Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2014., 12:56   #141
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Korektne smo cijenili, ovih drugih se bojali.
Objasnili su vam vec na zadnjim stranicama o podjeli socijalne odgovornosti,nema potrebe za ponavljanjem.
I ne koristi se svaki put ista kazna,al nekad treba i tako postupit da bi te shvatili ozbiljno.

Znam o cemu pricam. Zaposli se u strukovnoj skoli pa dođi pametovat na forum.

I da,predajem psihologiju. Zar to automatski podrazumijeva da svu neodgojenu djecu trebam uzet u krilo i mazit? Ne ide to tako.
1. ako želiš da te se učenici boje onda, sorry, povlačim ono što sam rekla jer nisam znala da ti je to cilj

2. socijalna odgovornost je bullshit i ti bi to kao psiholog trebala znati.
dala sam primjer na koji mi nitko nije želio (ili znao) odgovoriti: da ministarstvu dođe prijava da su xx i yy profesori koji ništa ne rade i da im treba dati otkaz (da, znam, utopija, ali to je samo primjer) pa da umjesto njih ti dobiješ otkaz u ime socijalne odgovornosti, bi li i dalje prodavala floskule ili bi zahtijevala da budu kažnjeni oni koji ne rade svoj posao?
ili: janko premlati marka, pa obojica dobiju kaznenu prijavu. misliš da je to u redu?

3. nemoj pametovat' ljudima gdje da se zaposle kada ne znaš ništa o njima. mogla bi se jako iznenaditi.

4. između ekstrema (kažnjavati one koji nisu krivi i maziti neodgojenu djecu) ima jaaaako puno prostora za normalnu, primjerenu i efikasnu komunikaciju. zašto to nikome ne pada na pamet?
ovo s uzimanjem neodgojene djece u krilo i maženjem zvuči malo čudno s obzirom da radiš u gimnaziji
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:12   #142
Quote:
Argania kaže: Pogledaj post
Ja sam za to da, iako to baš i nije pedagoški, ali ako će riješiti problem, dopusti koju kolateralnu žrtvu, pa si poslije zabilježi negdje da to ispraviš. Tipa, ako baš divljaju, otvori imenik nasumice i prozovi nekog i malo ga ispitaj, i budi jako jako zahtjevna tad i krkni kolac ako treba.
ovo je kažnjavanje jednog od krivaca? meni to ne izgleda tako.

Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Postoji i mogućnost, koju izbjegavam, da razred socijalizira nametljivca ili izgrednika. Kad On nešto izvali, ne pitam za zdravlje njega, nego najnevinijega iz njegova društva ili najpopularnije iz razreda. Njega uopće ne gledam niti ga što pitam, a kamoli da mu što govorim o njegovu izgredu, samo napominjem da znaju komu zahvaliti za "dobrobit". Kad nahebe pet ljudi iz razreda zbog malog nametljivca, brzo će se sam srediti ili će ga srediti ostali.
ovo je poziv na obračun. da, meni to zvuči odvratno.
i to je prebacivanje svoje odgovornosti i svog posla na klince iz razreda. koji se, btw, možda boje tog "izgrednika". kojima nije posao da preodgajaju suučenike.

Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni to izgleda kao nasumično kažnjavanje jednoga od krivaca. Kada jedan vodi igru, a ostali ga podržavaju meni to izgleda kao hrpa krivaca. Jedini je problem što gubiš puno vremena ako se posvetiš baš svakome.
eto vidiš, ovo što se spominje nije kažnjavanje jednog od krivaca.
i što to točno znači "podržavanje"? jedan nešto izvali, drugi se nasmiju'
a profesor nema muda rješavati to s krivcem nego s nekim drugim ili petim? kakvu to fuckin' poruku šalje učenicima?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 13:36   #143
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
eto vidiš, ovo što se spominje nije kažnjavanje jednog od krivaca.
i što to točno znači "podržavanje"? jedan nešto izvali, drugi se nasmiju'
a profesor nema muda rješavati to s krivcem nego s nekim drugim ili petim? kakvu to fuckin' poruku šalje učenicima?
Nope. Npr. jedan izvali, drugi to snima mobitelom pa stavi na web. Npr. jedan mazne bilježnicu, drugi je sakrije. Npr. nahuckaš budalu da nešto izvali pa se smješkaš iz prikrajka.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 14:31   #144
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Krasna terminologija za djecu, da ti slučajno ne radiš u šinteraju na kojem je netko na zid napisao "škola"?
Ne, psi su bolji prema meni, pa i ja prema njima.
Škole su 10 puta gore od šinteraja.

