Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 16:50   #221
Turistički vodič

ne mogu naći temu za turističke vodiče..razmišljam da upišem tečaj u Splitu pa me zanimaju iskustva, preporuke,gdje polagati..ako ima netko voljan da me kontaktira na PM ili uputite na temu bila bih zahvalna
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 17:14   #222
Ima već tema...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=315704
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 17:39   #223
ja sam išao na tečaj agencije Mondo travel i mogu vam reći da je to čisto uzimanje para. Tri mjeseca smo slušali predavanja koja nam uopće nisu potrebna, osim jednoga koji se zaista tiče tog posla, onda su pola rušili na ispitima da pokupe lovu, a na kraju, iako su obećali, onim najboljima nisu ponudili nikakav posao. Ne znam jesu li sve agencije takve, ali ne preporučam ovakve tečajeve. Vidite da ih ima sve više - ne zato jer ima potražnje, nego jer su skužili da se lijepa lova tu pokupi.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 08:56   #224
Quote:
Mope kaže: Pogledaj post
ja sam išao na tečaj agencije Mondo travel i mogu vam reći da je to čisto uzimanje para. Tri mjeseca smo slušali predavanja koja nam uopće nisu potrebna, osim jednoga koji se zaista tiče tog posla, onda su pola rušili na ispitima da pokupe lovu, a na kraju, iako su obećali, onim najboljima nisu ponudili nikakav posao. Ne znam jesu li sve agencije takve, ali ne preporučam ovakve tečajeve. Vidite da ih ima sve više - ne zato jer ima potražnje, nego jer su skužili da se lijepa lova tu pokupi.
Naravno da jesu. Ja već deset godina svima govorim da ne idu na te tečajeve, ali uzalud.

Postoji tečaj za turističkog vodiča. S tom iskaznicom možeš pratiti po Hrvatskoj za svaku agenciju, ako uopće imaju posla (tj. ako ostane što od njihove familije, susjeda, ljubavnika i idiota koji rade besplatno). Vas će tada zvati prije nego nekog jadnika s pratiteljskim tečajem.

Kad smo kod ovog "Mondoa", vidjela sam plakat u Zagrebu na kojem reklamiraju tečaj i nude posao "najboljim kandidatima".
Iz zezancije sam ih nazvala s ceste, predstavila se, rekla koje licence posjedujem i istakla da sam ja dvije klase bolja od svih početnika s tek završenim tečajem, već zbog samog iskustva. Pa ako imaju posao, nek ga daju meni.

Naravno da me nisu zvali. Nije im to ni namjera.
__________________
No Man's Land

Zadnje uređivanje darius-britt : 27.04.2014. at 09:08.
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 22:46   #225
Ja sam ima vec dosta dugo zavrsila tecaj u Petrosu. Isto su obecavali da ce zaposliti najbolje polaznike i gle cuda, zaposlili su nas 4-5. Nije to bilo nista glamurozno u pocetku - jednodnevni izleti, pa maturalci i pokoja `normalna` tura.

