Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 22:44   #21
Je, procitala taj clanak. Bas ste mi svi pali na pamet. Normalno da si sjebes jetru. Pozutis i umres, mrsav, s pelenama u dvadesetoj. Ajme.
Hippy generacija, pa i ona koka-aids osamdesetih je dostojanstvenije umirala. Ovo danas je bezveze.
Nego mene fasciniralo kaj vele da je osim u Hrvatskoj (ipak se trazi recept) taj, nazovimo ga "lijek, dostupan bez recepta pod imenom Alli" u velikom broju zemalja.
I onda ljudi pizde zbog gripe. I "smrtonosnog" cijepiva. Haha. Nije smijesno.
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 23:19   #22
ja sam pila tablete i nisu nimalo zgodne,osim ako nisi stalno doma pa imaš priliku bit u wc školjki u svakom trenu.
A i moja farmaceutkinja mi je rekla da su to ciljane tablete za osobe koje jedu previše masnoga.
A takva vam je i stolica,ne možete pobrisati wc šolju,za sobom.jer ta masnoća što izlazi,prestrašno..
Meni je najbolji ovaj Paiyouji čaj,jedinoo od toga su mi kile kliznile dole.
ostalo sve je žali bože novaca,mogla sam se dobro provesti za te pare..
čufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:21   #23
Meni isto te tablete nisu pomogle,one su dobre za osobe koje stvarno jedu puno masno,pretpostavljam više muški rod.Što se tiće te masnoće ako umjereno jedeš neće ti nekontrolirano izlaziti a s wc-školjke ju skidaš domestosom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 20:29   #24
našao sam e-knjigu o Xenical tabletama,doduše ja je nisam pročitao pa ne znam šta tu piše ali ko je zainteresiran vjerujem da mu neće bit na odmet da ovo pročita.
Napomena,e-knjigu treba downloadirati na komp pa tek se onda može čitati

http://www.softpedia.com/get/Others/.../Xenical.shtml
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:32   #25
MA za mršavljenje je NAJBOLJI ADIPEX........
Probao sam ga i zakon je... Najveći problem je što ljudi imaju problem što nikad nisu siti i zato imaju problema sa kilažomm ove tablete su čuudoo... Ja sam skinio 10kg.. bez da sam se previše mučioo jednostavno nisi gladan...
Ove ostale teblete su živooo s.......... samo baciš paree i ništaa..
Na P.M ako nekog zanima nešto više o tomee..pozzz
shiljo86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 21:41   #26
jedina dva lijeka za mršavljenje koje službena medicina priznaje su Xenical s gore opisanim popratnim pojavama i REDUCTIL koji djeluje direktno na apetit. ostalo su sve šuć-muć, hamzi-ga-drp
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 06:18   #27
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
jedina dva lijeka za mršavljenje koje službena medicina priznaje su Xenical s gore opisanim popratnim pojavama i REDUCTIL koji djeluje direktno na apetit. ostalo su sve šuć-muć, hamzi-ga-drp

Kladionica, sram te bilo! Navedeni "lijekovi" traze lijecnicku kontrolu, opasni su po zdravlje i ovdje se ne smije o tome raspravljati!!!
Btw, moderatori, ovoj temi ovdje nije mjesto!

Zadnje uređivanje regica : 16.01.2010. at 06:49.
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:08   #28
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
jedina dva lijeka za mršavljenje koje službena medicina priznaje su Xenical s gore opisanim popratnim pojavama i REDUCTIL koji djeluje direktno na apetit. ostalo su sve šuć-muć, hamzi-ga-drp
Reductil sad povlače s tržišta i svi koji su ga uzimali moraju na pretrage.
Toliko o sigurnosti lijeka, učinkovit možda je ali što će ti to kad ti naruši zdravlje,
meliJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 08:11   #29
ma dajte šta ste se uzbudili oko reductila? nije on toliko niti ne zdrav,koliko se tu umješala politika...,pa se povlači...smatram da nikakve pretrage ne trebaju onima koji su ga uzimali...!
ljudi bolje pokušajte skidati kilograme,pa s čim good probali...ne zdravije je biti debel!
i debeli i pretili bolje nek idu na pretrage,a ne ljudi koji su pili reductil!
debelakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:12   #30
Znam da je vjerojatno uzalud, ali pokušat ću:

1. Što mislite, zbog čega ste debeli? (samo nemojte reći da je to genetski jer a) ne mijenja na stvari i b) je totalni BS)
2. Što mislite što će se desiti (taman da i izgubite nekoliko kila zbog nekakvih tabletica) kada prestanete piti te tablete?