Quote:
Inače, nisu ništa manje perfidni i podmukli od tebe, jesi se kad zapitala jesu li to od tebe naučili?
Zanimljivo je kako se odmah hvataš dijagnositiciranja meni podmuklosti, a na temelju niti jednog jedinog primjera!
Nisu od mene naučili ništa, ja prekratko predajem.

Zašto se ti s takvom žestinom zalažeš za tuđu djecu za koju ni ne znaš točno kako se ponašaju? Ja bih i takvima dijagnoze lijepila. Kad bi majka tereza bila dijagnoza.

Quote:
Ako se ne možeš nositi s frustracijom, nisi trebala upisati faks koji vodi u prosvjetu.
Ja ni nisam završila faks za prosvjetu, nego znanstveni smjer tog faksa.
Nemam posebnih frustracija po tom pitanju. Koliko zasluže, toliko i dobiju i gotova priča. Ventiliram se ubrzo i nakon sat vremena gledam seriju i taj je dan iza mene.

Quote:
Zašto se jednostavno ne uvede liječnički za nastavnike prije upisa na fakultet i periodički svakih par godina?
Mislim kako bi se time barem riješio problem ovakvih tema.
Šta bi se točno utvrdilo tim liječničkim?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 15:11   #145
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Samo bi to trebalo raditi prije upisa na fakultet, da se ne dogodi da netko ide 5 godina na faks, i onda dođe na lječnički i skuži se da on ima neke sadistične ili narcističke crte ličnosti.
S obzirom na obrazovni sustav danas, mazohističke crte su vjerojatno instant upad.

I to sve u sustavu punom "prava djece". Znači, djeca imaju sva prava, ali nemaju prava na učitelja koji nije poremećen, već to ovisi o faktoru sreće?
Jer svi učitelji koji nekad kazne učenika jer eto ne mogu trpit sve njihove zvizdarije su poremećni


Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
U kratkim crtama, svaka škola bi trebala imati najmanje dva psihologa ili psihijatra, jednog za rad s učenicima, drugog za rad s nastavnicima. Stvarnost je nešto drugo.
Ja sam totalno za. Da mi malo olakša stres na poslu.

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
1. ako želiš da te se učenici boje onda, sorry, povlačim ono što sam rekla jer nisam znala da ti je to cilj
ne želim. ali mi smo i kod takvih profesora šutili i učili.

Quote:
2. socijalna odgovornost je bullshit i ti bi to kao psiholog trebala znati.
dala sam primjer na koji mi nitko nije želio (ili znao) odgovoriti: da ministarstvu dođe prijava da su xx i yy profesori koji ništa ne rade i da im treba dati otkaz (da, znam, utopija, ali to je samo primjer) pa da umjesto njih ti dobiješ otkaz u ime socijalne odgovornosti, bi li i dalje prodavala floskule ili bi zahtijevala da budu kažnjeni oni koji ne rade svoj posao?
ili: janko premlati marka, pa obojica dobiju kaznenu prijavu. misliš da je to u redu?
To je tvoje mišljenje.
Dakle soc.odgovornost je sranje kad je u pitanju uvođenje reda, ali kad oni naprave neku glupost onda se itekako pokaže djelovanje tih socijalnih faktora. Odjednom nitko ne zna ko je razbio prozor, ko je zviždao, ko je bacio pernicu kroz prozor i sl.
Zato ih i treba naučiti da ako mogu radit pizdarije da preuzmu i odgovornost za to,
Makar to nekad podrazumijevalo teže načine.

Imam odgovor na ovo drugo. Ja bi zahtijevala da se kazne odgovorni, ali samo zato što je otkaz konačna stvar, dok nastava nije. I zato mi uopće nije usporedivo s nastavom i metodama discipline, kad učenik ima cijelu godinu na raspolaganju da se popravi i dokaže suprotno.


Quote:
. nemoj pametovat' ljudima gdje da se zaposle kada ne znaš ništa o njima. mogla bi se jako iznenaditi.
onda nam, molim te, svima reci kako bi ti riješila konkretan problem s učenikom?