Kasnije sam na temelju te potvrde o zavrsenom tecaju dobila jos neke poslove van Hrvatske, prebacila sam se na kruzeru u drugi odjel (shore ex) i sl.
Posluzilo je.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 20:30   #226
Dali neko zna dali Atlas još održava tečajeve za turističke pratitelje i ako netko ima iskustva ili neka saznanja o takvom tečaju na Pučkom učilištu Morana neka podjeli. može i na pm..
maximm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:32   #227
Hej zna li netko počinje li uskoro tečaj za tur pratitelja u os, htijela bi se upisati? Sve informacije su dobro dosle
leonalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:34   #228
u Osijeku organizira jedino app Požega...javi se njima za informacije
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:18   #229
Pozdrav svima!
U vezi posla turističkog pratitelja....zanima me ako je organizirana grupa i ide se u neki od naših muzeja a, prema programu, nije dogovorena usluga kustosa ili djelatnika muzeja, smije li, prema zakonu, pratitelj voditi grupu kroz muzej?
Znači, ne da govori u autobusu o muzeju već baš na samome licu mjesta......a djelatnik muzeja može biti da hoda upravo blizu pratitelja jer pazi na grupu, ali nije plaćen da vodi?
Ančica ab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:44   #230
Quote:
Ančica ab kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
U vezi posla turističkog pratitelja....zanima me ako je organizirana grupa i ide se u neki od naših muzeja a, prema programu, nije dogovorena usluga kustosa ili djelatnika muzeja, smije li, prema zakonu, pratitelj voditi grupu kroz muzej?
Znači, ne da govori u autobusu o muzeju već baš na samome licu mjesta......a djelatnik muzeja može biti da hoda upravo blizu pratitelja jer pazi na grupu, ali nije plaćen da vodi?
Ako vodiš po muzeju, to radiš isključivo uz dozvolu radnika iz tog muzeja. Unutrašnjost muzeja nije pod nadležnošću inspekcije. Oni će te hvatati samo po cesti, u Dioklecijanovoj palači, Areni itsl.

Ja sam vodila nekoliko puta muzeje, a onda sam rekla da neću više jer je to puno učenja (imaš najmanje jednu knjigu za svaki muzej), a plaćeno je isto kao da stojiš vani i tipkaš po mobu. Muzeji i galerije više vole zapošljavati manje radnika, a da im u sezoni rade pratitelji koji su potrošna roba, niži ljudi, potrčci i rade što im se kaže a da ne zucnu.

Dakle, smiješ voditi muzej, a ako nađeš načina da to i naplatiš - bokteveseli!
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 22:12   #231
Evo, zanima me ima li netko iskustva za vođenj za Algu Travel, čula sam od frendice loše iskustvo da ti uvale neki ugovor u 3 minute na potpis, ne daju ti primjerak, male dnevnice, traže novce ako ne vodiš za njih, ukartko lihvarenje, prijete da će vas ocrniti pred svim agencijama, nekakvim crnim listama, nekorektan odnos, neisplaćivanje dnevnica zbog nekakvih anketa.

Ne znam kako će ona to s njima riješiti, traže novce oni od nje, a nisu joj uručili niti primjerak tog ugovora.

Recite ako netko ima neka iskustva s njima kakva su i kako njoj možda pomoći sada.
I da li da kod nji nikada ni ne nosim životopis i bježim na kilometre?
MarinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 10:59   #232
Samo odi kod Miće, skoro sve si do sad napisala,ima toga još ali to trebaš proći ako nakon što ti je frendica rekla i dalje razmišljaš

recimo nisi navela kad dođeš u smještaj,a ovi te traže lovu za smještaj jer agencija nije platila,pa ti zoveš u ZG jer lovu naravno nemaš, itd.
narano zaboravi na trošak mobitela
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 09:17   #233
Ajme, strašno da čak ne Plate smještaj, a i putnici im nisu bas prezadovoljni koliko sam u globalu shvatila po forumu.
Nije mi jasno kako takva agencija jos moze poslovati.
Ne znam kak ce frendica to s njima riješiti, tražiti ce smanjenje svoje kakti novčane obveze prema njima ma temelju zablude i zelenaskog ugovora.
Njima je hitno potrebno poslati novinare i inspekciju.
Putnici im po forumima pišu o katastrofalnim busevima i vozačima, laganju o tome gdje je hotel itd.
MarinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 10:03   #234
zato jer većini je najbitnija cijena, bar prvi put
ima onih koji dobro prođu

naravno možeš im poslati sve to, sigurno se to do sad nije dogodilo
oni su jedina agencija za koju znam u hr da su imali prevrtanje busa i smrtni slučaj,pa i dalje idu ljudi s njima
koliko oni daju dnevnice ? što kaže frendica
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 10:59   #235
Mizerno male, tako da ti na kraju ne ostane nista, naravno ukoliko te uopće Plate, nisam sigurna, al koliko sam ja shvatila, oni ih ne daju unaprijed nego prek onih svojih anketa nastoje opravdati to sto nekima ne plate uopće.
MarinaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2015., 13:08   #236
ima kolega koji to pametnije odigra, eto i savjet, fino zadržiš lovu od fakultativa do isplate dnevnica

znam da je davao slabo,sad valjda je i to previše

uglavnom,sama si si valjda sad odgovorila na pitanje da li raditi za njih
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 18:47   #237
Kako dobiti angažman i izdavanje računa