I koje je rješenje?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 09:30   #31
Bok društvo! Ja sam pila reductil, odustala sam jer i uz pažljivu prehranu nije bilo rezultata. Xenical mi je pomogao, ako nisam pazila što jedem javljli su se opisani problemi, ali rezultat je vidljiv. Vježbanje tj. tjelesna aktivnost, hmmm... Ako ste u gradu i kretanje se svodi na odlazak do auta, tramvaja ili sl., da treba ubaciti kretanje. No ako ste negdje u tzv.ruralnim sredinama, pa ako se još bavite npr. poljoprivredom ili morate gaziti snjeg do posla zimi, no ukratko... Ako kretanja nema, ubacite ga- radi zdravlja a ne mršavljenja jer posle vježbanja i kretanja apetit raste ko vučji- i to je činjenica.
Isto kao što je činjenica da tablete, čajevi sl. pomažu trenutno, ali dugoročno ako se ne promjene navike nema ništa i opet si na istom a najčešće i gorem. Zato prvenstveno treba odlučiti da li dijeta samo radi "crvene haljine koja je lijepa ali ne stanem u nju" ili zadravlja. Ništa pretjerano nije lijepo i zdravo, ni mršavo ni debelo. Isto tako nije svaka dijeta, tablete, čaj isl. za svakog. Kažu da za svakog postoji dijeta samo je treba naći I svakako treba paziti što se uzima jer posljedice mogu biti grozne i trajne.
Zato društvo moje, na vagu pa pred ogledalo a onda razgovor sa sobom: što i kako i radi čega i tek onda na dijetu.I svakako manje TV i gledanja zvijezdica i manekenki, to nije stvarni svijet. Sve češće se piše o pozadini tog svijeta. Pogledajte kroz prozor i vidjeti čete svoj svijet i ljude s kojima ste okruženi, koji vas vole. Začudo oni su često u pravu sa svojim savjetima. I mogu vam pomoć...
Poslušajte ovaj savjet ove bucmaste ali sretne osobe koja je probala doslovno sve (osim opracija) da bi postala savršeno mršava i došla do zaključka da te dve-tri kile nisu presudne za sreću...
Oona 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 10:01   #32
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Meni isto te tablete nisu pomogle,one su dobre za osobe koje stvarno jedu puno masno,pretpostavljam više muški rod.Što se tiće te masnoće ako umjereno jedeš neće ti nekontrolirano izlaziti a s wc-školjke ju skidaš domestosom
e društvo, evo ja malo čtam ove vaše ispovjesti i pošto pijem xenical nijemi jasno kako ja nevisim na vc-u. sad ih pijem nekih 10 dana i nemam još tih problema. skinula sam tek 2 kg ali valjda će krenuti. malo meplaši ovo kaj pišete ali još ću piti pa vam javim kako je prošlo. pozdrav svim.
Maša99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 14:53   #33
Zna li netko...
Xenical mi je prepisan zbog mog visokog BMI (162 cm i 102kg). Sa pravilnom prehranom, manjim obrocima i Xenicalom kroz 2 tjedna izgubila sam 5 kg. Svjesna sam da to ima više veze sa prehranom nego Xenicalom. Uzimam i Tertensif SR za izlučivanje vode iz organizma jer jako otičem. Odmah u početku pojavila mi se ona najneugodnija nuspojava toga lijeka, masna i česta stolica. Ne želim biti neugodna, ali to zapravo niti nije stolica, nego samo ulje, intenzivno žute boje. Trajalo je čitava 2 tjedna.
Inače bolujem od PCOS-a i zbog neplodnosti i amenoreje u redovitoj sam ginekološkoj obradi. Kako sam trebala imati gin.pregled, 3 dana prije sam prestala uzimati lijek kako ne bih imala neugodnosti pri samom pregledu.
Tada mi je prepisan i Glucopgahge 850 mg x 2 iza obroka kako bi mi se možda kroz par mjeseci pojavila spontana menstruacija. Tada sam počela uzimati obje tablete u isto vrijeme, iza doručka i večere. Xenical uzimam još i iza ručka.
Sada ih već uzimam 2 tjedna ali više uopće nema te masne stolice. Niti jednom se nije pojavila. Da li taj metformin može poništiti učinak Xenicala? Nije mi jasno što se događa. Da li mogu nastaviti uzimati lijekove na isti način ili bih trebala korigirati nešto? Uopće više ne primjećujem izbacivanje masti, ono što je navodno jedini efekt Xenicala.
Unaprijed se zahvaljujem ako se netko kuži više od mene...
__________________
I ti koji gradiš kulu od karata Kad se kula sruši Ne plači Jer vječnost jedne kartate kule Traje malo Puno manje od tvoje Zato za kulom ne tuguj Nego je ponovo gradi.
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 13:37   #34
Vidim da nije ništa dugo pisano u temi.mene zanima dali je tko nedavno uzimao,i kolike su cijene,ne mogu naći,na netu točnu cijenu,a i zanima me prodaja(konkretnije u rijeci).Ajde malo odgovori.
jelena0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:05   #35
Pozdrav,