Quote:
ovo s uzimanjem neodgojene djece u krilo i maženjem zvuči malo čudno s obzirom da radiš u gimnaziji
Karikiram

Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
i što to točno znači "podržavanje"? jedan nešto izvali, drugi se nasmiju' a profesor nema muda rješavati to s krivcem nego s nekim drugim ili petim? kakvu to fuckin' poruku šalje učenicima?

ja na ovakve stvari skoro i ne reagiram
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 20:43   #146
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ne, psi su bolji prema meni, pa i ja prema njima.
Škole su 10 puta gore od šinteraja.

Zanimljivo gledište, što onda ne ideš dresirati pse, bolje za djecu kojoj predaješ, a i za tebe?

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako se odmah hvataš dijagnositiciranja meni podmuklosti, a na temelju niti jednog jedinog primjera!
Nisu od mene naučili ništa, ja prekratko predajem.
Si sigurna da ih baš nemaš čemu naučiti kad je podmuklost u pitanju?
Što se tiče primjera, imaš 100 postotni učinak, jedini koji si spomenula demonstrira nemoć i rješavanje frustracija na slabijem i prvom koji ti dođe, ako to nije podmuklost, ne znam što jest.
Podmuklost nije dijagnoza, već karakterna osobina(i to vrlo ružna).

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Zašto se ti s takvom žestinom zalažeš za tuđu djecu za koju ni ne znaš točno kako se ponašaju? Ja bih i takvima dijagnoze lijepila. Kad bi majka tereza bila dijagnoza.
Zalažem se, jer znam kakvi su meni idioti predavali, istina među divnim ljudima koji su nažalost u manjini, sad kad gledam iz daljine unatrag vidim kakvi su to idioti bili, i kako se sve moglo drugačije. Majka Tereza nije dijagnoza nego povijesna ličnost.
Zbog svega što sam ja doživio i što ja znam, bolje je ne biti nastavnik moje buduće djece, ako se ne odselim u inozemstvo, samo zato da ih ne uvalim u ovu kaljužu zvanu hrvatski obrazovni sustav.

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Ja ni nisam završila faks za prosvjetu, nego znanstveni smjer tog faksa.
Nemam posebnih frustracija po tom pitanju. Koliko zasluže, toliko i dobiju i gotova priča. Ventiliram se ubrzo i nakon sat vremena gledam seriju i taj je dan iza mene.
Onda nisi osuđena na rad u prosvjeti, i sigurno možeš potražiti drugi posao.

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Šta bi se točno utvrdilo tim liječničkim?
Npr. da je netko emocionalno nezreo, ima sadističke ili narcističke crte ličnosti, da je sklon frustracijama, ne podnosi stres, te da nije podoban za rad s djecom, te ne može dobiti liječničko uvjerenje za nastavnika.

[QUOTE=Điđe T.;48922919]Jer svi učitelji koji nekad kazne učenika jer eto ne mogu trpit sve njihove zvizdarije su poremećni /QUOTE]

Ti baš i ne shvaćaš razliku između kažnjavanja krivca, i kažnjavanja nekoga koga ti odabereš? Bar ti kao psiholog bi trebao znati razliku.
Je li moguće da samo ja tu vidim problem?
Ovo prvo je kažnjavanje, ovo drugo je odmazda, i iživljavanje na najslabijem, da sam ti ja ravnatelj ili roditelj tog djeteta, letio bi van kroz prozor, ne kroz vrata.

Što da nastavnici imaju ovlasti opet tući djecu? Onaj iz zadnje klupe priča, ili ometa, a ti uhvatiš onog iz prve i izmlatiš ga ravnalom po prstima, da kazniš ovoga iz zadnje?