Pozdrav svima, vidim da dosta vas ovdje već neko vrijeme radi kao pratitelj, ali ima i dosta onih koji su "popušili" sa polaganjem tečaja. Pa sada mene zanima, kao novopečenog pratitelja (od 10-og mjeseca prošle godine) kako se dobije posao pratitelja obzirom da agencije imaju uglavnom svoje stalne pratitelje koje zovu na već ustaljene rute? Evo na primjer ja imam položeno kod Jungle Tribe-a i kada je nekoliko nas pitalo može li onda dobiti kod njih angažman rekli su da ne jer oni svojim ljudima koji rade kod njih plate tečaj (valjda na račun nas kaj smo sami platili) i onda njih angažiraju za ture. Na pitanje kako onda dobiti posao kod neke agencije kada većina tako funkcionira žena je samo rekla "ah ne znam, trebate se snaći" Isto tako, vidim na forumu dosta ljudi koji kažu da je to bacanje love, pa sad valjda i ja to mogu potvrditi jer to je samo način kako agencije beru pare (šta je najgore, to im je po zakonu omogućeno).

Imam još jedno pitanje vezano za izdavanje računa koje je sada nova fora za obavljanje usluge pratitelja. Koliko vas ima obrt ili je učlanjeno u Udrugu pratitelja i na taj način izdaje račune te koliko pomaže učlanjenje u Udrugu? I ako ne, na koji način se to onda radi?

Hvala na odgovorima!
Veliki Lisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 01:52   #238
Pozdrav, jel netko ima skriptu sa tog tečaja za turističke pratitelje ili link za skriptu.
IceZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2016., 11:50   #239
Moja preporuka vam je da upisete tecaj za licencu od drzave jer vam nista drugo nije isplativo. Dakle seminar za vodice i pratitelje i sa plavom iskaznicom mozes poslije sto hoces i gdje hoces.
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 19:08   #240
Quote:
Veliki Lisac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, vidim da dosta vas ovdje već neko vrijeme radi kao pratitelj, ali ima i dosta onih koji su "popušili" sa polaganjem tečaja. Pa sada mene zanima, kao novopečenog pratitelja (od 10-og mjeseca prošle godine) kako se dobije posao pratitelja obzirom da agencije imaju uglavnom svoje stalne pratitelje koje zovu na već ustaljene rute? Evo na primjer ja imam položeno kod Jungle Tribe-a i kada je nekoliko nas pitalo može li onda dobiti kod njih angažman rekli su da ne jer oni svojim ljudima koji rade kod njih plate tečaj (valjda na račun nas kaj smo sami platili) i onda njih angažiraju za ture. Na pitanje kako onda dobiti posao kod neke agencije kada većina tako funkcionira žena je samo rekla "ah ne znam, trebate se snaći" Isto tako, vidim na forumu dosta ljudi koji kažu da je to bacanje love, pa sad valjda i ja to mogu potvrditi jer to je samo način kako agencije beru pare (šta je najgore, to im je po zakonu omogućeno).

Imam još jedno pitanje vezano za izdavanje računa koje je sada nova fora za obavljanje usluge pratitelja. Koliko vas ima obrt ili je učlanjeno u Udrugu pratitelja i na taj način izdaje račune te koliko pomaže učlanjenje u Udrugu? I ako ne, na koji način se to onda radi?

Hvala na odgovorima!
Točno to i mene zanima. Voljela bih kad bi se oni koji su duže u ovome poslu malo raspisali o tome..
Lisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.