Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 00:07   #41
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Čim može durati istodobno sa dvije žene...
Franjo Miličević ih ima 5-6 i još je živ
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:06   #42
Pročitao sam dosta tekstova od Turine i naizgled čovjek bi rekao ovo još jednog gurua ALI sadržaj tesktova, dubina nevjerojatnih spoznaja, impozantne informacije i zaključci a istovremeno stil pisanja lišen svake manipulacije i ukrašavanja daju dojam da se ne radi o prosječnom čovjeku već naprotiv. Njegovo izražavanje je jednostavno, izravno i istovremeno vrvi dragocijenim informacijama.
Slobodnim riječnikom rekao bi da je njegova google stranice svjetionik u ovom moru mraka i sranja na internetu pogotovo onom koji se bavi duhovnošću.
Izdvojio bi neke detalje, ne sve, koji su po meni vrlo bitni.
Njegov stav o duhovnosti je vrlo jasan i kaže da je zapravo duhovan napredak čovjeka vrlo težak, traži vrlo velika odricanja, napor i trud i zapravo 99.9% ljudi, ako uopće i toliko, je potpuno nesposobno za bilo kakav napredak. Drugim riječima bilo kakvo višful tinking, new age pizdarije i sekte a pogotovo masovne religije mogu čovjeka samo duhovno upropastit. I to se naravno ljudima ne sviđa jer bi većina htjela instant napredak a to očito ne ide tako.
Posebno zanimljivo je njegovo zapažanje svijeta u kojem živimo. On se protivi ideji da je priroda idealna i da je ne treba obožavati. To je točno, pa priroda i ovaj fizički svijet u kojem živimo je čisti fašizam,u njemu za slabe, bolesne i ranjene nema mjesta. Svijet je praktički dizajniran da izaziva malo sreće a gomilu negativnih emocija.
I tu dolazimo do ključnog detalja, kada kaže da je zapravo ovaj svijet matriks, svojevrsna kaznionica koji služi isključivo tome da uništi čovjeka u duhovnom smislu. I naravno povrh svega tu je Sotona koji svime upravlja ali koji je navodno uništen. Ovakvo zapažanje svijeta je totalno crno ali nažalost stvarnost, tko ne vjeruje neka pogleda oko sebe, ljudsko društvo je prožeto debelim slojem licemjerja, laži, manipulacije, prijezira,mržnje opačine i zla općenito. Tu je i priroda koja nije neka majka zaštitnica svih “nego demon koji proždire svoju djecu”. Možemo se zavaravat i tvrdit da je to izmišljotina ali tko ne vjeruje neka sad spakira torbu i ode živjet na velebit ili saudijsku arabiju pa da vidimo koliko će tamo izdržat.
Zanimljivo je opažanje da na ovom svijetu duhovnu moć imaju krivi ljudi i da tu važi isključivo zakon jačeg. U jednom tekstu je usporedio Isusa s prosječnim čovjekom, fizički oni su podjednaki ali kada bi postajala mogućnost da se vidi njihova duhovna supstanca tada bi razlika bila kao svjetlost sunca i zapaljene šibice. Čini mi se da Turina ima golemu tu duhovnu supstancu samo je ljudi ne mogu vidjet. Zato su i zatukli Isusa na križ a čini mi se da bi se to desilo opet. Ljudi su općenito na strašno niskom duhovnom nivou i umjesto da stanu i malo preispituju svoje stavove dobiješ kontra efekt, Turina se gazi i pljuje nemilice pa čak su mu kako kaže njegovi bliski učenici “zabili nož u leđa”. Ne moraš ga slijediti kao gurua ali pročitaj što piše i malo upotrijebi logiku i vlastito iskustvo. Čovjek je ostavio nevjerojatne informacije čija je vrijednost neprocijenjiva i onda se nađu sitne duše kojima je sve to smiješno i koji se idu sa svime time sprdat. Prestrašno.
Ako je Turina Božji izaslanik a čini se da je onda su svi oni koji su ga diskreditirali i pljuvali po njemu toliko najebali da je to strašno. I neka, drugo nisu ni zaslužili. Kad dođe sudnji dan nek dođu pred Boga i njemu kažu da je egoist, psihopat i što ja znam sve ne.
Oni koji njemu dijele etikete zapravo imaju ozbiljan problem sami sa sobom i to je ključan detalj.
Zdravi i veseli bili.
Vanishing point is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:27   #43
Quote:
Vanishing point kaže: Pogledaj post
....
Ako je Turina Božji izaslanik a čini se da je onda su svi oni koji su ga diskreditirali i pljuvali po njemu toliko najebali da je to strašno. I neka, drugo nisu ni zaslužili. Kad dođe sudnji dan nek dođu pred Boga i njemu kažu da je egoist, psihopat i što ja znam sve ne.
Oni koji njemu dijele etikete zapravo imaju ozbiljan problem sami sa sobom i to je ključan detalj.
Zdravi i veseli bili.



manočka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 09:27   #44
Quote:
manočka kaže: Pogledaj post



Šta je manočka malo si se prepoznala jeli? Reci ti nama gdje je turina povrijedio tvoj presvjetli i najljepši ego? Imaš li kapacitet uopće za napisat koju suvislu riječ ili ćeš opet vrijeđat?

