoprivredno zemljište od 1467m2 u Rakitju za 35000€.
800m2 tog zemljišta se nalazi u građevnoj zoni, a ostatak je u zelenoj zoni.
U poreznoj u Samoboru nisu nam znali ništa reći o oslobođenju poreza na nekretninu.
Uglavnom to nam je prva nekretnina na kojoj namjeravamo graditi obiteljsku kuću. Imamo sina i trebamo dobiti još jednu bebu za 40-ak dana.
Ništa nam nisu znali reći, jer u principu bi zemljište trebalo biti građevinsko za oslobođenje, a da bi ga pretvorio u građevinsko prvo moram platiti porez (prijava unutar 30 dana)

Također ćemo dio zemljišta morati dati općini za cestu, nekih 400-500m2

Znam da je zamršeno, al neznam kako da se postavim da me ne oderu zbog visoke cijene, a ipak nam je to prva nekretnina.

Nespavam danima od muke po pitanju zemlje, gradnje i raznih papira. Troškovi se stvaraju iz ničega.

Zahvaljujem.
idi na legalis.hr
tamo ćeš sigurno naći odgovor
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:15   #193
Hvala!
Bum probal.
Čoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:48   #194
Quote:
kinder kaže: Pogledaj post
Pozdrav, hitno mi treba odgovor na neka pitanja pa Vas molim za pomoć. dakle otac je vlasnik kuće koja ima 3 kata pa bi mi ostavio prizemlje kuće gdje se nalazi stan od cca 100 m2 što bi mi bio prvi stan.što moram napraviti?kome šta podnijeti?kako ide s plaćanjima?nisam se nikad bavila takvim stvarima i totalno sam neupućena u sve to.
pa ja mislim da ako je to bilo darivanje ili naslijeđe da se drugačije obračunava porez. najbolje pitati drito u poreznoj

a ja imam drugo pitanje. mi smo kupili stan od 54 kvadrata i po novom zakonu oslobođeni smo poreza na 50 kvadrata. pošto plaćamo porez na ova 4 kvadrata, možemo li to navesti u poreznoj prijavi, pa da nam se dio vrati kroz povrat poreza? ne znam kako bih to drugačije napisala, nadam se da kužite...
odra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:57   #195
Quote:
odra kaže: Pogledaj post
a ja imam drugo pitanje. mi smo kupili stan od 54 kvadrata i po novom zakonu oslobođeni smo poreza na 50 kvadrata. pošto plaćamo porez na ova 4 kvadrata, možemo li to navesti u poreznoj prijavi, pa da nam se dio vrati kroz povrat poreza? ne znam kako bih to drugačije napisala, nadam se da kužite...
Ne možeš tražiti povrat uplaćenog poreza na promet nekretnina, nego za uplaćeni novac za stan, odnosno kamate na stameni kredit. No i to je ukinuto, tako da ništa od toga.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:42   #196
Djelomicno olaksanje

Fino ja velim zeni da uzme ponovno te papire i da pita za oslobodenje dijela poreza ( btw. Sa trbuhom do zuba).

E sad se prica promijenila!

Dobili smo oslobodenje na 600m2 (oboma nam je prva nekretnina) od gradevinske cestice koja iznosi 800m2.
S tim da nam je priznala glavninu iznosa kup.ug. Na tih 800m2, što je u stvari i realno. Nisam livadu kupovao za 50€/m2

Uvijet nam je da se prijavimo na tu adresu u roku 3 godine.
Da li to tece od dana kad smo potpisali taj papir ili od dana kad dode rijesenje o iznosu poreza koji treba platiti.
Čoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:43   #197
Quote:
Čoks kaže: Pogledaj post
Fino ja velim zeni da uzme ponovno te papire i da pita za oslobodenje dijela poreza ( btw. Sa trbuhom do zuba).

E sad se prica promijenila!

Dobili smo oslobodenje na 600m2 (oboma nam je prva nekretnina) od gradevinske cestice koja iznosi 800m2.
S tim da nam je priznala glavninu iznosa kup.ug. Na tih 800m2, što je u stvari i realno. Nisam livadu kupovao za 50€/m2

Uvijet nam je da se prijavimo na tu adresu u roku 3 godine.
Da li to tece od dana kad smo potpisali taj papir ili od dana kad dode rijesenje o iznosu poreza koji treba platiti.
3 godine??
meni na poreznom rješenju piše 5 godina
koke_st555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 01:06   #198
Upomoć!!

Ima li netko da je kupio stan preko apn-a i subvencija. kupila sam stan 100m2 naravno u novogradnji, sama nisam udana.predala sam papire za oslobođenje od poreza. e sad je od te moje prijave prošlo 5 mjeseci i još ne stiže ništa iz porezne!!
I to me izluđuje, nemam pojma koliko ni što.
Ima li netko tko je isto kupio stan u novogradnji preko apn, da mi objasni kako to ide i koliko ću otprilike platiti
chanel_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 00:07   #199
platit ćeš oko 1,5% na vrijednost za 50m2 je je oslobođenje za 1 osobu 50m2. jednostavno...
ako si stan platila 150.000 EUR, na 75.000 je porez ako je novogradnja oko 1,5% (5% za zemljište), dakle oko 1125 EUR. ali ovisi o cijeni zemljišta...
zorro14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 12:02   #200
Quote:
zorro14 kaže: Pogledaj post
platit ćeš oko 1,5% na vrijednost za 50m2 je je oslobođenje za 1 osobu 50m2. jednostavno...
ako si stan platila 150.000 EUR, na 75.000 je porez ako je novogradnja oko 1,5% (5% za zemljište), dakle oko 1125 EUR. ali ovisi o cijeni zemljišta...
Dakle, za novogradnju ide 1,5%, a ne 5%? Fino...
dunja2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.