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
To je tvoje mišljenje.
Dakle soc.odgovornost je sranje kad je u pitanju uvođenje reda, ali kad oni naprave neku glupost onda se itekako pokaže djelovanje tih socijalnih faktora. Odjednom nitko ne zna ko je razbio prozor, ko je zviždao, ko je bacio pernicu kroz prozor i sl.
Zato ih i treba naučiti da ako mogu radit pizdarije da preuzmu i odgovornost za to,
Makar to nekad podrazumijevalo teže načine.
Vi stvarno očekujete da će netko uperiti prstom u onoga tko je napravio sranje?
Jebo' vas, je'l vi živite u zemlji Teletubbiesa? Što mislite da će se dogoditi tome poslije toga? Ako ga ne ispizde odmah, bit će proglašen za cinkera, i nitko neće htjeti komunicirati s njim.
Kad ste vi zadnji put prijavili bilo koga za bilo što, npr. prijavili doktora što je uzeo mito, prijavili susjeda policiji kad je napravio prometni prekršaj i to tako da on zna?
Zašto očekujete od svojih učenika nešto na što i sami niste spremni?
Koji su to teži načini? Lječenje frustracija na najslabijem, verbalno i emocionalno zlostavljanje?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 21:05   #147
Moram priznat da nemam ni najmanje želje dokazivati se i pisati o tome kakav sam profesor i predavač nekome ko je skočio na forumu na potpuno nepoznatu osobu jer je rekla da su djeca ponekad podmukla. Ti koji ne daju da se ništa neutralno, a kamoli negativno, kaže o djeci generalno odgoje generacije debila bez granica, pristojnosti i poštovanja prema ikomu i ičemu. Svjedočila sam mnogima.
Ajd živio
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 23:06   #148
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
da sam ti ja ravnatelj ili roditelj tog djeteta, letio bi van kroz prozor, ne kroz vrata.
Da si ti ravnatelj,učenici bi te motali oko malog prsta.

Quote:
Vi stvarno očekujete da će netko uperiti prstom u onoga tko je napravio sranje?
Jebo' vas, je'l vi živite u zemlji Teletubbiesa? Što mislite da će se dogoditi tome poslije toga? Ako ga ne ispizde odmah, bit će proglašen za cinkera, i nitko neće htjeti komunicirati s njim.
Kad ste vi zadnji put prijavili bilo koga za bilo što, npr. prijavili doktora što je uzeo mito, prijavili susjeda policiji kad je napravio prometni prekršaj i to tako da on zna?
Zašto očekujete od svojih učenika nešto na što i sami niste spremni?
Koji su to teži načini? Lječenje frustracija na najslabijem, verbalno i emocionalno zlostavljanje?

Jadna naša istraumatizirana djeca.
Prekasno je a sutra je novi radni dan pa se moram pripremit za sadističko verbalno i emocionalno iživljavanje.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 23:50   #149
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Vi stvarno očekujete da će netko uperiti prstom u onoga tko je napravio sranje?
Jebo' vas, je'l vi živite u zemlji Teletubbiesa? Što mislite da će se dogoditi tome poslije toga? Ako ga ne ispizde odmah, bit će proglašen za cinkera, i nitko neće htjeti komunicirati s njim.
Dakle, ipak ti je jasno da naši mali anđeli nemaju krila?
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 06:18   #150
Možda bi me i motali, možda i ne, na kraju krajeva, učenici su moji "klijenti", ne nastavnici, i svi živimo od njih.
Da se odvjetnici, inženjeri, ili frizeri tako ponašaju prema klijentima, tanko bi srali, ali ovo su samo djeca, s njima možeš kako hoćeš.

Ja nikad nisam tvrdio da anđeli imaju krila, samo da oni koji smatraju da imaju krila zapravo imaju rogove, a prave se da imaju krila.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:29   #151
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post

Ako to smatraš neprimjerenim, imam bolju ideju:izgrednika uputiti ravnatelju ili pedagogici skupa s ovim učenikom i reć mu da lipo objasni zašto je ovaj dobio jedinicu
ili mozda psihologu

moram priznati da mi nikad nece biti jasna ta kolicina bespomocnosti, da nastavnik koristi strucnu sluzbu i ravnatelja kao policajca/suca izmedju nejga i djeteta.
jedna stvar je zatraziti pomoc, savjet, medijaciju, podrsku, al poslati dijete "na raport"


Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Apropos neprimjerenosti rječnika, ja sam prošle godine imala takvu situaciju u razredu, da sam nakon sata otišla kod ravnatelja, rekla da ih mrzim i pozvala roditelje određenim učenicima
ja da sam ti ravnatelj, i da mi kazes da ucenike mrzis, ja bih ti dala otkaz.
cak i ako je to bilo u trenutku ventiliranja.
to nije prihvatljiv nacin komunikacije medju odraslim ljudima.
iako, ovakvi osjecaji su dobar indikator za odlazak na psihoterapiju...


Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Korektne smo cijenili, ovih drugih se bojali.
Objasnili su vam vec na zadnjim stranicama o podjeli socijalne odgovornosti,nema potrebe za ponavljanjem.
I ne koristi se svaki put ista kazna,al nekad treba i tako postupit da bi te shvatili ozbiljno.

Znam o cemu pricam. Zaposli se u strukovnoj skoli pa dođi pametovat na forum.

I da,predajem psihologiju. Zar to automatski podrazumijeva da svu neodgojenu djecu trebam uzet u krilo i mazit? Ne ide to tako.
ja ti preporucam da pogledas "sivi dom".
i to nekoliko puta.


ak vec predajes psihologiju (za sto se molim antifulgosiju da ne ), mislim da onda trebas znati da da svijet nije crno bijel, da kod odgojene i kod neodgojene djece ima citav raspon neprimjerenih i primjerenih ponasanja, koja mi kao odrasli trebamo opazati, na njih reagirati, modificirati ih, usmjeravati, a ponasanja koja jos nemaju, poducavati i uvjezbavati.

neodgojena djeca se ne radjaju takva, ona su ta ponasanja pokupila po putu, neka primjerena mozda nikad nisu niti vidla, vecina ih je samo za neprimjerena dobivala paznju, a isto tako ih je zivot na ulici naucio da se samo takva ponasanja isplati koristiti.

upravo odrasle osobe u skoli, kad vec roditelji nisu, trebaju biti primjer adekvatnog reagiranja te poticanja na drustveno pozeljna ponasanja.
ucenje opazanjem i po modelu
ak vec pricamo o socijalnom kontekstu.
ovo sto ti podrzavas, i sto je buditedobro pisala, je podrzavanje zakona jaceg, sile, ponizavanja....i ne uci dobrome.
jos jednom, pogledaj Sivi dom.

i da, neodgojenu djecu ponekad treba pomaziti, i pri tome ne mislim da kazne ne treba koristiti, al sa djecom prvenstveno treba graditi odnose postovanja....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 16:26   #152
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ili mozda psihologu

moram priznati da mi nikad nece biti jasna ta kolicina bespomocnosti, da nastavnik koristi strucnu sluzbu i ravnatelja kao policajca/suca izmedju nejga i djeteta.
jedna stvar je zatraziti pomoc, savjet, medijaciju, podrsku, al poslati dijete "na raport"

ja da sam ti ravnatelj, i da mi kazes da ucenike mrzis, ja bih ti dala otkaz.
cak i ako je to bilo u trenutku ventiliranja.
to nije prihvatljiv nacin komunikacije medju odraslim ljudima.
iako, ovakvi osjecaji su dobar indikator za odlazak na psihoterapiju...

ja ti preporucam da pogledas "sivi dom".
i to nekoliko puta.


ak vec predajes psihologiju (za sto se molim antifulgosiju da ne ), mislim da onda trebas znati da da svijet nije crno bijel, da kod odgojene i kod neodgojene djece ima citav raspon neprimjerenih i primjerenih ponasanja, koja mi kao odrasli trebamo opazati, na njih reagirati, modificirati ih, usmjeravati, a ponasanja koja jos nemaju, poducavati i uvjezbavati.

neodgojena djeca se ne radjaju takva, ona su ta ponasanja pokupila po putu, neka primjerena mozda nikad nisu niti vidla, vecina ih je samo za neprimjerena dobivala paznju, a isto tako ih je zivot na ulici naucio da se samo takva ponasanja isplati koristiti.

upravo odrasle osobe u skoli, kad vec roditelji nisu, trebaju biti primjer adekvatnog reagiranja te poticanja na drustveno pozeljna ponasanja.
ucenje opazanjem i po modelu
ak vec pricamo o socijalnom kontekstu.
ovo sto ti podrzavas, i sto je buditedobro pisala, je podrzavanje zakona jaceg, sile, ponizavanja....i ne uci dobrome.
jos jednom, pogledaj Sivi dom.