I da sanat kumar ti više ne postoji,za kog češ sad zalijepit?
Vanishing point is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 10:19   #45
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Enivej, što se Danijela tiče, sjećam se samo da je nešto brljao o kundalini ovo ono, kozmičkim stanjima svijesti i sličnim điđabajama. Vjerujem da bi mnogima ovdje na podforumu to njegovo brljanje moglo biti interesantno... eh da, sad sam se sjetio i da je lik vjerovao da je Sai Baba 'bog' glavom i bradom.
To je jedno od mišljenja koje je revidirao u međuvremenu, nakon što je posjetio njegov ašram u Indiji.
Inače, i ja se tebe sjećam s Useneta. A Danijela sam čak i osobno poznavala, ali se već jedno 15ak godina nismo vidjeli.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 10:32   #46
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Franjo Miličević ih ima 5-6 i još je živ
Danijel je duhovno neusporedivo jači od Makaje. U to sam se osobno uvjerila.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 10:57   #47
Šta to znači duhovno jači? Može levitirati koji metar više? Materijalizirati koju kilu praha više? Imati veći hram?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 11:00   #48
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Šta to znači duhovno jači? Može levitirati koji metar više? Materijalizirati koju kilu praha više? Imati veći hram?
Ne, nipošto. Sve nabrojeno su materijalističke gluposti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 14:34   #49
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Danijel je duhovno neusporedivo jači od Makaje. U to sam se osobno uvjerila.
Makaja je samo narcisisticki muljator, a Turina je uz to i pomalo psihotican?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 18:39   #50
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Danijel je duhovno neusporedivo jači od Makaje. U to sam se osobno uvjerila.
ovo ni u kojem slučaju nije istina. makaja je barem 20% jači od danijela. u to smo se osobno uvjerili najmanje trojica.
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 18:58   #51
Mislim da ce se to trebat rjesit na ruku.

Moze ina picigin, al onda Makaja sigurno dobiva
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 20:27   #52
Poz... di je onaj lik ,sjećam se bio na tv prije desetak ili više godina ,nešto slično imao svoju sektu ,bio nešto kao u Hare Krišni ,posle skupio mlade ljude u nekoj kući njemu se klanjali isl. ,čak neki dica od naših poznatih . Ne mogu se sjetit imena ,možda se neko sića toga lika ,bila kuća milsim u zagorju ili tamo negdje , milsim da nije ovaj ?
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 20:31   #53
Rozman?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 20:33   #54
Quote:
svatiti kaže: Pogledaj post
Poz... di je onaj lik ,sjećam se bio na tv prije desetak ili više godina ,nešto slično imao svoju sektu ,bio nešto kao u Hare Krišni ,posle skupio mlade ljude u nekoj kući njemu se klanjali isl. ,čak neki dica od naših poznatih . Ne mogu se sjetit imena ,možda se neko sića toga lika ,bila kuća milsim u zagorju ili tamo negdje , milsim da nije ovaj ?
Nije ovaj.

Sjećam se te priče, ali ne sjećam se imena i ne znam kako je završilo s njim i njegovom sektom.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 20:36   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Makaja je samo narcisisticki muljator, a Turina je uz to i pomalo psihotican?
Quote:
dudemaster kaže: Pogledaj post
ovo ni u kojem slučaju nije istina. makaja je barem 20% jači od danijela. u to smo se osobno uvjerili najmanje trojica.
Glupo od mene što sam se drznula pomisliti da ovdje ima ljudi koje zanima duhovnost.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 07:12   #56
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Rozman?
da da , taj , di je sad taj ?
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 20:49   #57
Quote:
svatiti kaže: Pogledaj post
Poz... di je onaj lik ,sjećam se bio na tv prije desetak ili više godina ,nešto slično imao svoju sektu ,bio nešto kao u Hare Krišni ,posle skupio mlade ljude u nekoj kući njemu se klanjali isl. ,čak neki dica od naših poznatih . Ne mogu se sjetit imena ,možda se neko sića toga lika ,bila kuća milsim u zagorju ili tamo negdje , milsim da nije ovaj ?
Dervendra ili tako nešto, ima video s njim i Pernarom, neznam mu ovozemaljsko ime
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 20:53   #58
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Rozman?
Je, Rožman
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 21:16   #59
Sve su to igrači koji nemaju štit,razhebe ih jedan komentar totalnih idiota pa onda prijete kako će ovi na sudnjem danu nahebati.

Takvih likova na milione.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 21:53   #60
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ne, nipošto. Sve nabrojeno su materijalističke gluposti.
No dobro, po čemu je onda duhovno jači?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.