Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2021., 15:18   #1
Vrlo učestalo hračkanje (GERB povezano)

Pozdrav svima. Već duži dio života mučim se s želudčanim problemima. Prije je bilo daleko gore, jer nisam bio svjestan uzroka problema (prehrana, živciranje) pa sam imao jutarnja povraćanja kiseline i čestu mučninu. Sada su se stvari malo popravile. Izbacio sam prezačinjeno, i još važnije, premasno - pogotovo mast tipa pohana piletina u menzi ili lošim restoranima. Gotovo uopće ne konzumiram alkohol, kavu vrlo rijetko. Mlijeko sam sveo na eventualno čašu dnevno, slatko ni prije nisam previše uživao, sada i manje.

Međutim, ono što je ostalo i što me jako smeta, jer se pojavljuje više puta ne u danu već u satu, je moja potreba da hračkam. Zaista, svako malo imam potrebu izbaciti to ljepilo iz jednjaka. Češće je nakon jela, najčešće nebitno kojega (neke stvari jasno čine to učestalima). Isto, nakon tipa čokolade je izbačena tekućina vrlo gusta, no i kad vodu pijem, to se događa.

Jedna mi je prijateljica rekla da je operirala polipe i da joj je to pomoglo. Spreman sam na tu opciju, ali bih volio znati ako netko ima iskustva i znanja kako pomoći i bez operacije, bilo kroz lijekove, čajeve, ili nešto treće.

Jako zahvalan na iskustvima i savjetima!
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 18:29   #2
Quote:
BramaFix kaže: Pogledaj post
.... svako malo imam potrebu izbaciti to ljepilo iz jednjaka....
Mislim da ta sluz nije iz jednjaka to je vjerojatno sluz iz sapnika, znači pluča su u pitanju. Što prije dogovori pregled kod pulmologa. Rengen i ultrazvuk pluča.

A žgaravicu i probleme sa mučninom riješavam sodom bikarbonom.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 19:26   #3
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Mislim da ta sluz nije iz jednjaka to je vjerojatno sluz iz sapnika, znači pluča su u pitanju. Što prije dogovori pregled kod pulmologa. Rengen i ultrazvuk pluča.

A žgaravicu i probleme sa mučninom riješavam sodom bikarbonom.
Aha... najbolje onda prvo doktorici...

Meni se jednom ta soda zgadila, od tada...
BramaFix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 09:15   #4
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Mislim da ta sluz nije iz jednjaka to je vjerojatno sluz iz sapnika, znači pluča su u pitanju. Što prije dogovori pregled kod pulmologa. Rengen i ultrazvuk pluča.

A žgaravicu i probleme sa mučninom riješavam sodom bikarbonom.
Sapnik, pluća???
Imam slićno, ali i ja to povezujemo s jednjakom.
Prije desetak godina na gastroskopiji nalaz,jednjak crven i pod upalama od kiseline.....gerb2.
Tablete odustao ,nisu rijesile...
Probleme rjesavam sodom.

Čak prehlade lijecim sodom ( povezao sam sve prehlade ,CaK i upalu sinusa sa gerbom)
Ja dakle cim osjetim peckanje u grlu pola zlicice sode i vecinom rjesim problem.
Vrlo cesto prije spavanja soda, ujutro " dobar hraćak" i super

E sad imali kakve stete od sode???

I još jedno pitanje u vezi gastritisa. Kad se kaze " izbaciti zacinjeno"...na sto se zapravo misli???

Dosad moja gospodja sve kuhala samo sa soli i vegetom....
Sad ja pomalo kuham i napravim recimo gulas ili cobanac, ljut ko pas, luk 50/% od količine mesa, paprika....
I nikakvih posljedica..., A razlika je da ja eksperimentiram s hrpom drugih zacina, tipa peršin, kim,majcina dušica,lovor,ruzmarina,cesnjak...
Stvarno nabacam svega i svačega i prezderem se, i gastritis ne reagira.

Moje mišljenje je da je gastritis "zastoj" u probavi i posljedično povećanje kiseline....
A zacini poboljšavaju probavu...

Dakle lijecnici preporučaju smanjiti začinjenost, a mozda bas treba proširiti ali u granicama

Mislim da je gastritis i " sezonska" bolest, ima dana kad mozes svasta, a ima dana kad sve smeta.
Bosch raketa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.