i da, neodgojenu djecu ponekad treba pomaziti, i pri tome ne mislim da kazne ne treba koristiti, al sa djecom prvenstveno treba graditi odnose postovanja....
Predajem psihologiju,da
i nemam se namjeru opravdavat oko svojih postupaka. Sve ovo sta si prepisala iz udzbenika o modificiranju ponasanja mi je poznato,a kad se vec pozivas na fulgosija,prouci i njegove teorije licnosti pa skuzi da nista nije crno bijelo pa tako ni ponasanje nastavnika.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 20:13   #153
Naravno da se ne misle opravdavati, jer bi morali priznati da su u krivu.
A taj film nećeš gledati(da nastavnik prizna da je u krivu, samo što ovdje nema djeca, pa mu se kontrira, što ga stavlja u čudnu situaciju).

Baš sam malo gledao na youtube-u Sivi dom, izgleda da su pedagogiju tamo studirali, a glavni nastavnik im je bio Bata Živojinović.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 08:54   #154
Ovaj objektivni članak pokazuje da je i englesko ministarstvo obrazovanja diglo ruke od učenika:

http://www.theonion.com/articles/dep...g-these,18461/
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 09:44   #155
Meni se čini da ovdje najviše pišu oni koji nikad nisu ni ušli razred i stali pred 30 pari očiju.
Oni pak koji imaju iskustva u radu u poučavanju izazivaju u najmanju ruku čuđenje i neodobravanje.
To je "kvadrat kruga" i tu nema pomoći.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:33   #156
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ovdje najviše pišu oni koji nikad nisu ni ušli razred i stali pred 30 pari očiju.
Oni pak koji imaju iskustva u radu u poučavanju izazivaju u najmanju ruku čuđenje i neodobravanje.
To je "kvadrat kruga" i tu nema pomoći.


To sam i ja milijun puta tu na forumu već i napisala!
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:22   #157
U mom slučaju se varaš, ja sam više puta bio i pred 40 pari očiju, a ako brojiš naočale, a onda i više.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 14:22   #158
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
U mom slučaju se varaš, ja sam više puta bio i pred 40 pari očiju, a ako brojiš naočale, a onda i više.
To je bilo na nekakvom "osposobljavanju", dakle ekipa je platila da bi nešto odslušala, položila, dobila papir i time zadržala ili dobila zaposlenje? Pretpostavljam da su bili stariji od prosječne srednjoškolske populacije?

Ima i boljih primjera. Usporedi ponašanje ekipe u razredu na redovnoj nastavi i tu istu grupicu veseljaka na pripremnim tečajevima za državnu maturu ili repeticijama.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 15:13   #159
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Meni se čini da ovdje najviše pišu oni koji nikad nisu ni ušli razred i stali pred 30 pari očiju.
Oni pak koji imaju iskustva u radu u poučavanju izazivaju u najmanju ruku čuđenje i neodobravanje.
To je "kvadrat kruga" i tu nema pomoći.
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post


To sam i ja milijun puta tu na forumu već i napisala!
zanimljivo je kako su neki ljudi, u nedostatku argumenata kojim bi opravdali svoje nekorektno ponašanje prema nekim učenicima, skloni dijeliti ničim utemeljene i potpuno pogrešne tvrdnje


sorry, ali kristalna kugla u koju gledate vam ne funkcionira baš najbolje

ps. otkud vam, zapravo, pretpostavka da netko, tko zagovara pošten i korektan odnos prema ljudima, nije nikada radio u školi? zar stvarno mislite da jedno isključuje drugo?!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:55   #160
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
To je bilo na nekakvom "osposobljavanju", dakle ekipa je platila da bi nešto odslušala, položila, dobila papir i time zadržala ili dobila zaposlenje? Pretpostavljam da su bili stariji od prosječne srednjoškolske populacije?

Ima i boljih primjera. Usporedi ponašanje ekipe u razredu na redovnoj nastavi i tu istu grupicu veseljaka na pripremnim tečajevima za državnu maturu ili repeticijama.
Ista je to stvar, i jedni i drugi su tu protiv svoje volje, i radije bi bili negdje drugdje, ljudi, žele to otaljigati i nastaviti sa svojim životom. Učenik bi išao u birtiju, razmišlja o novom mobitelu, a jedan od radnika na vikendicu, i mašta kako da skupi pare da kupi novi auto, jer se ovaj već 7. puta pokvario.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.