Nemoj Xenical nikako, molim te. Ja imam jako negativna iskustva sa njim. To je ziva hemija koja nista ne pomaze a koja ima tako neprijatne nus pojave poput onih masnih stolica! Osim toga, nakon njegovog uzimanja , analize su pokazale jako izrazen nedostatak Na i Ka u organizmu.
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 14:07   #36
Zaboravih da napisem da je cena kutije 80 eura. Racunaj da ces ih baciti, veruj mi.
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 16:35   #37
Cek malo, pa ako uzrokuje masne stolice, onda ocito pomaze. Ta mast bi ti inace zavrsila na bokovima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 16:46   #38
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cek malo, pa ako uzrokuje masne stolice, onda ocito pomaze. Ta mast bi ti inace zavrsila na bokovima.
problem je u tome što kontinuirano curi pa ljudi moraju nositi pelene i osvježivače, jelte, strateškog mjesta.
najvjerojatnije ga zabranjuju do kraja godine (imam neke insajderske informacije)
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 19:38   #39
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Cek malo, pa ako uzrokuje masne stolice, onda ocito pomaze. Ta mast bi ti inace zavrsila na bokovima.
Ta mast curi, smrdi, ves se ne da oprati posle toga a rezultata nema, shvati. Bacis novac. A i oni koji su gubili 2-3 kg vratili su to cim su prestali sa upotrebom! Nastane haos u organizmu, gubitak Na i Ka i ostalih vitamina, zato i preporucuju sumece tablete sa njim! Postoje vitamini koji se samo rastvaraju u mastima, nakon Xenical-a belezi se i njihov deficit!! U Norveskoj ga npr. ne mozes kupiti za zivu glavu, moj se doktor ovde za glavu hvatao kada sam mu rekla da sam ga pila! medjutim na balkanu sve moze, i niko ne odgovara za to. Ne znam kako hoces ja ti samo prenosim iskustvo!
norveska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 19:48   #40
Ne tvrdim da ih treba uzimati, ili da su bez nuspojava, samo tvrdim da ocito pomazu. Naravno da se kile vrate kad ga se prestane uzimat ako se ne prestane jest vise kalorija nego sto ih se trosi.

Ne uzrokuje izbacivanje sve masti koja se pojede. Natrij i kalij nisu vitamini. Kemijski simbol za kalij je K. Ili si mislila na kalcij?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.